Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: akcjapagorek »

Apel do Pana Jerzego F.:
Chciałbym Pana poinformować, że bannery, które zostały zniszczone w nocy święta niepodległości zawieszę jeszcze raz.
Niedopuszczalne są sytuacje, w których zamaskowany człowiek wspina się o 1szej w nocy na prywatny balkon, żeby zerwać z niego banner wyborczy. W imieniu sąsiada i jego małego syna, których obudził wspinający się po balkonie mężczyzna- pozdrawiam Pana serdecznie.
Sytuacja miała miejsce na Grabskiego i Staszica ale widzę, że w pozostałej części Siechnic również nie próżnowano.
Oba balkony na 1szym piętrze- cóż za skuteczność w działaniu.

Obrazek

Pozdrawiam, życząc wyniku wyborczego na miarę prowadzonej kampanii wyborczej.
Piotr N.

PS. pozostała część Siechnic:
Obrazek
Obrazek

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: obserwatorgminny »

akcjapagorek pisze:Apel do Pana Jerzego F.:
Chciałbym Pana poinformować, że bannery, które zostały zniszczone w nocy święta niepodległości zawieszę jeszcze raz.
Piotrze ,przecież ten apel to pomówienie wobec kandydata na burmistrza p. Jerzego Fitka.
Skąd to pewność, że banery zerwali zwolennicy w/w.
Sądzę, że w Święto Niepodległości banery modli zrywać np.zwolennicy partii narodowych.
Ponadto nieśmiało chciałbym zauważyć, że wieszanie banerów wyborczych na płotach zakładów samorządowych
( w tym przypadku myślę o przedszkolu )przez obecnie NAM Panującego jest niedopuszczalne i jestem mocno zdziwiony faktem braku interwencji pozostałych kandydatów na burmistrza.
A tak na koniec to "zielone ludziki" plakaty dr Providenta wieszają wszędzie, nawet sprawdzałem u siebie w mieszkaniu, czy w czasie mojej nieobecności nie powiesili :D
Apeluję do Ciebie Piotrze, odpuście tablice informacyjne - spróbuj znaleźć się w sytuacji rodzin organizujących pogrzeby....
Dariusz Kliszewski

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: Jerzy Fitek »

Szanowny Panie - kandydacie na radnego.
Z uwagą przeczytałem Pana apel skierowany imiennie do mnie i jeżeli tylko to Pana zadowoli zapewniam Pana, że w kwestii niszczenia materiałów wyborczych (szczególnie wydanych przez konkurentów wyborczych) zawsze miałem i nadal mam takie samo zdanie:
TAKIE DZIAŁANIA SĄ SKANDALICZNE, NIEDOPUSZCZALNE POD ŻADNYM POZOREM I POWINNY BYĆ Z CAŁĄ SUROWOŚCIĄ POLSKIEGO PRAWA KARANE .
Mam tu na myśli zarówno bezpośrednich sprawców takich przestępstw jak i ich mocodawców (jeżeli tylko są). Zapewniam Pana, że od początku tej kampanii wyborczej (ale i we wszystkich innch poprzednich) nigdy ja ani moi współpracownicy nie uciekałem się do takich działań w rywalizacji o głosy wyborców.
Informuję również Pana i innych kandydatów na wszelkie funkcje samorządowe, że jeżeli tylko znajdziemy wspólnie jakiekolwiek dowody pozwalające zidentyfikować sprawców takich przestępstw to dołożę wszelkich swoich starań aby z całą bezwlędnością prawa napiętnować nie tylko karnie, ale i publicznie takie osoby.
Pana zrywane banery i plakaty wyborcze (na trzy dni przed ciszą wyborczą) nie są jedynymi zniszczonymi. Informuję Pana, że również banery naszych kandydatów (z naszej decyzji całkowicie zrezygnowaliśmy z umieszczania na tablicach plakatów wyborczych naszych kandydatów na radnych wszystkich szczebli i burmistrza) są i były równiez wcześniej niszczone przez tzw. nieznanych sprawców. Pierwsze już około 2 tygodnie temu w Świętej Katarzynie, baner naszego kandydata na radnego Dariusza Paduli oraz moje jako kandydata na radnego powiatu. Im bliżej terminu wyborów tym te przestępstwa wyborcze są bardziej bezczelne i wręcz nie liczące się z nikim i niczym. Już wczoraj czytałem apel Edwarda Skiby do mieszkańców - wyborców z informacją, że chyba konkurencja wycięła, zerwała lub zniszczyła większość jego materiałów wyborczych i w związku z tym musi podjąć inne działania wyborcze.
Wygląda więc na to, że jeżeli żaden komitet wyborczy nie akceptuje takich przestępczych działań, to w naszej gminie ( i nie tylko w naszej) znalazła się grupa osób - ufo ludków lub co bardziej prawdopodobne zwykłych przestępców, która za swój cel wyznaczyła sobie niszczenie materiałów wyborczych.
Powtórzę jeszcze raz moje stanowieko w tej sprawie
- Należy temu z całą bezwlędnością prawa przeciwdziałać.
Po przeprowadzeniu rozmowy z Komendantem Straży Miejskiej oraz przedstawicielem z policji uzyskałem zapewnienie, że od dzisiaj będą zastosowane 24 godzinne dyżury (szczególnie w porze nocnej) na naszych ulicach i odpowiednie służby porządkowe dołożą wszelkich starań aby skutecznie powalczyć z tym niecnym procederem niszczenia mienia - czytaj materiałów wyborczych.
Życzę im powodzenia, a jednocześnie apeluję do wszystkich mieszkańców, aby jeżeli tylko zauważą kogokolwiek podejrzanego lub niszczącego banery i plakaty wyborcze niech dzwonią na policję lub do komendanta Straży Miejskiej nr 500-079-425 albo do mnie.

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: frodo »

Piotrze N., masz jakieś dowody na to, że to Jerzy F. lub jego zwolennicy wspinali się (i obudzili małego synka - szok) po twoim balkonie? Może to jakiś twój sąsiad, który nie podziela twojej miłości do własnej osoby... a może tylko mieszkaniec, który wkur..ił się na Ciebie, że jako jeden z dwóch radnych z Siechnic głosowałeś za (czasową) sprzedażą budynków GCK w Siechnicch i św. Katarzynie

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: Karka »

Tez sie zastanawiam, skad wiadomo, ze to ludzie od Pana Fitka zniszczyli banery?
Druga rzecz takze mnie zastanawia, czy Pan Usak dostal zezwolenie wieszania banerow na budynkach wspolnot mieszkaniowych? ja na to nie wyrazalam zgody

Awatar użytkownika
PanTalon69
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 13:06

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: PanTalon69 »

Zajmowanie przestrzeni reklamowej jest płatne. Jesli mówimy tu o plakacie np na budynku SM Ogrodnik który jest własnością mieszkańców a nie kandydata powinien robić to odpłatnie, dodatkowo po wyrażeniu zgody wszystkich mieszkańców. Podobnie jest z przedszkolem itp itd, gdyz nie są to miejsca którymi dowolnie może dysponować dyrektorka (np wyrażać swoje poglądy polityczne lub tez uległośc wobec jaśnie nam panującego)

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: mmilk »

Wspólnota to zrzeszenie mieszkańców, z prawem własności lokalu.
Więc co kto sobie powiesi na balkonie to jego sprawa. Chyba, że od dziś będziemy konsultować ze wszystkim mieszkańcami kolor prania jaki wieszamy albo rodzaj kwiatów na balkonach.
Na budynkach publicznych oczywiście nie powinno się obwieszczać swoich poglądów chyba, że z możliwością zaprezentowania się wszystkich chętnych kandydatów.

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: Karka »

Nie chodzi mi na balkonie, tylko np. na barierce od schodow, ktora jest wszytskich, albo na plocie

ObywatelGminy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 13 listopada 2014, 17:06

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: ObywatelGminy »

chciałbym też zwrócić uwagę wielbicielom pana Milana w niektórych miejscach gminy napotyka się tylko banery pana Milana a inne są pozrywane :D :D

tomasz.j
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 06:51

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: tomasz.j »

Szanowni Państwo

poniżej tylko dla przypomnienia informacja gdzie jako mieszkańcy, w najbliższą niedzielę będziemy mogli oddać swój głos w tegorocznych wyborach samorządowych.



OBWÓD NR 7

SIECHNICE – Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana, Bolesława Prusa, Ciepłownicza 8-13, od 16 do końca, Cypriana Norwida, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Henryka III, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Kraszewskiego, Jana Kochanowskiego, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Kazimierza Bartla, Macieja Rataja, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Stanisława Lema, Stanisława Staszica, Władysława Grabskiego


Głosowanie w:
Przedszkole w Siechnicach
ul. Osiedlowa 23a
Siechnice



OBWÓD NR 8

SIECHNICE – Chabrowa, Ciepłownicza 1-7, 14-15, Jarzębinowa, Kwiatowa, Ogrodnicza, Osiedlowa

Głosowanie w:
Przedszkole w Siechnicach
ul. Osiedlowa 23a
Siechnice



OBWÓD NR 9

SIECHNICE – Cicha, Generała Świerczewskiego, Generała Emila Fieldorfa, Gimnazjalna, Jana Pawła II, Kasztanowa, Klonowa, Kościelna, Księdza Jerzego Popiełuszki, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Modrzewiowa, Polna, Słoneczna, Sportowa, Świętego Floriana, Zacisze

Głosowanie w:
Gimnazjum
ul. Świerczewskiego 40
Siechnice


OBWÓD NR 10

SIECHNICE – 1 Maja, Energetyczna, Jesionowa, Szkolna, Wiosenna

Głosowanie w:
Szkoła Podstawowa
ul. Szkolna 4
Siechnice


OBWÓD NR 11

SIECHNICE – Azaliowa, Berberysowa, Bzowa, Cmentarna, Czeremchowa, Fabryczna, Graniczna, Jaśminowa, jesienna, Kalinowa, Kolejowa, Kościuszki, Letnia, Lwowska, Łąkowa, Mieszczańska, Opolska, Prawocińska, Witosa, Włościańska, Zachodnia, Zielona, Ziemska

Głosowanie w:
Urząd Miejski w Siechnicach
ul. Jana Pawła II 12
Siechnice

Pozdrawiam
Tomasz Jastrzębski

P.S.
dla osób które jeszcze nie miały okazji a chciałyby zapoznać się z moją osobą jako kandydatem do Rady Miejskiej zapraszam na:

http://jerzyfitek.pl/index.php/kandydaci-do-rady-gminy/tomasz-jastrzebski

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: Jerzy Fitek »

Serdecznie witam wszystkich.
Pomimo apeli i wezwań jakoś nie widać merytorycznej dyskusji o programach wyborczych i priorytetach w działaniu. Bliższe informacje o naszym programie wyborczym, komitecie wyborczym i wszystkich kandydatach KWW Gmina Siechnice w XXI wieku na stronie internetowej www.JerzyFitek.pl.
Zapraszam do głosowania.
Do zobaczenia przy urnach wyborczych.
Jerzy Fitek.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: akcjapagorek »

Witam
właśnie zobaczyłem że i Pan nie ustrzegł się przed aktami wandalizmu. Przykre to że ta kampania jest aż tak agresywna. To zupełnie niepotrzebne bo można mieć różne poglądy ale w końcu mieszkamy w jednej gminie. Szkoda że nie wszyscy to rozumieją.

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: Jerzy Fitek »

Witam, nie bardzo rozumiem co ma Pan na myśli, że i ja nie ustrzegłem się aktom wandalizmu. czy zarzuca mi Pan, ze ja kiedykolwiek dopuściłem się takich czynów ? czy też, że również moje Jerzego Fitka banery i bibordy zostały zniszczone przez wandali i przestepców wyborczych. Co do pierwszego to brzydzę się takimi działaniami i zwalczam takie postępowanie bez względu na to kto i dlaczego się dopuszcza takich czynów.
co do drugiego to już od kilku tygodni "nieznani sprawcy" systematycznie niszczą nasze banery, a ostatnio i duże bilbordy oraz malują różne "hasła" np. na wiadukcie ronda w Siechnicach.
Jednak nikt nie może mieć satysfakcji z niszczenia naszych (KWW Gmina Siechnica w XXI wieku) papierowych plakatów, gdyż ich wogóle nie drukowaliśmy wiedząc z góry że będą przedmiotem niszczenia przez "nieznanych sprawców".

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Zniszczone bannery wyborcze - Apel do Pana Jerzego F.

Post autor: akcjapagorek »

Nieee, chodziło mi właśnie o to drugie. Po prostu osobiście uważam, że niszczenie komuś bilboardu czy pisanie o nim na murach nie jest akceptowaną przeze mnie formą konkurencji politycznej i tyle.

ODPOWIEDZ