Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Obywatel Gminy
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 17 listopada 2014, 09:22

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Obywatel Gminy »

fitek napisz prawde kandydujesz bo nigdzie cie juz nie chca

Teos
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 24 listopada 2014, 16:07

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Teos »

Na ulotkach wyborczych sygnowanych przez komitet wyborczy p. Usaka jest pytanie cyt.: " czy Burmistrzem Naszego Miasta bedzie Jego mieszkaniec czy mieszkaniec innej miejscowości RAZEM DLA GMINY". Jeżeli p.Usak jest jeszcze mieszkańcem m. Siechnice to takie hasła odbieram jako lokalny szowinizm i sugestię do wyborców, że tylko miejsce zamieszkania w mieście, a nie w innej miejscowości, jest najważniejszym kryterium wyborczym (nie jest wazna uczciwość, rzetelność i inne cechy dobrego gospodarza jakim zawsze powinien być burmistrz). Jeżeli jednak p. Usak juz nie mieszka w mieście Siechnice to chyba coś specom od jego PR się pomieszało w ferworze gorączki wyborczej.

Jezeli tak jest to nasuwa sie pytanie czy tzw farbowany Polak może być burmistrzem nadal i czym bedzie sie kierował i czym sie kieruje w zarządzaniu gmina, jakie reprezentuje interesy swoje narodowe czy nasze polskie.
Koń jaki jest każdy widzi

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Obywatel Gminy pisze:fitek napisz prawde kandydujesz bo nigdzie cie juz nie chca
Prawda jest taka, że właśnie z tego wzgledu, że mam bardzo wysokie kwalifikacje to również mam wiele propozycji pracy, których jednak na razie nie przyjmuję. Poczekam na wynik wyborów, gdyż burmistrz nie może nigdzie indziej pracować. Proszę się o mnie nie martwić, zapewniam, że sam sobie poradzę.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 listopada 2014, 11:25 przez Jerzy Fitek, łącznie zmieniany 2 razy.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: andropow »

pawlo pisze:kolego andropow a co w czasie wyborczym jest zrywane
Była mowa o wandalizmie - może mieć on różny wymiar - stąd moje pytanie.
Nie przejeżdżam tamtędy, więc nie wiem, czy są tam rozwieszone jakieś bilbordy czy coś innego

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Ooo.., widzę, że determinacja zwolenników JF sięga zenitu. A czy przypadkiem formułowanie zarzutów:
Teos pisze:...

Jezeli tak jest to nasuwa sie pytanie czy tzw farbowany Polak może być burmistrzem nadal i czym bedzie sie kierował i czym sie kieruje w zarządzaniu gmina, jakie reprezentuje interesy swoje narodowe czy nasze polskie. ...
nie wyczerpuje znamion przestępstwa z art. 256 KK? Może admin zadziała i zabezpieczy ten wpis??

mieszkaniec2
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 14 czerwca 2013, 09:59

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: mieszkaniec2 »

Już prawie II tura wyborów na burmistrza. Debata i ta na żywo i na forum była bardzo ciekawa. Pewne jest tylko jedno, że jeżeli my mieszkańcy nie zmobilizujemy się i nie zagłosujemy za rozbiciem obecnej kliki to skutki wyborów poczujemy w najbliższym czasie. Dlatego każdy kto nie ma ochoty utrzymywać złotoustego dr Providenta przez następne 4 lata i patrzeć na grabierz gminnego mienia powinnien iśc na wybory i oddać głos na p Fitka.
Nie dajmy się sprzedać na następne 20 lat(tak jak Provident chciał spzedać nasze GCK -i).
Jeżeli wygra dr Provident to wraz z radą jaką posiada będzie mógł samowolnie realizować wszystkie swoje chore pomysły, które doprowadzą nas do katastrofy. Życzę udanej II tury !!!

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

Witam.
Czytam wypowiedzi i w związku z budową ratusza rodzi mi się pytanie :
- kto w referendum podjął decyzję o przeniesieniu urzędu gminy do Siechnic??
My! Mieszkańcy Gminy.
Logiczne jest w związku z tym, że bez względu na to kto by rządził, w namiocie tego robić nie może.
Wyluzujmy zatem z pytaniem kto i jak, a skupmy się na fakcie, w jaki sposób i DLACZEGO koszt budowy został ukryty w spółce??
Przecież Urząd posiada na chwilę obecną zadłużenie ponad 40 mln. + zamiecione pod dywan koszty budowy urzędu.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 listopada 2014, 11:56 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz.

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Decyzję o przeniesieniu siedziby gminy do Siechnic podjęli i przeprowadzili wykonanie panowie Grzegorz Roman i Jerzy Fitek. Zdołali wmówić mieszkańcom Siechnic, że to b. dobry pomysł, wszystkie przeciwne głosy notorycznie ignorowali i deprecjonowali. W innych miejscowościach gminy ówczesny wójt JF konsekwentnie zapewniał, że wynik konsultacji (nie referendum) nie ma znaczenia bo i tak Rada Gminy zdecyduje o przeniesieniu. W takiej atmosferze wynik konsultacji był jaki był. Wszyscy zdrowo patrzący na rzeczywistość wiedzieli i mówili, że nie jest to dobrym pomysłem i, że nie stać gminy na takie zabawy. Chętnym do zapoznania się z historią polecam lekturę dyskusji na trochę zapomnianym, konkurencyjnym forum siechnice.pl z tamtych czasów.

Obywatel Gminy
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 17 listopada 2014, 09:22

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Obywatel Gminy »

Fitek czy ciebie chcą na kierownika budowy???? dentystę???? czy dyrektora stonki??? to mnie nie interesuje!!!!!!!!!

napisz o swoich politycznych osiagnieciach:

1. Starostwo wyjasnij czemu juz cie tam nie ma????
2. Dlaczego w 2010 roku nie imteresowałeś się nasz Gminą i nie kandydowałeś na burmistrza tylko poprułeś do starostwa???
3. Dlaczego nie dostałeś się do Powiatu????
4. Milan miał prrawie 45% poparcia na burmistrza Ty 32%, więc chyba większość Cię nie chce.

Ja oszukać się nie dam i myślę, że wiele mądrych ludzi też!!!!!!

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Jerzy Fitek pisze:Jeżeli bym się bał w 2010 roku, to dlaczego się nie boję kandydować ponownie w 2014 roku
Może dla tego, że Pan Uszak jakoś poradził sobie z bałaganem jaki Pan zostawił, np. leniwi urzędnicy w inwestycjach, którzy niczego nie umieli dopilnować itp.
A wystartował Pa bo nie lepsze roboty Dla Pana i paru kolegów z przeszłości nie ma.
Jeśli przypadkiem wygra Pan w drugiej turze to życzę Panu aby Pan porządził mądrze i bez kolesiów.

TrabaBomba
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2014, 07:24

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: TrabaBomba »

Smok pisze:Witam.
Czytam wypowiedzi i w związku z budową ratusza rodzi mi się pytanie :
- kto w referendum podjął decyzję o przeniesieniu urzędu gminy do Siechnic??
My! Mieszkańcy Gminy.
Logiczne jest w związku z tym, że bez względu na to kto by rządził, w namiocie tego robić nie może.
Wyluzujmy zatem z pytaniem kto i jak, a skupmy się na fakcie, w jaki sposób i DLACZEGO koszt budowy został ukryty w spółce??
Przecież Urząd posiada na chwilę obecną zadłużenie ponad 40 mln. + zamiecione pod dywan koszty budowy urzędu.
Na tym forum w większości są klakierzy p. Fitka i racjonalne argumenty do nich nie przemawiają mają w tym interes i nie jest to dobro gminy.
Wszystkie porównania p. Usaka do p. Fitka nie mają większego sensu bo trzeba było by wziąć do porównania pierwszą kadencję p. Fitka i porównać do p. Usaka a wtedy widać że p. Fitek jest słabym burmistrzem na tle p. Usaka. Przypisywanie sobie inwestycji po powodziowych lub wymusznych przez prawo jest beszczelne bo nie ważne kto byłby burmistrzem musiał by to zrobić, nawet miś uszatek.

Najbardziej ciekawi mnie kto sponsoruje kampanię p. Fitka takie ilości wydanych pieniędzy nigdy mu się nie zwrócą z pensji burmistrza. Kto go sponsoruje ? Jaki ma w tym interes ? Co jeszcze w gminie jest do sprzedania ? Gdzie są działki rolne a mogą zostać przekształcone na budowlane ? Jaki interes ma szara eminencja p. Roman w kandydaturze p. Fitka ? A może jest coś do ukrycia co jeszcze nie zostało znalezione ?
Jest bardzo dużo pytań mało odpowiedzi.

Kampania p. Fitka jest bardzo agresywna nawet PiS-ory takiej nie robią.

Do nowych mieszkańców Siechnic Ja pamiętam rządy p. Fitka i mogę wam tylko powiedzieć, że wybranie p. Usaka na burmistrza jest dużo mniejszym złem.

ewawolska
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2014, 16:58

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: ewawolska »

Zerwanie plakatów Pana Fitka i zaklejenie ich plakatami Milana pokazuje kulturę i desperację ludzi dra Prowidenta. Taki rodzaj rządów w SP Siechnice trwa od września 2012r. Ciągłe wymyślanie wrogów i próby ich niszczenia. Możecie to sobie teraz wyobrazić. To jest poziom aktualnej gminnej władzy. Metody rządzenia Prowidenta przypominają IV Rzeczpospolitą i Wielkiego Inkwizytora Zbigniewa Ziobrę.

Z innej beczki: mając 900.000 zł kredytów osobistych ( wg oświadczenia Burmistrza)można mieć nóż na gardle.

Burmistrz napisał, że ma gospodarstwo rolne o pow . ok. 0,8 ha.
Szanowny Panie doktorze praw: od 1990 roku za gospodarstwo rolne uznaje się obszar o pow. ponad 1 ha.

Czy gminie potrzebny jest zrównoważony, spokojny człowiek, czy ktoś, kto chwyta się takich metod?

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Jeśli jest prawdą (zakładam że tak jest) "Zerwanie plakatów Pana Fitka" to jest to ewidentnie złe.
Natomiast już stwierdzenie "okazuje kulturę i desperację ludzi dra Prowidenta" jest nadużyciem. Nie wiadomo kto zerwał plakaty, kto nakleił nowe czy byli to ci sami ludzie. Równie uprawniony jak wniosek @ewawolska jest np. to że zrobili to "ludzie Fitka" w ramach prowokacji.
Nie wiemy jak było, więc piszmy o zdarzeniach a nie ferujmy wyroki.

tris
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 15:40

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: tris »

Od zrywania plakatów się zaczyna.
http://kwejk.pl/obrazek/2161335/siechnice-2030.html

ODPOWIEDZ