"Czego brakuje w Siechnicach?"

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
czessman
Posty: 37
Rejestracja: środa, 22 czerwca 2011, 07:11

"Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: czessman »

Witam,
Tak sobie ostatnio rozmyślałem co jeszcze należało by otworzyć w naszym miasteczku, aby życie tutaj było jeszcze przyjemniejsze i bardziej atrakcyjne dla mieszkańców. Proponuję małą ankietę. Nie tworzyłem gotowego formularza z dedykowanymi odpowiedziami bo nie chciałbym Wam niczego narzucać. Piszcie jakich instytucji, sklepów, lokali usługowych czy gastronomicznych oczekiwalibyście w Siechnicach.
Ja na początku zaproponuję kawiarnię z ciastem i lodami. Oczywiście obowiązkowo kącik dla dzieci.
Drugi mój typ powędrował by w kierunku kulturalnej piwiarni z jakimś dużym TV bądź ekranem, na którym można obejrzeć ciekawe transmisje sportowe przy piwku z kumplami.
Więcej nie podpowiadam. Czekam na opinie...

dzidek
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 20:58

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: dzidek »

Kryty basen :)

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: tms »

Apteka czynna poza godzinami pracy pracujących mieszkańców:-)

Poza tym nie otwierałbym niczego, do czego później trzeba dopłacać z podatków. Bo później trzeba je podnosić, a podnieść można jedynie tym co je płacą... a z tym to jakoś nietęgo:-)

irenkan
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 29 lipca 2011, 09:55

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: irenkan »

Apteka jest otwarta do godz. 19, myślę, że to wystarczająco długo.
Dłużej są chyba otwarte tylko te w marketach.

W Siechnicach brakuje mi kwiatów. Mamy tyle miejsca, że można by było porobić klomby i obsadzić je kwiatami.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: tms »

Dla mnie za krótko. Poza tym są jeszcze soboty i dni wolne - apteka to nie monopolowy i zapasów się nie robi z asortymentu. Jakoś tak się składa, że zawsze jak potrzebuję lek, to nie mam wyjścia i muszę jechać do Wrocławia.
Co do kwiatów... Burmistrz, na spotkaniu z rodzicami, w sprawie zerówki w szkole, powiedział że nie ma pieniędzy na zabawki i proponuje aby sobie rodzice poprzynosili.

Tak sobie jeszcze przypomniałem... brakuje ścieżek rowerowych, takich zbudowanych z sensem, a nie po to aby udowodnić, że lepiej już jeździć po ulicy, bo tam wygodniej i bezpieczniej;-) No i co za tym idzie, brakuje osoby, która pozbawi pracy tego, kto zaakceptował wydanie pieniędzy na aktualne wybudowane:-)

LADY.DIIL.88
Posty: 14
Rejestracja: środa, 23 maja 2012, 19:19

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: LADY.DIIL.88 »

legalizacji kąpieliska za gimnazjum o! :wink:

wronka
Posty: 2
Rejestracja: środa, 17 czerwca 2009, 13:28

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: wronka »

Rossmann albo Natura!

komendarek
Posty: 57
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 08:15

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: komendarek »

Wiem że to może kontrowersyjne ale.np Mc Donald w miejscu starej pijalni przy ulicy Opolskiej. Główna droga,dobra lokalizacja ( zajazd parking),sporo ludzi by się zatrzymywało no i zysk dla gminy ( podatek itp.... :)).

Slomiszcze
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 27 września 2012, 21:35

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: Slomiszcze »

Nocnych autobusów, legalnego kąpieliska, centrum handlowego

not_another
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 30 września 2012, 23:46

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: not_another »

Nocnych autobusów

pablos89
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2011, 20:39

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: pablos89 »

Zdecydowanie nocnych autobusów

komendarek
Posty: 57
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 08:15

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: komendarek »

z ostatnich kilku postów wynika jasno...brakuje dobrej komunikacji.....panie burmistrzu!! może by tak coś z tym zrobić?

Łukasz.Kropski
Posty: 34
Rejestracja: środa, 30 marca 2011, 20:28

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: Łukasz.Kropski »

Myślę że nowy przewoźnik musi po prostu się "dotrzeć".
Jeżeli chodzi o nocne autobusy, to na Radzie Mieszkańców podniosłem ten temat i w najbliższym czasie wpłynie pismo w tej sprawie do Burmistrza.

pablos89
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2011, 20:39

Re: "Czego brakuje w Siechnicach?"

Post autor: pablos89 »

Łukasz.Kropski pisze:Myślę że nowy przewoźnik musi po prostu się "dotrzeć".
Jeżeli chodzi o nocne autobusy, to na Radzie Mieszkańców podniosłem ten temat i w najbliższym czasie wpłynie pismo w tej sprawie do Burmistrza.
No i wkońcu ktoś poruszył temat w odpowiednim Miejscu:) Brawo dla Pana Łukasza Siechnice zasługują na komunikację nocną. Coraz większa miejscowość ludzi przybywa mniejsze miejscowości już od dawna mają taką komunikację tylko my w tyle zostajemy. Mam nadzieję ,że uda się coś zdziałać

ODPOWIEDZ