Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
szczurek
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2012, 21:31

Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: szczurek »

Jechałam dzisiaj do Wrocławia autobusem(co rzadko mi się zdarza) i byłam zaskoczona tym że przy zakupie biletu(całego za 4,40) i podaniu Panu kierowcy pieniędzy :4,40, dostałam do ręki z powrotem 2 zł i usłyszałam : "może być?" odpowiedziałam "nie, poproszę bilet". Oddałam z powrotem Panu 2zł i dostałam bilet.
Byłam zszokowana,co prawda słyszałam kiedyś o przypadkach niewydawania biletów i brania przez kierowców kasy do kieszeni, ale myślałam że z tym już koniec. Co więcej, obserwując innych pasażerów płacących za przejazd mało który dostawał bilet :shock: Czyli kierowcy dorabiają sobie na boku! Jak już powiedziałam rzadko jeżdzę do Wrocławia, ale podejrzewam że takich sytuacji jest dużo. Czy pasażerowie na to reagują? Co o tym sądzą mieszkańcy? Ja osobiście jestem oburzona i zamierzam złożyć zażalenie na tę sytuację i mam nadzieje że ktoś w końcu ukróci ten proceder. Jak w tym kraju ma się cokolwiek zmienić jak każdy szuka okazji by robić przekręty, jak pasażerowie mogą się na to godzić? Każdy narzeka że politycy kradną, że biorą łapówki itp. ale najpierw trzeba spojrzeć na siebie. Apel do mieszkańców: bądźcie uczciwi, proście o bilet, godząc się na taką sytuację, jesteście tacy sami jak ci pazerni kierowcy!
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2013, 11:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Kropka »

Dla odmiany ostatnio często jeżdżę. Na krótkich trasach jest to norma że się nie dostaje biletu, jak już ktoś jedzie do Wrocławia to kierowcy zazwyczaj ucinają sobie połowę kwoty z biletów ulgowych.
Sprawę zgłaszałam zarówno do UM ( kilkakrotnie, raz doczekałam się odpowiedzi w stylu : "proszę zgłosić to przewoźnikowi", pozostałe @ zostały bez odpowiedzi). Przewoźnik ( pisałam do obu firm) odpisał że jeden z pracowników, który nie wydał mi biletu ( podawałam godzinę, trasę, nr boczny autobusu)został zwolniony, z racji kilku skarg i już nie jeździ - co notabene nie jest prawdą bo nadal widuję tego pana,reszta została rzekomo upomniana.
Wiesz jeśli masz czas i chęci to możesz szukać kogoś kto zareaguje. Ja zgłaszałam to kilkukrotnie i każdy to brzydko mówiąc "olał". Niestety nie mam czasu by pisać im oficjalne pisma, stać na poczcie w kolejce i chodzić z tym problemem od Annasza do Kajfasza. Urzędnicy w naszej gminie prowadzą spycholgię - jak zawsze nie oni winni, przewoźnik widać tyle dostaje że mu się bardziej opłaca nieuczciwość kierowców ( którzy pewnie zarabiają najniższą)niż zatrudnianie kanara, przyjmowanie nowych pracowników ( a nuż któryś wyrzucony pójdzie do sądu itd).

Piolo
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 26 kwietnia 2013, 16:30

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Piolo »

Mi tez zdarza się to nagminnie i wkurza mnie to.
Tacy kierowcy są zwykłymi złodziejami. Osoby które jeżdżą bez biletów żeby zaoszczędzić 2zł to też oszuści.
Potem przewoźnik będzie podnosił ceny biletów a autobusy będą brudne i zaniedbane, bo "wpływy z biletów będą za małe."

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: grom »

Co do opinii o kierowcach to zgadzam się w pełni. Takie zachowanie to zwykła kradzież. Kradnie jednak nie tylko kierowca, ale także złodziejem jest korzystający z tej możliwości pasażer.
Mam jednak wątpliwości, co do przyczyn tego zjawiska. Nie chce mi sie wierzyć, że przewoźnik wiedząc o tym procederze nie reaguje i pozwala się własnym pracownikom okradać.
Chyba, że kierowcy wcale nie okradają przewoźnika a okradają gminę, czyli nas podatników.
To kogo okradają kierowcy zależy od treści umowy na obsługę komunikacyjną linii, którą podpisała gmina z przewoźnikiem.
Chciałbym wiedzieć jak uregulowane są we wspomnianej umowie, kwestie płatnosci i rozliczeń sprzedanych biletów pomiędzy gmina iprzewoźnikiem.
Grom

dzidek
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 20:58

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: dzidek »

Proceder jak najbardziej naganny.
Ale dochodzi jeszcze jedna rzecz, mniej biletów oznacza mniej pasażerów, mniej pasażerów (mimo że autobusy pełne) może spowodować że gmina zacznie się zastanawiać nad częstotliwością kursowania lub likwidacją niektórych kursów (bo do urzędników zazwyczaj przemawiają słupki i nie koniecznie logika niestety), co za tym idzie pogorszy to komunikację z Wrocławiem, jeszcze większe korki bo więcej osób może zacząć korzystać z samochodów (zakładam że są osoby korzystające z komunikacji mimo że mogą jechać samochodem).


Pozdrawiam
AK

gregorio
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 29 marca 2011, 09:01

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: gregorio »

Dochodzi inna kwestia. W razie kontroli za bilet odpowiedzialny jest PASAŻER, co jest napisane wołami drzwiach wejściowych do autobusu. Czyli tak naprawdę zarabiają jedynie kierowcy, a tracimy my, gmina i przewoźnik. Pracując w Anglii korzystałem z tamtejszych autobusów i zawsze kupując bilet u kierowcy dostawałem go, a nigdy nie byłem świadkiem kontroli. To jest kwestia naszej mentalności i tego nie zmienimy. To jest jak walka z wiatrakami. Pozostaje tylko wymagać uczciwości od siebie i wpajać ją dzieciom, a może po kilku pokoleniach będą efekty (w co szczerze wątpię).

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Kropka »

Gregorio pasażer nie jest również świadom że w przypadku wypadku w komunikacji i braku biletu jest podwójnie poszkodowany. Co nie zmienia faktu że część osób sama nauczyła kierowców brać pieniążki do kieszeni. U poprzedniego przewoźnika również czasem to się zdarzało ale były to rzadkie przypadki.
Przykład z dziś z linii 901 odjazd 06:08 z Siechnice Osiedle: wsiada pani ok 55 lat podaje pieniążki kierowcy nie mówiąc ani słowa i idzie dalej. Wysiadła razem ze mną pod galerią.
Dziadek niestety mentalność większości z nas jest taka że patrzy byle coś dla siebie ugrać ( 3-4 przejazdy i ma się na "oszczędności" paczkę fajek),a nie na to że jak się sprzeda mało biletów to gmina obetnie kursy itd. Ważne jest tu i teraz a o jutro niech się inni martwią.
Z innej strony tak się kiedyś czysto hipotetycznie zastanawiałam - zyski z biletów w jakimś procencie idą na rzecz gminy, ale ośrodek straszy i panuje tam inny świat, poczta działa jak chce, straż gminna również nic nie robi.A moje pieniądze wydawane na takie buble jak np rondo na Jarzębinowej/Staszica również wołają o pomstę do nieba. Więc po co płacić?

szczurek
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2012, 21:31

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: szczurek »

Czyli problem jest poważny. Pocieszające jest to że mieszkańcy dostrzegają ten problem i potępiają takie zachowania. Mi również nie chce się wierzyć że firma nic nie robi z nieuczciwymi kierowcami :?: Myślę że trzeba próbować z tym walczyć. Ja osobiście napiszę maila do Sevibusa, mam nadzieję że osoby które będą dostrzegać takie postępowania również nie będą siedziec cicho. W końcu to w naszym wspólnym interesie. Dziękuję za odzew :)

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: grom »

Jeszcze raz pytam kto tu ponosi straty.
Przewoźnik czy gmina. Wszystko zależy od podpisanej przez obie strony umowy.
A my jej nie znamy.
Ten co traci powinien kontrolować.
GRoman
PS. Pora zacząć reagować (w autobusie) na ten proceder.

szczurek
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2012, 21:31

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: szczurek »

Rzeczywiście nie znamy umowy i wątpie czy jesteśmy w stanie dojść do tego jak jest skonstruowana , mimo to reagować trzeba, im więcej osób zacznie przeciwstawiać się tego typu oszustwom tym większa szansa że coś się zmieni.
Widać że pasażerowie przyzwalający na takie zachowania spowodowali że kierowcy poczuli się jeszcze bardziej bezkarni i nietykalni. Mam nadzieję że coś się niebawem w tej kwestii zmieni!

kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: kfiatek73 »

Skoro przewoźnik nie wykazuję inicjatywy aby zdyscyplinować swoich kierowców to może kontrola inspektorów z urzędu skarbowego rozwiąże problem. Nie wiem jak to jest w przypadku biletu za przejazd ale kiedy sprzedawca nie wyda paragonu fiskalnego to mandat wynosi bodajże 500zł, czy w tym przypadku będzie podobnie?

wolfzan
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2012, 14:51

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: wolfzan »

Ja ugryzę temat z drugiej strony:

Co z pasażerami, którzy wsiadają drugimi i trzecimi drzwiami nie kupując biletu i jadąc za darmo?

wicik
Posty: 23
Rejestracja: środa, 20 marca 2013, 13:14

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: wicik »

no brawo
każdy narzeka ale wszyscy chętnie jadą za pół ceny :lol:
hipokryci
ja nie widzę problemu
proście o bilet za każdym razem i po problemie
prawda jednak jest taka, że grubo ponad połowa pasażerów sama prosi o bilet ulugowy :wink:

renusia
Posty: 61
Rejestracja: sobota, 17 września 2011, 20:33

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: renusia »

ALE SIĘ ZROBIŁ MŁYN. JEDZIECIE TANIEJ A TYLE NARZEKANIA. GORZEJ TYLKO Z TŁUMACZENIEM ŻE NIE MA BILETU JAK KANARY WPADNĄ

ODPOWIEDZ