ustawa śmieciowa a opłaty

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: ustawa śmieciowa a opłaty

Post autor: dybek61 »

Pierwszy lipca za pasem.Ustawa śmieciowa wisi nad nami niczym miecz Damoklesa,a ja dalej nie mam pojęcia w jaki sposób mam składować śmieci biodegradowalne w kuble na nie przeznaczone.W workach PCV,czy mam nadzieje że nie, luzem.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: ustawa śmieciowa a opłaty

Post autor: grom »

Swoją drogą to w związku z wchodzącą w życie od 1. lipca ustawą śmieciową nasunął mi się dowcip.
Wałęsę do Dudy:
My w 1990 roku wywoziliśmy komunistów z urzędów i zakładów pracy na taczkach! A Wy, we wrześniu, w czym będziecie wywozić rządzących?
Duda do Wałęsy:
W kubłach Lechu, kubłach!

Grom

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: ustawa śmieciowa a opłaty

Post autor: dybek61 »

Dowcip jak to dowcip.Jednemu się podoba,drugiemu nie.Oczekiwał bym od Groma raczej rzeczowej odpowiedzi na moje zapytanie,bo nie widzę w nim nic śmiesznego,a skoro znajduje się w okolicy ,,naszej''gminnej władzy to może wpłynął by w sobie tylko znany sposób(może być dowcipny) aby jednak takie informacje, a może i inne zostawały podawane do publicznej informacji,bo odkąd w sieci pojawiły się informacje:jaka spółka śmieciowa i za ile,oraz co trzeba wypełnić aby śmieci zostały zabrane z posesji cisza jak makiem zasiał.Nawet kto wygrał przetarg na wywóz śmieci,nie za bardzo wiadomo.
Mam też i inne pytanie.Jeśli ja segreguje śmieci, a sąsiad na przeciwko nie to rozumiem że do niego będzie przyjeżdżał po odbiór śmieci nie posegregowanych inny wóz specjalistyczny?Taki zbierający i szkło i PCV i odpady biodegradowalne razem w jednym kuble.W innym razie nie ma to żadnego sensu i pędzie pachniało zwykłym przekrętem.Jakoś nie słyszałem aby spółka zajmująca się utylizacją śmieci posiadała tak skomplikowaną instalację mającą możliwość oddzielania potłuczonego szkła( bo ci co nie sortują będą takie opakowania wyrzucali razem z innymi śmieciami ) np. od innych śmieci.

dzidek
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 20:58

Re: ustawa śmieciowa a opłaty

Post autor: dzidek »

dybek61 pisze:Pierwszy lipca za pasem.Ustawa śmieciowa wisi nad nami niczym miecz Damoklesa,a ja dalej nie mam pojęcia w jaki sposób mam składować śmieci biodegradowalne w kuble na nie przeznaczone.W workach PCV,czy mam nadzieje że nie, luzem.
Zgodnie z ulotką odpady biodegradowalne można umieszczać w workach kompostowalnych
Zaintrygowany zadzwoniłem od sleza-oława z pytaniem jak oni to widzą. Ano nie do końca widzą.
Na pytanie jak mam udowodnić że worki które mam są kompostowalne, czy w jakiś sposób to udowodnią, sprawdzą itp.
Odpowiedź - mają być oznaczone. Jak oznaczone? Tego już szanowna Pani nie potrafiła wytłumaczyć, mają się szybko rozkładać.
Kolejne pytanie - co znaczy szybko, czy może wskażą mi jakiegoś producenta - brak odpowiedzi ...
Mają być oznaczone jako kompostowalne. Kto ma takie rzeczy wiedzieć i wyjaśniać, jak nie instytucja się tym zajmująca ...
Z tego co udało mi się wyszukać
Producent jest http://www.biobag.pl/ ceny trochę z kosmosu,
Innych producentów można znaleźć tutaj http://www.cobro.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=96&Itemid=157&lang=pl
Worki biodegradowalne odpadają, bo zgodnie z odpowiedzią producenta http://worki.com.pl/ cytat oxybiodegradowalne - tzn do folii dodawany jest preparat, który sprawia, że folia po kilku latach kruszy się na drobne kawałki.

Pozdrawiam
AK

mieszkaniec2
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 14 czerwca 2013, 09:59

Re: ustawa śmieciowa a opłaty

Post autor: mieszkaniec2 »

Ilość śmieci w kubłach rośnie a firmy wywożącej nie widać. Według harmonogramu już powinni być?! Kiedyś miałem podpisaną umowę prywatnie i mogłem zadzwonić, opi....lić i sprawa była załatwiona w szybkim tempie. Teraz mogę dzwonić i usłyszę tylko , że mam zapłacić podatek śmieciowy do 15 tego a góra moich śmieci ich nie interesuje!!!! A może urzędasy ruszą tyłki i zaczną wywozić nasze śmieci , za coś tą pensję biorą?

ulosowska
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2016, 18:40
Kontakt:

Re: ustawa śmieciowa a opłaty

Post autor: ulosowska »

Czy ostatnio były jakieś zmiany w przepisach?

ODPOWIEDZ