Droga przez Trestno zamknięta

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: grom »

"icodalej" dziekują za przypomnienie mojej młodości. Okazuję się, że jak ktoś otwarcie mówi o swoich potrzebach (chcę jeździć przez Trestno - Blizanowice) to szybko może zasłużyć na epitet "dowalacza" władzy.
Jeszcze trochę a jak mi starzy ubecy dowiem się, że jestem "wrogiem władzy".
Jeszcze raz proszę, jak ktoś chce wygłaszać opinie o kimś innym to niech to robi pod nazwiskiem a nie pseudonimem. Tak jest po prostu uczciwie.
Jeśli zaś chodzi o wspomnianą drogę to niestety, ani powiat, ani Wrocław swoich odcinków nie zamknął. Dziwi mnie tylko ciągłe odwoływanie się w tej kwestii (zamknięcia drogi) do Powiatu i Wrocławia. Powiat zrobił swoje. Antycypując przyszłą sytuacje swój odcinek (od granicy Wrocławia do zjazdu na Mokry Dwór) parę lat temu wyremontował. Przypadkiem byłem wtedy Przewodniczącym Rady Powiatu Wrocławskiego. Następnie wybudował drogę Trestno - Mokry Dwór (inicjatywa radnej powiatowej z naszej Gminy Pani Barbary Kosterskiej). Trudno mówić w tym wypadku o remoncie.

Dziwi mnie wniosek o konstruktywną dyskusję i zgłaszanie propozycji rozwiązania problemu.
A co robiłem przez ostatnie kilka lat. Wystarczy przejrzeć to forum, zajrzeć do gazet. Zgłaszałem problem, inicjowałem dyskusję, namawiałęm, proponowałem rozwiązania, na końcu prosiłem. Ostrzegając, że brak działań Gminy skończy się zamknięciem drogi.
Co można zrobić dziś?
Jak najszybciej zakończyć doraźny remont. A w przyszłości (np. wakacje tego lub przyszłego roku) przebudować drogę do pełnych parametrów.

GRoman




Wczoraj próbując zobaczyć na jakim etapie jest remont drogi, dojechałem do pętli autobusowej w Trestnie. Niestety dalej był zakaz i zatory. Nic sie nie dało zobaczyć. Wybiorę sie w niedzielę rowerem. to bedę mógł wiecej napisać.

rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: rafik »

icodalej pisze:
mip pisze: Całkowicie się zgadzam z tą opinią. Natomiast nie zgadzam się i nie toleruję prób wykorzystywania każdej okazji do "dowalania" "złej władzy." A niestety taką taktykę stosuje obserwatorgminny a i grom nie pozostawia złudzeń co do swojej opinii o obecnym burmistrzu.
Obecny burmistrz nie jest moim ulubieńcem, popełnił mnóstwo błędów ale zrzucanie na niego winy za całe zło świata (w tym np. za zbyt drogie drzewka na głównej ulicy Siechnic- sąsiedni wątek) trudno traktować inaczej niż jako próby odebrania mu szans na reelekcję.
Jako mieszkańcy niewiele możemy zrobić.. gdyż w naszym kraju władza jest wybierana raz na 4 lat, a burmistrz jak pisał grom jest prawie władcą "absolutnym". Dostaje w ręce bardzo dużą władzę jak i również bardzo wiele obowiązków !
Co nie znaczy że nie możemy go rozliczać. Każdy ma prawo BA a nawet obowiązek rozliczyć władzę z powierzonych jej zadań.. A tutaj widzę bardzo wiele miejsc gdzie można oczekiwać poprawy.. Chociażby szeroko opisywane na tym forum problemy szkoły podstawowej gdzie wyniki egzaminów są BARDZO SŁABE ! Zamknięcie drogi Bizancjowice -Trestno. Sprawa wywalenie dużych pieniędzy na drzewka ( o ile to prawda http://siechnice.com.pl/forum/forum/viewtopic.php?f=2&t=5647). Podczas gdy w budżecie pusto i gmina bierze duże pożyczki a jednocześnie lekką ręką wydawane są pieniądze w taki sposób.

Remont Grabskiego jak że pilny i potrzebny ale..
1. 2 miesiące opóźnienia (ok to w polskich warunkach żadna nowość :) )
2. Zlikwidowanie ok 20 miejsc postojowych wspólnocie przy Grabskiego
3. Brak połączenia z drogami wewnętrznymi

Nie mówiąc już o tym jakże wspaniałym otwarciu :D.. ( http://siechnice.com.pl/forum/forum/viewtopic.php?f=16&t=5589)

A jest tego jeszcze bardo dużo jak choćby komunikacja gdzie kierowcy nagminnie proponują przejazd za 2 zł zamiast kupno biletu. Na czym tracą wszyscy oprócz kierowców. Więc pole do popisu dla władzy jest :)

Czy to wszystko co tu napisałem znaczy że jestem przeciwnikiem burmistrza ?? Odpowiem CI że NIE ! Po prostu napisałem kilka rzeczy które jak widać trapią mieszkańców ( ponieważ ciągle się przewijają na forum) a z którymi władza niewiele stara się zrobić ! I im więcej ludzi będzie zwracało uwagę na ważne sprawy tym lepiej :)

mieszkaniec01
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 21:41

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: mieszkaniec01 »

problem dotyczący komunikacji publicznej dotyczy wielu miejscowości...taki problem mają w Długołęce i w innych gminach...trzeba się nieźle zastanowić jak poradzić sobie z tymi oszustami...ale to raczej nie jest wina burmistrza, ze kierowcy, którzy dopuszczają się tych "akcji" są świniami...i złodziejami. dwa miesiące opóźnienia to żadne opóźnienie tak naprawdę. proszę spójrz jakie problemy ma np. Wrocław z NFM...to są dopiero problemy. nasza gmina na szczęście nie ma tego typu problemów, ale faktem jest, że trochę za dużo się u nas inwestuje i rzeczywiście ciężko, aby te wszystkie inwestycje przebiegały mega sprawnie,

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: grom »

Nikt nie jest doskonały. Każdy z nas ma wpadki i popełnia zwykłe błędy. W domu, w pracy.
Problem nie tkwi w popełnianiu błędów. Problem tkwi w trwaniu w błędzie. W braku korekty postępowania po jego (błędu) ujawnieniu.
Problemu kierowców pobierających opłatę za przejazd autobusem nie usunie się w sposób jaki próbujemy to zrobić (dotychczasowy system kontroli). Zło tkwi w źle podpisanej umowie na usługę transportową pomiędzy gminą a przewoźnikami (DLA-Sevibus). Prócz błędu w metodzie jest jeszcze błąd w ludziach. Niektórzy z nas dość frywolnie podchodzą do swoich obowiązków i powinności.
GRoman
PS. Nasze Forum jest odbiciem opinii części mieszkańców Siechnic. Sygnalizuje problemy, które im utrudniają życie. Artykułuje propozycje ich rozwiązania. Zgłasza nowe projekty.
Jest otwarte i stara się być wyważone w sądach. Nie ma tu wazeliny, ale też nie ma chamstwa.
Władza powinna sie z niego cieszyć i czerpać.

maratonczyk
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 3 grudnia 2013, 22:20

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: maratonczyk »

rafik pisze:Sprawa wywalenie dużych pieniędzy na drzewka ( o ile to prawda viewtopic.php?f=2&t=5647). Podczas gdy w budżecie pusto i gmina bierze duże pożyczki a jednocześnie lekką ręką wydawane są pieniądze w taki sposób.
dowód:
zapr do składania oferty.pdf
(220.82 KiB) Pobrany 345 razy

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: grom »

Zgodnie z obietnicą (acz z opóźnieniem) wybrałem się w niedzielę na spacer do Blizanowic i Trestna. Chciałem obejrzeć i zdać Państwu relację z postępu prac przy remoncie drogi gminnej Blizanowice – Trestno. Zamkniętej parę tygodni temu przez władze naszej gminy na czas remontu.
Pierwsze spostrzeżenie dość banalne. Droga jest w najlepsze eksploatowana. Ca prawda stoją znaki zakazu ruchu na obu krańcach zamkniętego odcinka ale nie widać, aby się ktoś nimi przejmował. Innych utrudnień ruchu nie ma. Asfalt, mimo lekkiej warstwy śniegu, przecięty dwoma czarnymi koleinami aż miło.
Drugie spostrzeżenie również banalne. Oznak robót drogowych nie widać. Brak zaplecza budowy i brak drogowców.
Trzecie .... Mamy dziś 27 stycznia. Do 31 marca coraz mniej czasu i pogoda nie najlepsza. Każdy człowiek, nawet Burmistrz powinien dotrzymywać publicznych zobowiązań.
Nadal jednak wierzę, że najdalej 31 marca pojadę do pracy we Wrocławiu świeżo „podremontowaną” drogą przez Blizanowice – Trestno.
Grom

mieszkaniec01
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 21:41

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: mieszkaniec01 »

to, że ktoś łamie prawo i korzysta z drogi, która jest zamknięta świadczy o kulturze prawnej naszego społeczeństwa...to po pierwsze. Nie jestem pewny czy Gmina się wyrobi w tym temacie, ale trzymajmy kciuki!
Zawsze musi być pod górkę, aby później było z górki.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: grom »

Wczoraj w godzinanch rannych przejechałem się do Blizanowic aby ocenić stan prac przy remoncie gminnej drogi Blizanowice - Trestno. Niestety, od strony Blizanowic nie było widać żadnych oznak prac i pracowników.
Dostrzegłem natomiast kierowców, którzy swobodnie korzystali z zamkniętej drogi. Twierdzili, ze dysponują przepustkami wydawanymi przez władze naszej gminy.
Pierwsze pytanie to kto i po spełnieniu jakich warunków taką przepustkę może otrzymać?
Drugie to kto i na jakiej podstawie prawnej takie przepustki wydaje?
GRoman
Liczę na odpowiedź naszego Urzędu Gminy.

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: klikaczu007 »

Na stronach Gazety Wrocławskiej jest informacja odnośnie rozpoczęcia "remontu" oraz przewidywanym terminie otwarcia 15 marca
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3339769,ruszyl-remont-drogi-blizanowice-trestno-kiedy-bedzie-otwarta,id,t.html

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: grom »

Nareszcie.
Nie rozumię tylko dlaczego dziennikarz napisał, że droga została zamknieta w styczniu. Sam to wymyślił, czy taką informacje dostał z urzędu gminy?
Wszak już w grudniu nie mogliśmy z niej korzystać!
Grom

kinaczewa
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 24 stycznia 2014, 15:00

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: kinaczewa »

Chciałabym się odnieść do kwestii drzewek i terenów zielonych. Uważam, że na to nie powinno się żałować pieniędzy - zawsze lepiej mieć w swoim otoczeniu trochę zieleni niż wszechobecny beton i asfalt. Zresztą to jest niewątpliwym atutem mniejszych miejscowości, że wokoło jest dużo zieleni. W Siechnicach buduje się obecnie dużo mieszkań - mam nadzieję, że deweloperzy i władze miasta nie dopuszczą jednak do sytuacji, w której wszystkie tereny zielone zostaną zajęte przez budynki. Myślę, że równolegle do rozbudowy części mieszkalnej miasta powinna rozbudowywać się część rekreacyjna z dużą ilością zielonych nasadzeń.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: grom »

Wczoraj jeden z moich serdecznych przyjaciół próbował przejechać z Blizanowic do Trestna Alfą Romeą. Pomimo, ze go ostrzegałem, że tylko straci czas i zawróci, nie posłuchał. Dziś dzwonił do z Gminy z pretensjami. Pewien miły urzędnik opinformował Go, że nie powinien mieć pretensji, remont jest jeszcze nie skończony, a za wysokie progi zostaną skorygowane.
Nie ma to jak remont po remoncie. Komuna wróciła!
GRoman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: grom »

No i jest już otwarta!
Co?
Droga Blizanowice - Trestno. Ci, którzy dojeżdżają do Wrocławia zyskają na dojeździe codziennie od 10 do 20 minut w jedną stronę.
Co prawda po wczorajszym rekonesansie nadal nie wiem:
- dlaczego nie remontowano przepustów - wszak to groźba ich zawalenia była jedną z głównych przyczyn zamknięcia trasy i jej remontu,
- dlaczego trwało to tak długo - drogę zamknięto przed świętami Bożego Narodzenia, a zakres remontu to dwa tygodnie pracy dla sprawnej i przygotowanej firmy,
- dlaczego władze gminy uszczęśliwiły nas aż trzema progami - dobrze, że chociaż skorzystano z mojej prośby i pierwotnie wykonane, zostały calkowicie wymienione, te nowe są zdecydowanie bardziej przyjazne dla kierowców.
Jednak dość już pytań!
Najważniejsze. Można już jeździć. Zapowiadany termin zakończenia prac został dotrzymany!
Grom

Marcin Korytko
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 17 marca 2014, 13:11

Re: Droga przez Trestno zamknięta

Post autor: Marcin Korytko »

Do pełni sukcesu brakuje jeszcze zdemontowania oznakowania informującego o braku przejazdu rzeczonej trasy.

ODPOWIEDZ