Budują Grabskiego

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: Budują Grabskiego

Post autor: obserwatorgminny »

Kropka pisze: Obserwator, Ty weź się może do pracy na rzecz gminy i jej mieszkańców, bo narzekaniem na forum nic nie zdziałasz... A tak na marginesie Henryka III-go to też główna arteria Siechnic nie jest....
Być może ul.Henryka III główną arterią nie jest ale łącznik od ronda do Henryka III z pewnością jest
( tak na marginesie to nie mogę zrozumieć co za niedouczony architekt zaprojektował w ten sposób to rondo).
Niestety, Kropka nie widzę żadnych pozytywów pracy obecnej Rady Gminy Siechnice.I uważam w dalszym ciągu, iż ul. Grabskiego jest ciągiem jezdnym uzbrajającym prywatne działki budowlane w tym obszarze(czy właściciele działek partycypują w kosztach budowy ulicy - sądzę ,że nie, kłania się opłata adjacencka).
Piotra rozumiem, gdyż był to twój główny postulat w programie wyborczym do Rady.Ale żeby zrealizować ciąg miejsc parkingowych potrzebna jest ulica? Sądzę, że są inne ,znacznie tańsze rozwiązania satysfakcjonujące właścicieli lokali mieszkalnych zamieszkujących obszar ulic Staszica, Ciepłowniczej.
grom pisze:
Zdecydowana większość inwestycji naszej gminy to inwestycje, które zwiększą w przyszłości wydatki z budżetu. Jeśli budżet jest dodatni, gmina nie ma znacznego zadłużenia to nie ma problemu, ale nasza gmina jest w innej sytuacji. Jest znacznie zadłużona.
Grom
I tu zaczyna się toczenie po równi pochyłej.Pan Burmistrz żeby zrealizować choć część zadań inwestycyjnych
zaciągnął kolejny kredyt w banku, kolejne kukułcze jajo, które albo sam skonsumuje albo zostawi je następcy.Kwota 8,5 mln złotych sądzę, że ma skutecznie zapewnić realizację rozpoczętych inwestycji ( stadion się kłania - niegospodarność na tym obiekcie to temat na osobne moje wypociny) a także realizację planowanych inwestycji m in. ul.Grabskiego.
W takiej sytuacji panie Kropka i przede wszystkim Piotrze należałoby się zastanowić czy ponosić rękę bez względu na przyszłe konsekwencje, czy może poszukać radykalnych oszczędności w budżecie? Gdzie szukać?Piotrze jesteś rozsądnym radnym i nie będę Tobie udzielał wskazówek lecz gdybyś chciał na ten temat porozmawiać masz mój tel.
I na koniec, panie Kropka ciężko cokolwiek zmieniać nie mając wpływu na zmiany..............pozostaje jedynie krytykować na forum. :cry: :cry:

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Budują Grabskiego

Post autor: grom »

Dziś dostałem ciekawego maila -

"Grzesiu czy widziałeś, że Grabskiego będzie "falista?
Patrząc od Biedronki droga za blokiem Ciepłownicza 16-17 skręca na północ i jest lekki uskok.
Czy to już taka nasza siechnicka tradycja?"

Pomijam nazwisko autora, nie złapałem go i nie wiem czy by sobie życzył abym je podał.

Może, ktoś kto zna projekt potwierdził by ją lub zdementował.

GRom

PS. Może mam inne zdanie, niż niektórzy dyskutanci w tym wątku. Ale uważam, że trzeba zbudować i jedna (Grabskiego) i drugą ulicę (Henryka III). A nawet i te następne, nie ważne w którym miejscu Siechnic są, kto przy nich mieszka lub kto ma przy nich nieruchomości. One są potrzebne i należy je zbudować.

mieszkaniec01
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 21:41

Re: Budują Grabskiego

Post autor: mieszkaniec01 »

krytykować a uprawiać krytykanctwo to jednak trochę inne rzeczy...
wydaje mi się, że niektórzy na tym forum oprócz "obserwatorstwa" nie zajmują się niczym innym co jest pożyteczne dla społeczeństwa...
oczywiście piszą, że wszystko, ale to wszystko jest źle.... inteligentni wiedzą natomiast, że takie manipulowanie ludźmi służy tylko i wyłącznie do walki politycznej, a obwinianie kogoś za nie jego grzechy jest poprostu niesmaczne...

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Budują Grabskiego

Post autor: Miles »

Czy może wiadomo ile powstanie dodatkowych miejsc postojowych przy budynku nr 3 ?

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Budują Grabskiego

Post autor: Kropka »

Miles pisze:Czy może wiadomo ile powstanie dodatkowych miejsc postojowych przy budynku nr 3 ?
Miles nam zlikwidują miejsca postojowe a nie dołożą. Z projektu który mam (posiadam ten dostępny tuż po ogłoszeniu przetargu z dnia 15 marca)
- wzdłuż bloku przy Osiedlowej powstanie 13 miejsc postojowych równoległych do drogi
- przy naszym bloku zlikwidują ok 4 miejsca postojowe przy placu zabaw, jedno między klatkami 7 9 oraz wszystkie miejsca postojowe od klatki nr 17 do samego końca ( trelinka prostopadła do robionej drogi zostanie)
- Kawałek od nas ( w stronę Inter Flory) ma powstać kilka miejsc (ok 10) parkingowych ( przed skrzyżowaniem z ul Bartla)

Jak to się ma do obecnego projektu nie jestem pewna, ale myślę że zmian dużych nie było co najwyżej kosmetyczne. Chciałam wrzucić projekt ale niestety jest za duży;/
Jeśli ktoś chce poproszę o info na PW

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Budują Grabskiego

Post autor: Miles »

A zatoki postojowe, o których mowa w tym artykule?
http://siechnice.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1962862,grabskiego-w-siechnicach-ruszyla-budowa-kontrowersyjnej,id,t.html#86de2ab6a7317143,1,3,60

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Budują Grabskiego

Post autor: Kropka »

Kropka pisze:wzdłuż bloku przy Osiedlowej powstanie 13 miejsc postojowych równoległych do drogiKawałek od nas ( w stronę Inter Flory) ma powstać kilka miejsc (ok 10) parkingowych ( przed skrzyżowaniem z ul Bartla)
Tam powstaną nowe miejsca (w formie zatok)
Projekt wysłałam Ci na PW.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budują Grabskiego

Post autor: walgula »

A dlaczego zlikwidowano/rozebrano miejsca postojowe z ażurowej kostki za bud. 3?

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Budują Grabskiego

Post autor: frodo »

Chyba czas zmienić wątek na NIE budują Grabskiego. Od dwóch dni nie dzieje się nic na całym odcinku budowy... rozebrali ludziom parking, i tyle ich widziano ;) Mam nadzieję, że to nie dlatego, że upadł podwykonawca Eurovii (czyli zwycięzcy przetargu)

rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Re: Budują Grabskiego

Post autor: rafik »

Witam,
Czy ktoś się orientuje co się dzieje z budową Grabskiego ?? Od tygodnia nikt tam chyba nawet palcem nie kiwną ..Czy to w porządku że został rozebrany parking po czym prace całkowicie ustały ??
I czy ktoś się orientuje, jaki jest argument za likwidacją 4 miejsc obok placu zabaw i kilku miejsc za klatką 17 ??

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Budują Grabskiego

Post autor: Kropka »

rafik pisze:Witam,
Czy ktoś się orientuje co się dzieje z budową Grabskiego ?? Od tygodnia nikt tam chyba nawet palcem nie kiwną ..Czy to w porządku że został rozebrany parking po czym prace całkowicie ustały ??
I czy ktoś się orientuje, jaki jest argument za likwidacją 4 miejsc obok placu zabaw i kilku miejsc za klatką 17 ??
Rafik wczoraj poszło pismo do UM i do Usaka jak tylko dostanę odpowiedź dam znać. W piśmie (jako osoba prywatna) zadałam kilka pytań m.in dlaczego budowa nie jest należycie opisana ( brak tablic m.in z kontaktem do kierownika budowy, brak należytego ogrodzenia oraz zabezpieczenia składowanej kostki na naszym chodniku), kto wydał pozwolenie na składowanie kostki z parkingu na naszym chodniku, dlaczego została rozebrana trelinka ( a miała zostać) oraz dlaczego wykonawca niezgodnie z ustaleniami ( chodzi o datę) rozebrał nasz parking no i oczywiście dlaczego USTAŁY PRACE OK 2 tygodnie temu.

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Budują Grabskiego

Post autor: frodo »

Chciałbym być fałszywym prorokiem, ale żeby nie okazało się, że to klasyczna inwestycja po Polsku. Eurovia wygrywa przetarg, zleca podwykonawcy, który rozbabrał wszystko, zlikwidował miejsca postojowe, po czym się zawinął... oby nie na zawsze. Bo wtedy na pewno nie skończą w tym roku.

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Budują Grabskiego

Post autor: frodo »

W innym wątku na forum Grom pisze, że podwykonawca prawdopodobnie zbankrutował. Od dziś zmieniam nick na prorok... A swoją drogą jak to jest. Duża firma wygrywa przetarg, po czym zleca prace jakiejś firmie z dupy, która bankrutuje ;/ To po co staje w ogóle do przetargu ta duża firma, skoro nie ma mocy przerobowych

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Budują Grabskiego

Post autor: frodo »

A jednak chyba nici z mojego prorokowania. Podobno robotnicy wracają na budowę i nawet w terminie się zmieszczą. Tak przynajmniej twierdzi burmistrz

ODPOWIEDZ