Nowe linie autobusowe

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Siechnice, Jarzębinowa
Kontakt:

Nowe linie autobusowe

Post autor: admin »

Witam,
dzisiaj zauważyłem na naszych bielutkich (nieodśnieżonych :( ) ulicach nowe, piękne autobusiki Polbusa z napisem "jazda próbna" :) Ciekawe czy te nowe linie rzeczywiście pomogą nam w przedostawaniu się do Wrocławia... Jezdżą może co godzine ale niestety nocnych linii jak nie było tak nie ma. No i mi kompletnie nie pasuje rozkład (godziny), więc pewnie dalej zostanie mi tylko DLA... Co po dzisiejszym 25 minutowym staniu na przystanku w padającym śniegu i wielkim mrozie nie jest dla mnie zbyt miłą perspektywą :( Ale może będzie lepiej. Może...

Pozdrawiam
Michał

ps. Więcej o nowych liniach na stronie http://siechnice.com.pl/komunikacja.php
Ostatnio zmieniony piątek, 13 stycznia 2006, 22:55 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

aneczka

Re: Nowe linie autobusowe

Post autor: aneczka »

admin pisze:Witam,
dzisiaj zauważyłem na naszych bielutkich (nieodśnieżonych :( ) ulicach nowe, piękne autobusiki Polbusa z napisem "jazda prubna" :) Ciekawe czy te nowe linie rzeczywiście pomogą nam w przedostawaniu się do Wrocławia... Jezdżą może co godzine ale niestety nocnych linii jak nie było tak nie ma. No i mi kompletnie nie pasuje rozkład (godziny), więc pewnie dalej zostanie mi tylko DLA... Co po dzisiejszym 25 minutowym staniu na przystanku w padającym śniegu i wielkim mrozie nie jest dla mnie zbyt miłą perspektywą :( Ale może będzie lepiej. Może...

Pozdrawiam
Michał

ps. Więcej o nowych liniach na stronie http://siechnice.com.pl/komunikacja.php
Witam wszystkich i pozdrawiam ze Sw. Katarzyny!
Nie wydaje mi sie, aby nowe autobusy rozwiazaly problem dotyczacy podrozowania zgodnie z rozkladem. Prawde mowiac wiekszosc mieszkancow Sw. Katarzyny nie jest wcale usatysfakcjonowana tego typu rozwiazaniem, czyli jazda "w kolko". Kazdemu zalezy na jak najszybszym dostaniu sie do Wroclawia, a nie fundowaniu sobie wycieczek w stylu:"poznaj swoje okolice". No i jak sie juz wszyscy swietnie zdazyliscie zorientowac czas przejazdu zamieszczony na rozkladzie a faktycznie osiagalny to dwie rozne sprawy.Wystarczy spojrzec na 501...tak samo bedzie i teraz-w godzinach szczytu nalezy sie wiec uzbroic w cierpliwosc i czekac do skutku. Gratuluje wladzom Gminy pomyslu!!!! Nie dosc, ze ceny biletow znacznie wzrastaja, Panie w kasie nr 5 na Dworcu sa srednio zorientowane w calej sytuacji, karty upowazniajace do zakupu biletu miesiecznego beda dopiero po Nowym Roku, a Pan Wojt wybral zime na eksperymenty. Do tego wszystkiego nalezy jeszcze doliczyc czas oczekiwania na sprzedaz biletu u kierowcy, bo nie sadze,aby kazdy posiadal juz miesieczny...Tak wiec jazda wg rozkladu pozostawia wiele do zyczenia. Niech jeszcze dadza krotkie autobusy to w ogole bedzie super!Wystarczy teraz przejechac sie porannym 610 (a przegubowy Volvo nie nalezy do malych busikow), by zobaczyc co dzieje sie juz w Zernikach. A gdzie Lamowice i Jagodno?
Skoro wprowadzamy w dzisiejszych czasach jakies zmiany to raczej zakladaja one poprawe sytuacji. Jednakze plan naprawczy p. Wojta chyba daleki jest od takiego stwierdzenia. To nie do pomyslenia, zeby w tak bliskiej odleglosci od Wroclawia, centrum kultury i sztuki, nie bylo ani jednego autobusu nocnego!!! Czy pomyslal ktos o ludziach, ktorzy chcieliby pojsc na koncert, do teatru czy na jakis wernisaz? Wiekszosc imprez tego typu konczy sie w poznych godzinach nocnych, a nie kazdego stac na "rozbijanie sie taksowkami". Pierwszy autobus w niedzielny poranek byl do Sw. Katarzyny o godz. 5.50, ale idac z postepem Pan Wojt i Jego Doradcy pewnie stwierdzili, ze jest on zbedny i postanowili zastapic go od 01.01.2006 autobusem 910 odjezdzajacym o godz. 8.35. A co z tymi, ktorzy wracaja z nocnej zmiany? Kolejny trafiony pomysl....
Mam nadzieje, ze osoby podejmujace powyzsze decyzje zagladaja od czasu do czasu na siechnickie forum. Zyczylabym sobie w Nowym Roku, aby przy podejmowaniu tego typu dzialan liczyl sie w pierwszej kolejnosci glos mieszkancow, ktorzy korzystajac z codziennej komunikacji maja znacznie wiecej do powiedzenia niz "bujajacy sie furami Urzednicy".

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam,
zgadzam sie prawie, ze wszystkim oprócz kupna biletu miesięcznego gdyż zakupiłem takowy bilet wraz z kartą elektroniczną w kasie nr 5 dworca PKS i do tego czekałem tylko jeden dzień, wiec nie mogę mieć żadnych pretensji. Z resztą niestety się zgadzam bo faktycznie władze chcąc Nam pomóc w dojeździe powinny to zrobić na podstawie jakiegoś referendum i może wtedy ludzie opowiedzieliby się kiedy najbardziej potrzebują autobusów. Ja pracuję w systemie 3-zmianowym więc mi w dni robocze pasuje dojazd ale w soboty i w niedziele niestety już mam problem szczególnie wracając z pracy. Szkoda ale trzeba będzie się przyzwyczaić. Może faktycznie ktoś z władz to przeczyta i zrobić coś żeby było lepiej :D .

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Nie wiem jak to bedzie, bo żadko jeżdze autobusami, ale mam nadzieję, że lepiej niż dotychczas.
Co wcześniejszych wypowiedzi muszę sie z nimi częściowo zgodzić, przy negocjacjach było popełnionych kilka błedów(poważnych), ale też nie było tak łatwo, m.in. konflikt ze ZDiK, który zaskarżył w pewnym momencie przetarg. Nie jestem osobiście zwolennikiem polityki pana wójta, a wręcz w jego opozycji. Kończy sie kadencja więc trzeba kilka punktów zrobić. Naturalne. Tylko, że chyba cos nie tak po myśli mieszkańców to wyszło. Jak to się mówi: Chcieli dobrze... :twisted:

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Ja tylko chciałbym być przy takich rozmowach z Gminą czy Wójtem miałbym dla nich kilka fajnych pytań. Może kiedyś będę miał taką okazję. Pożyjemy zobaczymy :D .

aneczka

Post autor: aneczka »

Tomek79 pisze:Witam,
zgadzam sie prawie, ze wszystkim oprócz kupna biletu miesięcznego gdyż zakupiłem takowy bilet wraz z kartą elektroniczną w kasie nr 5 dworca PKS i do tego czekałem tylko jeden dzień, wiec nie mogę mieć żadnych pretensji. Z resztą niestety się zgadzam bo faktycznie władze chcąc Nam pomóc w dojeździe powinny to zrobić na podstawie jakiegoś referendum i może wtedy ludzie opowiedzieliby się kiedy najbardziej potrzebują autobusów. Ja pracuję w systemie 3-zmianowym więc mi w dni robocze pasuje dojazd ale w soboty i w niedziele niestety już mam problem szczególnie wracając z pracy. Szkoda ale trzeba będzie się przyzwyczaić. Może faktycznie ktoś z władz to przeczyta i zrobić coś żeby było lepiej :D .

Tylko widzisz, jako Siechniczanin masz jeszcze 501 i 901, a i tak nie pasuja Ci godziny.Co w takim razie maja powiedziec Ci, ktorzy sa ze Sw. Katarzyny? Nie jestem przeciwko Waszej miejscowosci, ale polityka Pana Wojta pozostawia wiele do zyczenia...

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Zgadzam się z Tobą Aneczko ale niestety nie mogę nic z tym zrobić. Trzeba tylko liczyć że pisząc petycje do Wójta da się coś z tym zrobić. I mam taki zamiar muszę tylko z Adminem pogadać.

Gość

Post autor: Gość »

Tomek79 pisze:Zgadzam się z Tobą Aneczko ale niestety nie mogę nic z tym zrobić. Trzeba tylko liczyć że pisząc petycje do Wójta da się coś z tym zrobić. I mam taki zamiar muszę tylko z Adminem pogadać.
Ja juz pisalam i do ZDiK-u, i do Wojta. Poruszalam wszystkie te kwestie, o ktorych wspominalam wyzej, ale dostalam odpowiedz daleka od tej, ktora by mnie usatysfakcjonowala. Jak to powiedzial jeden z pracownikow Urzedu, ktory odpisal mi na maila:"rozwazamy sprawe wprowadzenia autobusow nocnych". I na tym cisza...Ale ja sie tak latwo splawic nie dam;)))

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Nowe linie autobusowe

Post autor: Orion »

aneczka pisze:Prawde mowiac wiekszosc mieszkancow Sw. Katarzyny nie jest wcale usatysfakcjonowana tego typu rozwiazaniem, czyli jazda "w kolko". Kazdemu zalezy na jak najszybszym dostaniu sie do Wroclawia, a nie fundowaniu sobie wycieczek w stylu:"poznaj swoje okolice"
Witam, Aneczko. Zapraszam na forum Św. Katarzyny (tutaj). Nie jestem pewien, czy rzeczywiście "większość mieszkańców Św. Katarzyny nie jest wcale usatysfakcjonowana" nowymi rozwiązaniami, nie było żadnego sondażu w tej sprawie ;). Nie musisz też jeździć w kółko, tzn. przez Siechnice i Radwanice, tak samo, jak Siechniczanie nie muszą jeździć przez Św. Katarzynę. Autobusy 900 jeżdżą w OBIE strony.
aneczka pisze:Nie dosc, ze ceny biletow znacznie wzrastaja, Panie w kasie nr 5 na Dworcu sa srednio zorientowane w calej sytuacji, karty upowazniajace do zakupu biletu miesiecznego beda dopiero po Nowym Roku
Policzmy: bilety jednorazowe do dworca PKP drożeją z 2,60 do 3 zł (15,4%); czy to tak dużo?. Miesięczne zaledwie o kilka procent: np. ulgowy "międzygminny" uprawniający do jazdy również wszystkimi liniami po Wrocławiu, z 54 zł do 57 zł (5,5%). Tylko, że teraz jest imienny a nie na okaziciela, więc cała rodzina już sobie na nim nie pojeździ ;). Na bilet elektroniczny czekałem 1 dzień, informacja telefoniczna Polbusu jest kompetentna i precyzyjna (czytaj tutaj).
aneczka pisze:jazda wg rozkladu pozostawia wiele do zyczenia
Tu się zgodzę, to może być problem. Zgodnie z rozkładem, na przejazd od stacji PKP w Katarzynie do przystanku na Żernickiej kierowca ma 1 minutę! Po drodze ma jeszcze przystanek przy basenie ppoż. na Głównej, poza tym sprzedaje bilety; to zupełnie nierealne. Jednak, jak już pisałem na naszym forum na podstawie informacji z Polbusu: "Rozkłady jazdy zostaną zmienione, ponieważ po przejechaniu tras i zmierzeniu czasów przejazdów okazało się, że przyjęte wcześniej czasy są nieosiągalne". Być może temu też służą owe jazdy próbne, o których pisał Michał. Mogą też być problemy z "pojemnością" autobusów, ale to można stwierdzić dopiero w praktyce, nie ma co na zapas narzekać.
aneczka pisze:To nie do pomyslenia, zeby w tak bliskiej odleglosci od Wroclawia, centrum kultury i sztuki, nie bylo ani jednego autobusu nocnego!!!
Pełna zgoda :(. Tylko dotychczas też nie było nocnych połączeń, więc pod tym względem nie nastąpło pogorszenie, jest tak, jak było (niestety).
aneczka pisze:Mam nadzieje, ze osoby podejmujace powyzsze decyzje zagladaja od czasu do czasu na siechnickie forum

...i na katarzyńskie, u nas też miałyby sporo do poczytania :).
Generalnie: podoba mi się, że podejmujesz działania, aby skłonić decydentów do lepszych rozwiązań, ale Twój krytycyzm wydaje mi się nadmierny i nieco przedwczesny. W moim odczuciu, z tymi autobusami jest lepiej, niż się spodziewałem.

Dużo zdrówka w Nowym Roku i trochę więcej optymizmu! :)

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

Przemek(EVO) pisze:przy negocjacjach było popełnionych kilka błedów (poważnych), ale też nie było tak łatwo, m.in. konflikt ze ZDiK, który zaskarżył w pewnym momencie przetarg
Napisz coś więcej o tych błędach i konflikcie ze ZDiK, może dowiemy się czegoś ciekawego? Jeśli chodzi o "zaskarżenie" przetargu to chyba nie tak. To ZDiK ogłosił przetarg. Protest lub odwołanie do Urzędu Zamówień Publicznych może złożyć oferent, czyli firma startująca w przetargu, a nie zamawiający, czyli organizator przetargu (ZDiK). Słyszałem o odwołaniach MPK i DLA po ogłoszeniu Polbusu zwycięzcą, ale UZP nie dopatrzył się niedociągnięć i wynik przetargu został podtrzymany.
Przemek(EVO) pisze:Nie jestem osobiście zwolennikiem polityki pana wójta, a wręcz w jego opozycji. (...) Jak to się mówi: Chcieli dobrze...
A wyszło jak zwykle :)? Zaintrygowało mnie to, co napisałeś o opozycji wobec polityki wójta. Widzisz, wśród mieszkańców Św. Katarzyny dość powszechne jest przekonanie, że wójt sprzyja Siechnicom kosztem Katarzyny; w końcu musi się liczyć z siechnicko-radwanicką większością w Radzie Gminy. Dlaczego więc Ty go nie popierasz? Jakie działania wójta wywołują Twój sprzeciw? Z Twoich postów wnoszę, że jesteś aktywny i "zorientowany", uszczknij więc "rąbka tajemnicy" :).

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

wśród mieszkańców Św. Katarzyny dość powszechne jest przekonanie, że wójt sprzyja Siechnicom kosztem Katarzyny; w końcu musi się liczyć z siechnicko-radwanicką większością w Radzie Gminy.

Jakoś tego nie odczuwam, że wójt sprzyja Siechnicom i większość mieszkańców też. Co do większości w Radzie to jest ona pozorna. Doskonale o tym wiesz Orion. Wydaje mi się, że w Sw. Katarzynie też sie udzielasz, bądź masz
informację z pewnych źródel. Co do ZDiK to racja, źle to trochę ująłem. A DLA będzie jeździło bbo mają umowę do 2007, no chyba że sie coś zmieniło.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 stycznia 2006, 13:54 przez Przemek(EVO), łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Re: Nowe linie autobusowe

Post autor: Gość »

Orion pisze:
aneczka pisze:Prawde mowiac wiekszosc mieszkancow Sw. Katarzyny nie jest wcale usatysfakcjonowana tego typu rozwiazaniem, czyli jazda "w kolko". Kazdemu zalezy na jak najszybszym dostaniu sie do Wroclawia, a nie fundowaniu sobie wycieczek w stylu:"poznaj swoje okolice"
Witam, Aneczko. Zapraszam na forum Św. Katarzyny (tutaj). Nie jestem pewien, czy rzeczywiście "większość mieszkańców Św. Katarzyny nie jest wcale usatysfakcjonowana" nowymi rozwiązaniami, nie było żadnego sondażu w tej sprawie ;). Nie musisz też jeździć w kółko, tzn. przez Siechnice i Radwanice, tak samo, jak Siechniczanie nie muszą jeździć przez Św. Katarzynę. Autobusy 900 jeżdżą w OBIE strony.

a skad wiesz, ze ludzie sa "usatysfakcjonowani" skoro jak sam powiedziales nie bylo sonadazu? Wypowiadalam sie akurat w imieniu tych, z ktorymi rozmawialam i nikt nie promienal z radosci;)
Poza tym jesli chodzi o jazde autobusem przez Siechnice nie sadze, aby ktos sie szczegolnie cieszyl jadac tamta strona, a to ze wzgledu na czas przejazdu. Kazdemu zalezy na tym, aby szybko dostac sie do centrum, a zapuszczajac sie w tamte strony nie wiem czy zmiescimy sie w godzinie...No i slynne korki po drodze, sprzedaz biletow u kierowcy to chyba dodatkowo wydluza czas jazdy, wiec zaden autobus nie przyjedzie zgodnie z rozkladem!!!Czy to rozwiazanie Cie zadowala?
aneczka pisze:Nie dosc, ze ceny biletow znacznie wzrastaja, Panie w kasie nr 5 na Dworcu sa srednio zorientowane w calej sytuacji, karty upowazniajace do zakupu biletu miesiecznego beda dopiero po Nowym Roku
Policzmy: bilety jednorazowe do dworca PKP drożeją z 2,60 do 3 zł (15,4%); czy to tak dużo?. Miesięczne zaledwie o kilka procent: np. ulgowy "międzygminny" uprawniający do jazdy również wszystkimi liniami po Wrocławiu, z 54 zł do 57 zł (5,5%). Tylko, że teraz jest imienny a nie na okaziciela, więc cała rodzina już sobie na nim nie pojeździ ;). Na bilet elektroniczny czekałem 1 dzień, informacja telefoniczna Polbusu jest kompetentna i precyzyjna (czytaj [url=http://www.astronom.tivi.net.pl/foru

Ja akurat mam znizke, wiec jesli placilam 1,3, a teraz 2 zl to chyba jest troszke wieksza roznica;) Poza tym nie pisalam o internetowej informacji Polbusa, ale o Paniach w kasie nr 5;)

w m/phpBB2/profile.php?mode=viewprofile&u=18]tutaj[/url]).
aneczka pisze:jazda wg rozkladu pozostawia wiele do zyczenia
Tu się zgodzę, to może być problem. Zgodnie z rozkładem, na przejazd od stacji PKP w Katarzynie do przystanku na Żernickiej kierowca ma 1 minutę! Po drodze ma jeszcze przystanek przy basenie ppoż. na Głównej, poza tym sprzedaje bilety; to zupełnie nierealne. Jednak, jak już pisałem na naszym forum na podstawie informacji z Polbusu: "Rozkłady jazdy zostaną zmienione, ponieważ po przejechaniu tras i zmierzeniu czasów przejazdów okazało się, że przyjęte wcześniej czasy są nieosiągalne". Być może temu też służą owe jazdy próbne, o których pisał Michał. Mogą też być problemy z "pojemnością" autobusów, ale to można stwierdzić dopiero w praktyce, nie ma co na zapas narzekać.

A nie wystarczy popatrzec na dotychcczasowy 610? Nie zakladasz chyba, ze wraz z wprowadzeniem nowej linii liczba pasazerow drastycznie spadnie przerzucajac sie na pociag czy wlasny srodek transportu?
aneczka pisze:To nie do pomyslenia, zeby w tak bliskiej odleglosci od Wroclawia, centrum kultury i sztuki, nie bylo ani jednego autobusu nocnego!!!
Pełna zgoda :(. Tylko dotychczas też nie było nocnych połączeń, więc pod tym względem nie nastąpło pogorszenie, jest tak, jak było (niestety).

Jesli ma byc tak jak dotychczas to po co nowe autobusy? Wprowadzajac zmiany zakladamy raczej poprawe sytuacji, a nie jej utrwalanie. Czy mam rozumiec, ze uwazasz to za zbedne? Ja mam przeciwne zdanie w tej kwestii i wlasciwie jestem nawet sklonna oddac dwa dzienne za jeden nocny autobus;))

aneczka

Post autor: aneczka »

Przemek(EVO) pisze:
wśród mieszkańców Św. Katarzyny dość powszechne jest przekonanie, że wójt sprzyja Siechnicom kosztem Katarzyny; w końcu musi się liczyć z siechnicko-radwanicką większością w Radzie Gminy.

Jakoś tego nie odczuwam, że wójt sprzyja Siechnicom i większość mieszkańców też. Co do większości to jest ona pozorna. Doskonale o tym wiesz Orion. Wydaje mi się, że w Sw. Katarzynie też sie udzielasz, bądź masz
informację z pewnych źródel. Co do ZDiK to racja, źle to trochę ująłem. A DLA będzie jeździło bbo mają umowę do 2007, no chyba że sie coś zmieniło.
Nie widzisz roznicy? A co w takim razie powiesz chocby o chodnikach, kanalizacji, gimnazjum, autobusach i poronionym pomysle przeniesienia Urzedu? Nie wspominajac juz o budowie Ratusza....strzal w dziesiatke;))Inwestycja numer jeden i jakze niezbedna!!!!

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Nowe linie autobusowe

Post autor: Orion »

1) Aneczko, zarejestruj się, bo raz występujesz pod swoim nickiem, a raz jako "gość".
2) tnij cytaty!
aneczka pisze:a skad wiesz, ze ludzie sa "usatysfakcjonowani"
Tego nie napisałem, podałem tylko w wątpliwość Twoje twierdzenie o "nieusatysfakcjonowanej większości". Rozumiem, że to był tylko taki zwrot retoryczny z Twojej strony... Ja po prostu nie wiem, co o tym myśli "większość", dlatego mogę pisać wyłącznie o moich odczuciach.
aneczka pisze:jesli chodzi o jazde autobusem przez Siechnice
Już pisałem: NIE MUSISZ jeździć przez Siecnice. Jest 900L, który jeździ przez Siechnice i 900P, który jeździ przez Żerniki. Dotychczas było tylko to drugie połączenie, teraz przybyło kursów do Siechnic i też się nie podoba? ;) Co do rozkładów to też pisałem, że mają być zmienione, obecne uważam za nierealne.
aneczka pisze:jesli placilam 1,3, a teraz 2 zl to chyba jest troszke wieksza roznica;) Poza tym nie pisalam o internetowej informacji Polbusa, ale o Paniach w kasie nr 5;)
Dlaczego płacisz 2 złote? Ceny biletów ulgowych stanowią 50% ceny biletów normalnych. Normalny do dworca PKP kosztuje 3 zł (3,50 do Galerii Dom.), chyba się nie mylę? Połowa z tego to 1,50 zł. Dałem linka do forum Św. Katarzyny, na którym podałem nr tel. do informacji Polbusa (Polbusu?): 071-333-05-30, a nie do informacji internetowej.
aneczka pisze:A nie wystarczy popatrzec na dotychcczasowy 610? Nie zakladasz chyba, ze wraz z wprowadzeniem nowej linii liczba pasazerow drastycznie spadnie przerzucajac sie na pociag czy wlasny srodek transportu?
Ja staram się niczego z góry nie zakładać; nie wiem np., jakie Polbus da autobusy w miejsce 610: "krótkie" czy "długie". To Ty zakładasz, że będzie gorzej. Pożyjemy, zobaczymy, ocenimy :).
aneczka pisze:Jesli ma byc tak jak dotychczas to po co nowe autobusy? Wprowadzajac zmiany zakladamy raczej poprawe sytuacji, a nie jej utrwalanie. Czy mam rozumiec, ze uwazasz to za zbedne? Ja mam przeciwne zdanie w tej kwestii i wlasciwie jestem nawet sklonna oddac dwa dzienne za jeden nocny autobus
Ufff... Nie polemizuj z wyimaginowanym przeciwnikiem. Najpierw przeczytaj uważnie to, co napisałem. Ja również chciałbym, żeby były nocne autobusy. Nie ma ich i żałuję, może kiedyś będą. Co do dziennych to na razie trudno ocenić, czy będzie gorzej, czy lepiej. Praktyka pokaże. Można to będzie ocenić po tygodniu lub dwóch, ale nie z góry, przed uruchomieniem nowych linii.

Ja dostrzegam pewne pozytywne elementy:
1) połączenie bezpośrednie z centrum; można bez przesiadki dojechać do Galerii Dominikańskiej i Rynku oraz wrócić stamtąd
2) przybyło połączeń z Katarzyny do Siechnic (900L), co w perspektywie nam się przyda, kiedy gminę przeniosą do miasta, jak wszędzie w kraju
3) zachowano ulgi, jak w MPK, oraz bilety "sieciowe" po Wrocku.
Jeśli krytykować, to faktyczne, a nie hipotetyczne błędy i uciążliwości, w przeciwnym razie popadniemy w pieniactwo; trochę dystansu ;).

ODPOWIEDZ