Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

frodo pisze:Dostałem dziś wyborczą ulotkę Jerzego Fitka. W 16 punktach miażdży rywala. ....
(kilka wpisów później)
frodo pisze: Fakt, przepisy stały się niekorzystne, ale - wg. mnie - dobry gospodarz poradziłby sobie lepiej. Szczerze mówić nie mam nic do M. Uszaka,
Hm... to miażdży czy tylko Twoim zdaniem ktoś inny (JF?) zarządzałby lepiej?

Jeszcze raz powtórzę: poważnym błędem MU było nie zrobienie bilansu (audytu) stanu gminy (w tym finansów) po okresie rządów Jerzego Fitka. Teraz musi płacić za ten błąd...

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

Zostało nam kilka dni ,
żeby zdecydować czy władzę w Gminie sprawował będzie iluzjonista, czy pragmatyk.
Muszę przyznać, że kiedy p.Usak mówi, to jestem w stanie uwierzyć,
że "Kopernik była kobietą".. Taka "Sexmisja",
ale natury nie da się oszukać...
Prędzej niż Nam się wydaje mgła opadnie, a życie wyciągnie rękę po swoje.
Teorii można i powinno się uczyć w szkole...
p.Uszak w ciągu 4 lat zrobił TAAAAAK dużo, p.Fitek przez 12 lat zrobił mniej...
Jesteśmy gospodarzami w naszych własnych domach, prawda ?
Codziennie zakładamy,że "jutro"coś zrobimy ,
a jutro okazuje się ,że z jakiegoś powodu (choroba, awaria,etc..)
są inne priorytety i plany poszły ... do szuflady..
NO CHYBA,ŻE WEŹMIEMY NOWY KREDYT !! :)
No i już sąsiedzi widzą nasz dobrobyt :)
Właśnie w taki gospodarczy sposób wyglądają sprawy w naszej gminie przez ostatnich kilka lat.
Albo spłacimy nasze długi , albo przyjdzie windykator.
Ktoś ( i tu mam na myśli p.Usaka) zaciągnie kolejny kredyt, ukryje go w kolejnej spółce,
a kiedy zmieni "DOMEK" , windykator zapuka do NAS..
Wtedy okaże się,że jesteśmy winni "za koklusz, gradobicie i trzęsienie ziemi"...
Perspektywa idealna.
Życzę wszystkim rozsądku wybierając gospodarza,
który będzie zarządzał NASZYM domem i budżetem.

Antoni B
Posty: 2
Rejestracja: środa, 26 listopada 2014, 23:30

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Antoni B »

icodalej pisze: Jeszcze raz powtórzę: poważnym błędem MU było nie zrobienie bilansu (audytu) stanu gminy (w tym finansów) po okresie rządów Jerzego Fitka. Teraz musi płacić za ten błąd...
A czy ktoś bronił Panu MU zrobienie tego bilansu? Zawsze w każdej chwili może to zrobić. Przydało by się wyłożyć również uchwalony budżet na rok 2015 ukazujący doskonałą kondycję finansową Naszej Gminy :lol:

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

witam wszystkich. smoku dobre slowa ale ludzie chca nowych zeczy, kanalizacji ,drog ,chodniczkow i innych bajerow. malo kto wie z wyborcow ze dlugi trzeba splacic, banki nie podaruja .ale jak to bywa nas to nie dotyczy to w ratuszu meble zapieczetuja.brawo, kiedy zacznie brac komornik majatek gminny ratusz to za malo no i siegnie do naszych portfeli.w zasadzie juz proces ten sie rozpoczol. na sto procent w lipcu bedzie wzrost cen wody nasze wodociagi biora kredyty ktore my splacimy cena wody i scieku musi isc do gory. bo pojawily sie zobowiazania i beda nowe jak nam Pan Milan obiecal modernizacja oczyszczalni za okolo 10 baniek, a i oczywiscie wodociagi musza se kupic te oczyszczalnie bo ona byla postawiona za nasze podatki to za darmo nie mozna czyli przyslowiowy milion, do tego nowe ujecia wody czyli na gotowo jeszcze ze 3 banki. brawo wzrost cen o 1,5 zł za 1m3 powinno zalatwic albo dajmy propozycje pod referendum wzrost ceny do 2 zł i wtedy srednio jeden mieszkaniec zuzywa 2,5 m3 na miesiac jest nas wszystkich okolo 6000 to daje nam 2 złx 2,5m3 x 6000wzorowych obywateli = 30000 zł okolo zysku wiecej miesiecznie czyli kredyt na 10 lat mozna wziasc na poziomie 30000zł x 120 miesiecy = 3.600.000 bez odsetekale ciut malo noto bedziemy placic przez jakies 40 lat a co mamy gest. pozdrawiam wszystkich geniuszy co maja w tym interes. i was wyborcy za to ze jestescie ba......i i chcecie zmian

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

Witaj PAWLO.
Miło się z Tobą dyskutuje. :)
Nie zgadzam się jednak z Twoją opinią ,
że ludzie TYLKO chcą i nie wiedzą,że oddać trzeba..
Z nieświadomością finansową dotyczącą własnej kieszeni,
nie spotkałem się już dawno... :)
Teraz liczą nawet "Żule", a NASZA gmina to w przewadze ludzie młodzi,
napływowi, z kredytami i zobowiązaniami ..
Nie chcę się powtarzać, ale do cyrku chodzimy oglądać iluzjonistów
z pełną świadomością,że robią NAS w konia..
Jak do robią ??
Właśnie tak jak p. Usak...
Może kiedyś dowiem się skąd królik znalazł się w cylindrze,
i będę szczęśliwy ,że rozwiązałem zagadkę :)
Wcześniej jednak zapłacę kilka biletów ,żeby dowiedzieć się ,
że zostałem zrobiony w "balona"..
Ale zabawa ekstra :)

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

kolego smok z toba tez mozna pogadac ale ci ludzie co głosowali na burmistrza maja kase i chetnie wspomoga nasza gmine dowodem jest ilosc glosow oddanych no moze maly minus tych co czerpia korzysci z tego ukladu. w rozmowach z ludzmi pytam jak tam wybory no to wiekszosc Pan Usak bo reklamy wisza bo on tak pieknie opowiada bo przystojny bo soltys i radny tak kazali glosowac. ich nie interesuje jakie beda skutki kto z tych ludzi sobie zdaje sprawe ze ostatni wzrost cen za wode i scieki to wbrew radnym miejskim oni w glosowaniu 2 lata temu powiedzieli nie! i co podwyzka byla.czyli ci radni to sztuka , czyli mozemy zacytowac tekst z polskiego filmu " ja pana dy..m," i wszyscy bija brawo. Ale my mieszkancy Blizanowic Trestna i Mokrego dworu mamy plan. zaczelismy zbierac podpisy zeby gmina nas opchnela do mpwik ceny zpadna bedzie jak we Wrocku a wy z miasta se radzcie. no przecież w was sila

ewawolska
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2014, 16:58

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: ewawolska »

Mieszkańcy Gminy Siechnice w tych wyborach, wg mnie jeden błąd już popełnili. Nie wybrali Groma do Sejmiku Wojewódzkiego. Wiem - trudno Go lubić, ma swoje liczne przywary, które tego nie ułatwiają. Jest jednak fachowcem, ma wizję, którą w miarę możliwości realizuje. Na realizacji Jego planów zyskało wielu mieszkańców Gminy. Takich ludzi nie trzeba lubić, ale trzeba szanować. Mógł być wybrany do Sejmiku głosami mieszkańców gminy. Głosowało ok.7000 mieszkańców, a On uzyskał ok. 1470 głosów.
Ciekawe, kto będzie w Sejmiku reprezentował Gminę, do kogo pójdziecie? W najbliższych 7 latach Sejmik będzie rozdzielał kolejne unijne miliony....
Postąpiono wg kawału: Niech Mu zdechnie krowa. Ale w tym przypadku każdemu z Was zdechł kawałek krowy. Taka gmina....

Gminy nie stać na drugi błąd, czyli wybór dra Prowidenta.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

kolezanko ewciu idz rano do sasiada albo do kogos na ulicy i powiedz zeby za ciebie placil bo ty jestes przeciw.ale nikt tak nie zrobi a garstka ludzi nic nie wskora. pozamykali sie w domach placza i placa

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

a ci mlodzi co kupili mieszkania placa kredyty nawet nie zdaja sobie sprawy ze sami na siebie bata kreca. ostatnio bylem w siechnicach w tym lokalu po schodkach na osiedlu zle zaparkowalem autko przyjechala straz miejska i zostalem pouczony ze po wyborach nie bedzie taryfy ulgowej. jak dlamnie to tak mozna sie bawic.

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

OK.
Jutro, ups... dzisiaj o 19-tej następne spotkanie..
Będę kolejny raz , aby poznać prawdziwe oblicze kandydatów..
Kandydaci na BURMISTRZA !!
Super market-owe sztuczki z promocją na parówkę już nie robią wrażenia na świadomym obywatelu !
Dobranoc.

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: mmilk »

Panie Jerzy widzę, że jest Pan złotoustym politykiem. Na pytanie o publikację projektu uchwały budżetowej Pan Bronisław Czapla odpowiada przepisami ustawy o finansach publicznych, w których mowa o przedłożeniu projektu radnym oraz RIO, a Pan popiera go w tym zakresie zamiast wyprowadzić z błędu i nadal wprowadza ludzi w błąd sugerując taki obowiązek. Dlatego może przypomnę terminy dotyczące uchwał budżetowych w JST.
-15.11 - przedłożenie RIO oraz radnym projektu uchwały ( nigdzie nie określono obowiązek jej publikacji)
- 31.12 - przyjęcie przez radnych uchwały budżetowej ( dopiero teraz następuje obowiązek jej publikacji w Wojewódzki Dzienniku Urzędowym )
- 31.01 -przedłużony termin na przyjęcie uchwały budżetowej , dopiero on skutkuje narzuceniem przez RIO budżetu dla JST w zakresie zadań własnych i zleconych, tz. nie uwzględnia się w nim inwestycji i tym podobnych, tylko obowiązki narzucone gminie.
Dlatego uważam, iż zarzut braku publikacji podnoszony przez Pana a potem błędnie powtarzany przez niektórych forumowiczów jest właśnie PROPAGANDĄ.
Tyle na temat mojego poprzedniego pytania.
Też widziałam ulotkę Pana Jerzego, przyniosło mi go moje dziecko ale nawet one zauważyło dziwny sposób prezentacji danych. Policzyło sobie kropki, porównało wielkość opisów i zauważyło, jakąś ŚCIEMĘ.
To tyle w opinii młodzieży.

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: mmilk »

Z tym czasem wyświetlania wątków jest coś nie tak, u mnie jest 09.23 , a na forum 10.....

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Bonawentura; Owszem, zadłużenie było, ale wynikające z realizacji inwestycji. Dodatkowo było rozłożone na 10 lat z kalkulacją, że można dalej inwestować i jednocześnie je spłacać.

Ratusz został wybudowany z powodu przeniesienia urzędu. Pomysł ten popierał także Pan Usak.

mmilk Każda uczciwa gmina i jej gospodarz chce zawsze chwalić się takim projektem. Jeżeli do 15.11 nie został on przygotowany w ogóle, to jest to bardzo nieodpowiedzialne.

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: mmilk »

PAWLO, widzę, że też siejesz demagogię porównaj proszę dobrze ceny opłat we wrocławiu.
Może za wodę ścieki płacą trochę mniej ale opłata abonamentowa jest tak zawyżona, że nawet przy rozliczeniu 1 raz na 12 miesięcy w sumie wychodzi drożej.
U nas w gminie w domkach jednorodzinnych, chodzą spisywać liczniki raz na 2 miesiące dlatego ja musiała bym zużyć ponad 30 m3 wody aby stawki opłat się wyrównały. Bo cena 1m3 wody+ ścieki rożni się 0,73 zł a opłata abonamentowa waha się od 6,60 do 26,09 we wrocławiu a u nas wynosi 3,90. Podaję ceny netto czyli jak ktoś chce może doliczyć sobie vat ale w uchwałach tak podawane są ceny.
MPWIK i tak potrafi zarobić ( propaganda p. Dutkiewiczowi też jest potrzebna )ale proponuję przenieść się z opłatami do wrocławia.

ODPOWIEDZ