Strona 1 z 1

Opłaty ze śmieci w blokach

: czwartek, 23 maja 2013, 13:35
autor: frodo
Czy ktoś się orientuje, jak będzie wyglądało segregowanie śmieci po 1 lipca w blokach? Bo nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat. Coś piszą o tym na naszym mieście, ale jednak niewiele? czy ktoś wie, czy to zależy od wspólnoty, czy wszędzie będzie tak samo. I najważniejsze, czy to prawda, że jeśli jednak osoba nie będzie chciała segregować śmieci, to wszyscy będą płacić wyższą stawkę?

Re: Opłaty ze śmieci w blokach

: czwartek, 23 maja 2013, 15:27
autor: Łukasz.Kropski
Zadałem to pytanie na spotkaniu z Burmistrzem gdzie były osoby ze Związku Międzygminnego odpowiedzialne za organizacje wywozu śmieci.

Każde mieszkanie w bloku/wspólnocie podejmuje indywidualna decyzje o tym czy sortować czy nie. Sortowanie wiąże się z koniecznością posiadania trzech pojemników. Stawka jest indywidualnie ustalana dla mieszkania, a nie dla całej wspólnoty

Re: Opłaty ze śmieci w blokach

: czwartek, 23 maja 2013, 20:25
autor: kfiatek73
"Sprawa segregacji śmieci wydaje się prosta w przypadku domków jednorodzinnych. Gorzej w przypadku wspólnot mieszkaniowych. Okazuje się bowiem, że w wielu z nich segregacja będzie możliwa tylko w przypadku, jeśli wszyscy mieszkańcy zadeklarują, że będą segregować odpady. Jeśli choć jedna rodzina się wyłamię, wszyscy zapłacą wyższą stawkę. "

Źródło:
http://siechnice.naszemiasto.pl/artykul/1866863,siechnice-zobacz-stawki-za-smieci-na-terenie-powiatu,id,t.html#9925ca743a02f15b,1,3,1

Jedno zebranie dwie relacje...

Re: Opłaty ze śmieci w blokach

: czwartek, 23 maja 2013, 23:15
autor: Łukasz.Kropski
Stwierdzenie umieszczone na "naszemiasto" czytałem już we wcześniejszym artykule na tym portalu (mam wrażenie że artykuł został tylko zmodyfikowany, dodana treść po spotkaniu plus ceny w innych gminach) dlatego też zdecydowałem się zadać to pytanie. Jeżeli poszuka się informacji wszędzie są informacje o odpowiedzialności zbiorowej we wspólnotach, wiec jedyne co zostaje to kontakt ze Związkiem i kolejna powtórka pytania. Tylko czy po raz kolejny nie padnie inna odpowiedź?