Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
igor30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 09:24

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: igor30 »

kucyk ponny pisze:bilety drogie jak cholera to co się dziwicie? 4.40 do Dominikańskiej?! toż to zdzierstwo, kto chcce płaci kto nie chce tego problem jak go złapią! proste,
Z choinki się urwałeś? Nie pasuje Ci, to nikt Cię nie zmusi do jazdy autobusem. Za drogo? Masz pociąg, rower, samochód, stopa, idź na pieszo....
kucyk ponny pisze:MOŻE ZAINTERESUJCIE SIE JAK ZOSTAJEMY PRZEWOŻENI BO CZASAMI WYDAJE MI SIĘ, ŻE GOŻEJ NIŻ KARTOFLE...

OGARNIJCIE SIE PL
Chodzi Ci o to, że jest dużo ludzi czy o technikę jazdy kierowcy?

Jeśli o to pierwsze, to tak jest i tyle. W szczycie autobusy są co 15 min, a jak widać sporo ludzi jedzie i nic na to nie poradzisz.

Jeśli o to drugie, to masz pełne prawo podejść i zwrócić uwagę kierowcy. Poza tym nie generalizuj i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Chyba jakiś sfrustrowany emigrant wrócił i wszystko mu w Polsce nie pasuje...

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: grom »

Spokojnie!
Jeśli to rzeczywiście kucyk Pony to da się szybko wytresować!
Grom

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: grom »

Proszę nie obrażać się, to taki mały żart sytuacyjny!
Grom

kucyk ponny
Posty: 16
Rejestracja: środa, 13 lutego 2013, 12:30

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: kucyk ponny »

może jak Pan taki GROM to może warto zrobić jakąś burze na drogach w siechnicach bo na moim poście na temat bezpieczeństwa na drogach w siech. to piękne Pan się wypowiada a tu wielki żartowniś...

a Pan panie igor30 proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem bo skoro powiedziałem, że bilety są drogie i każdy robi jak chce a ty mi mówisz, że mogę iść na piechote...

pogadaj z gromem może on cie wytresuje...

sfrustrowany emigrant któremu wszystko nie pasuje? własnie nie pasują mi tu takie lamusy i cwaniaki jak ty, które się tylko wymądrzać potrafią jak nie wiesz do czego służy forum to żegnam, bo każdy może sie tu swobodnie wypowiedzieć a nie bawić się w jaiegoś hejta jak j...ny nastolatek!

a jak narazie to dużo brakuje nam do kultury innych państ europy, wobec siebie, na drogach jak i w życiu codziennym...

a zresztą po co ja sie produkuje jak i tak tego chyba nie ogarniacie... szkoda słów...

Panie grom przestań sie ośmieszać bo chyba większość ludzi domyśla sie kto kryje się pod tym pseudonimem i chyab jest pan za powązny na takie żarciki bo jak dla mnie jest on komplenie bezsensowny...

to czego mam sie tresować? do bycia takim burakiem jak wy???

nie ma tu z kim rozmawiać moje posty i tematy uważam na tym forum za zamkniete!

i panie grom zamiast pisać eseje może wypadało by sie wziąc faktycznie do pracy!

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: grom »

Jako jedna z nielicznych osób na forum posty podpisuję zamiennie pseudonimem lub nazwiskiem. Nigdy nie ukrywam swojego autorstwa. Nie wstydzę sie również autorstwa wielu pomysłów i inwestycji ktore zostały zrealizowane w Siechnicach. Wybaczy Pan jednak, iż nie będę Pana instruował które to są. Z czasem sam Pan sie dowie i sam oceni czy były właściwe i ważne.
Mamy świadomość rosnących problemów komunikacyjnych w Siechnicach i Pana pojawienie się w mieście niczego tu nie zmieniło. Problem jest jednak poważniejszy niż jednorazowy ruch. Np. zainstalowanie w jednym czy drugim miejscu progów zwalniających. Bo może zamiast progów wróćmy do funkcjonujących do niedawna w miasteczku skrzyżowań równorzędnych, też skutecznie spowolnijących ruch.
Rozumię Pana chęć działania i potrzebę szybkiego sukcesu. Miasteczko jest duże i dla każdej inicjatywy jest miejsce. W tym dla pańskiej. Proszę tylko nie obarczać winą za jej ewentualne niepowodzenie innych mieszkańców. To Pańska wina, to Pan nie potrafił do niej ich przekonać. Ale niech Pan próbuje. Kibicuję Panu. Choć progów nie poieram.
GRoman
PS. Żart był testem. Czy Pan go zdał, proszę sobie samemu odpowiedzieć!

kucyk ponny
Posty: 16
Rejestracja: środa, 13 lutego 2013, 12:30

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: kucyk ponny »

testem? a na co? bo nie czaję... może zaczniemy może testować naszą straż miejską albo policję bo jak zadzwoniłem, z interwencją bo samochody nachodnikach stoją to nawet dupy nie raczyli ruszyć, a że wp....ol można u nas dostać za zwrócenie uwagi to też test? dobre ja tam do pana nic nie mam chwała za to co pan zrobił ale dlaczego nie za progami ? bo zwolnić trzeba ? ha

dario628
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 17 maja 2011, 07:00

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: dario628 »

W tytule powinno być ORAZ DLA ,BO To własnie DLA kiedyś jeżdziło a kierowcy doprowadzili do tego ,że linię przejął POLBUS teraz znowu jeżdżą i kradną. Dlaczego nasza gmina na to pozwala? Za chwilę powiedzą ,że linia nie jest rentowna i trzeba podnieść cenę biletów .Jeżeli chodzi o kontrole to złodzieje (kierowcy) dobrze wiedzą kiedy są naloty. Może ktoś wreszcie nagra jakiś filmik jak się okrada naszą gminę.

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Kropka »

Dario, kontrola wygląda tak że wsiada pan pierwszymi drzwiami i sprawdza tylko tych posiadających Urban Card. Reszty nie rusza mimo iż czasem nawet 3/4 pasażerów nie posiada biletu ( tzn zapłaciło kierowcy mniej i nie dostali biletu). Jechałam nie raz i nie dwa ( posiadając bilet bo ja akurat nic na tym nie oszczędzam) i nie za ciekawie powiem to wygląda. Miały być kontrole, wydawanie biletów a jest samowolka i kradzież. Jedynego czego w miarę przestrzegają kierowcy to czas odjazdu z przystanku ( nie pojadą za dużo wcześniej, wręcz stoją i czekają na czas odjazdu)bo za to ponoć są karani już z własnej kieszeni.
Szkoda tylko że nasza "władza" nic sobie z tego nie robi mimo wielu sygnałów.

wolfzan
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2012, 14:51

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: wolfzan »

Kropka pisze:Dario, kontrola wygląda tak że wsiada pan pierwszymi drzwiami i sprawdza tylko tych posiadających Urban Card.
Sprawdza ważność karty za pomocą czytnika. Niby pozostałych omija skoro nie mają urban card? Pomyśl trochę.

igor30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 09:24

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: igor30 »

Ktoś trafił wczoraj na kontrolerów MPK?

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Kropka »

wolfzan tak tylko tych UC bo wsiada przystanek przed Radwanice Skrajna a kontrole prowadzi na odcinku Radwanice Skrajna - Wrocław Księże Małe. Jeśli jedzie w przeciwną stronę siada obok kierowcy i po każdym przystanku ( do Księża Małego) podchodzi do osób które okazywały kierowcy UC.
Igor - ponoć od kilku dni się coś zmieniło i kierowców kontrolują nie tylko kontroler z DLA, kontroler z Sevi ( do poprzedniego tygodnia był tylko kontroler z jednej z w/w firm, niestety nie wiem z której)ale również kontrolerzy wrocławscy. Ja de facto nie trafiłam na żadną kontrolę ale do wczoraj byłam na chorobowym, więc może dlatego.

Efti
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 24 października 2013, 13:19

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Efti »

Osobiście 3 razy zdarzyło mi się trafić na wrocławska kontrolę, różni się zdecydowanie od kontroli DLA! Wrocławscy kontrolerzy kontroluję bilety tak, jak należy czyli przy biletach ulgowych proszą o okazanie dokumenty uprawniającego do przyjazdu ulgowego, posiadają czytnik kart UC i w razie braku biletu proszą o dowód osobisty i leci mandacik :). Także dyskusja, którą tu wywołało parę osób najwidoczniej poskutkowała, sama już jakiś czas nie widziałam, żeby ktoś dawał mniej kasy i nie brał biletu. Bardziej zastanawia mnie czy Dworzec PKS musi być jedynym miejscem, gdzie można doładować kartę?! Z tego co wiem, to nie ma innego punktu i internet też nie wchodzi w rachubę?

koza71
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 21 października 2013, 18:33

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: koza71 »

Mimo mankamentów Siechnice są naprawdę atrakcyjną miejscowością. Dojechać do Wrocławia to żaden problem. Można ewentualnie pokaprysić, czy podmiejskim czy PKS-em, czy może pociągiem :D

canonierka
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 7 października 2012, 00:56

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: canonierka »

Efti pisze:Osobiście 3 razy zdarzyło mi się trafić na wrocławska kontrolę, różni się zdecydowanie od kontroli DLA! Wrocławscy kontrolerzy kontroluję bilety tak, jak należy czyli przy biletach ulgowych proszą o okazanie dokumenty uprawniającego do przyjazdu ulgowego, posiadają czytnik kart UC i w razie braku biletu proszą o dowód osobisty i leci mandacik :).
To ciekawe, bo ten nowy kontroler z Sevibus, też posiada czytnik UC i sprawdza dokumenty uprawniające do ulgi. Cieszy, że w końcu coś drgnęło na tych liniach i w końcu ludzie zaczną płacić jak należy!

ODPOWIEDZ