Internet w bloku przy ul.Jarzębinowej 13

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
reaktor
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 20:53

Internet w bloku przy ul.Jarzębinowej 13

Post autor: reaktor »

Witam!
Będziemy mieszkać z żoną w budynku Novej Locum przy ul.Jarzębinowej 13.
W związku z tym zrodził się pomysł podłączenia internetu w tym budynku.
A więc zbieram chętnych.
Internet po kablu, parametry łącza do uzgodnienia. Serwer i serwis (jeżeli była by taka potrzeba) w budynku, a więc wszystko w rodzinie Wink Cena będzie uzależniona od ilości chętnych i od tego jaki transfer wchodził by w grę.
Najprawdopodobie transfer 128kb, 256kb,512kb,1Mb,2Mb.
W przyszłości konta pocztowe www, ftp itp.
Wstępnie jeżeli są chętni to proszę o kontakt.

[email protected]

Jak narazie chciałbym oszacować ilu chętnych by było na taki plan.

Pozdrawiam

Algirdas
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2005, 15:44

Post autor: Algirdas »

Witam!
Z tego co wiem to na Novej Locum jest już dostawca internetu ten sam co na oś. Błekitnym.

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam,
dokładnie tak jak mówi Algirdas na Osiedlu Nowa Locum jak i również na Błękitnym Osiedlu usługodawcą internetu jest firma Ikatel:
http://www.ikatel.pl

Gość

Post autor: Gość »

Witam.
Niestety WLAN ma więcej wad niż zalet.
Oto niektóre z nich:


* Wykorzystywany w WiFi standard 802.11b i 802.11g wykorzystuje pasmo 2,4 GHz. W tym samym zakresie pracują takie urządzenia jak Bluetooth, kuchenki mikrofalowe, telefony bezprzewodowe, radiowa telewizja przemysłowa oraz wiele innych. Efektem może być zagłuszanie sygnałów WiFi i ograniczenie rozmiaru hotspota.
* Sieci WiFi mają mały zasięg. Zwykle hotspot oparty na 802.11b lub 802.11g ma rozmiar 46 metrów w pomieszczeniach lub 92 metrów na zewnątrz.
* Zużycie mocy elektrycznej jest spore, a na dodatek nadajnik się grzeje.
* Jeżeli urządzenie wykorzystujące WiFi nie zostanie poprawnie skonfigurowane, może się stać łatwym celem ataku. Wykorzystywany w sieciach radiowych standard kryptografii WEP jest łatwy do złamania. Jednak operatorzy wprowadzają powoli inny protokół WPA, który ma zapewnić lepsze bezpieczeństwo.
* trudne osiągnięcie wysokiej jakości transmisji
* zaniki przesyłanych sygnałów spowodowane zjawiskiem wielodrogowości, tłumieniem
* przy przesyłanie sygnału na duże odległości w systemach zewnętrznych konieczne jest zapewnienie widoczności anten (przykładowo budynki i drzewa stanowią barierę dla fal radiowych i mogą uniemożliwić transmisję)
* brak przydziału i organizacji kanałów powoduje możliwość wzajemnego zakłócania sąsiadujących sieci


Sieć którą ja proponuje (tak jak wspomniałem) jest "po kablu" a więc z takimi problemami jak opisane wyżej nie spotkacie się napewno.
Poza tym jest możliwość osiągnięcia większego transferu niż 128kb, 256kb
i 512kb.

Pozdrawiam :D

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam,
tylko Ikatel posiada sprzęt za kilkanaście tysięcy dolarów i nie jest to typowa "radiówka" w pasmie 2.4 ma bardzo dużą przepustowość gdyż proponują łącza kilku megowe do tego cenowo też nie są tragicznie drodzy.
Więc trudno Ci będzie kogoś znaleźć. Ale może???

Gość

Post autor: Gość »

No mam nadzieje że się uda.
A i ceny będą konkurencyjne...
:lol:

Gość

Post autor: Gość »

To ile proponujesz za 128 bo z Ikatela jest za 30 zł no i jest synchroniczne a nie jak przy neostradzie i innych tego typu wyrobach :P

Algirdas
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2005, 15:44

Post autor: Algirdas »

Widze że gość to reaktor.....
Wy jesteście jakaś konkuręcja do tej firmy??? ze takie rzeczy piszecie?
Zadzwońcie sobie do firmy Ikatel i tam wam powiedzą jak sieć bedzie robiona a skąd wymyśliłeś że to 2.4 to chyba tylko twoja tajemnica bo ja dzwoniłem tam to mi powiedziwli jak to ma działać i że jest to net po kablu, a i ceny mają całkiem ok.

Algirdas
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2005, 15:44

Post autor: Algirdas »

Reaktor jak ty chcesz wprowadzać kabel do mieszkania po elewacji czy po korytarzu bo to mnie jeszcze ciekawi może masz jakiś nie inwazyjny sposób.
pozdrawiam

reaktor
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 20:53

Post autor: reaktor »

Spoko, spoko damy radę :lol:
Ja tylko szukam chętnych na taki internet...

Pozdrawiam

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Hej,
nie rozumiem po co kombinować jak internet jest dobry i dość tani i do tego bez kabli tylko same gniazdka w domu w miejscu wybranym przez właściciela. Dla niektórych brak kabli to tylko marzenie :D.

Algirdas
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2005, 15:44

Post autor: Algirdas »

Z tego co wiem jak się pokarze elektrykom gdzie chce się mieć gniazdo do neta to tam zrobią i nie ma problemu z kablem pałętającym sie po mieszkaniu, najlepiej zrobić to przed wylaniem posadzki.

Gość

Internet Siechnice

Post autor: Gość »

Witam wszystkich forumowiczów jestem nowym mieszkańcem 4a i niedawno podłączyłem się do sieci IKATEL i powiem szczerze że mam bardzo pozytywne zdanie. Mam abonament 256 i prędkość ta jest osiągalna o każdej porze dnia i nocy. Co więcej zauważyłem że w sieci lokalnej można wymieniać się plikami, tylko dobrze by było aby koledzy ujednolicili swoje grupy robocze by nie trzeba było w poszukiwaniach przechodzić z jednej do drugiej. Do naszej dyspozycji jest również serwer ftp gdzie każdy może mieć własne osobiste konto w tym celu niestety trzeba skontaktować się z biurem ale załatwiają to szybciutko i sprawnie, wiadomo nie każdy potrzebuje ftp.
Testowałem swoje łącze pod względem prędkości i połączeń z różnymi serwerami ftp oraz (smtp) pocztowymi jak również ssh i p2p wszystko chodzi jak narazie bajecznie. Zanim podłączyłem się do sieci rozmawiałem z kilkoma kolegami którzy wprowadzili się na 2 i 2a i wyrażali się pozytywnie żadnych awarii, aby tak dalej.
Polecam firmę bo działa bardzo solidnie.

Gość

Post autor: Gość »

ja równiez jestem z 4a i nie narzekam na sieć, a wręcz przeciwnie. :) pozdrawiam

ODPOWIEDZ