Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: Kropka »

Dach jest, powoli zaczynają robić elewację:)
Na resztę pytań nie odpowiem bo mieszkam na innym osiedlu:)

flo89
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:27

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: flo89 »

Ze swojej strony mogę dodać, że zakładany wrześniowy termin odbioru mieszkań w IV segmencie jest przesunięty na grudzień. Szkoda, ze deweloper nie informuje o tym zainteresowanych w momencie gdy wie, że jest obsuwa, tylko trzeba się dopytywać. W naszym przypadku przy uzgadnianiu instalacji elektrycznej zapytaliśmy jak to jest.
Jeśli chodzi o rząd wielkości czynszu, znalazłem gdzieś ogłoszenie o wynajętym mieszkaniu 37m, w pierwszym segmencie, wynajmujący twierdzi, że opłaty licznikowe wraz z czynszem mieszczą się w granicy 300 zł.

nathaniel
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 13 sierpnia 2013, 10:22

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: nathaniel »

Dzięki wszystkim za aktywność. Mają poślizg co mi pasuje :) wracam w grudniu do Polski, więc akurat. W umowie na 4seg. terminem ostatecznego odbioru jest koniec grudnia. Można będzie odebrać mieszkanie wczesniej, ale pewnie na protokół zdawczo-odbiorczy bez odbioru przez PINB. raczej sobie daruje taka możliwość. Nie mogę sie już doczekać :)

nathaniel
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 13 sierpnia 2013, 10:22

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: nathaniel »

zdjęcia z wczoraj, IVgo modułu.

Od razu pytanie, czy metraż mieszkania mierzy się bez tynków? Oczywiste że po podłodze ale po wymiarach gołych ścian? Boje się że będę miał ponad dwa metry mniej na mieszkanie...

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: katarzynah1987 »

Witamy serdecznie,
my jesteśmy właścicielami mieszkanka w III segmencie. Pod koniec sierpnia mamy umówiony odbiór mieszkania, celem rozpoczęcia wykańczania go. Ktoś pytał o czynsze... Jeżeli chodzi o nasz 51 m2 to jest to kwota ok 409 zł, a w tym opłaty stałe w wys. ok 230 zł.
Czy ktoś z Was, drodzy właściciele, odebrał już swoje m. w module III?
Pozdrawiam serdecznie,
Kasia

flo89
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:27

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: flo89 »

Mam pytanie do osób, które już odebrały mieszkanie. Czy na odbiór przyszliście sami, czy wsparci jakimś fachowcem (prywatnym lub z jakiejś firmy), zajmującym się profesjonalnym odbiorem mieszkań? Czy były jakieś uwagi zgłaszane, czy ewentualnie deweloper wywiązał się z ich naprawieniem.
I na ile przed odbiorem deweloper informował was o terminie?

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: katarzynah1987 »

Witaj flo89,
pytasz o odbiór w celu wykańczania jeszcze przed uzyskaniem przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie, tak? My jesteśmy po takowym. Niebawem minie dwa tygodnie od odbioru. Jeszcze kilka dni czekamy na odzew (ew. pismo) czy usterki zostały uznane i czy już usunięte. Jeżeli nie dostaniemy informacji od inżynierów (to z nimi mamy się kontaktować w tej sprawie, słowa Pani z biura DPI) to będziemy się kontaktować w przyszłym tygodniu. Co do terminu odbioru mieszkania to dogadywaliśmy się na najdogodniejszy z inżynierem budowy. Grunt aby był gotowy stan deweloperski, wówczas można umawiać się na odbiór.
Pozdrawiamy,
sąsiedzi z modułu III. :)

flo89
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:27

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: flo89 »

Nie, nie, interesował mnie odbiór taki już "na gotowo do użytku" bo wprowadzę się do mieszkania dopiero około kwietnia, a odbiór przewidziany jest na grudzień. I w związku z tym moje pytanie było, czy były jakies usterki i czy odbierali Państwo sami czy z kimś "obeznanym w temacie". Wiem, że za ok 300 zł, można wynająć fachowca znającego prawo budowlane i normy, wg. których powinno być wszystko zrobione.
Pozdrawiam ;)

MMMP
Posty: 1
Rejestracja: środa, 25 lutego 2015, 10:24

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: MMMP »

Witam wszystkich mieszkańców.
Zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania na osiedlu Rubinowym. Chcielibyśmy poznać opinie obecnych już mieszkańców.... Jak się mieszka? Jak sąsiedzi? Jak wysoki jest czynsz? Pozdrawiamy.

flo89
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:27

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: flo89 »

Witam, jeśli chodzi o czynsz za 37m mieszkanie to jest to dokladnie 302 zł, za 2 osoby, bez prądu. Jak się mieszka? To zależy pewnie w której klatce, w 4 klatce mamy ciszę i spokojnych sąsiadów. Nadal jednak słychać budowę, natomiast myślę, że po jej zakończeniu będzie wszystko w jak najlepszym porządku.
Standard wykończenia oceniłbym na 4+, przynajmniej w moim mieszkaniu, instalacja elektryczna wymagała pewnych poprawek bo elektryk był chyba z łapanki. Co do reszty nie miałem zastrzeżeń. Polecam wziać eksperta od odbiorów mieszkań, który wyłapie wszystkie niedociągnięcia, w naszym przypadku było kilka niedoróbek budowlanych, jednak wszystkie zostały usunięte.
W razie dodatkowych pytań śmiało pytajcie ;)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: katarzynah1987 »

My też mieszkamy na tym osiedlu. Ale w "trójce". Sąsiedzi na ogół sympatyczni, nastawieni pozytywnie.
Niestety zarządca nie do końca skory do współpracy z tego co słyszałam od sąsiadów.

flo89
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:27

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: flo89 »

potwierdzam niestety opinie o zarządcy, dodatkowo jest na niego monopol bo to znajomy dewelopera...

Nadinea
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 16 lutego 2016, 19:20

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: Nadinea »

Witam serdecznie, jestem zainteresowana mieszkaniem na osiedlu, ale zastanawiam się czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego jest jeszcze to jedno mieszkanie wolne. Zostało dwupokojowe na parterze w budynku B przy budynku z tego co zrozumiałam z poprzednich wypowiedzi usługowym. Czy coś już się tam otworzyło, czy to tam ma być przedszkole? Za informacje z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Osiedle Rubinowe ul. Jarzębinowa

Post autor: katarzynah1987 »

Witam serdecznie. :)
Ja mieszkam na tym osiedlu. Wg strony dewelopera to mieszkanie jest wolne. Najwyraźniej nie było chętnych i już. A przedszkole jedno już jest na osiedlu (Happy Kids). Nie słyszałam, żeby miało zostać otwarte kolejne i to w lokalu mieszkalnym. :)

ODPOWIEDZ