Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

Pan rządził ponad 12 lat i zrobił jak sam wymienia dokonania 7 inwestycji średnio 1,7 inwestycji na kadencję Pan Uszak 3 na kadencję. Słabo Panie Fitek.
A Panu uszakowi dodał bym jeszcze sale ginastyczną przy szkole w Radwanicach. Czego Pan 12 lat nie zrobił.

Bronisław Czapla
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 11 października 2014, 01:32

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Bronisław Czapla »

[[ Post usunięty z powodu naruszenia regulaminu, zgłoszenia o możliwości naruszenia prawa. Post zabezpieczony. Użytkownik poinformowany o fakcie - podany został kontakt w celu wyjaśnienia sprawy. ]]
Ostatnio zmieniony środa, 26 listopada 2014, 20:44 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nar.reg.

Karolaa
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2014, 06:48

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Karolaa »

Bronisław Czapla pisze:Pan rządził ponad 12 lat i zrobił jak sam wymienia dokonania 7 inwestycji średnio 1,7 inwestycji na kadencję Pan Uszak 3 na kadencję. Słabo Panie Fitek.
A Panu uszakowi dodał bym jeszcze sale ginastyczną przy szkole w Radwanicach. Czego Pan 12 lat nie zrobił.
Pan tylko liczy ile jest punktów, nie zastanawiajac sie co w nich napisano?? Niech pan chociaz sprawdzi w ktorym roku co powstalo, i wtedy liczy inwestycje "na kadecje".

U p. Usaka "punkt przedszkolny" - sprawdzilam w internecie - na 15 osob, skrzydlo szkoly w Siechnicach i zlobek ( najwieksza inwestycja, choc ponoc jeszcze niespłacona...). Po drugiej stronie ma pan modernizacje ogromnego budynku gimnazjum z trenami wokol, budowe 2 nowych szkol, rozbudowe innych, o punkcie przedszkolnym czy jakims przedszkolu nie wspominajac. A przeciez w tym samym czasie gmina robiła dużo innych rzeczy, nie tylko te szkoly.

Demagogią wieje drogi panie Czapla.

Karolaa
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2014, 06:48

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Karolaa »

Bronisław Czapla pisze:Dostałem właśnie gazetkę Pana Fitka, Z pytaniami do obecnego burmistrza szkoda ze tak późno bo pewnie nie będzie czasu żeby zapoznać się z odpowiedziami na papierze.

Widać, że Pan Fitek ma parcie kredowy papier:)
Jest tam też wkładka - Co zrobił dla Gminy?
Policzyłem sobie dokonania (zaznaczone kropkami) jednego i drugiego i podzieliłem przez liczbę lat urzędowania.
Fitek 57 działań 12 lat urzędowania czyli na kadencję 19
Usak 40 działań jedna kadencja czyli 40

W mojej skromnej ocenie Milan Usak jest dwa razy bardziej skuteczny:)

Widac taki elektorat obecnego burmistrza. Rzucą panu 20 monet po 50 gr, sobie wezmą 10 monet po 5 zł, a pan uwierzy, że dostał 2 więcej, wszak liczy się liczba blaszek, nie nominał.

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: bonawentura »

Karolaa - konto stworzone na wybory? :lol:
Jerzy Fitek pisze: Bonawentura; Nie ograniczyłem działań mojego następcy, lecz przekazałem gminę w dobrym stanie finansowym (przygotowałem studium rozwoju, plany zagospodarowania, budżet, możliwości finansowe). To przez ostatnie 4 lata nie było informacji na temat kłopotów z inwestycjami, które bez żadnych problemów można było kontynuować.
Dobry stan finansowy?
Nie było kredytów?
Nie było przetargu na Ratusz?
A co ze "stadionem" - jego tez nie było?"
A wieża widokowa w Kotowicach, tez nie było przetargu?
A zostawienie śmiecia w postaci przebudowy ciągu Jarzebinowa-Kościelna-Ciepłownicza?
Jak takie postępowanie nie blokuje następcy i nie ogranicza jego działań?
W końcu w taki sposób większość budżetu została zaplanowana na parę lat do przodu.


Jak można było ogłaszać przetargi skoro nie było zabezpieczonych na nie funduszy?

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Jerzy Fitek pisze:Porównajmy dokonania kandydatów w dziedzinie oświaty i wychowania:
- wpis z godziny 17.55 czyżby Pan Jerzy Fitek nie był obecny na debacie w ŚK? A może na jego konto wpisy tworzy jakoś młody zdolny PRowiec? :D

@bonawentura- jak zauważyłeś najbardziej zajadli przeciwnicy MU objawili się na forum w ostatnim miesiącu. A swoją drogą nie licz, że przedstawiając merytoryczne argumenty kogoś z nich przekonasz. Co z tego, że masz rację pisząc o stanie finansów "przedzawałowym" tuż przed końcem poprzedniej kadencji?
Jednym z największych błędów MU na początku kadencji było nie zrobienie "bilansu otwarcia" a w zasadzie "bilansu zamknięcia ery JF". Niestety teraz zbiera tego owoce.
Ostatnio zmieniony środa, 26 listopada 2014, 21:34 przez icodalej, łącznie zmieniany 1 raz.

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: frodo »

Dostałem dziś wyborczą ulotkę Jerzego Fitka. W 16 punktach miażdży rywala. I to merytorycznie (pewnie zwolennicy p. Usaka i tak nie wiedzą co to znaczy). Jeśli ktoś po przeczytaniu tych puntów chce nadal głosować na obecnego burmistrza, to gratuluje mu poczucia humoru. Tylko, że za 4 lata z tej gminy nie będzie co zbierać.
Wybrałem kilka smaczków. Może ktoś z tych mądrali - mmilk, Bonawentura, Obywatel Gminy - odpowie jak to możliwe?
- Jak w tej gminie ma być dobrze, jeśli prezes gminnej spółki dostaje podwyżkę z 94 tys. na 160 tys. rocznie???
- Rolowanie zadłużenia do spółek gminnych
- I majstersztyk finansowy. Gmina powołuje spółkę, która ma spłacać kredyt za ratusz. Ale ta spółka praktycznie zarabia tylko na gminie i od niej dostaje pieniądze. Gmina więc płaci znacznie więcej za to, niż gdyby sama spłacała zadłużenie. Ale nie może, bo wtedy przekroczyłaby próg zadłużenia

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: frodo »

i co dalej a ty dlaczego masz datę dodania posta za blisko godzinę? A może antycypujesz, albo jakiś młody PRowic, tym razem twój, przeniósł się w przyszłość. A może jest jeszcze inna przyczyna. Pomyśl... Dasz radę, ogarniesz to. Uwierz w siebie.

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

@frodo- ad. kwestia 3. Powiedziałeś a powiedz b. Kto jeśli nie Jerzy Fitek wymyślił budowę ratusza i podpisał umowę na jego budowę. Kto zaciągnął tym samym zobowiązanie które jeśliby pozostało wprost w budżecie gminy zablokowałoby na wiele lat możliwości jakichkolwiek inwestycji w gminie. Czy nie świadomość takiej miny (a w zasadzie bomby) z opóźnionym zapłonem była powodem nie kandydowania JF w 2010 roku?
Ostatnio zmieniony środa, 26 listopada 2014, 21:48 przez icodalej, łącznie zmieniany 1 raz.

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

frodo pisze:i co dalej a ty dlaczego masz datę dodania posta za blisko godzinę? A może antycypujesz, albo jakiś młody PRowic, tym razem twój, przeniósł się w przyszłość. A może jest jeszcze inna przyczyna. Pomyśl... Dasz radę, ogarniesz to. Uwierz w siebie.
Ogarniam, godzina wyświetlana zależy od ustawień systemowych :)
Akurat na kompie na którym pracuję tamten wpis na godzinę 18.55 (czyli w środku debaty :)) ale wiem że pojawił się o 17.55 bo wtedy akurat śledziłem forum :)
Więc najpierw pomyśl potem pisz :)

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Dziękuję za dzisiaj. Jutro ostatnie spotkanie - Żerniki Wrocławskie, godzina 19:00. Gorąco zachęcam do udziału w debacie i zadawania pytań.

Obrazek

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: frodo »

i co dalej szkoda, że odniosłeś się do jednego punkty tylko. Rozumiem, że ciężko bronić podwyżki dla prezia gminnej spółki o 70 proc.
Co do ratusza, to Fitek wymyślił jego budowę, ale była to realizacja oczekiwań wielu, a właściwie większości siechniczan, i tak naprawdę kwestią czasu była ta inwestycja. Zresztą M. Uszak był jej gorącym zwolennikiem.
Fitek podpisał umowę i z tego co pamiętam było to sensownie rozłożone na raty, które gmina by spłacała z palcem w d... Ale do tego potrzeba kumatego gospodarza.
A skoro twierdzisz, że taką winą Fitka była decyzja o budowie ratusza i kredyt, to jak wytłumaczysz, że obecny burmistrz chce wciąż 20 mln kredytu, którego spłacanie rozpocznie się... za 6 lat!!! Jak zapewne nie będzie go już dawno na urzędzie. To chyba będzie bomba atomowa z opóźnionym zapłonem, czy się mylę?!

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: icodalej »

Odniosłem się do tematu o którym mam jakąś wiedzę nie mam w zwyczaju mówić o czymś o czym nie wiem nic albo niewiele.
Raty może i były sensownie rozłożone tyle, że właśnie zmieniły się przepisy (było wiadomo wcześniej że się zmienią) i całość zobowiązania za ratusz stała się gminnym zadłużeniem. Przenoszenie zadłużenia do spółek gminnych jest dość powszechną praktyką w większości gmin w Polsce (z Wrocławiem na czele zresztą). Rozwiązanie takie sobie, mnie podoba się średnio ale coż...

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: frodo »

Fakt, przepisy stały się niekorzystne, ale - wg. mnie - dobry gospodarz poradziłby sobie lepiej. Szczerze mówić nie mam nic do M. Uszaka, po prostu uważam, że gminy nie stać na jego kolejne rządy

ODPOWIEDZ