Parafia

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
bollo
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:32

Parafia

Post autor: bollo »

Dzisiaj w kościele padła informacja o odejściu ks. Tomka i ks. Rafała. Czy ktoś wie dlaczego tak szybko opuszczają naszą parafię? Przecież są to bardzo fajni księża, przede wszystkim dla dzieci, które ich uwielbiają. Msze dla dzieci o 12:30 były bardzo fajne i rzeczowe, dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Wielka szkoda i żal że odchodzą. Zmiany księży co rok nie służą chyba parafii i jej mieszkańcom.

batinka
Posty: 6
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 14:38

Re: Parafia

Post autor: batinka »

Tez sie zasmuciłam ta informacją i nie mam pojęcia dlaczego tak szybko odchodzą do innej parafii. Z tego co się orientuję to zwykle wikariusze są przenoszeni co 2-3 lata... Wielka szkoda zwłaszcza księdza Tomka :(

wolfzan
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2012, 14:51

Re: Parafia

Post autor: wolfzan »

Zapewne albo na ich własny wniosek, albo na wniosek proboszcza, bo może mu nie odpowiadają.

arabella
Posty: 64
Rejestracja: środa, 5 września 2012, 15:45

Re: Parafia

Post autor: arabella »

Odchodzą???? Jak to możliwe, dzięki nim kościół był pełen ludzi. Nawet z innych miejscowości przyjeżdżali. Kto im zrobił taką "przysługę"?!

batinka
Posty: 6
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 14:38

Re: Parafia

Post autor: batinka »

Moj synek rozpłakał sie jak mu przekazałam "nowinę".

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Parafia

Post autor: klikaczu007 »

Dobrą informacją jest to że ks. Bartłomiej wraca, a ks. Rafał nie będzie daleko bo na Borowskiej więc będzie można go odwiedzić ;)

Ciekawe tylko co wg terminologii archidiecezji oznacza że ks. Tomasz idzie na urlop, bo zakładam że nie chodzi tu o wyjazd w góry ani nad morze

mieszkaniec2
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 14 czerwca 2013, 09:59

Re: Parafia

Post autor: mieszkaniec2 »

Czy to prawda, że na księży napisali skargę rodzice klasy piątej(dokładnie nie wiem której)? Ciekawe co im się nie podobało? Może za dużo wymagali od dzieci?!:)

batinka
Posty: 6
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 14:38

Re: Parafia

Post autor: batinka »

Też słyszałam plotkę ze wraca ksiądz Bartek ale wg tego co piszą na stronie archidiecezji na miejsce księdza Tomka przyjdzie ksiądz Marcin Danielczuk, a na miejsce księdza Rafała - ksiądz Krzysztof Brodowski.

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Parafia

Post autor: klikaczu007 »

Ks. Bartłomiej Błoński
Wikariusz
Wrocław-Ołtaszyn,
Wniebowzięcia NMP
Dek. Wrocław - Krzyki

Wikariusz
Siechnice, Niepokalanego Serca
NMP
Dek. Wrocław - Wschód

Skopiowane z listy dostępnej na stronie archidiecezji. Na liście pozycja numer 40

bollo
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:32

Re: Parafia

Post autor: bollo »

A mnie doszły słuchy, że do odejścia księdza Rafała przyczyniła się dyrekcja szkoły podstawowej, ciekawe czy to prawda? Ponoć tam uczył religii i miał odwagę mówić o jej błędach.

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Parafia

Post autor: katarzynah1987 »

Rozumiem, że odejdzie ten sympatyczny, młody ksiądz, który prowadzi Mszę św. dla dzieci? Wielka szkoda. Upodobaliśmy sobie właśnie tą Mszę na 11.30 ze względu na jej charakter "pod dzieciaczki" i ich opiekunów, także bo zawsze tak wesoło przecież. Mieszkamy w Siechnicach krótko, ale już zdążyliśmy polubić księdza za Jego pozytywne nastawienie. Nasi goście, którzy odwiedzali nas i również uczestniczyli w tej Mszy, także byli pozytywnie zaskoczeni...
Wielka szkoda.

capresee
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 30 września 2011, 15:02

Re: Parafia

Post autor: capresee »

Pani Dyrektor naszej siechnickiej SP jest niestety kompletnym nieporozumieniem i "okrętem flagowym" nieudanych zmian Pana Milana. Taka jest niestety prawda. Jeszcze jakieś prawdopodobne konflikty z klerem?
Kompletnie się pogubiła a dzieci na ostatnim miejscu w gminie.WSTYD! DO ROBOTY DROGA DYREKCJO!

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Parafia

Post autor: Karka »

Tez slyszlalam, ze to Dyrekcja SP wyslala pismo do Kurii, bo ks. Rafal byl na zwolenieniu po wypadku...ehhh...
Jak Pani Dyrektor robi taie cuda i inne, czy my jako rodzice nie mozemy jej jakos odwolac ze stanowiska?

HenrykIII
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2014, 09:12

Re: Parafia

Post autor: HenrykIII »

Na spotkaniu Rady Mieszkańców z Panem Burmistrzem , Pani Dyrektor szkoły pokazała się jako kobieta bardzo sympatyczna ,ale zupełnie nie panująca nad problemami swojej szkoły. W szkole powinien być menadżer z prawdziwego zdarzenia, który zapanuje nad tak ważnym tematem jak wychowanie dzieci.
Wydaje mi się ,że Burmistrz bardzo źle dobiera swoich menadżerów i dlatego mamy jak mamy w Naszej Gminie.....

ODPOWIEDZ