Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: frodo »

Snajper na którejś ze stron wcześniej napisałem konkretne zarzuty wobec obecnej ekipy. Takie z głowy, bez sprawdzania. Poprosiłem icodalej? o napisanie sukcesów, konkretnych. Do tej pory nie ma. Możesz ty spróbować... Ale konkretnie.
Co do kanalizacji, to musiałbym to sprawdzić, ale wątpię, żeby początek tej inwestycji to były czasy MU. A jesli nie, to nie do końca jego sukces raczej
co do wysypiska to jego likwidacja chyba też aż takim sukcesem MU nie jest, bo z tego co się orientuje, to była jakaś odgórna data jego likwidacji i stało się to w całym regionie, a może i nawet województwie. Więc to nie jego inicjatywa, a że za jego czasów się to dzieje? NO w końcu jest burmistrzem, więc zarządzanie gminą to jego obowiązek.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

kolego snajper pomysl zanim cos napiszesz, co do fabryki to cale szczescie ze jej tam nie ma,lepiej by było gdyby powstala na Grabskiego to elektorat był by zadowolony, za osiagniecia i rozmach inwestycyjny, a w Sulecinie no wlasnie co Radni I Gmina zrobila dla tych ludzi. jesli wiesz kolego snajper gdzie w ogole jest to wysypisko to powinienes wiedziec ze blizej jest do Szostakowic i Sulimowa z tego wysypiska jak do Sulecina. a jesli idzie o kanalizacje w Zernikach to raczej budowa rozpoczela sie w poprzedniej kadencji

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

a jesli jestes taki oczytany na bipie to powiedz ile zarabial burmistrz w tej i poprzedniej kadencji, ile zarabial dyrektor szkoly w Siechnicach, a ile ma teraz Szanowana Pani dyrektor. sprawdz inne jednostki i spolki to pogadamy.

snajper
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 04:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: snajper »

Kolego pawlo, nie jestem oczytany w Bipie, mówię, że tam można znaleźć informacje na temat budżetów, a więc i działań obu Panów. Niepotrzebne te złośliwości. Ile zarabiają? a jakie mają meble, gdzie wyjeżdżają na wakacje i jakie mają samochody. Aha ile mają działek i ile na koncie.
Tematem raczej jest ich ocena działalności na rzecz mieszkańców gminy.
Ja nie rozumiem co Ty piszesz. To mieszkańcy Grodziszowa nie chcieli fabryki żarówek, a miałaby być na Grabskiego? O co kaman?
Co do wysypiska to jakie ma znaczenie odległość w metrach od tych miejscowości. W tej kadencji jest wykonana cyt. z projektu budżetu "rekultywacja kwatery nr I na terenie ZSUiROK w Sulęcinie"o wartości 1 milion trzysta tysięcy złotych. To fakt. Chyba, że chcesz mi zarzucić kłamstwo........
I ostatnie
pawlo pisze:a jesli idzie o kanalizacje w Zernikach to raczej budowa rozpoczela sie w poprzedniej kadencji
No dobra w takim razie oficjalnie dziękuję Panu Jerzemu Fitkowi za budowę kanalizacji w miejscowości Żerniki Wrocławskie w 2014 roku. Jak rozumiem, gdyby w kolejnej kadencji była kontynuowana budowa tej kanalizacji, bo jeszcze trochę zostało to też dzięki Panu Fitkowi i tak do końca świata.

Na koniec co do konkretów. Pójdę na łatwiznę. W trakcie minionej kampanii wyborczej otrzymałem do skrzynki m.in. gazetki Panów Romana, Krawczyka i Usaka. Z gazetki aktualnego burmistrza jeżeli chodzi o wykonane inwestycje wyczytałem:
- budowa żłobka
- rozbudowa szkoły podstawowej w Siechnicach
- zespół boisk Moje Boisko Orlik 2012 wraz z budynkiem zaplecza w Siechnicach
- rozpoczęcie inwestycji sali gimnastyczno-sportowej w Radwanicach
- budowa hali sportowej w Żernikach Wrocławskich
- boiska przy SP w Kotowicach
- remont i modernizacja budynku biblioteki w Świętej Katarzynie
- droga Sulimów-Prawocin
- ulica Grabskiego w Siechnicach
- remont ulicy Wrocławskiej w Żernikach Wrocławskich
- ulica Leśna w Kotowicach
- pierwszy etap ulicy Słonecznej w Świętej Katarzynie
- modernizacja ulic Gwiaździstej, Radosnej, Podgodnej w Radwanicach
- budowa chodnika w Iwinach
- kanalizacja w Żernikach Wr., Groblicach i Zębicach
- rekultywacja składowiska odpadów w Sulęcinie
- rewitalizacja 10 budynków w Siechnicach
- budowa budynku socjalnego przy ul. Wiosennej w Siechnicach
- parking przy przychodzni zdrowia w Św. Katarzynie
- remont ZOZ w Św. Katarzynie
Przeprasza, że tyle wypisałem, ale to tylko te najbardziej kosztowne, ale widoczne inwestycje. Chyba, że kolego pawlo stwierdzisz, że nie zostało to wykonane w tej kadencji. Ja się jednak będę upierał, że za realizację ww. spraw odpowiada burmistrz Milan Usak.

I to wszystko to nic :)

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

kolego snajper przekonales mnie oddam glos na Milana bo Fitek nic nie zrobil

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

tylko wybudowal ratusz,

Awatar użytkownika
zebra102
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 00:00

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: zebra102 »

Strasznie tu dużo emocji, niestety takich negatywnych. Sporo także zarzutów, insynuacji i wzajemnego obrażania się- ciężko się to czyta i wątpię, że jedna ,,strona" przekona drugą ,,stronę" do zmiany poglądów, nawet przy użyciu coraz to dobitniejszych zwrotów. Zatem ta internetowa wojenka, poza zmęczeniem mnie i innych czytających, to do niczego nie prowadzi (chyba, że prawdziwym celem nie jest omówienie problemu albo jego wyjaśnienie- a obrzucenie błotem jednego z kandydatów lub wybranych już radnych.

Wybory już zapadły- rada miejska wybrana (trochę za dużo młodziaków, jak dla mnie). Każdy z kandydatów na Burmistrza wprowadził do niej swoich radnych- jeden więcej, drugi mniej. Teraz wyborcy muszą w drugiej turze zdecydować, komu bardziej ufają, w czyje kompetencje wierzą i komu chcą powierzyć ostatecznie fotel Burmistrza.
Można się kłócić, obrażać ale życie toczy się dalej, fakty pozostają faktami.

Teraz sedno, bo ta dyskusja gdzieś pływa- 30.11 wyjścia jako wyborca mam dwa:

Skreślić Fitka- mając nadzieję, że przekona do siebie 11 radnych (swoich wprowadził tylko 4)? Słuchać wojenek i wymówek- czego to Burmistrz nie mógł... , jak to rada sparaliżowana... ? Słuchać Radnych ,,Uszakowych", że nie mogli programów realizować- bo Burmistrz Fitek przeszkadzał? :?

Skreślić Uszaka- ma większość w radzie, narzekać na brak woli współpracy rady nie będzie mógł. Zrzucić winę na ,,poprzednią kadencję" też nie będzie mógł- toż będzie tera zbierał żniwo swojej pracy. Radni ,,Uszakowi" na to, że ich burmistrz nie słucha- też narzekać nie będą mogli- więc rozliczyć ich po 4 latach będzie łatwo. Nie sprawdzą się- po 4ch latach rozliczenie! :twisted: Obiecali sporo, radnych mają sporo- też w powiecie (bo SLD z Panem Fitkiem, chyba nawet do powiatu nie wejdzie, do sejmiku województwa nie wspomnę)

Powiedziało się A, trzeba powiedzieć B... Usak rządzi dopiero 4 lata, w pierwszej turze prawie 50% poparcia... sorry nie przekonuje mnie ,,bramka nr 1", za duże ryzyko, że będzie ,,zonk"...
Uszak wydaje się bardziej rozsądną opcją, choć nie jestem w nim zakochana jak niektórzy na tym forum, ale może się mylę i ktoś mnie oświeci?

A teraz apel do wszystkich politykierów:
- Uszakowcy- do roboty, macie większość, ludzie zaufali- pokazać, że nie pomylili się. Jak nie, to za 4 lata was rozliczymy- pamiętajcie o tym.
- Fitkowcy- też do roboty- pracować, pokazywać dokonania, listę porządną do rady za 4 lata zrobić, aby mieć siłę przebicia w radzie- opieranie się na byłym wicestaroście nie wystarczy.
- pozostali chętni do zasiadania w radzie- do roboty! Jest prasa, internet- łatwo kontrolować pracę i czyjeś dokonania- najpierw coś zorganizujcie a nie karierę od chęci zasiadania w radzie rozpoczynacie, żeby za 4 lata było w kim przebierać...

Mieszkańcom Siechnic (ale chyba i całej gminy) trzeba:
- szkół, przedszkoli
- konkretnych dróg a nie jeżdżenia po błocie
- poprawy komunikacji do Wro
- rozwiązania problemu pylącej hałdy
- ośrodka zdrowia

a nie pisania ,,pierdół" po internecie!

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

zebra 102 racja swieta racja poczekamy moze na debate kandydatow niech sie zaprezentuja, powiedza jak chcą dowodzic.

Obywatel Gminy
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 17 listopada 2014, 09:22

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Obywatel Gminy »

brawo brawo brawo zebra to jest konkret a kretyna wocash prosze wykonac to samo zadanie co do naszych wypowiedzi i wyciecia wulgaryzmow i klamst z strony przeciwnej i nazwac siebie slepym kretynem

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

W końcu jakieś rozsądne głosy a nie obrzucanie się błotem.
Niewiele brakło żeby Uszak wszedł w pierwszej turze i było by po jałowej dyskusji, po nadto do Rady wprowadził sporo swoich Radnych. Poparcie niewątpliwie ma.
Fitek głównie wygrał w Radwanicach, bo są sentymentalne i wydaje się, że jeśli z tamtą będzie Burmistrz to dla nich było by lepiej, – ale to nie prawda.
Np. Od Uszaka dostali prezent w postaci Sali sportowej przy szkole, Pan Fitek musiał je najpierw wybudować w innych miejscowościach, aby się u nich wkupić i mieć poparcie.
Pan Uszak ma spore poparcie w małych miejscowościach też o czymś świadczy pozytywnie.
A Gmina to nie tylko miasto i nie zapominajmy o tym.

Mam swoje lata i nie trawię SLD cieszy mnie ich porażka… aczkolwiek szkoda mi Fitka, że nie wszedł do powiatu (doświadczenie samorządowca ma)
Jednak w Gminie jako wyborca nie chcę dać mu dotrwać do Emerytury w wieku 67 w Gminie na super posadce.
Bo mnie w tym wieku, pomimo, że mam wyższe wykształcenie pewnie czeka kiepska posada na stróżówce…
Co do Uszaka zwanego złoto ustnym (sporo forumowych opluwaczy zapewne mu zazdrości) to cieszę się, z jego zaangażowania w samorząd, bo z pewnością mógłby znacząco więcej zarobić w sektorze prywatnym w połączniu z uczelnią niż w naszej Gminie.
I Gratulacje dla wszystkich nowych Radnych szczególnie tych młodych – w Gmnie przybyło młodych ludzi to mają swoją reprezentację.

„dziadkom dziękujemy”

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

Przyglądając się kadencji Milana nie sposób nie dopatrzyć się ,
kopiowania posunięć i zachowań prezydenta Dudkiewicza.
Wspominałem już o budowaniu przez Usaka własnego wizerunku.
Jeszcze parę lat temu opluwał "mohery" i kościół,
aby chwilę później stać się postacią z pierwszej ławki w kościele.. (jak Dudkiewicz)
Był zagorzałym PiS-owcem, aby nagle stać się bezpartyjnym (jak D. , tylko inna opcja)
Stworzył sobie biuro promocji MIASTA , aby stało się biurem promocji Milana. ( jak .D..)
Znalazł sobie d..ę na boku, aby było czym pochwalić się na "zlocie" ,
a teraz udaje oddanego ojca .. (jak wyżej)
Pootwierał spółki, na które przerzucił długi gminy, w ten sposób zgrabnie je ukrywając ( j.w.),
Podopisywał sobie zasługi poprzednika, wypina "atletyczny" torsik i przypina sobie medale.. (j.w.)

No cóż...
We Wrocławiu w tej chwili wszystkie spółki sprawdza prokurator.
Jeżeli tą kadencję wygra MIluśiński,
to do następnych wyborów i tak już nie przystąpi, bo (j.w.)
Wyjdą sprawy przepisywania działek,
wyprzedawania majątku gminy,
i kto wie co jeszcze..
Żal mi ludzi którzy nieświadomie oddadzą swój głos na osobę ,
która zgrabnie wykorzystuje kilka socjo-sztuczek,
aby przedstawić wyborcom swoje poglądy niczym David Copperfield,
a kiedy kurtyna opadnie, okaże się ,że wszystko było doskonałą iluzją.
Ostatnio zmieniony środa, 19 listopada 2014, 00:16 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

Obywatel G.
Pozwolisz,że sam wymierzę sobie policzek za ostatni wpis ? :lol:

Pytałeś kim jestem ??
Odpisałem Twoim koszmarem ... kłamałem..
Jestem Twoim Burmistrzem..

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

A przy okazji link do programu wyborczego ,
niewątpliwie kogoś spokrewnionego z obecnym Burmistrzem :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=svY-Tf-LVLg

I nasz.. nie i Wasz Burmistrz.. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=IgKrbla5kU0

Pomówienia, pomówienia, pomówienia....
To bardzo smutna i tragiczna postać,
Baaaaaardzo dotkliwie pomawiana przez "złe języki"
Może jakaś dyskusja na forum panie Milanie,
czy Pan się nie zniża do poziomu wyborców ??
P.S.
Byłbym zapomniał, przecież p.Dudkiewicz też nie bierze udziału w dyskusjach..

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Panie Smok dobre porównanie z Wrocławiem -oby u nas było jak we Wrocławiu.

Ostatnio Wrocław zajął pierwsze miejsce w plebiscycie „sukces Kadencji” – lepiej niż Warszawa.
Może i my będziemy kiedyś najlepsza Gminą 
Dudkiewicz do Rady Miejskiej wprowadził 21 Radnych na 37 Uszak chyba z 9 na 15
Obaj będą mieć z kim rządzić i pewnie obaj wygrają w drugiej turze.

A co dyskusji na forum i zniżania się do poziomu… (lepiej nie) – bo większość postów jest na żenująco niskim poziomie, poglądy wyrażane przez nieliczną grupę forumowiczów nie odzwierciedlają nastroju wyborców. Można powiedzieć, że nie ma tu dyskusji a jedynie wzajemne oskarżenia. W mojej opinii lepsze byłaby moderowana debata z oboma kandydatami. Była kiedyś TV w Gminie i mogła by zrobić taki materiał.

ODPOWIEDZ