Bezpieczeństwo na drogach w Siechnicach! Trzeba Działać?

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
kucyk ponny
Posty: 16
Rejestracja: środa, 13 lutego 2013, 12:30

Bezpieczeństwo na drogach w Siechnicach! Trzeba Działać?

Post autor: kucyk ponny »

Od pewnego czasu obserwuję sytuację na drogach w Siechnicach, i powiem szczerze, że to co się tu dzieje zaczyna zakrawać na lekką paranoję!!!

Godziny poranne, rodzice prowadzą pociechy do szkoły, przejście w okolicy Gambi na drugą stronę to po prostu koszmar, pędzący "rodzice" swoimi wspaniałymi samochodami również odworzący swoje dzieci do szkoły komplenie nie zwracają uwagi na przechodniów, obszar wokół szkoły, dziś na własne oczy widziałem z jaką predkościa wjechał pewien kierowca na parking szkolny to aż mnie zatkało... nie wspomne już o jakiej kolwiek kulturze parkowania przy szkole.

Godziny popołudniowe, pędzące tiry do młyna, które ponoć mają zakaz wjazdu do Siechnic, jak i kierowcy aut osobowych, myślący, że są na autostradzie!!!

drogi osiedlowe, przy żabce, droga z tyłu Biedronki jak i sam parking... TRAGEDIA!!!



gdzie jest pytam sie Straż Miejska?!

czy zamiast zakładać ławki na ul.Kościelnej nie wiadomo po co i dla kogo nie lepiej pomyśleć o progach zwalniających?

KIEROWCY CZY WY NIE MYŚLICIE O INNYCH UŻYTKOWNIKACH DROGI???
CHODNIKA???
PIESZYCH???

CHYBA RACZEJ NIE!!!

myślę że chyba nie muszę dalej drążyć tematu bo mam nadzieję,że wielu mieszkańców Siechnic wie o czym mówie.

DROGA STRAŻY MIEJSKA PANOWIE POLICJANCI, ZAMIAST JEŹDZIĆ BEZ SENSU ZRÓBCIE Z TYM PORZĄDEK!

JESLI SĄ TU LUDZIE KTÓRYCH TO RÓWNIEŻ RUSZA PROSZĘ O KONTAKT MOŻE UDA SIE WYWALCZYĆ PROGI ZWALNIAJĄCE, CHODZI TU O NASZE DZIECI IDĄCE RANO DO SZKOŁY, ROWEŻYSTÓW I PIESZYCH, CZY DOPIERO MUSI DOJSĆ DO TRAGEDII, ŻEBY ZACZĄĆ SOBIE UŚWIADAMIAĆ POWAGĘ SYTUACJI????

POZDRAWIAM, JEŚLI KOMUŚ SIE NIE PODOBAJA MOJE PRZEMYŚLENIE NIECH STĄD IDZIE I DURNE KOMENTARZE ZACHOWA DLA SIEBIE BO FORUM JEST DLA LUDZI WIDZĄCYCH I CHCACYCH PORUSZYĆ POWAŻNE PROBLEMY

POZDRAWIAM

kucyk ponny
Posty: 16
Rejestracja: środa, 13 lutego 2013, 12:30

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: kucyk ponny »

widzę, że mój post raczej zostaje bez komentarza, no cóż, swiadczy to widać o nas, ale dopiero jak dojdzie do tragedii może coś się zmieni... może...

http://www.tvn24.pl/wjezdzamy-na-rondo-i-patrzymy-czy-z-gory-nie-nadjezdza-smierc,352551,s.html

kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: kfiatek73 »

Co mamy pisać? Oczywistą oczywistość...Na Jarzębinowej Straż Miejska powinna fotoradarem ratować budżet gminy studząc rajdowe zapędy niektórych kierowców a progi zwalniające powinny mieć wysokość krawężników....

kucyk ponny
Posty: 16
Rejestracja: środa, 13 lutego 2013, 12:30

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: kucyk ponny »

będąc w Holandi, Niemczech i innych krajach UE ra dary były w każdym mniejszym mieście i na pewno nie miało to ratować budżetu miasta tylko ratować życie ludzi ale żyjemy w kraju utartych stereotypów, że radar to nabijanie kasy, no cóż każdy ma swoje zdanie....

CIEKAWE JAK BYM WYSZEDŁ I ZACZĄŁ ZBIERAĆ PODPISY O PROGI CZY KTOŚ BY SIE PODPISAŁ?
Czy nasi genialni najważniejśi wszystko mogący pałający nieokiełznaną ogresją po wejściu na pasy (jak miałęm ostatnio sytuację) kierowcy nie mogą zacząć używać czegoś co nazywa sie mózgiem?!

ostatnio pod Dino to pan prawie nie pobił mi żony bo spytała sie jak ma wyjść ze sklepu bo zaparkował pod samymymi drzwiami, to najpierW usłyszała, że tam jest "parking" a potem soczystą wiązankem pod swoim adresem,... szkoda że mnie znia nie było:(

KIEROWCY OGARNIJCIE SIĘ K.......WA!!!!!!!!!!

NIE JESTEŚCIE NAJWAŻNIEJSI!!!! PPAMIĘTAJCIE, ŻE CZŁOWIEK NIE MA SZANS NAWET Z JADĄCYM 50KM/H POJAZDEM!!! A TU ROZWIAJNE SĄ O WIELE WIĘKSZE PRĘDKOŚCI!!!

STRAŻY MIEJSKA DZIAŁAJ!!!!!

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: Kropka »

Jestem za:
- kulturą jazdy i przede wszystkim myśleniem za kółkiem
- interwencjami straży miejskiej ( jak dla mnie do teraz to są nieroby miejskie)
- dostosowaniem przepisów do sytuacji i bezpieczeństwa na drogach
Jestem przeciw progom zwalniającym i niestety żadne argumenty za takim rozwiązaniem nie spowodują że zmienię zdanie.


Co do parkowania jak najbliżej to jestem za tym by SM natychmiastowo odholowywała auto, a właściciel był surowo ( pieniężnie) ukarany. Jak widzę takich debili ( bo inaczej nie da się ich nazwać) to żałuję że nie zakupiłam jeszcze "karnych kut...w" na allegro.

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: Karka »

Dziekuje za ten temat...

Tez jestem przerazona predkosciami niektorych aut, droga do szkoly to istna autostrada.
Pare razy juz zglaszalam SM, ze parkowanie 5 cm od przejscia dla pieszych na Chabrowej, nie jest fajne, nie raz widze jak dzieci ida na druga strone i ich nie widac. Chyba zaczne robic zdjecia tych aut.

Fotorarad co kilka matrow bylby chyba najlepszym rozwiazaniem, bo 100 km/h dla niektorych to chyba malo :(

Moze tak napisac i podpisac razem petycje do Burmistrza w tej sprawie?

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: Karka »

Kiedys juz byla akcja zeby powstaly progi, ale oczywiscie NIEEEEE, bo ponoc autobusa to bedzie przeszkadzac, a w tym samym czasie kierowca autobusu sie wypowiedzial, ze prog to dla nich nie problem.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: grom »

Sytuacja na ulicach Siechnic jest zła i pogarsza się.
Wieczorne i nocne piratowanie motocyklistów na ulicach miasta.
Kłady i motocykle z rykiem silników rozjeżdazją wały powodziowe i lasy Siechnickie.
parkowanie na zakętach, na chodnikach, w klatkach schodowych, ulicach blokując ruch. Dosłownie gdzie się da i jak się da,Nawet wtedy gdy obok (50 m) jest wolny parking. Wąziutkie chodniki, bo ważniejsze są drzewa i miejsca dla samochodów. Brak ścieżek rowerowych.
Oczywiście, że potrzebujemy działań dorażnych. Zwłaszcza działań Straży Miejskiej, wymuszających szacunek dla obowiązujących przepisów. Ale żeby zdecydowanie poprawić bezpieczeństwo na ulicach miasta trzeba konsekwencji i pracy kilkuletniej.
W obowiązującym miejscowym planie przestrzennym mamy dobrze zaprojektowany układ ulic z jasno określonymi szerokościami pasa dorgowego (zwykle aż 16 metrów). Trzeba konsekwentnie doprowadzić do ich wytyczenia przestrzennego, przejecia od właścicieli potrzebnych na poszerzenie skrawków nieruchomości i następnie przebudowy ulic. Projektując przebudowę istniejących ulic i budowę nowych trzeba pilnować standartów projektowych. Ulice zbiorcze (np. ul. ul. Szkolna - Kościelna - Jarzębinowa - Staszica) jezdnia - 7 m szerokości, chodniki - min. 2,5 m, scieżki rowerowe - minimum 2 m). Należy unikać drzew i krzewów sadzonych przy krawężnikach jezdni i w chodnikach (ograniczają widoczność i utrudniają poruszanie się po chodnikach). Nie wolno projektować parkingów prostopadłych do jezdni, co najwyżej układ zatokowy i to nie za dużo. Należy szczególnie dużo uwagi poświęcic projektowaniu skrzyżowań (u nas szczególnie bolesny problem - nic w nic nie trafia). Na głównych ulicach preferował bym ronda (np. Zacisze - Jarzębinowa, Świerczewskiego - Kościelna, Świerczewskiego - Fabryczna). Deweloperów, wspólnoty mieszkaniowe, właścicieli punktów usługowych i zakładów produkcyjnych należy nakłaniać do urządzenia na swoim terenie niezbędnych miejsc postojowych. Gmina winna ich wspierać finansowo i organizacyjnie w tych działaniach.
W kilku miejscach szczególnie zła sytuacja wymaga natychmiastowych działań inwestycyjnych gminy (np. problem obsługi parkingowej szkoły podstawowej - dyskutowaliśmy i wypracowaliśmy propozycję już 1,5 roku temu i co ?). Należy zaprojektować docelowy system ścieżek rowerowych w mieście. Dbać o istniejący system oznakowania, konsekwentnie uzupełniając go i modyfikując. Należy zaktywizować Straż Miejską i Policję. Bardziej prewencyjnie (pouczenia, wezwania na komendę, itd), w ostateczności (notoryczne naruszanie przepisów) poprzez mandatowanie.
Szczególnie ważnym jest również
Katalog podanych działań pewnie nie wyczerpuje istniejących możliwości i pewnie dorzucicie Państwo do nich swoje przemyślenia. Ważnym jest aby podejść do problemy bezpieczeństwa na ulicach holistycznie i nie zaczynać od karania.
GRoman

kucyk ponny
Posty: 16
Rejestracja: środa, 13 lutego 2013, 12:30

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: kucyk ponny »

CO DO ruchu i parkowania przy osiedlach itp, to jakieś 2 miesiące temu na u.osiedlowej temat jest nie do przeskoczenia! mieszkańcy podjeżdzający pod klatki schodowe z nadmierną prędkością nie zważają na chodzące tam dzieci ich rodziców i zwierzęta!

po zrobieniu ostatnio zdjęcia właśnie jednemu z takim "imbecyli" jadącemu ul.osiedlową i powiadomieniu go że zdjęcie zostanie przekazane na policję zostałem kopnięty w udo, pani w pełni sprawna fizycznie, sprawnym ruchem wyrwała mi telefon, wykazując się genialną zwinnością i sprawnością ruchową (gdzie podejście z porkingu ok 50m widać jest dla niej problemem) i oznajmiła, że to ona właśnie zadzwoni na policję z info, ze to ja nie chcę zejść z drogi.itp

Jej syn bo tak wynikało z odbywanej przez nich rozmowy omal nie pobił mnie na oczach mojego 5cio letniego syna, bo skoczył wraz z drugim o głowe odemnie większym panem, można powiedzieć z pięściami wprost na mnie...zaproponowałem mu, że skoro może mnie kopnąć i jest taki kozak to mowię dawaj wal śmiało za zwrucenie uwagi! gdzie pan sobie życzy! twarz brzuch mówię, śmiało proszę się nie krępować, jednak ów cios nie padł a groźba pobicia padła, że to nie on zrobi tylko kobiety tu mieszkające....

żona wielokrotnie została strąbiona również na ul.osiedlowej, wracając z pracy, bo za wolno szła, a panowie kulturalni mieszkańcy, głowa przez okno auta i :może by tak ku...a szybciej?!

ZOSTAWIAM TO BEZ KOMENTARZA...

dlaczego bez progów zwalniających? to jest jedyny sposób by zwolnić kierowców jak i szanownym panów kierowców autobusó linii 900 i 901 bo też pokazują co potrafia...

mandaty nie? powinny być surowe jak cholera !!! takie jest moje zdanie.

podsumowując wydaje mi się ze założenie osobnego wątku z zamiarem zebrania podpisów na forum, w sprawie nieszczesnych progów i jakiegoś radaru zaczyna robić się coraz bardziej realne,

LUDZIE PISZCIE RÓBCIE ZDJĘCIA KOMENTUJCIE! NIE BÓJCIE SIE DZWONIĆ NA STRAŻ MIEJSKĄ I POLICJĘ W KOŃCU OD TEGO SĄ!

POZDRAWIAM I SPADAM SIE LECZYĆ NA KATAR BO DOPADŁO...:(
TU CHODZI O NIC INNEGO JAK O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH POCIECH JAK I NASZE!!!!!!!!

kucyk ponny
Posty: 16
Rejestracja: środa, 13 lutego 2013, 12:30

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: kucyk ponny »

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zmiotl-12-letniego-rowerzyste-z-pasow-i-uciekl-zglosil-sie-na-policje-nastepnego-dnia,353356.html

takie tam na dzieńdobry dla kierowców....

bez komentarza...

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: siechniczka »

kucyk ponny pisze:http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zmiotl-12-letniego-rowerzyste-z-pasow-i-uciekl-zglosil-sie-na-policje-nastepnego-dnia,353356.html

takie tam na dzieńdobry dla kierowców....

bez komentarza...
Owszem zgodzę się, że kierowca postąpił bardzo źle...jednak należy pamiętać, że rowerzysta na przejściu dla pieszych ma obowiązek przejść i przeprowadzić rower a nie przez to przejście przejeżdżać.

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: klikaczu007 »

No chyba że jest tam przejście równierz dla rowerów, a tak właśnie na tym filmie to wygląda. A druga kwestia, czy jak by ten rower prowadził to ten debil by go nie trafił?

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: Karka »

czy jak napisze petycje do Burmistrza, pomoze mi ktos w zbiorce podpisow?

siechniczka
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 08:13

Re: BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W SIECHNICACH!!! TRZEBA DZIAŁA

Post autor: siechniczka »

klikaczu007 pisze:No chyba że jest tam przejście równierz dla rowerów, a tak właśnie na tym filmie to wygląda. A druga kwestia, czy jak by ten rower prowadził to ten debil by go nie trafił?
Oglądałam jeszcze raz. Jak na moje oko nie było tam ścieżki dla rowerów tylko linia zatrzymania dla samochodów.

Nie usprawiedliwiam oczywiście kierowcy bo faktycznie jest debilem. Ale kto wie...może gdyby chłopak prowadził rower to zauważyłby rozpędzony samochód (na filmie nie bardzo widać, że rowerzysta się w ogóle rozgląda przed wejściem na jezdnię)-tak jakby też nie zachował ostrożności. No ale najważniejsze, że nic mu się nie stało.

ODPOWIEDZ