rozpoczęcie roku szkolnego

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
rider
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 20:50

rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: rider »

Dziś pierwszy dzień szkoły... a ja czuję niesmak po ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego. Jak za pewne większość osób wie, zmienił się dyrektor w szkole podstawowej. Wszystko ładnie pięknie. Otwarcie nowej części budynku, przedstawienie nowej Pani dyrektor, ale ani jednej wzmianki o poprzednim dyrektorze! Przecież on pracował na wizerunek tej szkoły ponad 10 lat jeśli się nie mylę, a władze naszej gminy nawet nie potrafią powiedzieć publicznie słowa "dziękuje". Wszystkie zasługi spadły na nikomu nie znaną nam osobę... Tak się po prostu nie robi i już.

Awatar użytkownika
wocash
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 17 października 2005, 14:47
Kontakt:

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: wocash »

Również odczuwam niesmak po ceremonii otwarcia. Ale chyba głównie z innego powodu. Gromadzenie i trzymanie na placu wszystkich dzieciaków po to, żeby pooglądały jak nasze lokalne władze spijają sobie nektar z dzióbków uważam za grubą pomyłkę. W tej całej radości "że się udało" ktoś chyba zapomniał o najważniejszych bohaterach tego dnia. Chociaż nie, tak do końca jednak nie zapomniał, bo nakazał im siedzieć tego pierwszego dnia w klasach do 11.30, żeby nic uroczystego "obchodu gospodarskiego" nie zakłócało.

Żeby było jasne - naprawdę cieszę się, że zerówkowicze mają nowe sale i świetlice, że szóstoklasiści nie muszą uczyć się w gimnazjum. Mój syn - drugoklasista - również, choć w czasie apelu jego uwaga zdecydowanie nie była zwrócona w kierunku przemawiających osób :) Może dlatego, że na apelu kończącym ubiegły rok ktoś zapowiedział mu, że już teraz zaraz na miejscu asfaltowego boiska będzie budowany Orlik i jakoś się nie ziściło?

arabella
Posty: 64
Rejestracja: środa, 5 września 2012, 15:45

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: arabella »

Zgadzam z opiniami poprzedników. Moje dziecko też chodzi do tej szkoły i byliśmy zażenowani sytuacją, a w szczególności podziękowaniami dla jednej z pań nauczycielek, która nigdy nie uczestniczyła w imprezach gminnych (festyn siechnicki, piknik rodzinny) a teraz "przybyła" z cała rodziną do pomocy. A wyjścia całych klas do toalety to kolejna farsa, przerwana lekcja i krępująca sytuacja dla dziecka . Czekamy na ciąg dalszy.

rider
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 20:50

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: rider »

Ha, właśnie też się dowiedziałem od swojej pociechy o tych grupowych wychodzeniach do toalety! Przecież dzieci są bardzo cwane, wiem to po swoim :) przyjdzie sprawdzian to co chwile będą chcieli wychodzić. Przecież w takich warunkach nie da się uczyć, a już nie wspomnę, że pracować też. Swoją drogą to chciałbym zobaczyć te pielgrzymki do toalety całymi klasami...

A co do Orlika. Obiło mi się o uszy w czerwcu, tylko zastanawiam się, czy dla dzieci w wieku do 13 lat coś takiego jest potrzebne. Kiedyś to się chciało poszaleć na boisku, trawie. Pograć w piłke czy porysować kredą na tym boisku co jest teraz. A kiedy to wszystko przerobią na nowoczesne boiska to ciekaw jestem czy nasze dzieci będą się mogły swobodnie tam bawić i ćwiczyć na w-fie.

Funio
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 6 września 2012, 08:29

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: Funio »

:shock: Ooooooo widzę, że inni mieszkańcy też mają podobne odczucia do moich. Jak miłooooo :D
Tzn. że jeszcze nie jest z nami tak źle, i widzimy te gierki. Niech sobie nie myślą, że nie :wink: .
Tak "niesmak" to dobre określenie, można by się pokusić nawet, na użycie słowa gorycz. W przypadku poprzedniego dyrektora postąpiono dokładnie tak jak w tym powiedzeniu, którego używają co niektórzy (za którymi zresztą nie przepadam) -"murzyn zrobił swoje -murzyn możne odejść"
Aleeeeeee, żeby nie podziękować i nie zachować się właściwie w obecnej sytuacji !!!!!To tylko świadczy o jednym, że co nie którym pomimo tego, że chodzą w eleganckich bucikach, i tak im słoma z nich wyłazi-tego ukryć się nie da.
A i jeszcze jedno; też bym tak chciał, żeby mi w pierwszym dniu pracy podziękowali za to czego jeszcze nie zrobiłem :)
I na koniec-jedno małe pytanie :?: Jak myślicie-co odczuwa osoba siedząca na "porcelanowym tronie-"mająca w podświadomości zakodowane, że za drzwiami czeka na nią gromada kumpli i koleżanek :?: Ja osobiście raczej bym się nie wysikał :( Ale za to jakie będą jajaaaaaaa na tych gromadnych wyjściach. Aż mi się zatęskniło za szkołą, pomimo tego że swoją szkolną edukację zakończyłem baaaaaaardzo dawno temu.

rider
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 20:50

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: rider »

To prawda, co niektórym w naszym Urzędzie Gminy wystaje słoma z butów... A co do tych podziękowań to ciekaw jestem, czy nowa dyrektorka utrzyma obecny poziom nauczania. Świat jest mały i co nie co usłyszałem, że w jej poprzedniej szkole poziom był daleko w tyle za nasza podstawówka!
Proponuje, żeby pomysłodawczyni sama się przekonała jakie to miłe uczucie i wybrała się do toalety ze wszystkimi nauczycielami oczekującymi za drzwiami! :lol: Takie praktyki można stosować jak się ma 6 osób w klasie, a nie 20...

arabella
Posty: 64
Rejestracja: środa, 5 września 2012, 15:45

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: arabella »

Faktycznie niski poziom w porównaniu z Siechnicami , SP Siechnice 14 m-ce (27,9) a SP Polakowice 43 (23,3). O co chodzi ?

rider
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 20:50

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: rider »

Jakby nie było jest to lepszy wynik.

kamyczek
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 8 września 2012, 16:46

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: kamyczek »

Nowy rok szkolny w Siechnicach 2012/2013. Komuna wróciła z wielkim rozmachem. Burmistrz Siechnic , były wójt i nowa Pani dyrektor. Tylko brak czerwonego sztandaru i hymnu ZSRR. A w tym wszystkim nasze biedne, zagubione pierwszaki. Nagrody, przemówienia i uściski. Tylko komu to wszystko się należy?!. Panu byłemu wójtowi, który blokował rozbudowę szkoły a wydawał pozwolenia na budowę dużych osiedli ?!Panu burmistrzowi , który chciał tylko wprowadzić drugą zmianę w szkole? A może nowej dyrektorce, która nie wiadomo, czy wie jaki jest patron szkoły? Ale za to wprowadza nowe, chore zasady. Czy nasze dzieci poszły do wojska? Tam wszystko robi się na rozkaz i pod kontrolą , nawet siku i kupę!!!!!! A komu to wszystko zawdzięczamy?! Sami wybraliśmy Radę Rodziców, a raczej co niektórzy do niej się wepchali, a my nie zaprotestowaliśmy. Przewodnicząca rady rodziców (radna) i żona naszego najwyżej postawionego urzędnika postanowiły za nas wszystkich ustanowić nam nowego dyrektora szkoły. Dlatego nie dajmy się omamić podczas nowych wyborów do rady rodziców, które na pewno będą na zebraniach we wtorek. Przez rok nie informowali nas o swoich postanowieniach( jest to nie zgodne z przepisami), uważali że sami mogą decydować o wszystkim, za naszymi plecami. Mało kto wie, że przewodnicząca rady rodziców na konkursie na dyrektora szkoły głosowała przeciwko byłemu dyrektorowi.

arabella
Posty: 64
Rejestracja: środa, 5 września 2012, 15:45

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: arabella »

Nie przesadzajmy, że mało kto wie, wszyscy wiedzieli, bo Pani się z tym nie kryła . Bardziej obawiam się tych innych cichociemnych :mrgreen:

opty
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 9 września 2012, 08:11

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: opty »

:(..........

opty
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 9 września 2012, 08:11

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: opty »

Nie przesadzajmy. Wiadomo, ze rozbudowa szkoły zaczęła się i zakonczyła za poprzedniego dyr i nikt nie odbiera mu tych zasług. Poinformowanie o tym oficjalnie i podziękowanie na forum na pewno nikomu by nie zaszkodziło.
Co do nieszczęsnego sikania - każda zmiana dziwi i niepokoi od kiedy istnieje ludzkość
Ja osobiście POPIERAM! Moje dziecko nalezy do tych bardziej pomysłowych i zdarzyło mu się w I klasie podczas wyjścia do toalety pobawić chwilkę na placyku za szkołą. Strach pomyśleć, gdyby chciał akurat samodzielne wróćić do domu! W tym tygodniu wyszli z klasą wspólnie tylko raz i nie sądzę zeby z tego powodu ucierpiała nauka. Poza tym nikt nie broni dzieciom korzystać z toalety co 45 minut podczas przerw. Jeśli potrzebują częściej, proponuję udać się do odpowiedniego lekarza .Wszysto zalezy od nastawienia.
Podobno planowane są domofony/telefony w klasach co ostatecznie rozwiązałoby sytuację.
Polecam więcej OPTYmizmu, mniej nienawisci, bo ta ostatnia szkodzi na serce

tomsuf
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 9 września 2012, 09:54

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: tomsuf »

Ja uważam, że pomysł na klasowe wychodzenie do toalety jest bardzo sprytny, ale nie rewolucyjny. To nie jest pierwsza podstawówka, w której to wprowadzono.

Ktoś napisał, że z nowym rokiem komuna wróciła z rozmachem. Nie zgadzam się, komuna nigdy nie wyszła z tej szkoły... Mam porównanie jeżeli chodzi o szkoły podstawowe w województwie i to jest chyba jedyna duża szkoła, która ma tak stary sprzęt, stare ławki, stare wyposażenie. Inne szkoły są modernizowane i po prostu ładne, a nasza? Nie ma na to pieniędzy czy może gdzieś te pieniądze są rozdawane po kątach?

magdalena_es
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 9 września 2012, 10:20

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: magdalena_es »

W ubiegłym roku posłałam moje drugie dziecko do tej szkoły i odnoszę wrażenie, ze na przestrzeni kilku lat niewiele się zmieniło. Gdyby nie konieczność codziennych dojazdów, wysłałabym syna do innej szkoły.

Niemniej, tego co się w tej szkole działo nie nazwałabym komuną, a patologią lub przynajmniej głęboką nieporadnością władz szkoły.

Mamy nowy rok szkolny, nową dyrektor - mam szczerą nadzieję, że naszedł wreszcie czas na pozytywne zmiany :)

ODPOWIEDZ