Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: obserwatorgminny »

Z przyjemnością pragnę poinformować pracowników samorządowych Gminy Siechnice, że przed świętami otrzymają należne im pobory.Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wypłaci należne świadczenia socjalne mieszkańcom Gminy Siechnice.Służba Zdrowia ogólnie pojęta także otrzyma należne gratyfikacje.Oczywiście nauczyciele też otrzymają to co im się należy.Tylko szkoda,że kosztem następnego kredytu ,który zostanie zaciągnięty przez spółkę zależną Gminy Siechnice.
Co do gwarancji wypłacenia pensji na pierwszy miesiąc 2015 roku.... niestety nie mam jeszcze potwierdzenia.
Wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia życzy

Dariusz Kliszewski

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: mmilk »

Panie Jerzy, czy mógłby Pan przypomnieć wszystkim w jakim akcie prawnym jet umieszczony zapis o obowiązku publikacji projektu uchwały budżetowej, bo nie mogłam jakoś go znaleźć ?
Wszędzie tylko mowa jest o uchwale budżetowej ( czyli uchwale zatwierdzonej już przez Radę ) i sprawozdaniach z wykonania budżetu oraz o jawności debaty budżetowej.

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

USTAWA z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. 2009 Nr 157 poz. 1240)
• Art. 238
1. Zarząd jednostki samorządu terytorialnego sporządza i przedkłada projekt uchwały budżetowej:
1) organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego,
2) regionalnej izbie obrachunkowej - celem zaopiniowania
- do dnia 15 listopada roku poprzedzającego rok budżetowy.

2. Wraz z projektem uchwały budżetowej zarząd jednostki samorządu terytorialnego przedkłada organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego i regionalnej izbie obrachunkowej:
1) uzasadnienie do projektu uchwały budżetowej;
2) inne materiały określone w uchwale, o której mowa w art. 234.
3. Opinię regionalnej izby obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej zarząd jednostki samorządu terytorialnego jest obowiązany przedstawić, przed uchwaleniem budżetu, organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego.
• Art. 239 ufp
Uchwałę budżetową organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego podejmuje przed rozpoczęciem roku budżetowego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach - nie później niż do dnia 31 stycznia roku budżetowego.

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Dostałem właśnie gazetkę Pana Fitka, Z pytaniami do obecnego burmistrza szkoda ze tak późno bo pewnie nie będzie czasu żeby zapoznać się z odpowiedziami na papierze.

Widać, że Pan Fitek ma parcie kredowy papier:)
Jest tam też wkładka - Co zrobił dla Gminy?
Policzyłem sobie dokonania (zaznaczone kropkami) jednego i drugiego i podzieliłem przez liczbę lat urzędowania.
Fitek 57 działań 12 lat urzędowania czyli na kadencję 19
Usak 40 działań jedna kadencja czyli 40

W mojej skromnej ocenie Milan Usak jest dwa razy bardziej skuteczny:)

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Kolejna debata za nami. Sala została zapełniona, a dyskusja była ciekawa i merytoryczna. Zapraszam na kolejne spotkanie.

Obrazek

Obywatel Gminy
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 17 listopada 2014, 09:22

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Obywatel Gminy »

tak tak glosowac na fitka przekonalem sie jakies 200 mln bedziemy mieli odrazu!!!!!

tyko nie wiem SKAD !!!!!!!!

wszystko zostanie odrazu uzdrowione!!!!!!

przeciez mial tyle dokonan przez 3 kadencje!!!!!! i nigdy nie bylo dlugow!!!!!!!

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Obrazek

Mieszkańcy św. Katarzyny przedstawili, co chcieliby zmienić w swoim mieście. Czy oprócz powyższych postulatów jest jeszcze coś, co wymaga interwencji?
Już dziś spotykamy się w tej miejscowości na kolejnej debacie, wszystkich serdecznie zapraszam na dyskusję.

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Bronisław Czapla;Od 1985 roku posiadam po babci darowiznę gospodarstwa rolnego z domem mieszkalnym i zabudowaniami rolnymi. W 2003 roku kupiliśmy razem z żoną grunty od osób prywatnych na powiększenie gospodarstwa – było to 11 lat temu. Kilka lat później, gmina Długołęka objęła całą wieś planem zagospodarowania przestrzennego – te grunty oraz przyległe. Do dzisiaj są użytkowane rolniczo, tylko ich wartość przez uchwalenie tego planu wzrosła. Kupując je, nie wiedziałem, że za kilka lat ich cena się zmieni.

Bonawentura; Nie ograniczyłem działań mojego następcy, lecz przekazałem gminę w dobrym stanie finansowym (przygotowałem studium rozwoju, plany zagospodarowania, budżet, możliwości finansowe). To przez ostatnie 4 lata nie było informacji na temat kłopotów z inwestycjami, które bez żadnych problemów można było kontynuować.

mmilk;Do 15 listopada jest obowiązek przygotowania budżetu. Większość rzetelnych i uczciwych gmin wręcz chce się pochwalić takim projektem. Nasz budżet jest niestety publicznie niedostępny. Jeżeli tego projektu nie ma w ogóle, to jest to bardzo nieodpowiedzialne.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

a reraz zagadka. jak sie nazywa osoba ktora majac wiele kredytow niezaplaconych w żargonie bankowcow,i innych wynalazkow co pozyczaja kase...?

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

"gupik" kredytowy....

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Jerzy Fitek pisze:Czy mają Państwo jakieś zastrzeżenia odnośnie gminnych dróg? Podczas mojej kadencji zmodernizowaliśmy ich kilkadziesiąt kilometrów, jako przyszły burmistrz chciałbym kontynuować ten proces.
Jerzy Fitek pisze:Jako burmistrz chciałbym dokończyć rozpoczęte inwestycje w celu uniknięcia kar o których państwo mówią - czyli zwrotu pozyskanych z Unii środków. Zapraszam na debatę, podyskutujmy o tym.
No aktywność na forum wzorowa. Sporo by Pan chciał. Niech Pan tyle nie obiecuje bo skoro gmina jest fatalnej sytuacji finansowej to i tak nic Pan nie zrobi więc. Chciałbym Klik klik… ale pytanie co Pan zrobi.
Jerzy Fitek pisze:Od 1985 roku posiadam po babci darowiznę gospodarstwa rolnego z domem mieszkalnym i zabudowaniami rolnymi. W 2003 roku kupiliśmy razem z żoną grunty od osób prywatnych na powiększenie gospodarstwa – było to 11 lat temu. Kilka lat później, gmina Długołęka objęła całą wieś planem zagospodarowania przestrzennego – te grunty oraz przyległe. Do dzisiaj są użytkowane rolniczo, tylko ich wartość przez uchwalenie tego planu wzrosła. Kupując je, nie wiedziałem, że za kilka lat ich cena się zmieni.
Gospodarstwo z oświadczenia ma Pan naprzeciwko domu o ile się nie mylę wiec jak chciał Pan je powiększyć kupując grunty w Długołęce oddalonej o 20 km przez miasto ciągnikiem ? (nie było obwodnicy)

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Zapraszam na kolejną debatę, już o godzinie 18 w hali sportowej w Św. Katarzynie.
Obrazek

http://youtu.be/CO2KsCZipF4
Ostatnio zmieniony środa, 26 listopada 2014, 17:41 przez Jerzy Fitek, łącznie zmieniany 1 raz.

milo
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 17 listopada 2014, 18:25

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: milo »

Byłem na spotkaniu w Radwanicach. Kandydaci mówili dosyć rzeczowo i odpowiadali na zadane pytania. Zaufanie budził zdecydowanie większe Pan Fitek. Pan Usak ładnie się wypowiadał, ale omijał kluczowe kwestie i robił wyraźne uniki. Brak informacji na temat budżetu, sytuacja w siechnickiej podstawówce, nieuzasadniona podwyżka (a miało być odwrotnie ?) dyrekcji sp dają do myślenia. Zamki na piasku zbudowane i co dalej.

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Porównajmy dokonania kandydatów w dziedzinie oświaty i wychowania:
J.Fitek
- budowa nowej SP w Św. Katarzynie wraz z adaptacją istniejącej szkoły na filię gimnazjum;
- budowa nowej SP w Żernikach Wrocławskich;
- rozbudowa SP w Radwanicach;
- adaptacja budynku Instytutu Zootechniki na Gminne Gimnazjum w Siechnicach;
- budowa nowego skrzydła w przedszkolu w Siechnicach;
- opracowanie projektu i rozpoczęcie przebudowy przedszkola w Św. Katarzynie;
- budowa punktu przedszkolnego w Iwinach
M.Usak
- budowa żłóbka w Siechnicach;
- punkt przedszkolny w Św. Katarzynie;
- budowa pawilonu szkolnego SP w Siechnicach

ODPOWIEDZ