Szumy...

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Szumy...

Post autor: EKG »

Kristen pisze:Tak to jest jak buraki z miasta przyjdą tam wam cicho i spokojnie było i nie bylo elektrociepłowni w której niestety zdarzają się awarie i 'szumią" może ją zamknąć jak wielkim państwu przeszkadza
w mieście cicho! dobre, hahaha

niektórzy są tacy, co im nawet cisza będzie przeszkadzać - bo za cicho, nie ma co się pienić...

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Szumy...

Post autor: siechniczka »

EKG pisze:
Kristen pisze:Tak to jest jak buraki z miasta przyjdą tam wam cicho i spokojnie było i nie bylo elektrociepłowni w której niestety zdarzają się awarie i 'szumią" może ją zamknąć jak wielkim państwu przeszkadza
w mieście cicho! dobre, hahaha

niektórzy są tacy, co im nawet cisza będzie przeszkadzać - bo za cicho, nie ma co się pienić...
Heh, to ironia była :) Jak ktoś szuka we wszystkim powodów do narzekań to zawsze znajdzie, nawet w ciszy :P A ten dźwięk to nie awaria tylko para wodna, obniżenie ciśnienia gdy nagromadzi się im za dużo ciepła ;) Ciekawe co będzie następne dla nowych mieszkańców, jaki będzie kolejny powód do narzekań itp. hehe :P

sncobywatel
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 11 sierpnia 2013, 12:16

Re: Szumy...

Post autor: sncobywatel »

A więc tak te szumy to Elektrociepłownia jak widać są 2 kominy i 3 mniejszy (rozebrany dawny komin) służy on do rozruchu gdy kotły nie mają jeszcze parametrów to kieruje się tam parę lub w razie sytuacji awaryjnej. Natomiast kotły jak i wiele innych urządzeń mają zawory bezpieczeństwa i jeśli w przypadku różnych zaistniałych sytuacji ciśnienie rośnie zawór się otwiera i "szumi" ktoś wcześniej napisał ,że elektrociepłownia jest największym sponsorem w mieście może i jest ale jest również jednym z większych jak nie największych pracodawców w gminie,a ciepło i energie ktoś produkowaćmusi ale niektórym wszystko zawsze będzie nie pasowało.

Aleksandra59
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 27 czerwca 2015, 13:45

Re: Szumy...

Post autor: Aleksandra59 »

Najprawdopodobniej w miesiącu wrześniu będą Dni Otwarte ? Może wtedy wszyscy KRYTYCY SZUMÓW i Powiązani z OBECNĄ WŁADZĄ odwiedzą dlaczego EC Czechnica SZUMI i co było jest i będzie przyczyną SZUMÓW ! wierzę że kadra Panów kierowników wyjaśni i powie dlaczego te szumy WYSTĘPUJĄ ? Na pewno nie dla tego że Pracownik np. kotłowni uciął sobie drzemkę!!!!!! A KADRA KIEROWNICZA jest bardzo dobrze wyszkolona i pilnująca swoich PODWŁADNYCH !

Awatar użytkownika
PanTalon69
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 13:06

Re: Szumy...

Post autor: PanTalon69 »

Mieszkam w Siechnicach od urodzenia ( będzie to jakieś 30lat), więc wiele widziałem i przezyłem tu. Kiedyś był tu super kameralny klimat bo każdy każdego znał i nikt nikomu nie robił problemów z byle powodów. Teraz sprowadziła się tu masa nowych mieszkańców (znaczna część z nich pewnie nie jest tu nawet zameldowana) ale do narzekania są pierwsi. Wszystko im się nie podoba wszędzie widzą problemy. Nie sądziłem nigdy że klimat miejsca w którym się wychowałem i mam tyle związanych z nim wspomnień zacznie mnie drażnić.

TrabaBomba
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2014, 07:24

Re: Szumy...

Post autor: TrabaBomba »

Przepraszam Państwa za zachowanie rodowitych mieszkańców, bo też do nich należę i widzę że Wieś to stan umysłu. Nie będę komentował postów, które są poniżej poziomu.
Wracając do tematu, elektrownia zamiast inwestować w poprawę działania woli dać kilka tysięcy na festyn wtedy nikt się ich nie będzie czepiał. I o to cały czas chodzi. Większość sprzętu to pamięta wczesne lata komuny.
Ostatni raz jak wypuszczali parę to hałas dochodził do 80db a puszczali bardzo słabo.
Teraz Państwo, którzy tak zaciekle bronicie elektrowni proszę wyjaśnijcie mi dlaczego mam przyzwyczajać moje dzieci do szumów, które uszkadzają im słuch? Proszę także wyjaśnić mi dlaczego wasza praca jest ważniejsza niż zdrowie moich dzieci?
I kolejne pytanie czy istnieją sposoby techniczne, której obniżą poziom hałasu generowany przez elektrownię?
Jak jesteście rodowici to pewnie wiecie co się stało z hutą,która nas truła.

Pozdrawiam

Aleksandra59
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 27 czerwca 2015, 13:45

Re: Szumy...

Post autor: Aleksandra59 »

Jednak zapraszam na Dni Otwarte ! które mają być ? Wtedy wszystko będziecie Państwu wyjaśnione przez Kierownictwo / Przynajmniej taką mam nadzieje ?/ A Niby CI STARZY MIESZKAŃCY NIBY WIOSKI naprawdę zapomnieli jak to kiedyś wyglądało bo byli oseskami lub BYŁYMI już EMERYTAMI EC Czechnica !

mieszkaniec987
Posty: 12
Rejestracja: środa, 1 lipca 2015, 17:13

Re: Szumy...

Post autor: mieszkaniec987 »

:lol: Nie ma to jak wypowiedzi znawców tematu.

joannag89
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2015, 11:36

Re: Szumy...

Post autor: joannag89 »

Nie sądziłam, że rozpęta się taka burza tutaj. ;-)

Po prostu jako nowa mieszkanka gminy chciałam dowiedzieć się skąd te szumy. Byłam ciekawa i tyle. Nie przeszkadzają mi, do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Pół swojego życia miałam tory tramwajowe za oknem, później tory po których w środku nocy śmigały pociągi towarowe. Teraz zamieszkałam w Siechnicach i gdy owe szumy obudził mnie w nocy nie miałam kogo zapytać. Chciałam po prostu wiedzieć. Ale jak widać - pytanie staje się zabronione? Ech... :roll:

joozeph
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 29 listopada 2013, 00:22

Re: Szumy...

Post autor: joozeph »

Tez nie rozumiem reakcji mieszkancow... ;)

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Szumy...

Post autor: siechniczka »

PanTalon69 - Zdecydowanie się zgadzam. Polać temu Panu ;)

TrabaBomba - proponuję przeprowadzić się do lasu, będzie idealnie dla zdrowia :D

express
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 20:56

Re: Szumy...

Post autor: express »

a nie można tych procesów technologicznych przeprowadzać w dzień a nie w nocy ? drodzy forumowicze a smród z oczyszczalni to też pewnie fiołkami pachnie :)

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: Szumy...

Post autor: siechniczka »

No chyba każdy wiedział gdzie się przeprowadza, co znajduje się w danej miejscowości. Takich rzeczy nie trudno nie zauważyć, więc naprawdę nie rozumiem żali i takich uwag.

vagiz
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 16 lipca 2015, 10:37

Re: Szumy...

Post autor: vagiz »

flo89 pisze:przejeżdżające pociągi też będziesz zgłaszać? Ludzie nie popadajmy w skrajności
To chyba była ironia :)

ODPOWIEDZ