Do mieszkañców "Błękitnego osiedla"

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
niznik

Do mieszkańców "Błękitnego osiedla"

Post autor: niznik »

Chciałbym poruszyć bardzo bulwersujący mnie i moich znajomych temat. Chodzi mi o to co wyprawiają mieszkańcy nowo wybudowanego osiedla ze swoimi zwięrzętami. Wychodzą z nimi na spacer w pobliże ulic Osiedlowej, Ogrodniczej i Kwiatowej i tam załatwiają się... Nie jest to przyjemny widok jak piesek robi kupke.. ok musi, rozumiem, ale dlaczego nie u siebie na osiedlu tylko właśnie na wyżej wymienionych ulicach? Policyjni mieszkańcy myśleli że przyjadą do małego miasteczka i będą robili co im sie podoba. Niech wasze pieski załatwiają się wam na podwórku przy budynkach lub klatakach schodowych. Myślicie że to takie przyjemne jak wasze zwierzęta zaśmiecają trawniki na Ogrodniczej?? Musi sie to zmienić bo jak nie to sie inaczej policzymy. I nie chce tu nikogo starszyć tylko chce wam dać do zrozumienia że to sie musi skończyć! Pozdrawiam

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Śmierdząca sprawa

Post autor: Orion »

niznik pisze:Chodzi mi o to co wyprawiają mieszkańcy nowo wybudowanego osiedla ze swoimi zwięrzętami. Wychodzą z nimi na spacer w pobliże ulic Osiedlowej, Ogrodniczej i Kwiatowej i tam załatwiają się...
Mieszkańcy się załatwiają?! ;)
niznik pisze:dlaczego nie u siebie na osiedlu tylko właśnie na wyżej wymienionych ulicach?
Wydaje mi się, że problem nie polega na tym, gdzie pieski mają się załatwiać, tylko na tym, że ich właściciele nie sprzątają po swoich pupilach. I tu jest pies, tfu!, problem pogrzebany ;). Jest to problem nie tylko Siechnic, ale chyba wszystkich polskich miast. Sporo o tym czytałem np. na wrocławskim forum Gazety Wyborczej. Nawiasem mówiąc, czy Rada Gminy przyjęła jakąś uchwałę o obowiązku sprzątania psich odchodów przez właścicieli? Myślę, że tędy droga: przeforsować uchwałę a później pilnować i egzekwować. Ciekawe, jak to będzie wyglądać, gdy policjanci masowo będą karani mandatami lub grzywną? :)

Gość

Post autor: Gość »

Ja mieszkam na Błekitnym i wstyd mi za sąsiadów, którzy wyprowadzają psy pod czyjeś bloki i zostawiają tam ich, za przeproszeniem, g...wna. W cywilizowanym kraju właściciele sprzątają po swoich psach, u nas niestety buractwo...

Proponuję delikwentom wzwracać uwagę, albo napisać do zarządcy (firma MAH), żeby na tablicach informacyjnych w budynkach rozwiesił odpowiednią informację.

Pozdrawiam wszystkich Siechniczan!

Gość

Post autor: Gość »

temat bardzo dobry, jak również pomysł ze sprzątaniem po swoich zwierzakach. i to nie tylko dotyczy błekitnych, ale wszystkich. Ja rozumiem, że psy gdzieś wychodzić muszą, ale powinno być potem posprzątane.
pozdrawiam Siechnice

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Ciekawe, jak to będzie wyglądać, gdy policjanci masowo będą karani mandatami lub grzywną? :)
Też chciałbym to widzieć (takie moje skryte marzenie hehe) jak coś takiego zuważycie dajcie cynk to przybiegnę zobaczyć :twisted: hehehehe

niznik

Post autor: niznik »

Oj ...Jakoś nie widzi mi się jak mieszkańcy Błękitnego osiedla będą sprzątali po swoich zwierzakach... Nigdy nie widziałem na oczy aby ktokolwiek chodził z woreczkiem papierowym i sprzątał kał po czworonogach. Nie jest przyjemnie jak wdepniesz w gó..o. I jeszcze jedno. Macie bardzo duży plac po prawej stronie od ulicy Jarzębinowej i niech tam wam zaśmiecają trawniki. Pozdro

brat niznika

policyjna kupka

Post autor: brat niznika »

Złapalbym delikwenta i jego szanowną bużke zanurzyl w psich odchodach hehehe

Anty Blue

Re: Do mieszkańców "Błękitnego osiedla"

Post autor: Anty Blue »

niznik pisze:Chciałbym poruszyć bardzo bulwersujący mnie i moich znajomych temat. Chodzi mi o to co wyprawiają mieszkańcy nowo wybudowanego osiedla ze swoimi zwięrzętami. Wychodzą z nimi na spacer w pobliże ulic Osiedlowej, Ogrodniczej i Kwiatowej i tam załatwiają się... Nie jest to przyjemny widok jak piesek robi kupke.. ok musi, rozumiem, ale dlaczego nie u siebie na osiedlu tylko właśnie na wyżej wymienionych ulicach? Policyjni mieszkańcy myśleli że przyjadą do małego miasteczka i będą robili co im sie podoba. Niech wasze pieski załatwiają się wam na podwórku przy budynkach lub klatakach schodowych. Myślicie że to takie przyjemne jak wasze zwierzęta zaśmiecają trawniki na Ogrodniczej?? Musi sie to zmienić bo jak nie to sie inaczej policzymy. I nie chce tu nikogo starszyć tylko chce wam dać do zrozumienia że to sie musi skończyć! Pozdrawiam
Popieramy - Jarzebinowa
PS Jak dorwę tą blondynę, której kundel s....a na mój trawnik to bedzie musiała gołymi "ręcami" po nim sprzatać

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam,
to, że pies musi się załatwić jest oczywiste ale to, żeby po sobie sprzątał już nie :D dlatego jego pan jest za to odpowiedzialny, a to, że tego nie robi świadczy o kulturze,a raczej o jej braku. Zgadzam sie z Orionem żeby właściciel budynku wydawał odpowiednie zarządzenie co do konieczności sprzątanie po swoich pupilach. Tylko problem w tym, że chyba go to nie drażni (może tu nie mieszka lub nikt go o tym nie informuje).

siekniczanin

Post autor: siekniczanin »

Nie wiem czy to temat na dobre forum, poniewaz Siechnice, pomimo 4200 mieszkancow ma 3 (znane mi) fora internetowe - tutaj, na siechnice.forum.pl i na gazecie - kazde ma innych uzytkownikow. Mieszkancow Blekitnego radze szukac na gazecie ;)

telimena22
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 1 kwietnia 2006, 22:20
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: telimena22 »

Tej sprawy nie zalatwi sie gdy bedziemy rozmawiac na forum,a tak swoja droga to mieszkancy blekitnego osiedla nie beda reagowac na nasze skargi .Nie beda brudzic swojego terenu skoro mozna zrobic to obok,Taka niestety juz jest polska spolecznosc.Sama mam psa i wyprowadzam go w obrebie mojej dzialki ,wstyd mi by bylo gdyby zalatwial sie u sasiadow,ale pomysl z workami bylby dobry.Jakby bylo jakies pisemko w tej sprawie moge sie pod nim podpisac
pozdrawiam

...:::Ania:::...

Post autor: ...:::Ania:::... »

oczywiscie zgadzam sie z niznikiem!
maja takie piekne trawniczki to niech sobie ich pupile tam zalatwiaja swoje potrzeby, a nie na trawnikach osiedla Ogrodniczego!
ja z tegoz osiedla akurat nie jestem, ale na osiedlu Ciepłowniczym mozna zauwazyc to samo, z tym,ze to jego mieszkancy wyprowadzaja swoje zwierzatka na tarwniki: / (na ktorych pozniej bawia sie dzieci : | ) a z tylu jest tak duzo pol!
wracajac do Błękitnego.... jeden pan odkad sie tutaj wprowadzil chodzi ze swym pieskiem na pole i dobrze robi
reszta moglaby od niego wziac przyklad

pozdrawiam niznika i jego brata : P

SNC na zawsze

niznik

Post autor: niznik »

Tylko żeby te buraki z Błękitnego nie wychodziły ze swoimi czworonogami na boisko Energetyka :cry: . Bo sie gospodarz obiektu wku....:-)

petrus

PSY

Post autor: petrus »

Co do placenia mandatow przez Policjantow to pomylka. Na palcach mozna policzyc mieszkających na ośiedlu błękitnym Policjantow. Mieszkam na tym osiedlu i przepraszam za moich sąsiadow. Jest mi za nich wstyd. Jesli ktos decyduje sie na psa w bloku to powinien po nim sprzatac.
POZDRAWIAM Siechniczan

ODPOWIEDZ