Droga przez Trestno zamknięta

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: rafik »

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1068624,zamknieto-wjazd-z-obwodnicy-do-wroclawia-stan-drogi-zagraza-zyciu-ludzi,id,t.html

- Katastrofalny stan nawierzchni drogi i poboczy jest spowodowany ponadnormatywnym natężeniem ruchu, które występuje w tamtym obszarze w ostatnich miesiącach. Pozostawienie drogi w obecnym stanie jest niebezpieczne dla zdrowia i życia osób, które się po niej poruszają - twierdzi burmistrz Siechnic.

Zastanawia mnie to zdanie .. Czy burmistrz dysponuje jakimiś statystykami wypadków, ekspertyzami na podparcie SWOJEJ tezy ?? Czy to jest wyssane z palca ?? Droga oczywiście jest w fatalnym stanie ale przy spokojnej jeździe nie widziałem jeszcze żadnego zagrożenia :o

"Katastrofalny stan nawierzchni drogi i poboczy jest spowodowany ponadnormatywnym natężeniem ruchu," - jakim ponadnormatywnym ?? To wina tylko i wyłącznie sprzętu budującego wały, a nie samochodów osobowych..

Na razie gmina zdecydowała o zamknięciu tego odcinka do 31 marca. Kiedy naprawdę uda się odnowić ten odcinek, nie wiadomo. - Jeśli pogoda nam pozwoli, to zaczniemy prace po Nowym Roku. Jeśli nie - będziemy musieli poczekać na wiosnę - wyjaśnia Józwiak. -- Brawo coraz lepiej :(

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35754,15149951,Droga_miedzy_Trestnem_a_Blizanowicami_zostanie_zamknieta.html#ixzz2nkQalhtw

I kolejna sprawa jak pisałem już kiedyś.. Czy nie można było przełożyć tego remontu na LATO ??? A w tej chwili tylko uzupełnić niezbędne ubytki ??
Ale czego można się spodziewać po kimś kto siedzi na miejscu i nie musi codziennie z rana dojeżdżać do Wrocławia do pracy ??

mieszkaniec01
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 21:41

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: mieszkaniec01 »

nie szukajmy winnych rozjeżdżenia drogi. przecież to nic w tej chwili nie da. drogi rafiku czekając na wypadek lub czyjąś śmierć to będzie za późno...właśnie z tego co zrozumiałem droga została zamknięta po to, aby nie było takich właśnie sytuacji. Później pojawiłyby się teksty, że można było uniknąć tragedii itp. stan drogi jest naprawdę masakryczny. Ludzie trochę rozwagi i pomyślcie czasami o społeczeństwie i o innych....popieram decyzję. trzeba mieć jaja, żeby tak zrobić!

rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: rafik »

mieszkaniec01 pisze:.popieram decyzję. trzeba mieć jaja, żeby tak zrobić!
- Tak tak, chyba raczej mieć w dup... dojeżdżających do Wrocławia, gdy samemu się pracuje na miejscu !
Stan był oczywiście bardzo kiepski, tego nikt nie neguje.. ale zamykanie na 3 miesiące zimy to głupota ..
Można było uzupełnić najpilniejsze ubytki a gruntowny remont zrobić w miesiącach letnich !! Ale do tego trzeba mieć rozum a nie JAJA :lol:

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: klikaczu007 »

Należałoby się w ogóle zastanowić czy ta droga powinna być "podłączona" do WOW. Jestem kierowcą i oczywiście korzystałem z tego skrótu wielokrotnie, jednak gdy w okresie letnim do pracy dojeżdżałem rowerem to miałem nieprzyjemność zostać potrącony przez samochód właśnie na tym wąskim odcinku Trestno-Blizanowice. Bez przebudowy całego odcinka i "objazdu" zabudowań w Bizanowicach uważam że nie powinny tam jeździć samochody (mimo że dzięki temu mam większe korki na Strachocińskiej)

yak_kadafi
Posty: 30
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 08:55

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: yak_kadafi »

tak tak tak... uzupełnić ubytki, a remont później, a w międzyczasie ktoś by się tam zabił do Twoich miesięcy letnich... rozumu to chyba sam nie masz, skoro nie rozumiesz argumentacji zamknięcia drogi. a jak jestes rzeczywiście taki rozumny to sam zostań burmistrzem albo radnym...ciekawe czy Ci się to uda rafiku?

rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: rafik »

yak_kadafi pisze:tak tak tak... uzupełnić ubytki, a remont później, a w międzyczasie ktoś by się tam zabił do Twoich miesięcy letnich... rozumu to chyba sam nie masz, skoro nie rozumiesz argumentacji zamknięcia drogi. a jak jestes rzeczywiście taki rozumny to sam zostań burmistrzem albo radnym...ciekawe czy Ci się to uda rafiku?
- Po pierwsze nie obrażaj mnie !
Po drugie ta droga była w używana przez okolicznych mieszkańców od wielu lat i jakoś nikt jej nie zamykał.
Jest wiele dróg w gorszym stanie nawet we Wrocławiu i nikt nich nie zamyka .. Kwestia egzekwowania przepisów.. bo jeśli jest tam ograniczenia do 30 km/h to przy takiej prędkości korzystanie z tej drogi nie było niebezpieczne.
A czy po tym remoncie droga będzie miała dwa pasy ?? Bo jeśli NIE to co się zmieni ?? Dalej będzie wąska i niebezpieczna jeśli użytkownicy nie będą respektowali przepisów !!!

renusia
Posty: 61
Rejestracja: sobota, 17 września 2011, 20:33

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: renusia »

NIE MA CO PEPLAĆ JEDEN NA DRUGIEGO TYLKO PRAWDA JEST TAKA ,ŻE DOPÓKI NIE SKOŃCZĄ SIĘ PRACE NA WAŁACH DOTĄD CIĘŻKI SPRZĘT BĘDZIE NISZCZYĆ DROGI W OKOLICY ROBÓT. A CZY MA SENS NAPRAWA DROGI, JEŚLI CIĘŻARÓWKI ZA CHWILĘ ZNOWU JĄ ROZJADĄ. RZECZYWIŚCIE DROGA JEST NIEBEZPIECZNA DLA NIEMIEJSCOWYCH KIEROWCÓW, BO NIE ZAWSZE WIEDZĄ JAK SIĘ ZACHOWAĆ NA TYM ODCINKU.JA ZNAM TĘ DROGĘ NA PAMIĘĆ, TAK ŻE DECYZJA BURMISTRZA WCALE NIE JEST TAKA ZŁA.PROSZĘ PAMIĘTAĆ TEŻ, ŻE DODATKOWYM ZAGROŻENIEM NA TEJ DRODZE SĄ DZIKIE ZWIERZĘTA I EGIPSKIE CIEMNOŚCI. ALE JAK ODNOWIĄ I POSZERZĄ ŚCIEŻKĘ -CHWAŁA IM ZA TO. BO TERAZ ODCIĘLI NAS OD WROCKA A JUŻ LUDZISKA MIELI BLIŻEJ DO/Z PRACY. SZEROKIEJ DROGI, ALE NIESTETY NIE NA SKRÓTY:)

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: andropow »

A może droga została zamknięta bo budowlańcy wałów się nie wyrabiali - osobówki blokowały im przejazd :?
To tylko taka luźna sugestia...

Jakoś przez ostatnie pół roku na tym odcinku wiele się nie zmieniło, a nie zmieniło się - we wrześniu albo w październiku zostało poprawione pobocze i teraz jeździ (jeździło się) się lepiej niż jeszcze pół roku temu.
Jedyny problem to kursujące wywrotki - nie raz się przez to blokował tam ruch.
O jakim zagrożeniu dla życia się tutaj pisze - nie wiem, przy zakładanych prędkościach - 30km/h co najwyżej można sobie guza nabić.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: grom »

Żyjemy w systemie monarchii elekcyjnej. Raz na cztery lata wybieramy sobie króla. Jak się ostatecznie nie skompromituje to na 80 % wygra następne wybory.
Życie w monarchii (nawet konstytucyjnej) rządzi sie pewnymi zasadami. Jedną z nich jest to, iż królowie podejmując decyzję rzadko je konsultują.
Czy panujący nam Burmistrz miał podstawy do zamknięcia drogi z Blizanowic do Trestna (i z powrotem)?
Oczywiście, że miał! Stan drogi jest bardzo zły.
Tylko samo zamknięcie jest tylko częścią problemu.
Bo zamknąć drogę to jedno, a otworzyć drogę to drugie.
Z pierwszych informacji wynikało, że droga będzie zamknięta do marca przyszłego roku. W tym czasie zostanie przeprowadzony remnont doraźny, wyremontowane zostaną przepusty, umocnione pobocza i wyłatany asfalt. Po tych pracach ruch zostanie wznowiony.
Natomiast w przyszłości (po uzyskaniu niezbędnych gruntów i dotacji) droga zostanie całkowicie przebudowana i doprowadzona do pełnych parametrów.

Trzy miesiące na doraźny remont o jakim mówimy to dużo czasu.
Można jednak uznać obawy Burmistrza i nie protestować przed tak odległym terminem ponownego oddania do użytku tego połączenia komunikacyjnego Siechnic z Wrocławiem (dość nagła decyzja o zamknięciu drogi, brak przygotowanej dokumentacji, brak wykonawcy, koniec roku budżetowego i w związku z tym ograniczone środki finansowe, być może problemy pogodowe).

Decyzja ta jednak mocno udeżyła w naszych mieszkańców. Mocno wydłużyła ich czas dojazdu do pracy. Naraziła na stres stania w korkach. Chyba też, pogorszyła ich stan bezpieczeństwa na drodze. Wypadki na drodze nr 94 (Siechnice - Radwanice - Wrocław) zdarzają się częściej i są tragiczniejsze w skutkach niż wypadki na drodze do Wrocławia przez Blizanowice i Trestno.

Pan Burmistrz podjął decyzję, że drogę zamyka. Obiecał nam również, że w marcu po doraźnym remoncie ją otworzy. Obu tak było!
Patrząc za okno (piękna wiosenna pogoda) budzi się cicha nadzieja, że władze gminy wykorzystają na remont tylko część czasu tóry sobie przyznały. I przez Blizanowice do Wrocławia zaczniemy znów jeździć trochę wcześniej.

GRoman

arabella
Posty: 64
Rejestracja: środa, 5 września 2012, 15:45

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: arabella »

Jak "udeżyła" to "udeżyła" .Chyba, że uderzyła, to wtedy zmienia postać rzeczy :D

mip
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 19:30

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: mip »

Czy jest jakaś spójna koncepcja rozwoju sieci dróg w gminie? W mojej opinii trzeba zinwentaryzować wszystkie drogi w gminie, nadać im rangi ważności i zlecić projekty budowy lub przebudowy. Przepisy w tym temacie nie są aż tak dynamiczne, żeby nie można było wykonać projektów nawet na 5 lat do przodu. Jak życie pokazuje, etapowanie projektowania i wykonastwa poszczególnych odcinków nie wychodzi najlepiej. Kolejny przykładem może być budowa łącznika od ronda przy Jarzębinowej z Sienkiewicza. Zjazd z ronda rozmija się z Sienkiewicza o szerokość jezdni.
Gdyby taka spójna dokumentacja była opracowana, łatwiej by było nad tym zapanować.
Oczywistym było, że po otworzeniu obwodnicy ruch przez Blizanowice zwiększy się dramatycznie. Wcześniej z tej drogi korzystali tylko Siechniczanie, teraz dodatkowo drogę obciążają samochody z kierunku Jelcza. Można było wykorzystać czas w którym budowano obwodnicę, żeby dokonać stosownych modernizacji nie wspominając o przebudowie. Odnoszę wrażenie, że w tej chwili nie działamy wg. jakiegoś przemyślanego planu, tylko "gasimy pożary". Przykładem może być kolejna "pilna potrzeba" o której pisze Grom.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: grom »

Problemy komunikacyjne w Siechnicach nawarstwiają się od lat. Potrzebne jest wypracowanie spójnej koncepcji, która określiłby politykę komunikacyjną miasta na 10/20 lat do przodu. Tę zarówno inwestycyjną jak i organizacyjną. W minionym 2013 roku uchwaliliśmy taki dokument dla Wrocławia.
Mam nadzieję, iż pierwszą redakcję takiego dokumentu dla Siechnic będę mógł oddać do Państwa dyskusji do maja br. Oczywiście, że wzorcem dla naszego siechnickiego dokumentu będzie wrocławska uchwała, którą miałem okazje współtworzyć.
GRoman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: grom »

PS. Dziękuję za wskazanie błędu ortograficznego w moim poscie. Nic mnie nie usprawiedliwia. Choć szkoda, że autor/autorka wytyku jedynie to w nim skomentowała. Ale i tak dziękuję, uczyć sie trzeba od każdego i w każdej chwili.
Na marginesie - pierwsza kropka, chyba nie w tym miejscu :wink:
Grom

arabella
Posty: 64
Rejestracja: środa, 5 września 2012, 15:45

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: arabella »

Błędy ortograficzne są łatwe do poprawienia :) co Pan uczynił :D Każda inna wypowiedź na forum nie przyczyni się do działania obecnej ekipy, raczej do rujnowania. W związku z tym nie będę komentować skoro nic to nie zmieni. Co wcale nie oznacza, że sprawy mieszkańców mnie nie interesują - wręcz przeciwnie.Pozdawiam :)

ODPOWIEDZ