Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

Witam wszystkich serdecznie. zarejestrowalem sie na tym forum zeby troche obudzic ludzi. Klapki na oczach i nie widzicei co sie dzieje, wladza jest fajna madra wszystkie posuniecia git. Darmowa reklama na stronie Gminy.jakies 500mb ciagu pieszego w Zebicach po niecale 1000 zl za 1mk. - luksusowo asfalcik w kotowicach na malo uczeszczanej drodze, budynek szkoly w siechnicach bez ocieplenia dachu, dzialki budowlane dla mieszkancow siechnic na pierwszej i drugiej klasie ziemi rolniczej. pracownicy urzedu z nowymi wynagrodzeniami patrz oswiadczenia majatkowe na BIP.ja rozumiem inflacja ale nie 300% cos nie bardzo.osobiscie to nie ma na kogo glosowac. ale taki mamy klimat jest kryzys.i z tego miejsca pozdrawiam Pana Jacka Bo wszystkie Jacki to fajne chlopaki

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

polityka polityka

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

a moze by zrobic uchwale ze radni przeznacza diety za trzy miesiace na cele dobroczynne. hmm. napewno sie uda :wink:

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

gdzie byli nasi radni gdy byly podejmowane decyzje, w tej i poprzednich kadencjach, mamy debet tak wiec lapki w kieszenie trzeba wsadzic. a moim zdaniem trzeba zaczac od zmian, powinni zadzic ludzie z glowa do zarabiania pieniedzy dla gminy a nie dla siebie i swoich ziomkow. 16 listopada bedzie jasne czy jestesmy bierni i nam to pasuje czy sie okaze ze juz doroslismy do zerwania z ukladami.

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

pawlo pisze:.... 16 listopada bedzie jasne czy jestesmy bierni i nam to pasuje czy sie okaze ze juz doroslismy do zerwania z ukladami.
To na kogo głosować ? żeby zerwać z układami na Ryśka z PIS ?
Szkoda że jakoś kampani nie robi bo nie widać nawet ulotek i nic o nim nie wiadomo.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

Kolego Bronisławie na kogos kto wyciagnie gmine z rak zblirzajacego sie komornika

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

"zastal gmine ceglana a zostawi drzewniana "- raczej pozostanie tylko smiech

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

A dla wszystkich do prostej kalkulacji Burmistzr Milan sporo wybudowal mocno zadluzyl, inwestycje bez pokrycia finansowego tylko pobozne zyczenia
Burmistrz Jerzy zaczol wiele inwestycji sporo zakonczyl ale zawsze za swoje lub liczac sie silami na zamiary
A co do pana Edwarda to malo osob go zna siechnice to miasto Smardzow to wioseczka zap[omniana przez radnych, ale uczciwy mozna zapytac pana Milana czy Jerzego co maja mu do zarzucenia i konsensus bedzie jeden jeszcze nic nie nawywijal rozwija Smardzow jako Soltys i radny powiatowy i nie opowiada ze zalatwil nowy asfalt na drodze powiatowej. Bo w powiecie sa charmonogramy na wymiane i modernizacje drog,tak ze za to ze mamy nowy asfalt w Sw Katarzynie , Kotowicach , Zebicach to zasluga Bylego wice starosty bo to on dreptal od radnego do radnego w powiecie

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Gumiś obserwator »

Witam
I znowu na stronie Gminnej są wyświetlane Hity Sezonu - najpierw tabelki o finansach a teraz o ilości zatrudnionych. Jak zwykle - Wyborczy Zestaw Bzdetów - Zapomniano jednak dopisać do statystyki, z ostatnich lat, tych wszystkich zatrudnionych pośrednio w spółkach zależnych i na umowę zlecenie. Ale jedno jest z tego pewne : wiadomo kto będzie za te informacje obwiniony - autorzy - a Szef będzie wtedy solidnie karał niepokornych pracowników za to , że zmuszony był propagować nieprawdziwe informacje.
To takie żenujące - wykręcanie się sianem ale mamy teraz następny konkurs gminny : do jakiej kategorii zaklasyfikujemy podane na stronie Gminy informacje :
1. prawda
2. pół-prawda
3. g... prawda
Myślę że następne ogłoszenia / informacje nas rozwalą - będą statystyki informujące z poniższych kategorii :
a. kto nie myje zębów wieczorem,
b. kogo w Gminie lubimy najbardziej
c. tu wstaw swoją kategorię ; miejsce dla kreatywnych :......
I tak można wygłupiać się bez końca robiąc wyborcom wodę z mózgu.
Proszę - więcej szacunku dla nas . Nie traktujcie Nas jak głupków , jeżeli nie macie odwagi napisać jak jest naprawdę to w ogóle nic nie piszcie i dajcie swoje focie z wycieczek - może te tematy będą lepsze.

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

Mmilk, Masz rację, budynek nie pracuje, tylko ludzie, ale w wygodniejszy sposób.
Paru fachowców zostało zdegradowanych lub zwolnionych, bo ich p. Burmistrz po prostu nie lubił..
Milan kierował się własnymi interesami, zamiast merytoryki..
Łgarz, karierowicz, komfabulant.. Wystarczy popytać pracowników urzędu na temat zachowania Milana, jak traktuje ludzi.Odpowiedź : Cham i gbur.

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: bonawentura »

Smok'u to ciekawe, a nie marudzą Ci co za Fitka mieli - luz blues?
W starym urzędzie byłem często odsyłany od pokoju do pokoju, albo zwyczajnie olewany, a obecnie jakoś w tych samych wydziałach można sprawę załatwić.
Poznałem jednego eksperta z urzędu, który za Milana zrezygnował - i chwała za to bo koleś jednej inwestycji nie potrafił porządnie poprowadzić.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

bonawentura jak ty cos szybko w urzedzie mozesz zalatwic to ty jestes z tych lubianych, bo ja to nawet na pania z kasy musze czekac
a co do tych co odeszli to raczej byli nie wygodni i mieli godnosc albo propozycje pracy w lepszych warunkach

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Witam, faktycznie czas leci i wybory już za tydzień. Nastał czas spotkań kandydatów na radnych i burmistrza z wyborcami. Nasze tablice ogłoszeń i nie tylko tablice są pełne plakatów wyborczych. Dla niektórych kandydatów lub ich zwolenników nastał czas próby zdyskredytowania i przedstawienia w jak najgorszej aurze pomówień, niedopowiedzeń, a i nieraz radykalnych wniosków, aby w oczach wyborców ich wyborczy przeciwnik był odebrany przez wyborców możliwie jak najgorzej. W większości przypadków autorzy tych " ważnych informacji " nie poczuwają się do podania swoich danych osobowych (czytaj anonim). Ale zawsze te informacje mają w treści zapewnienie, że są na pewno prawdą i tylko prawdą.
W ciągu kilku ostatnich dni otrzymałem do wiadomości liczne kopie rozsyłanych do naszych mieszkańców " informacji ", które prawie wyłącznie dotyczą mojej osoby jako kandydata na burmistrza. I tak z tych "informacji" pozyskałem wiedzę, że to ja w latach 2002 - 2010 tak zadłużyłem naszą gminę, że w październiku 2014 roku, czyli prawie cztery lata póżniej finanse gminy są w krytycznej sytuacji, o czym może świadczyć prawie całkowite zaprzestanie regulowania przez Gminę swoich wymagalnych zobowiazań. Naraża to władze i budżet gminny na konieczność pokrywania dodatkowych kosztów odsetek za zwłokę i inne sankcje. Jeżeli tak żle było na koniec mojej kadencji jak to się przedstawia dzisiaj, to i zapewne było jeszcze gorzej w roku 2011, 2012 czy też w 2013. Ale jakoś wtedy nikt nie informował publicznie, że za cztery lata będzie z budżetem tragicznie.
Następna "informacja prostująca nieprawdziwe dane" o obecnym zatrudnieniu w urzędzie gminy. Z tej informacji też dowiaduję się, że to za rządów Jerzego Fitka w 2008 roku nastąpił wzrost ilości zatrudnionych pracowników w urzędzie z 60 na 89, a nie dzisiaj, gdyż ilosć osób zatrudnionych w 2008 roku i dzisiaj jest prawie taka sama. Czyli wg mojej oceny tej informacji, ilość taka była i jest optymalna, o czym może świadczyć fakt, że przez 6 lat nie nastąpiła zmiana poziomu zatrudnienia. Nie dopisano w tej iformacji, że w okresie ostatnich czterech lat rotacja w zatrudnionych osobach przekroczyła 50 % ilości pracowników, a tylko w ostatnim (jak czytam tak "kryzysowym finansowo" z mojego powodu) roku koszty wynagrodzeń pracowników urzędu wzrosły o około 1 milion złotych.
Kolejna "informacja" dotyczy również moich decyzji w 2010 roku. Otóż ponoć nie kandydowałem na kolejną czwartą kadencję ponieważ byłem pewien, że nie zostanę wybrany kolejny raz na burmistrza. Ale prawda jest zgoła inna, ja już po wyborach w 2006 roku zapowiedziałem, że na następną czwartą kadencję nie będę kandydował i to nie z powodu, że nie będę wybrany, ale wręcz przeciwnie. Już w 2006 roku zdecydowałem, że w następnych wyborach będę kandydował wyłącznie do Powiatu Wrocławskiego i wszelkie dane pozwalały mi mówić publicznie (prosze przejrzeć archwalne gazety albo moje wypowiedzi w internecie), że chciałbym zostać starostą powiatu, abym mógł zrealizować swój program wyborczy dla powiatu, a kandydowanie na burmistrza i ewentualne wygranie tych wyborów uniemożliwiało objęcie funkcji radnego i członka zarządu w powiecie. Faktycznie zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów byłem jednym z kandydatów na starostę, jednak w wyniku koalicyjnych rozmów i warunków stawianych przez koalicyjny PSL starostą został wybrany Andrzej Szawan, a ja zostałem wybrany na członka zarządu wicestarostę.
Do moich obowiązków i kompetencji należały wszystkie sprawy związane z "ziemią", czyli m.in.: geodezja, nieruchomości, ochrona środowiska, budownictwo i architektura oraz wszystkie sprawy związane z utrzymaniem i poprawą jakości dróg powiatowych. To w czasie 3 lat kiedy ja byłem wicestarostą i odpowiadałem za zakres spraw drogowych wybudowano ponad 100 km nowych nawierzchni dróg powiatowych. Dla porównania skali wykonanych zadań od 1998 roku (kiedy powstał powiat) do 2010 roku wybudowano około 30 km dróg, a w 2014 roku,kiedy mnie już na stanowisku wicestarosty nie było, wybudowano tylko około 5 km nowych dróg.
Z kolejnych rozpowszechnianych tuż przed nadchodzącymi wyborami "prawdziwych informacji" mogę wyczytać cyt. " jak wiadomo - po niecałych trzech latach (w listopadzie ub.r.) został odwołany. Dlaczego? Czy z powodu pozwolenia na budowę zakładu przeróbki siechnickiej hałdy pohutniczej ?"
Otóż prawda jest zgoła całkowicie inna. W dniu 15 listopada ub. roku na wniosek grupy radnych powiatu został odwołany ze swego stanowiska starosta Andrzej Szawan. Głównym i jedynym argumentem do jego odwołania była utrata zaufania przez jego partyjnych kolegów z PSL - czytaj Andrzej Szawan przestał ich słuchać i miał własne zdanie głównie przy zatrudnianiu pracowników w konkursach.
Obowiązujące przepisy stanowią, że odwołanie Starosty jest jednoczesnym odwołaniem całego Zarządu (w tym i wicestarosty) gdyż to na wniosek Starosty Rada Powiatu wybiera pozostałych członków zarządu. podobnie jest w Rządzie, gdzie odwołanie premiera jest jednoczesnym odwołaniem całego składu ministrów. Oczywiście można też odwołać tylko wicestarostę, tak jak i tylko ministra (co się ostatnio często dzieje) ale takiego wniosku nikt nie składał gdyż moją pracę w zarządzie powiatu większość radnych (i nie tylko radnych) oceniała bardzo dobrze. W celu odwołania starosty Andrzeja Szawana zawiązała się w powiecie nowa koalicja radnych (bez części radnych PSL) i w rozmowach koalicyjnych ustalono, że na moje stanowisko zostanie wybrany przedstawiciel dotychczasowej opozycji, czyli rolnik Waldemar Szczykutowicz. Ponieważ składanych mi innych propozycji, m.in. etatowego członka zarządu nie chciałem przyjąć, to z dniem 15 listopada 2013 roku przestałem pełnić zaszczytną funkcję wicestarosty i członka zarządu powiatu. Ale to nie mnie radni odwoływali, tylko Starostę i nie za złą pracę tylko za utratę zaufania swej partii.
A już na pewno przyczyną odwołania starosty i tym samym całego zarządu powiatu nie było wydanie w 2013 roku kolejnej zmiany decyzji pozwolenia na budowę (czytaj rozbiórkę) hałdy pohutniczej w Siechnicach. Pierwsze pozwolenia na tą budowę (rozbiórkę) hałdy zostały wydane w listopadzie 2004 roku. W kolejnych latach w miarę realizacji tego zadania były wydawane kolejne pozwolenia zmieniające perwotną dokumentację. Głównie było to z powodu znacznego upływu czasu ( prawie 10 lat) w nowoczesnej technice i technologii przeróbki hałd takich jak ta w Siechnicach. Znam dokumentację jaka była dostarczona przez inwestora w 2013 roku z wnioskiem o zatwierdzenie proponowanych zmian. I zarówno wtedy w lipcu 2013 roku uważałem jak i dzisiaj jestem przekonany, że po dokładnym sprawdzeniu przez zespół kompetentnych pracowników wydziału architektury powiatu dokumentacja była sporządzona zgodnie z wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa.
Jako mieszkaniec (od urodzenia) odległych od hałdy o około 3 km Radwanic od "zawsze" miałem do czynienia z ekologicznym problemem jaki, szczególnie dla pobliskich terenów wodonośnych i okolicznych mieszkańców, stwarzała zlokalizowana w Siechnicach hałda pohutnicza. Od początku lat 90-tych wielokrotnie ponawiane były próby usunięcia tej hałdy. I wreszcie doczekaliśmy się tego, że za około 2 lata hałda ta wreszcie całkowicie zniknie z naszego krajobrazu, a na około 30 ha terenów przemysłowych, w pełni uzbrojonych, z super warunkami komunikacyjnymi przy nowej wschodniej obwodnicy Wrocławia, powstanie strefa gospodarcza zatrudniająca setki, a może tysiące nowych pracowników oraz co jest w obecnej sytuacji ważne, budżet naszej gminy zostanie zasilony corocznie co najmniej kilkoma milionami złotych z nowych podatków. I z tego punktu widzenia, tak jak prawie wszyscy mieszkańcy naszej gminy, jestem najbardziej zadowolony.

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Gumiś obserwator »

Dzisiaj - to jest 11.11.2014r o godzinie 16.00 w Gimnazjum w Siechnicach odbędzie się spotkanie przedwyborcze wszystkich kandydatów na Burmistrza i Radnych.
Wszyscy , którym leży na sercu troska o Nasze wspólne dobro powinni przyjść i dowiedzieć się kto kandyduje.
Zapraszam - Gumiś O.

ODPOWIEDZ