Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Gumiś obserwator »

Obciach i żenada na dzisiejszym spotkaniu w wykonaniu Burmistrz Usaka i jego ekipy osób towarzyszących.
Zatkało mnie i innych uczestników spotkania ostentacyjny wymarsz tych zaproszonych gości z auli Gimnazjum. Rozumiem tłumaczenie Pana Burmistrza - że musiał spotkać się z uczestnikami wieczernicy w Relaksie - ale reszta wychodzących ze spotkania chyba nie.
Prawdopodobnie protegowani Radni z ekipy Burmistrza nie mieli nic do powiedzenia o sobie - wytyczne i program działania, taki Manifest lokalny, mieli napisany w kolportowanej gazetce wyborczej. A może ja chciałem posłuchać co mają do powiedzenia swoimi słowami a nie czytać w gazecie co im Pan Milan Panujący I-pierwszy powymyślał .
Milczenie mogło wskazywać że zapomnieli nauczyć się na pamięć tekstu. A co się stanie jak stracą ostatni egzemplarz - zguba ludzkości, bo nie będą pamiętali po co startowali w wyborach.
I kto odważny - niech odda im swój głos, a zostanie tak samo olany jak mieszkańcy ,którzy przybyli na spotkanie i chcieli cokolwiek dowiedzieć się o samych kandydatach.
Zostaliśmy jako Mieszkańcy totalnie zlekceważeni przez Komitet Wyborczy Pana Burmistrza i jego zwolenników.
Jak już wcześniej zauważyłem wraca do łask stwierdzenie o jedynie słusznej ideologi - komuna wraca i to jak szybko.
Po tym zdarzeniu Panie Burmistrzu - jednak będę głosował na Fitka - on tak gładko i pięknie nie kłamie jak Pan.

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Przemek(EVO) »

Pozwole sobie na cytowanie z pewnego portalu społecznościowego...

Mało kto wiedział, mało kogo było...chwila zadumy nieobiektywna z mojej strony odnośnie patriotyzmu czysto lokalnego, na tle tak wielkiego dzisiejszego święta.
W dobie szybkiego dostępu do informacji powszechnej, ładnych parę dni temu dowiedziałem się o dzisiejszym zebraniu kandydatów na Burmistrza Siechnic, Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu z mieszkańcami, czytaj potencjalną trampoliną do piastowania zaszczytnych stanowisk. Jako, że staram się być lokalnym patriotą (z racji miejsca zamieszkania różnie mi to wychodzi), przyjechaliśmy ochoczo posłuchać co owi kandydaci na żywo mają nam do zaoferowania. Z racji pewnej znajomości osobistej z częścią kandydatów byłem pewny przebiegu zebrania, programu i obiecanek cacanek. Pomijając jak zwykle "pewną niefrekwencje" lokalnych "patriotów" (pewne na 101%), zachowanie "patriotyczne i pełne kultury oraz ogłady" niewielkiej części przybyłych, nauczyłem się nowej definicji patriotyzmu politycznego i jak należy mamić swoim patriotyzmem wszak w tak wielkim dniu, ową trampolinę czyli nas mieszkańców
Otóż w pełni pewna swojego patriotyzmu i stanowiska, aktualna władza Gminy Siechnice oznajmia we wczesnym momencie zebrania, że jest patriotyczna i ma w patriotycznym poważaniu niepatriotycznych mieszkańców!!!! Dla Pana Burmistrza i jego stadka wiernych mu patriotycznie owieczek (żeby nie określać ich rodzajem męskim gatunku), ważniejsza była Wieczornica organizowana w GCK niż autopromocja, czy chęć nawiązania ze starającymi sie być patriotami mieszkańcami, bo większym patriotą jest ten, kto ma wolnośc wyboru i z tej wolności korzysta, bo patriotyzm to właśnie wybór ludzi, ktorzy są za ludzmi i za ojczyzną, tą lokalną też.
Dzisiaj poznałem nową definicje patriotyzmu...nie szanuj tych, którzy szanują Ciebie, tłumacząc się miłoscią do ojczyzny i historii jej pięknej...tylko czy prawdziwą miłością??
Rozumiem decyzję Pana Burmistrza, ze względu na obowiązki wynikające ze stanowiska, ale nie mogę pojąć bezmyślnego pędu lemingów za swoim wodzem, wszak mógł zostać jeden, bądź dwoje, troje odważnych i zmierzyć się z ową trampoliną i kontrkandydatami. Tym większe moje rozgoryczenie , że to właśnie m.in na nich miałem oddać swój maleńki głos i poświeciłem swój niecenny czas aby ich wszystkich wysłuchać. Brak szacunku dla mnie i reszty trampoliny, to brak mojego i mam nadzieję nie tylko, głosu dla "was, patriotów"..
Patriotyzm w waszym wydaniu to Mistrzostwo Żenady!!!!!

KWW E.Skiby 2014
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2014, 17:08

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: KWW E.Skiby 2014 »

Szanowni Państwo,

jestem współzałożycielem Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni dla Powiatu, którego głównym celem jest przecięcie dominacji partii politycznych w powiecie wrocławskim, a tym samym w jego gminach. Nasza idea znalazła szerokie poparcie społeczne - jako jedynemu komitetowi wyborczemu udało nam się wystawić kandydatów na stanowisko wójta lub burmistrza we wszystkich gminach naszego powiatu.

Mi przypadło w udziale zaszczytne zadanie ubiegania się o Państwa głosy, kandydując na stanowisko Burmistrza Siechnic. Swój start w wyborach traktuję bardzo poważnie. Wyrazem tego jest chociażby mój program, który w mojej ocenie jest realną alternatywą dla strategii realizowanej przez moich kontrkandydatów oraz pomysł na jego realizację.

Informacje na jego temat znajdziecie Państwo poniżej.

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, iż kampania w naszej gminie nabiera cech nie mających nic wspólnego z uczciwą rywalizacją oraz poszanowaniem materiałów promocyjnych kandydatów. W nocy z poniedziałku na wtorek, w przeddzień Święta Narodowego, w większości miejscowości naszej gminy, zostały zerwane banery promujące moją osobę. Zdarzenia te utwierdzają mnie w przekonaniu, że moje hasło wyborcze jest jak najbardziej słuszne. Oczywiście o fakcie tym poinformowałem Policję. Mam nadzieję, że dzięki monitoringowi sprawca zostanie szybko ustalony.

Te okoliczności zmuszają mnie do sięgnięcia w ostatnich dniach kampanii po alternatywne metody komunikacji z wyborcami w postaci tego listu. Mam też nadzieję, że w najbliższych dniach będziemy mogli porozmawiać osobiście, bowiem od dnia 10 listopada spotykam się bezpośrednio z mieszkańcami naszej gminy. Miałem już przyjemność rozmawiać z mieszkańcami: Mokrego Dworu, Trestna i Blizanowic. Następne spotkania odbędą się w następujących terminach:
• 12 listopada spotkanie z mieszkańcami miejscowości: Groblice, Grodziszów, Zębice, Sulęcin, Szostakowice, Sulimów.
• 13 listopada spotkanie z mieszkańcami miejscowości: Radwanice, Św. Katarzyna, Bogusławice, Łukaszowice, Ozorzyce.
• 14 listopada spotkanie z mieszkańcami miejscowości: Żerniki Wrocławskie, Biestrzyków, Radomierzyce, Iwiny, Zacharzyce, Smardzów.


Z wyrazami szacunku

Ewdard Skiba
Kandydat na burmistrza Siechnic


Edward Skiba, kandydat na stanowisko Burmistrza Siechnic
Program wyborczy


Szanowni Państwo!


Urodziłem się i wychowałem w gminie Siechnice. Jestem absolwentem WSH we Wrocławiu. Ukończyłem europeistykę na Wydziale Menadżersko – Ekonomicznym ze specjalnością administracja europejska. Zrealizowałem również studia II stopnia na kierunku zarządzanie i marketing polityczny w samorządzie. W swojej działalności, zarówno zawodowej jak i społecznej zawsze kierowałem się pragmatyzmem. Chciałbym, aby właśnie pragmatyzm działania zdominował zarządzanie naszą gminą.

Mamy potencjał

Nasza gmina to naturalny obszar rozwoju przedmieść Wrocławia. Wykorzystajmy tą szansę.

Aby to było możliwe musimy:
- racjonalnie gospodarować terenem, zwłaszcza planując strefy ekonomiczne oraz korytarze komunikacyjne dla aglomeracji wrocławskiej,
- dbać o dobrą i tanią komunikację z Wrocławiem, wykorzystując również atut w postaci transportu kolejowego,
- rozwijać infrastrukturę kanalizacyjną i wodociągową,
- rozbudowywać sieć dróg i chodników.

Sztuka pragmatycznego inwestowania

Analizując informacje opublikowane na ogólnodostępnych stronach internetowych o budżecie gminy na rok 2013 zauważamy kilka niepokojących tendencji w polityce inwestycyjnej.

Siechnice z gminy o zrównoważonym budżecie stała się gminą zbliżającą się do ustawowo określonej granicy maksymalnego zadłużenia, po przekroczeniu której wprowadzony jest zarządca komisaryczny, a więc stojącą u progu stanu głębokiego kryzysu. 80% zadłużenia została wygenerowane w latach 2008, 2009, 2010 oraz w roku 2013.

Czy wykonane w tym czasie inwestycje były pragmatyczne? Ocenę pozostawiam Państwu. Moim zdaniem nie, ponieważ w ich efekcie, ani nie zmniejszyły się koszty utrzymania gminy, ani też nie poprawiła jakość życia jej przeciętnego mieszkańca. W mojej ocenie inwestujemy ponad stan.


Dane dotyczące rozłożenia inwestycji w poszczególnych miejscowościach gminy pokazują drugi istotny trend. Inwestycje prowadzone są głównie w wybranych miejscowościach. W roku 2013 w Biestrzykowie, Bogusławicach, Grodziszowie, Łukaszowicach, Mokrym Dworze, Radomierzycach, Ozorzycach, Smardzowie, Sulimowie, Sulęcinie, Trestnie i Zacharzycach nie zainwestowano nic lub prawie nic (poniżej 0,5% budżetu inwestycyjnego). Pogłębiają się zatem granice pomiędzy gminą A i gminą B.

Chciałbym to zmienić!

Dbajmy o jakość życia naszych mieszkańców, a nie o wizerunek i prestiż

Pragmatycznymi celami inwestycji prowadzonych przez gminę powinna być:
- poprawa warunków życia wszystkich jej mieszkańców,
- zwiększenie przychodów gminy (alternatywnie zmniejszenie jej wydatków).


Te cele możemy osiągnąć jednocześnie, ponieważ głównym źródłem dochodów gminy jest podatek PIT.

Gmina Siechnice rozwija się dzięki wzrostowi zamożności jej mieszkańców

Zmieniając politykę inwestycyjną gminy i zachęcając jej efektami (lepsze żłobki, przedszkola i szkoły, lepszą opieką medyczną, ogólnodostępną kanalizacją i wodociągami, poprawą gospodarki wodnej - chroniąc jej mieszkańców przed podtopieniami), mamy wielkie szanse. Niestety dzisiaj te rzeczywiste wyzwania, przed którymi stoimy, są marginalizowane i nie zachęcają mieszkańców do deklarowania gminy Siechnice jako miejsca swojego zamieszkania, a tym samym wzrostu jej przychodów, pozwalających wygenerować środki na spłatę dużego zadłużenia.

Prowadźmy świadomą politykę przemysłową

Bliskość Wrocławia, który jest ważnym centrum przemysłowym, sprawia że nasza polityka przemysłowa powinna być spójna z polityką miasta. Gmina Siechnice również powinna stawiać na firmy o zaawansowanej technologii, centra badawcze i outsourcingowe, nowe usługi medyczne, usługi hotelarskie i tereny targowo-konferencyjne. Patrząc realistycznie to one generować będą miejsca pracy dla naszych mieszkańców w najbliższych latach. 


Ty decydujesz, bądź częścią zmian!


Edward Skiba
Kandydat na Burmistrza Siechnic

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Przemek(EVO) »

Panie Skiba.
Nie widziałem dzisiaj Pana osobiście, ani żadnego z kandydatów z Pana KWW, ba, nawet nie ma Pana Komitet w planach spotkania z mieszkańcami Siechnic.
Jeżeli traktuje Pan i Pana kandydaci poważnie swoją kandydaturę to powinni Państwo zmienić swoje podejście do wyborców szczególnie w Siechnicach, ponieważ jest to siła, która mocno się liczy w końcowym rozrachunku wyborców w gminie, czyli reasumując Państwa sromotna porażka lub zwycięstwo.
Życzę powodzenia, na pewno się Państwu przyda.

KWW E.Skiby 2014
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2014, 17:08

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: KWW E.Skiby 2014 »

Dziękuje za trafne zwrócenie uwagi. Inaczej niż w przypadku pozostałych miejscowości w Siechnicach spotykał się będę z wyborcami codziennie. Stąd ich brak na liście.

Nie ukrywam, że taka forma bezpośredniej, niemoderowanej rozmowy, która pozwala na swobodną wymianę poglądów, jest zgodna z filozofią naszego działania.

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: mmilk »

Smok, a to widzę, że rozmawiałeś z tymi co już wzięli albo z tymi co udaremniono im wzięcie prowizji od spraw załatwianych przez nich. W starym układzie było to na porządku dziennym a w nowym zostali zaskoczeni. Widać inwestycje w Radwanicach obok domków jednorodzinnych wyrosło wielkie osiedle. Zapytaj się sąsiadów jacy są wdzięczni, że w okienka im pozagląda jakiś sąsiad z 3 piętra.

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: mmilk »

Plakaty Pana Skiby zerwane, plakaty Milana zerwane, kolejnego kandydata plakatów nie widać czyli łatwo wydedukować kogo wyborcy tak aktywnie uczestniczą w kampanii wyborczej. Widać to również na przykładzie zagorzałych katolików z tego i innego wątku, propagujących miłość do bliźniego swego oraz katolickie miłosierdzie.

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Po założeniu przez kandydata na radnego Pana Nowińskiego specjalnego wątku w sprawie zrywania banerów i plakatów wyborczych pod nazwą "Apel do Jerzego F." informuję, że moje szerokie stanowisko w tej sprawie zawarłem bezpośrednio pod tym apelem.
Ale powtórzę i tutaj:
JESTEM I BYŁEM PRZECIWNIKIEM TAKICH PRZESTĘPCZYCH DZIAŁAŃ.

Aby nie dawać satysfakcji przestępcom nasz komitet wyborczy całkowicie zrezygnował z wydrukowania i kolporowania na tablicach naszych plakatów wyborczych. Dzięki temu nikt wizerunku naszych kandydatów nie może zerwać, zniszczyć lub zakleić "swoimi" plakatami.
Jednocześnie informuję wszystkich przestępców wyborczych, że przeprowadziłem dzisiaj rozmowy z komendantem Straży Miejskiej i zapewnił mnie, że już od dzisiaj do dnia wyborów będą prowadzone wspólnie z policją całodobowe dyżury na naszych ulicach. Szczególnie o zmroku.
Ponieważ apel kandydata na radnego był do mnie, to ja również apeluję, ale już do wszystkich mieszkańców, aby jeżeli tylko zauważą niepokojące działania lub zobaczą sprawców niszczenia materiałów wyborczych niech o każdej godzinie dnia i nocy dzwonią na policję lub do Straży Miejskiej.
Postarajmy się wspólnie, aby szybko i skutecznie wyeliminować z naszego środowiska zwykłych przestępców i ewentualnych ich mocodawców.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

witam wszystkich dzis mnie zaciekawila jedna sytuacja, a mianowicie firama pana F. mieszczaca sie kolo remizy w Siechnicach rozwozila i montowała banery jasnie nam panujacego, ciekawe ile taka firma bierze za taka usluge, bo za darmo sie nie da, niezgodne z prawem, czy wystarczy brak nadzoru budowlanego, konserwatora zabytkow, i mozna postawic warsztat samochodowy w centrum Siechnic.

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

mmilk, (czy może po prostu M...n) ???
Jesteś w błędzie ,
ale Nie będę prowadzić pojedynku na inteligencję z kimś, kto jest nieuzbrojony...
Każdy kto choć trochę przygląda się sprawom prowadzonym przez obecnego"Pana Burmistrza",
na pewno słyszał o przekształcanych działkach rolnych,
o blokowaniu inwestycji w miejscach które sprzeczne były lub są z jego interesami,
a o "Głębokiej Moralności" nawróconego na wiarę Burmistrza, romansach w miejscu pracy,
zagranicznych wycieczkach z kochanką , opłacanych przez podatników ,itd.. pisać można wiele..
Czy człowiek bez honoru, jest w stanie honorowo sprawować władzę ??
Jak to powiedział Pan, Panie Burmistrzu podczas przysięgi ??? - "tak mi dopomóż Bóg"...???
Pytanie Panie Burmistrzu - w jakiego Boga Pan wierzy ???
Ludzie w Siechnicach są inteligentni i już dawno przestali ufać złotoustym gawędziarzom,
a te wybory mam nadzieję,że to udowodnią..
Panie Jerzy, Siechnice czekają na godnego gospodarza !!

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Nie sądźcie byście i wy nie byli sądzeni … sprawy wiary wplątywać polityki do żenada.
A Honor i polityka to chyba tylko w bajkach o rycerzach…
Pan Jerzy to już był gospodarzem, a na koniec kadencji chciał nas ożenić z Panem Dworakiem, który to przez pół roku pracował w urzędzie, jako doradca na etacie by przejąć schedę, to zagranie było żenujące… (i na pewno nie honorowe) Na szczęście się nie udało, bo wyborcy nie osły.

A teraz powrót - znów chce być Burmistrzem? Pewnie żeby honorowo doczekać emeryturki. Czyżby niemiał co robić w Powiecie? ponoć - tak skutecznie buduje drogi ponad 100 km w jednej kadencji i Pan Dworak jego kum też się drogami chwali 100 km. Jak się dostaną takie dwa zuchy (jedynka SLD i PO) to w przyszłej kadencji będziemy mieć 200 km nowych dróg powiatowych cóż więcej chcieć.
Jeśli idzie O Pana Fitka sporo w swoim czasie zrobił a teraz niech działa ambitnie w Powiecie.

Ja na Burmistrza dam głos Panu Usakowi , to że ma tak wielu zajadłych wrogów na forum nawet o nim dobrze świadczy dla mnie znaczy to tyle, że ludziom starego układu to nie pasuje. A i w urzędzie się poprawiło jełśi idzie o obsług e interesantów może ostrzejszy szef też niektórym nie w smak, bo nagle urzędnicy muszą pracować a to oburzające. Szkoda, że Pani Kosterska nie kandyduje na Burmistrza, ale jak widać przyjmując propozycję pracy w Gminie akceptuje i popiera działania Usaka, a to już daje duży mandat dla przyszłej kadencji.

lukaszow
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 19:46

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: lukaszow »

Podpisuje sie pod punktami dot domow kultury (jesli to prawda) i sytuacji w Szkole Podstawowej, chociaz w tym ostatnim punkcie cos sie dzieje a w efekcie zatrzymanie zlego trendy. Pytanie tylko, kto z kandydatow mam realny plan w tych dwoch tematach?
rafik pisze:Ja na pewno nie zagłosuję na obecnego za:
- Podwyżki cen wody i ścieków,
- Sytuację w szkole Podstawowej,
- Zmniejszenie liczby miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Grabskiego naprzeciw zielonego bloku z 60 do ok 40,
- Zamknięcie ulicy Blizanowice - Trestno w zimie i jej pseudo remont,
- Próby sprzedaży domów kultury ...
Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę :)..

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: mmilk »

Nie, nie Milan tylko Pani M...a Panie/Pani Smok
myślę, że osoba która obrała taktykę nie pojawiania się na różnego rodzaju forach, gdzie na zasadzie wymiany poglądów, w sytuacji gdy nie mamy nic twórczego do powiedzenia po prostu znieważamy przeciwnika, nie zmieni tej postawy na skutek wyborów.
Naprawdę nie interesuje mnie sytuacja osobista Milana, nie ma osób doskonałych i zboczyć z drogi może każdy, kierując się Pańską chrześcijańską postawą widzę, że rzuca Pan/Pani kamieniem i wszystko staje się jasne.
Ważna jest praca jaka została wykonana na rzecz naszej gminy a o grunty rolne przeznaczone pod budowę należy zapytać Pana Fitka.
Dlaczego w pewnym momencie działki rolne na terenie naszej gminy były dzielone na mniejsze, niż 30 arów, a nagle po kontroli NIK w starostwie proceder ten został przerwany ?. Uprzedzając pytanie nie, nie posiadam takich gruntów i nie, nie chciałam ich podzielić.

ObywatelGminy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 13 listopada 2014, 17:06

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: ObywatelGminy »

I tak czas na zmiany co by nie mówić bo inaczej zjedzą nas podatki tylko tak dalej a nie będzie co sprzedać i cze ba będzie podnieść podatki ,czynsze za lokale komunalne itd dług gminy nie maleje tylko rośnie aby podnieść własne ego my za to zapłacimy

ODPOWIEDZ