12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Awatar użytkownika
powiatwro
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 29 września 2014, 10:35
Kontakt:

12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: powiatwro »

Niemal 12 mln zł - o tyle mają zwiększyć się dochody budżetu gminy Siechnice. I to dość niespodziewanie. Czyżby gminnego skarbnika odwiedził w kwietniu św. Mikołaj, a może włodarze gminy wygrali w Lotto? Okazuje się, że nie. Skąd się wzięły i na co zostaną przeznaczone można przeczytać tutaj

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: mmilk »

Ja, jako mieszkaniec wolę inwestycje, zadłużenie czyli deficyt finansowy jest postrzegany przez wszystkie teorie ekonomiczne jako siła napędowa. Nie jest niczym negatywnym. Przeznaczenie kwoty zaległych podatków od nieruchomości, którą gmina wywalczyła sądownie od MPWIK Wrocław oraz kolejne wpłaty coroczne z tego źródła na tylko spłatę zobowiązań, uważam za nie celowe. Wszystkie gminy rozwijające się są w Polsce na skraju dopuszczalnego deficytu, także Wrocław. Wyłączyć z tego należy gminy potentaty czyli Kobierzyce ale dla mieszkańców chyba inwestycje są najważniejsze.

Gabriela0
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2015, 10:04
Kontakt:

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: Gabriela0 »

Na pracowników gminy i wyższe stołki

snajper
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 04:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: snajper »

Z tego co wiem, na ostatniej sesji była podjęta uchwała na co to ma pójść, jest nagranie na tronie gminy z sesji, nie wiem jak sama uchwała, czy jest te z na stronie gminy.

---
Witam, podczas pisania wiadomości możemy używać znacznika [ youtube ]id materiału[/ youtube] aby zamieszczać materiały filmowe. Pozdrawiam, admin
---

Materiał pochodzi z serwisu YouTube

ewawolska
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2014, 16:58

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: ewawolska »

Dlaczego subwencja oświatowa w stosunku do planów została obniżona o 1,4 mln złotych.
Bardzo proszę siechnickich radnych o próbę wyjaśnienia tej sprawy.
Dokumentacja gminna powinna być jawna.
Czy wynika to z błędów? Jeśli tak, to w której szkole, kto zawinił.
A może ze zmiany przeliczników, choć w innych gminach tak dużych różnic nie ma

kaziu16
Posty: 1
Rejestracja: środa, 21 stycznia 2015, 22:25

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: kaziu16 »

Ja uważam, że część kwoty należy przeznaczyć na uzbrojenie terenu pod budownictwo mieszkaniowe, zachęcać deweloperów do budowania w Siechnicy. Tansze dzialki pod budowy, ale pod warunkiem budowy drog dojazdowych przez deweleperow

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: siechniczka »

kaziu16 pisze:zachęcać deweloperów do budowania w Siechnicy.
Jak już coś to w SIECHNICACH !!!! Skoro tak chętnie ludzie tu się przenoszą to niech chociaż znają poprawną odmianę nazwy miasta.

snajper
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 04:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: snajper »

Pytanie brzmi, czy zależy nam, mieszkańcom gminy Siechnice na ciągłym zwiększaniu liczby mieszkańców, czy raczej na polepszeniu standardu życia już obecnych. Kolejne osiedla, wielorodzinne czy jednorodzinne to kolejne potrzeby finansowe np. budowa kolejnych ,dróg, kolejne instalacje wodociągowe, więcej dzieci w już przeludnionych szkołach. Ja jestem za mniej, a lepiej.

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: siechniczka »

Zdecydowanie zgadzam się ze snajperem :) Jak tak się zabuduje każdą wolną przestrzeń to co nam zostanie. Rozwój w kategorii ilość już jest, teraz czas na jakość. Wcale nie oznacza to, że gmina przestanie się rozwijać.

kalinka
Posty: 66
Rejestracja: czwartek, 16 kwietnia 2015, 10:43

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: kalinka »

to że jest 12 mln więcej jeszcze o niczym nie świadczy, najpewniej ta kasa rozpłynie się w niewyjaśnionych okolicznościach

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: EKG »

Jak już coś to w SIECHNICACH !!!! Skoro tak chętnie ludzie tu się przenoszą to niech chociaż znają poprawną odmianę nazwy miasta.[/quote]

Prawda, ALE.. jak jadę autobusem to co druga babka koło 50-60-tki i nie tylko, które na pewno nie sprowadziły się niedawno mówią do kierowcy "do Siechnicy"... płakać się chce ;__;

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: siechniczka »

To fakt, nawet u mnie w rodzinie się zdarza, że ktoś źle powie. Zawsze ich poprawiam ;) Jak tylko mam możliwość to zwracam na to uwagę. Może tzw. "pierdoła" ale świadczy o lekceważeniu. Rozumiem jak są czasem nazwy miejscowości tak skomplikowane, że człowiek może mieć wątpliwości jak prawidłowo odmienić, ale w tym przypadku to raczej łatwe. Kiedyś w podobnej sytuacji jak opisałeś kierowca odpowiedział "nie ma takiej miejscowości" i bardzo dobrze - dyplomatycznie ale zwrócił uwagę. Zapewne i tak ludzie będą błędnie mówić niestety. No ale temat zboczył z kursu w tym wątku także niech wróci na właściwe tory ;)

bremer
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 02:27
Kontakt:

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: bremer »

siechniczka pisze:To fakt, nawet u mnie w rodzinie się zdarza, że ktoś źle powie. Zawsze ich poprawiam ;) Jak tylko mam możliwość to zwracam na to uwagę. Może tzw. "pierdoła" ale świadczy o lekceważeniu. Rozumiem jak są czasem nazwy miejscowości tak skomplikowane, że człowiek może mieć wątpliwości jak prawidłowo odmienić, ale w tym przypadku to raczej łatwe. Kiedyś w podobnej sytuacji jak opisałeś kierowca odpowiedział "nie ma takiej miejscowości" i bardzo dobrze - dyplomatycznie ale zwrócił uwagę. Zapewne i tak ludzie będą błędnie mówić niestety. No ale temat zboczył z kursu w tym wątku także niech wróci na właściwe tory ;)
To może tak te dwanaście baniek przeznaczyć na promocję nazwy Siechnice - pozwolę sobie skierować dyskusję na poprzednie tory. :) Jak nie to przydało by się kilka nowych inwestycji w infrastrukturę.

k00n
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 24 maja 2015, 18:46
Kontakt:

Re: 12 mln zł więcej w budżecie gminy. Na co pójdzie?

Post autor: k00n »

Szkoda, że nie na ścieżki rowerowe, których najbardziej u nas brakuje...

ODPOWIEDZ