Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

W całej rozciągłości podtrzymuję swoją wypowiedź. Ja nigdy nie twierdziłem, że kredyt p.Usaka jest zły, wręcz przeciwnie wielokrotnie twierdziłem na debatach i w internecie, że kredyty są dźwignią szybkiego rozwoju gmin. Wg mojej wiedzy pilne otrzymanie kredytów na poziomie minimum 8 milionów zł jest konieczne inaczej od 1.01.2015 r. może nastąpić w naszej gminie zapaść finansowa!! Jeżeli jest inaczej to dlaczego w tej sprawie nie zajmie stanowiska (publicznie) p. skarnik Krystyna Chmura. Nigdzie nie można zobaczyć jej oficjalnego stanowiska w tej sprawie np. w podpisanym przez nią projekcie budżetu na 2015 rok. !!!! Banki nie chcą udzielać kredytów tylko osobom niewypłacalnym ! Poza tym warunki spłaty rat i odsetek od udzielonego kredytu dopiero po 6 latach są przez banki bardzo negatywnie oceniane. Ja chcę to zaufanie banków odzyskać.

matrix
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 27 listopada 2014, 20:33

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: matrix »

Ubolewam nad faktem, że wizjoner nie dostał się do sejmiku
zaraz się rozpłaczę

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Jerzy Fitek pisze: Banki nie chcą udzielać kredytów tylko osobom niewypłacalnym !
Gmina to nie osoba. A jeśli już banki miały by ufać osobom to obaj Panowie macie porównywalny majątek z oświadczeń.
Dawno już Pan nie brał kredytu chyba, ostatnio sporo się zmienia.
Jerzy Fitek pisze: Ja chcę to zaufanie banków odzyskać.
A można wiedzieć jak konkretnie ?

Więcej kredytów? - już Pan troszkę nabrał i na dodatek kredyt wybudował ratusz nad, którym ubolewam.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

witam witam i co i po ptokach debata byla wiecej nie bedzie. zerniki daly rade. z malymi wyjatkami. ktos mi wlozyl jakoms obrazek pod wycieracznik w mojej maszynie.skoro na obrazku nie bylo tylko pana SZANOWNEGO BURMISTRZA USZAKA to znaczy ze ciezka i mozolna prace wykonuje jego sztab wyborczy. jak ktos zaczyna od smiecenia po czyims mieniu zrywa plakaty z tablic ogloszen nawet te reklamujace pranie - dywanow do znaczy ze to juz desperacja.

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

dzis w zernikach zaczelem wiezyc w ludzi fakt byl taki ze padlo troche pytan niewygodnych dla Fitka jak sie okazalo z czasem zrobionych w wielu kopiach. pytania i debata byla ok. moim zdaniem. nawet mozna powiedziec kultura w sali bo na zewnatrz nie bardzo. szkoda ze koniec debat moze wyszlo by na jaw w koncu co z tym budzetem no ale ludzie z kotowic, groblic, zebic, grodziszowa , trestan ,bizancjum i mokrego, a i jeszcze sulecin i sulimow, to motloch jak to okreslil pan kww. bo tam robia robote naganiacze i wygramy jak poprzednio. szkoda...

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

nikt nie pisze czy mi sie zawieche zlapalo

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Bronisław Czapla pisze:
Jerzy Fitek pisze: Banki nie chcą udzielać kredytów tylko osobom niewypłacalnym !
Gmina to nie osoba. A jeśli już banki miały by ufać osobom to obaj Panowie macie porównywalny majątek z oświadczeń.
Dawno już Pan nie brał kredytu chyba, ostatnio sporo się zmienia.
Jerzy Fitek pisze: Ja chcę to zaufanie banków odzyskać.
A można wiedzieć jak konkretnie ?

Więcej kredytów? - już Pan troszkę nabrał i na dodatek kredyt wybudował ratusz nad, którym ubolewam.
Gmina to jednak jest osoba, ale prawna. A o mój majatek osobisty proszę się nie martwić, to raczej z deklaracji majatkowej p. Usaka wynika, że po wzięciu w tym roku ogromnego kredytu na zakup mieszkania (chyba ze względów osobistych - we Wrocławiu ?) można się martwić (i on chyba też się martwi) co będzie jak p. Usak nie zostanie ponownie burmistrzem. Na ulotkach wyborczych sygnowanych przez komitet wyborczy p. Usaka jest pytanie cyt.: " czy Burmistrzem Naszego Miasta bedzie Jego mieszkaniec czy mieszkaniec innej miejscowości RAZEM DLA GMINY". Jeżeli p.Usak jest jeszcze mieszkańcem m. Siechnice to takie hasła odbieram jako lokalny szowinizm i sugestię do wyborców, że tylko miejsce zamieszkania w mieście, a nie w innej miejscowości, jest najważniejszym kryterium wyborczym (nie jest wazna uczciwość, rzetelność i inne cechy dobrego gospodarza jakim zawsze powinien być burmistrz). Jeżeli jednak p. Usak juz nie mieszka w mieście Siechnice to chyba coś specom od jego PR się pomieszało w ferworze gorączki wyborczej.
A w kwestii kredytów na budowę ratusza, to ja takiego kredytu nie brałem, gdyz umowa z Wykonawcą robót zakładał, ze Gmina będzie płacić temu Wykonawcy należność z faktury rozłożoną w wymagalnych płatnościach na kilka lat bez żadnych dodatkowych odsetek. To dopiero za rządów p, Usaka zmieniono warunki finansowania tego zadania wydłużając znacząco terminy spłat i biorąc poprzez gminną spółkę inwestycyjną kilkunasto milionowy kredyt bankowy. A przekazując nieruchomość ratusza na własność spółki i następnie wynajmując ratusz od niej na cele urzędu wygenerowano dodatkowo kilku milionowe koszty podatku VAT i obsługi !!!! Gdym ja tą inwestycję nie tylko zaczął, ale (jak p.Usak) dopiero po prawie 2 latach skończył, to napewno znalazł bym inne rozwiązania formalno-prawne nie generujące nowych wiellomilionowych kosztów dla gminy.

Awatar użytkownika
Rycerz Mike
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2014, 06:22

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Rycerz Mike »

Zabawne demoty okolicznościowe

http://kwejk.pl/obrazek/2161007/siechnice-2030.html

http://kwejk.pl/obrazek/2161005/siechnice-gra-o-tron.html

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

witam chcialbym poinformowac ze obiekt parking w lesie Groblice przy drodze krajowej 94 jest monitorowany i panowie ktorzy dokonali aktu wandalizmu zostanol pociagmieci do odpowiedzialnosci karnej za zniszczenie mienia. zapraszam tych panow dzis w nocy o tej samej porze czyli okolo godziny 2 w nocy.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: andropow »

pawlo - a co się stało? co zostało zniszczone?

pawlo
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2014, 18:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: pawlo »

kolego andropow a co w czasie wyborczym jest zrywane

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Jerzy Fitek pisze:A w kwestii kredytów na budowę ratusza, to ja takiego kredytu nie brałem, gdyz umowa z Wykonawcą robót zakładał, ze Gmina będzie płacić temu Wykonawcy należność z faktury rozłożoną w wymagalnych płatnościach na kilka lat bez żadnych dodatkowych odsetek. To dopiero za rządów p, Usaka zmieniono warunki finansowania tego zadania wydłużając znacząco terminy spłat i biorąc poprzez gminną spółkę inwestycyjną kilkunasto milionowy kredyt bankowy. A przekazując nieruchomość ratusza na własność spółki i następnie wynajmując ratusz od niej na cele urzędu wygenerowano dodatkowo kilku milionowe koszty podatku VAT i obsługi !!!! Gdym ja tą inwestycję nie tylko zaczął, ale (jak p.Usak) dopiero po prawie 2 latach skończył, to napewno znalazł bym inne rozwiązania formalno-prawne nie generujące nowych wiellomilionowych kosztów dla gminy.
Pisze Pan że umowa z wykonawca zakładała spłatę za ratusz w wymagalnych płatnościach przez kilka lat.
Ile dokładnie?

Zakładam ze powiedzmy 4 lata czyli cała kadencja Pana następcy. Koszt budowy to 13 mln złotych podzielić na 4 daje 3 mln 250 tyś zł rocznie. Po pierwsze niezły spadek, i wniosek, że ktokolwiek w roku 2010 nie objął by władzy po Panu w 2010 roku miałby niezły problem prawie 40 mln zadłużenia i inwestycja 3,25 mln na każdy rok działalności co poważnie ogranicza, możliwości działa.

Tak Pan przytacza sytuacje Pana Uszaka i jego kredytu na mieszkanie, to proszę wieżyc że większość nowych mieszkańców ma właśnie taki kredy ( a nie są burmistrzami i musza go spłacać 30 lat)

Twierdzi Pan, że zadłużenie jest dobre ( w finansach osobistych go Pan nie ma więc chyba Pan nie wie o czym mówi) Na początku kadencji 2002 zadłużenie gminy oscylowało około 10 mln jednak Pan zamiast utrzymywać je na takim poziomie nabrał kredytów na Gminę do 40 mln a na dodatek wybudował ratusz i czmychnął…

Tak się zachowuje „Dobry Gospodarz” ?

A może po prostu bał się Pan, że wyborcy już Pana nie wybiorą (były jakiś referenda), w Powiecie też Pan podziałał i wyborcy Pana ponownie nie wybrali …

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Jeżeli bym się bał w 2010 roku, to dlaczego się nie boję kandydować ponownie w 2014 roku, kiedy sytuacja finasowa zafundowana nam przez obecnego burmistrza jest o niebo całe gorsza. Śmiem nawet powiedzieć (obym się mylił), że jest już teraz tragiczna!!!!
Dodatkowa informacja - w 1998 roku jak obejmowałem urząd wójta gminy przychód roczny naszj gminy wynosił ok. 18 milionów zł , w 2012 dochody były na poziomie nie przekraczającym 30 milionów, a w 2010 roku dochody wynosiły około 60 milionów. Całkowite zadłużenie na koniec roku 2010 wynosiło ok. 29.5 miliona złoty, a koszt wybudowania ratusza w 2012 roku wyniósł nieco ponad 12 milionów i miał być spłacony z corocznych dochodów gminy przez okres chyba 4 lat (bez zadnych dodatkowych odsetek).
Ostatnio zmieniony piątek, 28 listopada 2014, 11:17 przez Jerzy Fitek, łącznie zmieniany 1 raz.

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Parę dni temu w tym wątku ktoś bardzo opłakiwał klęskę wyborczą p. Grzegorza Romana. Podobną klęskę w wyborach do powiatu poniósł Jerzy Fitek.
Myślę, że warto to podsumować krótko:

TYM PANOM JUŻ DZIĘKUJEMY

Przez kilkanaście lat mieli decydujący wpływ na życie naszej gminy, być może kilka spraw popchnęli w dobra stronę ale globalny bilans ich działalności jest moim zdaniem negatywny. I najwyraźniej wyborcy tez to dostrzegli. Mam nadzieję, że ostatnim akordem będzie wynik niedzielnych wyborów po którym Pan Jerzy Fitek odejdzie do lamusa historii.

ODPOWIEDZ