Poczta

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
bady
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2012, 19:12

Poczta

Post autor: bady »

Czy nie zdarzyło się,bardzo ważnej korespondencji.Odebrać po czasie? Od jakiegoś czasu otrzymuje faktury za energie,,,18..miesiąca z terminem płatności do 14 danego miesiąca.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Poczta

Post autor: walgula »

Ja ostatnio dostałem chyba 10, a termin płatności był do 14. Zauważyłem, że od jakiegoś czasu co raz później dostaję faktury z ESV.

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Poczta

Post autor: Kropka »

Ja notorycznie dostaję po terminie. Zazwyczaj ok 20tego przy płatności do 14-15 danego miesiąca. Nie wspomnę tu już o awizach bez wpisanej godziny ( a pracuję w domu więc jestem cały czas), czy z datą sprzed kilku dni...

renusia
Posty: 61
Rejestracja: sobota, 17 września 2011, 20:33

Re: Poczta

Post autor: renusia »

:lol: MOŻE KTOŚ Z GMINY ZWRÓCIŁBY ŁASKAWIE UWAGĘ NA miejscową POCZTĘ KTÓRA DZIAŁA FATALNIE. LISTY NIE PRZYCHODZĄ PRZEZ DŁUGI CZAS A POTEM SĄ WRZUCANE HURTOWO W JEDEN DZIEŃ. BYŁ TEŻ PRZYPADEK ZNIKNIĘCIA MOJEGO LISTU ZWYKŁEGO-NIE MA GO WCALE. NAJLEPSZE JET TO, ŻE LISTONOSZ PRZEJEŻDŻA OBOK SKRZYNEK A LISTÓW NIE WRZUCA :roll: WYGLĄDA NA TO ,ŻE NAJPIERW JEST ROZPOZNANIE TERENU :shock:
CZY BRAKUJE LISTONOSZY??Przecież można ich zatrudnić choćby dorywczo-jest tyle bezrobotnych!

KARAMBA
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2013, 10:35

Re: Poczta

Post autor: KARAMBA »

Faktury za prąd z ESV często przychodzą po terminie płatności, ale nie wiem , czy to wina poczty czy ESV ? Natomiast zdarzyło mi się , że dostałem drugie awizo z ostrzeżeniem , że list polecony zostanie odesłany do nadawcy (czeka już na odbiór 7 dni) podczas gdy nigdy nie otrzymałem pierwszego awiza. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek ???

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Poczta

Post autor: grom »

Różne mogą być przyczyny opóźnień na poczcie. Także zewnętrzne.
Sporo zależy jednak od organizacji obiegu przesyłek już na terenie gminy. Niewiem czy w tej sprawie się coś nie zmieniło. Ale do niedawna całość poczty szła do głównej placówki (Św. Katarzyna) i z tamtąd była pobierana i rozworzona do odbiorców.
Od lat postuluję przeniesienie głównej poczty gminnej do Siechnic. Niestety taka centralna placówka musi według pocztowców mieć ok. 250 m2. Poczta jej nie wybuduje. Gmina ma swoje na dziśważniejsze inwestycje, choćby komunikacyjne.
Może za parę lat kupimy lokal (najlepiej) w rynku i wynajmiemy pocztowcą. Porządna poczta wsparła by również rozwój siechnickiego biznesu.
GRoman

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Poczta

Post autor: Kropka »

Grom, tu nie chodzi nam o normalny poślizg.
Dla przykładu : mieszkam na Grabskiego i codziennie ok 16-17 sprawdzam skrzynkę i najczęściej mam wrzucone kilka awiz za jednym razem - z różnymi datami sprzed kilku dni (oczywiście bez dokładnej godziny)- szczytem było wrzucenie awiza z datą sprzed tygodnia. Mimo że najczęściej jestem w domu ( mam taką możliwość że pracuję w domu) na ostatnie 10 przesyłek żadna nie dotarła do moich drzwi, musiałam sama fatygować się na pocztę ( a nie były to wielkogabarytowe przesyłki, zazwyczaj normalne koperty A4 z dokumentami). Poczta na moje reklamacje i zgłoszenia nie reaguje, listonosz jak przychodził maksymalnie raz w tygodniu tak przychodzi i wrzuca wszystko hurtem. To chyba nie jest normalna sytuacja? Prawda?
Dziś jest 13.05 a rachunku za prąd jak nie było tak nie ma - listonosz był w czwartek 09.05 ( zostawił awizo bez daty i godziny), więc pewnie znów zawita w okolicach czwartku - czyli znów faktura dostarczona po terminie zapłaty....

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Poczta

Post autor: grom »

Na początek sparafrazuję Katona -
A pocztę główną ze Św. Katarzyny do Siechnic przenieść trzeba!
A teraz druga strona tego samego medalu. Czy nie uważacie Państwo, że Siechnice szybciej rozwijają się materialnie niż społecznie. Budujemy i budujemy. A jak już zbudujemy to się okazuję, że funkcjonujące w tych obiektach instytucje (a raczej pracujący w nich ludzie) to w najlepszym razie nie interesują się nami.
Oczywiście słabo też interesują się swoją pracą. Dziś dyskutujemy o poczcie, a lepiej jest w naszym ośrodku zdrowia, a ile lat zalega nasza gmina z wypłatą odszkodowań za przejęte przez nią grunty, itd.
A my sami, zamiast kupić bilet autobusowy dajemy kierowcy dwa złote kierowcy. Samochód zaparkować - najlepiej w klatce schodowej lub pod oknem. Śmieci z ogródka - w końcu wiosna - to se ognisko zapalę, itd.
Żeby być prawdziwym miastem, nie wystarczy dostać papier, uchwalić sobie herb a nawet zbudować rynek z ratuszem. Trzeba zmian mentalnych. Miasto to porządne drogi, sprzątnięte chodniki i podwórka, szeroka gama usług świadczonych na wysokim poziomie, kompetentni i przychylniki pracownicy sfery publicznej, itd.
Na pewno w tej materii widać pozytywne zmiany, zwłaszcza tam gdzie jest już konkurencja. Szkoda, że w tych kwestiach poczta zostaje jakoś z tyły.
Grom
Też dostałe wczoraj rachunek za prąd, ale już z dopłatą. Ten właściwy gdzieś się błąka.
Jak mawia mój najomy przedszkolak - Puścili bąka to się błąka!

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Poczta

Post autor: Karka »

A ja wiem w czym jest problem, nie jest to wina poczty, tylko ESV, fakture wystawiaja 30.04 a pieczatka na kopercie 13.05., faktura platna do 15.05, i do tego kwoty z kosmosu - ale to inny temat. Zapewniam ze poczta dziala ok, zamawiam duzo rzeczy z zagranicy i paczki z USA ida 13-14 dni.

kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: Poczta

Post autor: kfiatek73 »

Jak poczta może działać normalnie skoro faktura z ESV nadana na poczcie w Siechnicach wędruję do rozdzielni we Wrocławiu, stamtąd na pocztę do Świętej Katarzyny i dopiero z powrotem do Siechnic...to głęboka komuna i nieekonomiczny moloch do którego dopłaca państwo czyli My. O ESV nie wspominam, szkoda kilobajtów danych........

ODPOWIEDZ