Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Jakie są przyczyny złej sytuacji finansowej naszej gminy?
http://youtu.be/me97SkUqSYU

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Ponowię pytanie: jak Jerzy Fitek wprowadził wczoraj wpis na forum o 17.55 jednocześnie będąc od początku na debacie w Świętej Katarzynie?

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: mmilk »

Panie Jerzy, sądzę że 90 % jst z reguły nie sporządza tego projektu w terminie. A przykład płynie z góry, tzn. z budżetu państwa.

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Wypowiedź opublikowałem przed rozpoczęciem debaty (z urządzenia mobilnego), a nie w jej trakcie. Zależało mi na tym, aby to zrobić przed spotkaniem, które wyłączyłoby mnie na kilka godzin.

tris
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 15:40

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: tris »

Ostatnio zmieniony czwartek, 27 listopada 2014, 15:16 przez tris, łącznie zmieniany 1 raz.

KWW E.Skiby 2014
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2014, 17:08

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: KWW E.Skiby 2014 »

SZANOWNI PAŃSTWO!

W imieniu KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW EDWARDA SKIBY chciałbym podziękować za zaufanie i oddanie na nas swoich głosów. Niestety nie udało się nam wprowadzić do Rady Miejskiej Siechnic żadnego kandydata, jednak mój wynik, jako kandydata na burmistrza, (ponad 1000 głosów) napawa optymizmem i nie jest bez znaczenia w decydującym wyborze. Decydując się na start, jako przedstawiciel małych miejscowości, zdawałem sobie sprawę, że w takim doborowym towarzystwie nie będzie łatwo. Moim celem było pokazanie siły wyborców i sprzeciwu w pogłębiającej się różnicy w inwestycjach pomiędzy naszymi miejscowościami. Pogłębiającą się granicę pomiędzy gminą A i gminą B. Uważam, że to się udało i moim obowiązkiem jest wskazanie w drugiej turze wyborów burmistrza Siechnic, kandydata, który zrealizuje mój program wyborczy. Po analizie programów i dotychczasowej współpracy z obydwoma kandydatami, postanowiłem zgodnie ze swoim sumieniem, dla dobra gminy, mieszkańców i równomiernego jej rozwoju poprzeć Pana Jerzego Fitka.

TYM SAMYM PROSZĘ WSZYSTKICH SWOICH WYBORCÓW O UCZESTNICTWO W DRUGIEJ TURZE WYBORÓW 30 LISTOPADA I ODDANIE GŁOSU NA PANA JERZEGO FITKA – KANDYDATA NA BURMISTRZA SIECHNIC.

W uzasadnieniu chciałbym nadmienić, iż z Panem Fitkiem współpracuję już 12 lat, jako sołtys Smardzowa i jako Radny Powiatu Wrocławskiego. Wszystkie inwestycje w mojej miejscowości (oświetlenie, chodniki, świetlica, piękny plac zabaw) zostały wykonane za Jego kadencji. Mogę stwierdzić, że nigdy nie odmówił mi pomocy w realizacji moich pomysłów, często mieliśmy różne zdania, ale zawsze dochodziliśmy do konsensusu (…).

W związku z licznymi domysłami i pytaniami zadawanymi podczas debat pomiędzy kandydatami na mój temat, chciałbym oświadczyć, iż sam z własnej i nieprzymuszonej woli zadzwoniłem do Pana Jerzego Fitka i zaproponowałem mu swoje poparcie. Nigdy nie rozmawialiśmy o stanowiskach, czy innych korzyściach osobistych. W swojej działalności zawsze kierowałem się własnym sumieniem i dobrem mieszkańców. Jestem z tego dumny i z podniesionym czołem każdemu mogę spojrzeć w oczy (…).



Z poważaniem

Edward Skiba

TrabaBomba
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2014, 07:24

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: TrabaBomba »

Panowie J. Fitek, M. Usak proszę napisać ile pieniędzy zostało wydane na wasze kampanię wyborczą ?

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Widzę sposób na ustabilizowanie finansów Gminy Siechnice.

https://www.youtube.com/watch?v=IQuxM8C ... 6nxXCnFDjw

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Z przytoczonej wypowiedzi na YT wynika, że:
1. widzi Pan, że da się "ustabilizować" finanse gminy
2. sposobem na to jest... zaciągnięcie kredytu.

Czyli jednym zdaniem:

Kredyt zaciągany przez gminę pod rządami Burmistrza Usaka jest zły, kredyt zaciągany przez gminę pod rządami Burmistrza Fitka jest dobry.

Mamy już polskiego kandydata do Nobla z ekonomii.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

icodalej trzeba bylo sluchac ze zrozumieniem

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

słuchałem
deskrypcja tekstu (w sekundach od początku)
1. 0-5 pytanie
2. 5-11 przedstawienie się jako doświadczony samorządowiec
3. 11-35 przedstawienie, że kandydat na wizję ustabilizowania finansów (przeszłych i przyszłych)
4. 35- 41 clou rozwiązania: przygotowanie przetargów na kredyty (skuteczne)
5. 41-47 krytyka aktualnej władzy do której banki nie mają zaufania

części 1-3 nie wymagają chyba komentarza
Ad. 4 - jak zachęcić bank do złożenia oferty? Przedstawić takie warunki żeby bank dobrze (dużo) zarobił
Ad. 5 - kiedy banki nie chcą udzielać kredytów?- kiedy nie widzą szansy łatwego, szybkiego i dużego zarobku.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

zacznij do tego http://www.youtube.com/watch?v=me97SkUqSYU&index=1&list=UUm4LJ6kT5UyLc6nxXCnFDjw. wazny jest cel i sposob wydawania pieniedzy

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Nie wykręcaj kota ogonem. Kandydat napisał:
Jerzy Fitek pisze:Widzę sposób na ustabilizowanie finansów Gminy Siechnice.
https://www.youtube.com/watch?v=IQuxM8C ... 6nxXCnFDjw
Więc odnoszę się do tego konkretnego wpisu i wypowiedzi.

Wybacz ale nie mam ochoty szczegółowo analizować każdej opublikowanej wypowiedzi, tym bardziej, że choćby o tej przytoczonej przez Ciebie też musiałbym napisać kilka niepochlebnych opinii. Bo jak nazwać straszenie komornikiem, niewypłacaniem pensji itp? Kiełbasą wyborczą?

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

kolego icodalej przepraszam moze masz racje domysly i wyciaganie kontekstow nie ma sensu. zapraszam cie na debate do zernik dzis mam nadzieje ze padnie moje pytanie to sam dojdziesz do konsensusu jakie nasza wladza ma kompetencje i jakie przepisy zlamano

ODPOWIEDZ