Ośrodek zdrowia

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Kai
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 19:52

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: Kai »

Nie spotkałam się z nieodebranym telefonem popołudniu. Rano nie wiem, zapewne jest różnie, jak wszędzie. Spotkałam się z życzliwością pani rejestrującej odnośnie mojej sytuacji, jak dzwoniłam w zeszłym roku.

Natomiast co do dr Zaremby, był to jeden z niewielu lekarzy spotkanych na mojej drodze- a było ich sporo, którego cechował profesjonalizm, pochylenie się nad pacjentem, wiedza i rozumienie przysięgi Hipokratesa. Panie doktorze, jeśli naprawdę Pan odszedł, przychodnia siechnicka straciła doskonałego lekarza.

andrju235
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 25 lutego 2014, 13:52
Kontakt:

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: andrju235 »

Ostatnio bardzo cieżko jest dostać się do lekarza. Co mogę poradzić? Posiadam ubezpieczenie a nie mogę korzystać z pomocy lekarza.! Mam nadzieję, ze ta sytuacja się zmieni i zatrudnią jakiegoś lekarza.

Marcin Korytko
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 17 marca 2014, 13:11

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: Marcin Korytko »

Odnośnie ośrodka zdrowia w Siechnicach, polecam lekturę wywiadu z panem burmistrzem, opublikowanym na stronie urzędu gminy.

W skrócie:
- przychodnia w Siechnicach pracuje na wysokim poziomie,
- będzie budowana nowa przychodnia w Siechnicach,
- przychodnia będzie budowana, jeżeli uda się pozyskać fundusze zewnętrzne.

nowy_forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 22:17

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: nowy_forumowicz »

Marcin Korytko pisze:Odnośnie ośrodka zdrowia w Siechnicach, polecam lekturę wywiadu z panem burmistrzem, opublikowanym na stronie urzędu gminy.

W skrócie:
- przychodnia w Siechnicach pracuje na wysokim poziomie,
- będzie budowana nowa przychodnia w Siechnicach,
- przychodnia będzie budowana, jeżeli uda się pozyskać fundusze zewnętrzne.
Panie Mariuszu, od 2011r Gmina jest jednym z liderów pozyskiwania funduszy zew. To swietna wiadomosc, ze przychodnia nie bedzie budowana tylko ze srodkow wlasnych.
Przychodnia w Siechnicach jest na wyższym poziomie niż służba zdrowia w calym kraju pod kierownictwem milosciwie panujacego ministra Arlukowicza i jego mocodawcy Pana Tuska. Chodzą słuchy, ze chce Pan zostać wiceburmistrzem , bo przyszlosc na obecnym stołki nie jest pewna... Podobno opozycja w partii nie spi...

Marcin Korytko
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 17 marca 2014, 13:11

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: Marcin Korytko »

Dzięki lekturze tego wywiadu każdy może sobie porównać własne doświadczenia z przychodni z optyką burmistrza. Bardzo dobrze, że możemy poznać zamiary władz gminnych co do budowy przychodni. Padły konkretne deklaracje i lokalizacja.

To oczywiste, że pozyskanie środków zewnętrznych jest niezbędne, bo budżet naszej gminy nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć takiej inwestycji.

Sam osobiście korzystam z jednej przychodni publicznej od czasów rządów SLD, poprzez PiS, kończąc na PO. Zawsze byłem zadowolony z usług. W Siechnicach byłem raz i podziękowałem. Tłumaczenie poziomu obsługi pacjentów Tuskiem, czy Arłukowiczem jest słabe.

PS.
Szanowna / szanowny nowy_forumowicz, dziękuję, że oprócz osobistych wycieczek zacząłeś/aś odnosić się do merytoryki.
To, że oficjalna korespondencja z gminy jest do mnie adresowana na Mariusza, oraz to, że Pan / Pani też się do mnie tak zwraca, to oczywiście zbieg okoliczności.

Pozdrawiam,
Marcin

nowy_forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 22:17

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: nowy_forumowicz »

Oooo Widze tutaj jakis sPISek :) pewnie mysli Pan, ze jestem urzednikiem I w piatlowy wieczor pisze sobie na forum... :) :) :) gratuluje... Swoja droga teorie spiskowe chyba raczej pasuja do innej partii moz Panska...a tutaj Taki psikus ;)

yak_kadafi
Posty: 30
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 08:55

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: yak_kadafi »

Panie Marcinie z jakich źródeł mogą zostać pozyskane środki na budowę nowej przychodni?

Marcin Korytko
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 17 marca 2014, 13:11

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: Marcin Korytko »

@yak_kadafi. W wywiadzie pan burmistrz wskazuje na dwa źródła środków na realizację inwestycji: fundusze zewnętrzne i unijne. W przypadku środków zewnętrznych (mam na myśli zarówno prywatne, jak i publiczne) jest kilka możliwości ich uruchomienia. Można utworzyć spółkę z zaangażowaniem kapitałowym gminy, można realizować projekt w formule ppp, można całkowicie przerzucić realizację budowy, pełnienie funkcji operatora medycznego przez podmiot prywatny, itd. Zawsze pozostaje również teoretyczna możliwość realizacji ze środków własnych gminy. Wariantów jest wiele. Dla pacjenta i tak najważniejszymi kryteriami pozostaną dostępność i jakość świadczonych usług. Jeżeli chodzi o środki unijne, to w projektach ZiTu WrOF, RPO, POIiŚ trudno znaleźć działania i priorytety, w które można by siechnicką inwestycję wpisać. 

Ciężko, żeby burmistrz w wywiadzie mówił o montażu finansowym, zakresie usług, czy wartości inwestycji. Jeżeli jednak ktoś na forum ma taką wiedzę, to warto, żeby się podzielił. To też będzie warunkowało źródła pozyskiwania funduszy. 

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: grom »

Od kilkunastu miesięcy na forum jest eksponowana pełna koncepcja dojścia naszej Gminy do nowego ośrodka zdrowia w Siechnicach. Tuż przed jej pierwszym zawieszenie (została opublikowana na forum dwukrotnie) osobieście przekazałem ją Panu Burmistrzowi. W koncepcji jest praktycznie wszystko. Warianty finansowania, zakres merytoryczny placówki, lokalizacja, szacowana powierzchnica, uproszczony kosztorys oraz harmonogram realizacji inwestycji.
Szkoda, iż do dziś nie rozpoczęto prac nad budową nowego ośrodka zdrowia w Siechnicach. Wszak prace przygotowawcze, choćby wybór ostatecznej koncepcji budowy placówki, może konkurs na projekt, mogły się już toczyć od roku.
GRoman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: grom »

Dla ułatwienia:
Koncepcja została po raz pierwszy opublikowana na Forum w dniu 26. marca 2013 roku w wątku Siechnice - przyszłość miasta.
Zachęcam do lektury i dyskusji nad nią.
Grom

rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: rafik »

To co się obecnie dzieje w ośrodku zdrowia to jedna wielka KPINA !!
Podczas gdy jeszcze parę mies. temu spokojnie można było się umówić na wizytę po południu
( ponieważ jak większość ludzi pracuję ), w tej chwili wizyty są jedynie do godziny 14.
Gdzie ja muszę iść do kontroli to jedyny termin to między 8-14 !!! W tym czasie LUDZIE PRACUJĄ !!!
Rozumiem jak ktoś jest chory to jemu jest obojętna godzina bo może o której jest wolne.. ale jak ktoś chce tylko kontrolnie to musi się zwalniać z pracy albo brać urlop. Widać że ludzie którzy zarządzają ośrodkiem są oderwani od rzeczywistości :(... Przykre że nie potrafią się postawić na miejscu pacjentów !!

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: grom »

Mam pytanie do wszystkich zainteresowanych.
1. Mamy od kilku lat wskazaną lokalizacje ośrodka zdrowia w Siechnicach - środek wschodniego kwartału zabudowy rynku!
2. Niezbędny grunt jest w większości nasz. Niewielką część trzeba dokupić! Koszt rzędu 50/100 tys. zł. Można wynegocjować tę sprawę już dziś a zapłacić za rok/dwa.
3. Mamy koncepcję. Jak się nie podoba to można zamówić nową. Koszt kilkanaści tys. zł.
4. Mając koncepcję moglibyśmy ogłosić konkurs architektoniczny na projekt ośrodka zdrowia. Koszt to kilkadziesiąt tys. zł.
5. Pierwszy poważny wydatek dla gminy (ok. 4 % wartości kosztorysowej zaprojektowanego obiektu) pojawi się dopiero przy zawarciu umowy na wykonanie projektu architektonicznego.

Wszystkie te czynności moglibyśmy realizować już od roku.
Na co więc władze gminy czekają?
Dlaczego prace nad rozpoczęciem prac zmierzających do budowy nowego ośrodka zdrowia w Siechnicach maja się rozpocząć dopiero po wyborach?
Utraconego czasu nie da się przywrócić!

I ostatnie pytanie:
A może zamiast prężyć muskułu i obiecywać budowę rozejrzeć się za inwestorem z branży medycznej (publicznym lub prywatnym), który zainwestuje swoje pieniądze i odciąży budżet gminy?

GRoman
PS. Pan Burmistrz obiecywał mam przez wiele lat, że wybuduje w Siechnicach komunalny cmentarz. Na kilka lat zablokował przekazanie przez gminę gruntu na powiększenie istniejącego cmentarza parafialnego.
I co?
Na końcu wrócił do koncepcji powiększenia cmentarza parafialnego, którą tak kategorycznie odrzucał.
Oby sytuacja z ośrodkiem zdrowia nie przebiegała podobnie jak z cmentarzem.

kariks
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2014, 13:02

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: kariks »

No tak słuszna droga jest większy cmentarz to teraz czas na ośrodek będzie gdzie chować niedoszłych pacjentów.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Ośrodek zdrowia

Post autor: grom »

Jak co miesiąc, zapraszam na posiedzenie Rady Mieszkańców Siechnic.
Rad zbierze się w dniu 04. czerwca br. w sali koferencyjnej Ratusza, o godz. 17.00.
W programie m. in. wybór przedstawiciela Rady do Komisji Konkursowej na projekt drugiej szkoły podstawowej w Siechnicach.
GRoman

ODPOWIEDZ