Pozdrowienia dla kierowców

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
mip
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 19:30

Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: mip »

Dzisiejszy wpis z pozdrowieniami dedykuję do kobiety jeżdżącej Citroenem C4 Picasso kolor "jasny złoty" nr rej DW 575...
Gratuluję serdecznie w/w kierowcy, który podróżując z dziećmi jeździ przez miasto (Siechnice) ok. 70km/h, na obwodnicy przy ograniczeniu do 50km/h jedzie 100km/h no i wisienka na torcie, lewoskręt z obwodnicy do Blizanowic. Manewr skrętu zaczyna ok. 80m od skrzyżowania zjeżdżając na lewy pas i wymuszając pierwszeństwo na samochodach skręcających także do Blizanowic od strony Łan.
Kilka dni temu jadąc za w/w kierowcą sądziłem, że "może się śpieszy" dzisiaj przekonałem się, że to norma :shock:

Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Dotychczas spotkałem się także z Toyotą Corollą, która skręca na Blizanowice używając pasa służącego do włączania się do ruchu dla samochodów wyjeżdżających z Blizanowic!
Pozdrawiam także Panią ze "złotego" Matiza DOA, która ma podobny styl jazdy jak w/w i dodatkowo w swej desperacji niejednokrotnie wyprzedza samochody w Blizanowicach! Widok podskakującego matiza bezcenny :lol:

Mam nadzieję, że ten wątek skończy się tylko na tym jednym wpisie i nie będę musiał składać życzeń kolejnym mistrzom kierownicy.

kariks
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2014, 13:02

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: kariks »

Również pozdrawiam kierowców i proszę o rozwagę ,życzę szczęśliwych powrotów do domu i jak najmniej bezmyślnych manewrów na drodze

flo89
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:27

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: flo89 »

Tu można zostawić pozdrowienia dla "kierowców"
http://tablica-rejestracyjna.pl

mip
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 19:30

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: mip »

Dzisiaj kierowca Citroena C4 DW 575WR pobił kolejny rekord. 70km/h w mieście i sukces w wyprzedzaniu na skrzyżowaniu! Przy skręcie z obwodnicy na Blizanowice udało się wyprzedzić 5 samochodów! Frajerzy stali ustępując samochodom jadącym od strony Łan a przecież można zjechać na przeciwległy pas, przycisnąć gaz do dechy, nastraszyć i sterroryzować "tych z naprzeciwka", potem mały sprint na dojeździe do Blizanowic i jeszcze tylko manewr "wpychania się przed maskę". Mistrzowski styl i to przy padającym deszczu! Mam nadzieję, że ten "mistrz" nie będzie uhonorowany krzyżem przy drodze i że sam nie stanie się przyczyną kalectwa lub śmierci innych uczestników ruchu.

fajny-basik
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 23 lipca 2010, 13:23

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: fajny-basik »

Pozdrowienia należało by zamieścić nie tyko dla tej osoby, ale i wielu innych zacnych "kierowców" z Siechnic.
Pytanie - gdzie jest policja/straż gminna, która powinna opanować głupotę uczestników ruchu drogowego w Siechnicach (celowo piszę o uczestnikach - niestety bezmyślność dotyka także rowerzystów i pieszych).
Wygląda to tak, że prawo drogowe zostaje zawieszone przy wjeździe do Siechnic.
Parkowanie na środku ulicy, zatrzymywanie bez sygnalizacji, pogawędki z innymi kierującymi na środku skrzyżowania, przekraczanie prędkości (tu można wiele wymieniać)... I oczywiście omijanie szerokim łukiem ścieżki rowerowej, chodników, ale pewnie przepisy ruchu drogowego dotyczą tylko "samochodziarzy", rowerzyści i piesi mają swój kodeks.
Ludzie obudźcie się - nie jesteście sami na ulicach.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: andropow »

Niestety są przegięcia w jedna i druga stronę.
Ja natomiast pozdrawiam wszystkich tych, co tą trasa jada 15-20 km/h i usilnie blokują możliwość wyprzedzenia.
Jak komuś szkoda auta, albo jest na tyle słabym kierowca, że przerażają go te wąskie uliczki, to po co tam się pcha.
To jest naprawdę na tyle dobra trasa, że można jechać te 30-60km/h

PS. raz na lewoskręcie do Blizanowic stałem 2-2,5 min po tym czasie wykonałem niedozwolony manewr - a to wszystko przez to, że pierwszy kierowca nie potrafił się włączyć do ruchu.
Wystarczy wypośrodkować i będzie ok.

Ale
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 8 grudnia 2014, 19:41

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: Ale »

Dzisiaj ok. godz.15.40 Pani w ciemnobordowym VOLVO DOA 30971 dała popis pirackiej jazdy na odcinku Opatowice - Blizanowice . Jadąc z prędkością ok.90km/h i wymuszając błyskaniem światłami ustąpienie jej drogi . Doga jak wygląda każdy jeżdżący tamtędy wie i jak się może skończyć taka piracka jazda dla innych użytkowników , można było już nie raz na tym odcinku zobaczyć - ostatnio dziś rano . A w/w Pani już kilka razy dawała popis swojej bezczelności i piarackiej jazdy - chyba nawet codziennie o tej porze .

Natalia1990
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 08:54

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: Natalia1990 »

Postanowilam napisać, ponieważ kolejny dzień z rzędu czekałam 3 cykle świetlne aby móc skręcić z Opolskiej w ul. Kolejową. Drodzy kierowcy aby pojawiło się światło zielone należy dojechać do linii warunkowego zatrzymania. Ta sama zasada dotyczy włączania się do ruchu z ul. Kolejowej w ul. Opolską.

Inkub
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 08:01

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: Inkub »

Natalia1990 zgadzam sie. Do teścia to kierowca autobusy wysiadł i powiedział żeby podjechał do tej lini bo nigdy nie skręcą :D ahahaha

Inkub
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 08:01

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: Inkub »

"Pozdrowienia" dla kierowcy z toyoty o nr rej.RZ ... ktory namietnie parkuje na drodze zastawiajac swoje auto. Droge skonczyli robic jakis czas temu i jest miejsce do zaparkowania swoich 4ech kolek. Jesli masz problem z parkowaniem to daj kluczyki mi albo zonie to zaparkujemy ci auto przodem do wyjazdu (zebys problemu nie mial) :) :)

dixi
Posty: 7
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2016, 14:47

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: dixi »

mip pisze:Dzisiaj kierowca Citroena C4 DW 575WR pobił kolejny rekord. 70km/h w mieście i sukces w wyprzedzaniu na skrzyżowaniu! Przy skręcie z obwodnicy na Blizanowice udało się wyprzedzić 5 samochodów! Frajerzy stali ustępując samochodom jadącym od strony Łan a przecież można zjechać na przeciwległy pas, przycisnąć gaz do dechy, nastraszyć i sterroryzować "tych z naprzeciwka", potem mały sprint na dojeździe do Blizanowic i jeszcze tylko manewr "wpychania się przed maskę". Mistrzowski styl i to przy padającym deszczu! Mam nadzieję, że ten "mistrz" nie będzie uhonorowany krzyżem przy drodze i że sam nie stanie się przyczyną kalectwa lub śmierci innych uczestników ruchu.
Zgłoś na Policję, najlepiej z nagraniem z recordera - będziesz wzywany na rozprawę, ale chyba warto?

luna
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 16 sierpnia 2013, 12:58

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: luna »

A mnie denerwują zaparkowane na ulicy ZACISZE samochody tuz przed skrzyżowaniem z Kościelną od strony Dino. To jakaś masakra na 10 przejazdów tą ulicą może 2 razy nie muszę omijać zaparkowanego na drodze auta. Chyba właściciele posesji zrobili sobie nielegalnie parking na ulicy. Proszę straż miejską aby na to zwróciła uwagę.

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: klikaczu007 »

Niestety z tego co mi się wydaje nie ma tam zakazu zatrzymywania się i postoju, wobec czego samochody jak najbardziej mogą tam stać

sncobywatel
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 11 sierpnia 2013, 12:16

Re: Pozdrowienia dla kierowców

Post autor: sncobywatel »

A ja chciałbym zwrócić uwagę na siechnickiego kierowcę który jeździ srebrną Audi TT z czarnym pasem o nr. PMI 75XH człowieku puknij się w czoło albo idź do psychiatry.... ,żeby w terenie zabudowanym gnać z taką prędkością to trzeba mieć nierówno pod sufitem. Zaobserwowałem już nie raz twoją jazdę po Siechnicach bez zwracania na znaki przejścia tylko gnanie to nie tor wyścigowy!!!! Nie wiem czy jakieś służby porządkowe przeglądają to forum ale mieszkańcy uważajcie na tego "kierowcę" parkuje na energetycznej Naprawdę w Siechnicach przydaby sięjakiś fotoradar albo coś bo to co siędzieje to jakaś masakra

ODPOWIEDZ