Poczta Polska Siechnice

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
flo89
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:27

Poczta Polska Siechnice

Post autor: flo89 »

Witam wszystkich!
Chciałbym zapytać czy Państwo też doświadczacie problemu z pocztą polską w gminie Siechnice. Chodzi o szybkość dostarczania przesyłek.
Mieszkam tu już przeszło rok i od samego początku zauważyłem, pewną prawidłowość. Śledząc przesyłki rejestrowane zauważyłem, że te, które idą przez Świętą Katarzynę "utykają" tam na kilka dni (czasem tydzień). Te które idą bezpośrednio z Wrocławia do Siechnic idą nieco szybciej. I tak podsumowując:
1. Przesyłki zwykłe, nierejestrowane czy to ekonomiczny list czy priorytetowy, czas oczekiwania to od 2 do 4 tygodni...(nigdy szybciej)
2. Listy polecone ekonomiczne 2-3 tygodni
3. Polecone priorytetowe 4 dni do 2 tygodni (z przewagą tego dłuższego oczekiwania)
4. Paczki czy to zwykłe czy priorytetowe do tygodnia (ale nigdy jak deklaruje poczta 2-3 dni).
W każdym wypadku mowa o dniach roboczych!
Zauważyłem, że przesyłki Polska-->Św Katarzyna idą 1-2 dni, potem dłuuugie leżakowanie w Katarzynie i dopiero idą do Siechnic.

Czy u was wygląda to podobnie? Myślicie, że da się coś z tym zrobić?

Lokator
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 12:10

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: Lokator »

Witam,
to prawda nasza poczta to "tragedia" zwykły list nierejestrowany z Wrocławia idzie około 2 tyg. Najgorzej jeśli w liście jest np. faktura z określonym terminem płatności. Dzwoniłem kilka razy na pocztę do Św. Katarzyny ,podobno to wina listonoszy, jest jeszcze jeden problem , listonosz nawet jak ktoś jest w domu nie dostarcza przesyłek poleconych tylko wrzuca awizo.

GRoman
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:42

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: GRoman »

Poczta - kto odpowiada za te przekroczenia terminów?
Trudno obarczać odpowiedzialnością pracowników siechnickiej placówki. oni są na końcu łańcuszka dostawy przesyłki. Trudno też im zarzucić opieszałość w dostarczaniu korespondencji jak już do Siechnic dotrze.

Problem pojawia się wcześniej. Winna jest obowiązująca na Poczcie organizacja obiegu korespondencji.
To w Siechnicach (a nie w Św. Katarzynie) powinien mieć siedzibę główny urząd pocztowy dla naszej gminy. To najpierw do nas powinny trafiać wszystkie przesyłki.
Poczta polska nie zauważyła jeszcze;
1. ani tego, że stolicą gminy zostały Siechnice,
2. ani tego, że miasteczko ma już 6,5 tys. mieszkańców,
3. ani tego, że ulokowało się w nim kilkanaście dużych firm i setki małych.

Dobrze by było aby władze gminy podjęły w tej sprawie (tj. przeniesienia głównej placówki) rozmowy z Pocztą Polską.
GRoman

flo89
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:27

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: flo89 »

a czy są jakiekolwiek szanse, że takie rozmowy zostaną wszczęte?

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: mmilk »

Nie rozumiem co ma wspólnego leżakowanie przesyłek w Sw. Katarzynie z przeniesieniem poczty.
Winna jest załoga poczty w Świętej a nie jej położenie.
Listonosze olewają swoją pracę i nie dostarczają przesyłek. U mnie w piątek były dwie osoby cały czas w domu a wieczorem jak sprawdziłam stan przesyłki rejestrowej na stronie poczty to zobaczyłam komunikat " nie udana próba dostarczenia przesyłki" . Listonosz nawet się nie pokazał a komunikat na stronie tak, bo przesyłka była 48 godzinna, to poczta musi udowodnić, że dotrzymała terminu.
Będę dziś składać skargę ale chyba trzeba gdzieś wyżej bo w Świętej składam co chwila i jakoś efektu nie widać.

vagiz
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 16 lipca 2015, 10:37

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: vagiz »

Wydaje się, że sytuacja już trochę się stablizuje.

flo89
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:27

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: flo89 »

Masz racje vagiz, (tylko) wydaje się...
Ostatnio poszedłem na pocztę zapytac o przesyłkę, bo przedłużało się. Okazało się, że czekają już trzy. A awizo? Listonosz miał ciężko i nie chciało mu się zabrać druczku

joannag89
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2015, 11:36

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: joannag89 »

Ja na przykład mam zgłoszony wrzut do skrzynki, a nawet z najbardziej cieniutkim listem i tak mam awizo - zasuwam na pocztę. Szkoda gadać, zwłaszcza, że dzwoniłam i upominałam... A oni dalej to samo. :-(

rita
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 22:57

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: rita »

Też chyba 3 razy podpisywałam na poczcie zgodę na zostawianie w skrzynce listów poleconych, bo oczywiście i tak musiałam po nie latać na pocztę. W końcu zauważyłam u siebie na skrzynce literkę R i to pomogło. Jak ktoś taką zgodę podpisywał to może niech sobie takie "R" napisze na swojej skrzynce.

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: EKG »

Wiecie ile idzie list z kartką urodzinową (dobrze i czytelnie zaadresowany) z Siechnic do Bełchatowa?
ha! 5 tygodni :D Dzisiaj moja koleżanka wyjęła ze skrzynki kartkę wysłaną priorytetem 16 lipca.
Ciekawe jakie wyjaśnienie usłyszę na poczcie...

PaniM
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2018, 17:00

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: PaniM »

zwykła poczta to tylko koszmar. Zawsze bardzo długo.
Nie korzystałem z ich usług przez długi czas, ale wolę https://www.parcelabc.pl/wysylka-c1/przesylki-do-polska/175

Afi
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 14 października 2013, 14:06

Re: Poczta Polska Siechnice

Post autor: Afi »

Polecam składanie skarg przez formularz internetowy:
https://ereklamacje.poczta-polska.pl/#/wniosek_reklamacyjny/customer_type

Osobiste chodzenie na pocztę i narzekanie nic nie daje, przeraszają a nic się nie zmienia.

ODPOWIEDZ