Gmina leje wodę, ceny znowu w górę od marca!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
snajper
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 04:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Gmina leje wodę, ceny znowu w górę od marca!

Post autor: snajper »

Nie miałem kontaktu z pracownikami ZGK więc nie jestem w stanie ocenić poziomu obsługi klienta. Jeżeli zaś chodzi o Twoją sugestię z procesją dziękczynną to ja to odwrócę. Proponuje, żebyś za te parę procent podwyżki spalił osoby za to odpowiedzialne na stosie bo to będzie adekwatne działanie do skali podwyżek.

Tak na poważne, narzekasz, że jest zła jakość, ale nie chcesz aby w wyniku podwyżki przyśpieszyć proces zmian na lepsze. Proponuję w takim razie obniżki cen wody i ścieków, a sieć wodociągowa, stacje uzdatniania wody itp niech ulegają degradacji.

Nic nie jest dane na zawsze, trzeba inwestować w naprawy, modernizacje i usprawnianie, aby było lepiej. Ja się na to godzę i poświęcę na to te 2 złote z hakiem miesięcznie więcej.

Walrad
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 06:07

Re: Gmina leje wodę, ceny znowu w górę od marca!

Post autor: Walrad »

snajper pisze:Nie miałem kontaktu z pracownikami ZGK więc nie jestem w stanie ocenić poziomu obsługi klienta. Jeżeli zaś chodzi o Twoją sugestię z procesją dziękczynną to ja to odwrócę. Proponuje, żebyś za te parę procent podwyżki spalił osoby za to odpowiedzialne na stosie bo to będzie adekwatne działanie do skali podwyżek.
Palenie na stosie? My nie mówimy tutaj o wodzie święconej, ale podstawowym prawie mieszkańca do czystej wody pitnej!
Wierz mi, poziom obsługi klienta przez ZGK jest nieakceptowalny i ciągle przypomina najgorsze urzędnicze tradycje istniejące za PRL-u.
Co do podwyżki i poziomu obsługi użyję prostego przykładu: wyobraź sobie, że jesteś klientem Orange i dostajesz zawiadomienie, że od przyszłego miesiąca będziesz płacił o 2 zł więcej za swój abonament. Akceptujesz to lub sprawdzasz, że Play oferuje taką samą usługę za 5 zł mniej niż Twój dotychczasowy dostawca usługi a może to zrobić, ponieważ jest lepiej zorganizowany i wydajny. Dla większości ludzi wybór byłby prosty. W tym samym czasie panienka z Orange olewa cię dokładnie i nie pomaga rozwiązać problemu z ostatnim rachunkiem, w którym naliczono ci karę za późną zapłatę, a ty zapłaciłeś rachunek na czas. Przenosisz się do Play.
ZGK jest monopolistą!
Jedynym sposobem kontroli spółek komunalnych jest tak naprawdę krytyczna postawa mieszkańców. To mieszkańcy płacą za ich istnienie a w zamian powinni otrzymywać usługi na odpowiednim poziomie.
snajper pisze:Tak na poważne, narzekasz, że jest zła jakość, ale nie chcesz aby w wyniku podwyżki przyśpieszyć proces zmian na lepsze. Proponuję w takim razie obniżki cen wody i ścieków, a sieć wodociągowa, stacje uzdatniania wody itp niech ulegają degradacji.
Nic nie jest dane na zawsze, trzeba inwestować w naprawy, modernizacje i usprawnianie, aby było lepiej. Ja się na to godzę i poświęcę na to te 2 złote z hakiem miesięcznie więcej.
Piszesz, że nie zrobi Ci różnicy płacenie 2 zł więcej, nie wiem, czy jakaś rodzina z pięciorgiem dzieci w domu podzieli Twoją opinię, gdy zapłaci kilkaset złotych więcej.
A tak naprawdę to ja nie wiem na co te pieniądze pójdą. Nie mogę znaleźć żadnych sprawozdań finansowych ZGK, a i radni mają z tym problem.
Chciałbym też przypomnieć, że w cenie wody są zawarte koszty amortyzacji istniejącej infrastruktury czy też spłaty kredytów, które ją sfinansowały.
Często się zdarza, że doprowadzenie wody i ścieków do nowych osiedli budowanych przez deweloperów jest finansowane z tej części wpływów zamiast nowych obligacji, które nowi użytkownicy by spłacali. Podobnie jak z ulicami. Zauważ, że to starzy mieszkańcy płacąc podatki przez 60 lat mogli sfinansować nowe nawierzchnie na ulicach w tych osiedlach a w tym samym czasie ich własne jak były błotniste tak i są. Chcesz jakieś przykłady?

snajper
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 04:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Gmina leje wodę, ceny znowu w górę od marca!

Post autor: snajper »

Walrad pisze:Palenie na stosie? My nie mówimy tutaj o wodzie święconej, ale podstawowym prawie mieszkańca do czystej wody pitnej!
Jeżeli tak to po co piszesz do mnie o procesji dziękczynnej skoro ta sprawa religii nie dotyczy. Użyłem adekwatnego sformułowania do Twojego.
Walrad pisze:Piszesz, że nie zrobi Ci różnicy płacenie 2 zł więcej, nie wiem, czy jakaś rodzina z pięciorgiem dzieci w domu podzieli Twoją opinię, gdy zapłaci kilkaset złotych więcej.
No to jest populizm jakiego politycy w Warszawie nawet nie używają.
Skoro moja rodzina będzie płacić więcej o 2 zł to ta z Twojego przykładu chyba ma basen w ogródku, bo skąd u tej 7 osobowej rodziny rachunek miesięczny większy o kilkaset złotych.

Przykład Orange i Play dobry, proponuję żebyś przeniósł się i podpisał umowę z innym ZGK w takim razie i po problemie.

Co do informacji na co pójdą pieniądze. Wpisz w gogle "ZGK Siechnice", podaje bo widać nie wiesz jak to zrobić, podam tez link
http://www.zgksiechnice.pl/index.php/plany-2013-2014
tam jest trochę informacji to poczytaj. Zerknąłem na strony innych ZGK w okolicy i tam też nie znalazłem sprawozdań finansowych. Więc najwyraźniej nie ma takiej praktyki.

A na koniec remont ulic nie jest w zakresie ZGK, załóż nowy temat, bo tu on nie pasuje.

ps. widzę, że masz pasję dotyczącą problemów z wodą, napisz aplikację o przyjęcie do ZGK i zrób tam porządek :D

tomeksl25
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 13 marca 2015, 10:24

Re: Gmina leje wodę, ceny znowu w górę od marca!

Post autor: tomeksl25 »

a co zrobic jak trzeba spuscic 10-15 litrow w kanal zeby uzyskac w miare klarowna wode a nie rudy sciek, i za te spuszczona wode tez trzeba zaplacic plus oczywiscie scieki

Walrad
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 06:07

Re: Gmina leje wodę, ceny znowu w górę od marca!

Post autor: Walrad »

snajper pisze:
Walrad pisze:Palenie na stosie? My nie mówimy tutaj o wodzie święconej, ale podstawowym prawie mieszkańca do czystej wody pitnej!
Jeżeli tak to po co piszesz do mnie o procesji dziękczynnej skoro ta sprawa religii nie dotyczy. Użyłem adekwatnego sformułowania do Twojego.
Walrad pisze:Piszesz, że nie zrobi Ci różnicy płacenie 2 zł więcej, nie wiem, czy jakaś rodzina z pięciorgiem dzieci w domu podzieli Twoją opinię, gdy zapłaci kilkaset złotych więcej.
No to jest populizm jakiego politycy w Warszawie nawet nie używają.
Skoro moja rodzina będzie płacić więcej o 2 zł to ta z Twojego przykładu chyba ma basen w ogródku, bo skąd u tej 7 osobowej rodziny rachunek miesięczny większy o kilkaset złotych.

Przykład Orange i Play dobry, proponuję żebyś przeniósł się i podpisał umowę z innym ZGK w takim razie i po problemie.

Co do informacji na co pójdą pieniądze. Wpisz w gogle "ZGK Siechnice", podaje bo widać nie wiesz jak to zrobić, podam tez link
http://www.zgksiechnice.pl/index.php/plany-2013-2014
tam jest trochę informacji to poczytaj. Zerknąłem na strony innych ZGK w okolicy i tam też nie znalazłem sprawozdań finansowych. Więc najwyraźniej nie ma takiej praktyki.

A na koniec remont ulic nie jest w zakresie ZGK, załóż nowy temat, bo tu on nie pasuje.

ps. widzę, że masz pasję dotyczącą problemów z wodą, napisz aplikację o przyjęcie do ZGK i zrób tam porządek :D
Snajper, widzę że znowu nic nie zrozumiałeś albo pracujesz dla gminy, jak jeszcze jeden użytkownik tego forum uzasadniający podwyżki dla burmistrza . Rozwinę temat innym razem, nie mam dzisiaj czasu.

snajper
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 04:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Gmina leje wodę, ceny znowu w górę od marca!

Post autor: snajper »

Walrad co miałem do powiedzenia w tym temacie już powiedziałem. Niestety Ty przejawiasz typowo polską przywarę, wieczne marudzenie i malkontenctwo. I po drugie zupełnie nie rozumiem czemu dajesz sobie prawo racji absolutnej, a gdy ktoś ma inne zdanie to tekst "widzę, że nic nie zrozumiałeś". Czy bierzesz pod uwagę, że to Ty możesz nic nie rozumieć.
END

kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: Gmina leje wodę, ceny znowu w górę od marca!

Post autor: kfiatek73 »

Jako ciekawostkę przedstawię moje doświadczenia z jakością wody. Otóż tydzień temu ( 28 marca ) zamontowałem zestaw do filtracji wody metodą odwróconej osmozy. Po tygodniu eksploatacji i przefiltrowaniu kilkudziesięciu litrów dostarczanej przez ZGK Siechnice wody pierwszy filtr ( bezpośrednio za ujęciem z wodociągów ) zmienił kolorek z śnieżno białego na żółtawo-rdzawy... SMACZNEGO ;-)

EKG
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:27

Re: Gmina leje wodę, ceny znowu w górę od marca!

Post autor: EKG »

optymistycznie.. Proponuje zrobić zdjęcie i wysłać do prezesa ZGK, burmistrza i sanepidu z pytaniem jak szerokie są te ich normy, że ta woda niby mieści się w granicach -.-'

ODPOWIEDZ