Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Ania35
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 22:03

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Ania35 »

Witam,
Czytając z ostatnich 2 stron posty jestem zdumiona jak długo można drążyć temat braku możliwości kupienia biletu przez mamy z wózkami. Jestem pod wielkim wrażeniem dla osób udzielających odpowiedzi, że zachowują tyle spokoju i z wysoką kulturą osobistą cierpliwie przekonują mamę, której największym problemem jest kupić czy nie kupić i jak kupić bilet autobusowy. Pozdrawiam i życzę cierpliwości, ja opuszczam ten wątek na forum.

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: klikaczu007 »

Nie wiem czy temat stał sie nieaktualny ale w dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych pod Galerią Dominikańską przy kupowaniu biletu dałem Panu kierowcy 3 monety po 2 zł i dostałem reszty 2 monety po 2 zł ale bez biletu. O bilet poprosiłem i wartość reszty się zmieniła. Odosobniony przypadek czy dalej reguła?

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: grom »

O takich sytuacjach prosze informować MPk we Wrocławiu ich pracownicy kontrolują posiadanie biletów na naszych gminnych trasach.
GRoman

Edwardd
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 10 października 2014, 11:36

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Edwardd »

pociągnąć dziadów do odpoweidzalności karnej.

d1717
Posty: 1
Rejestracja: środa, 15 października 2014, 15:31

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: d1717 »

Witam !

Wracam do tematu pierwotnego ale troche z innej strony. Pewnego popołudnia kierowca wozu #1105 - starszy pan w okularach - na Ksieżu Małym poprosiłem u niego bilet ze Skrajnej do Siechnic, wiekszosc kierowców na to pozwala.( do Skrajnej jade na urban card )
Kierowca próbował mi "wcisnąć" bilet o podobnej cenie ( 1.5 zl ) ale z Lamowic do Galerii, oczywiście nie chciałem przyjąć tego biletu i poprosiłem o nowy prawidłowy bilet, on drukował go przez 2 minuty bo obsługa kasy u tego pana "kuleje" - mimo iż dalej prosilem o nowy a nie z lamowic i to jeszcze z 14:30, bilet nie dostalem, nie chcialem sie dluzej klocić bo za mną w kolejce było ok.10 osob.

Czy ktoś miał podobną sytuacje wciskania biletu starego przez kierowce ?

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Karka »

O właśnie weszłam, żeby napisać coś i oczom nie wierzę. Wczoraj jechałam z Galerii Dominikanskiejd do Siechnic, pan.kierowca zapytał czy bilet normalny czy ulgowy. Powiedziałam, że normalny zapłaciłam 4,40 zł. W połowie drogi się zorientowałam, że mam bilet za 2,2 zł, ulgowy

canonierka
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 7 października 2012, 00:56

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: canonierka »

Karka pisze:O właśnie weszłam, żeby napisać coś i oczom nie wierzę. Wczoraj jechałam z Galerii Dominikanskiejd do Siechnic, pan.kierowca zapytał czy bilet normalny czy ulgowy. Powiedziałam, że normalny zapłaciłam 4,40 zł. W połowie drogi się zorientowałam, że mam bilet za 2,2 zł, ulgowy
Nieźle, w przypadku kontroli Ty będziesz odpowiadać za brak ważnego biletu a nie kierowca...
W takiej sytuacji, sprawdzić przy kierowcy, zwrócić dziadowi bilet i zażądać głośno wydania poprawnego.
A przy okazji zgłosić przewoźnikowi!

dominik25862
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 listopada 2013, 15:40

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: dominik25862 »

A taki mały off-topic zrobię :
Kiedy kończy się umowa gmin z konsorcjum ?
Panie Grzegorzu czy jest szansa na obniżke cen biletów ze względu na spadające ceny paliw ?

canonierka
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 7 października 2012, 00:56

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: canonierka »

dominik25862 pisze:A taki mały off-topic zrobię :
Kiedy kończy się umowa gmin z konsorcjum ?
Panie Grzegorzu czy jest szansa na obniżke cen biletów ze względu na spadające ceny paliw ?
Odpowiem przewrotnie...
Czy w przypadku obniżki ceny paliwa, zauważasz zmianę cen innych towarów i usług?
Bo ja, nie zauważam :lol:

Kavers
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 22 maja 2015, 07:21

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Kavers »

Te busy do niemiec to trzeba uważać ja parę razy korzystałem i się nie zawiodłem ale to trzeba patrzeć na firmę przewozową.

canonierka
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 7 października 2012, 00:56

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: canonierka »

Kavers pisze:Te busy do niemiec to trzeba uważać ja parę razy korzystałem i się nie zawiodłem ale to trzeba patrzeć na firmę przewozową.
A co to ma wspólnego z tytułem wątka??

joozeph
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 29 listopada 2013, 00:22

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: joozeph »

Wczoraj jechałem na trasie Radwanice - Siechnice, gdzie zwykle kierowca(y) brał w łapę 50% ceny nominalnej biletu a biletu co stanowczy, musieli się dopraszać o jego wydanie. Natomiast wczoraj - pozytywne zaskoczenie - kierowca nawet nie sugerował (np. swoją opieszałością) chęci "wzięcia w łapę".
Oby tak dalej!

pozdrawiam,
joozeph

P.S. brak biletu w przypadku kolizji/wypadku to brak ubezpieczenia.. czy warto ryzykować dla 1.5-2 PLN? :)

ODPOWIEDZ