Biało i ślisko....

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

To tylko pozazdrościć takiego sąsiada co daje taki dobry przykład :D .

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Wrrrrrr..... :x Tomek, tu nie chodzi o zazdroszczenie, tu chodzi o to, że jak się nie weźmiesz do roboty to nikt tego za ciebie nie zrobi. Skończyły sie czasy gdzie sie wszystko wszystkim należało, teraz co jest twoje to oto dbaj. Pamiętajcie, że to również pokazuje waszą kulturę osobistą.... Nie patrzcie się na Gminę bo jak tak wszyscy mieliby patrzeć to Siechnice do tej pory byłyby PeeGieRem, a nie rozwijająca sie miejscowością. Chyba, że się mylę....

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Pewnie masz rację tylko, że na nawet nie mam łopaty ani czegokolwiek żeby odgarniać ten śnieg i do tego mieszkając na osiedlu są za to odpowiedzialne służby i to mnie boli bo ktoś za to dostaję pieniążki więc powinien się z tego wywiązywać. Szkoda tylko, że tak nie jest :( . Można by było zorganizować akcję odśnieżania i sam bym na to poszedł ale nikt tego nie robi i nie daje do tego sprzętu. Może czas to zmienić!!

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

No dobra ale chyba macie administrację, czyspółdzielnie na osiedlu. Dziwne u mojego kumpla, spółdzielnia kupiła kilka takich łopat i niektórzy mieszkańcy sami odśnieżają i TO SPOŁECZNIE !!!! Uderz do zarządu osiedla, i wyjaśnij tą sprawę, chyba że chcesz połamać sie przy własnej klatce, albo co gorsza ktoś inny. Tomku udzielasz sie na forum, moja rada udzielaj sie także na własnym podwórku, wiadomo,że lepiej jest pisać ale o ile wiecej satysfakcji jest jeżeli zaczniesz działać u siebie...Znam to uczucie, jest świetne

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Wiesz dzięki tak zrobię, w poniedziałek pójdę do spóldzielni i poproszę o jakiś sprzęcik do odśnieżania i coś może zrobię w tym kierunku bo faktycznie tak jak mówisz niedługo ja albo ktoś inny się połamie. Dzięki Przemo za słowa motywacji :D.

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

To ja ci podziękuje jak bedą efekty hehehe

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Postaram się i niedługo zobaczymy co z tego wyjdzie :).

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Jutro chwytam za łopatę!

Post autor: Orion »

Przemek(EVO) pisze:Tomku udzielasz sie na forum, moja rada udzielaj sie także na własnym podwórku
Brawo, Przemku, gratuluję postawy! Nie tylko dajesz przykład sąsiadom, ale i zarażasz chęcią do działania forumowiczów! :) Jak na polskie przyzwyczajenie do narzekania i "ogólnej niemożności" to rewelacja! Tomek się poddał, mam nadzieję, że inni też pójdą w jego ślady ;). Pomijam już fakt, że właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwać błoto, śnieg i lód z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, chociaż nikt tego nie egzekwuje w naszej gminie, a szkoda :( (mówię tu o ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Dz. U. nr 132, poz. 622, art. 5 ust. 1).

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

To już chyba każdy powinien wiedzieć, że taka ustawa istnieje a jeżeli ktoś nie wiedział to już wie... hehe. Owszem to powinno być egzekwowane, ale najpierw Gmina musi sama wyegzekwowac od siebie usuwanie lodu, śniegu i błota. No bo wybaczcie ale smiech na sali, jezeli ktos z gminy bedzie kontrolował czy są chodniki odsnieżone, a na drodze pełno sniegu i lodu.

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

Przemek(EVO) pisze:No bo wybaczcie ale smiech na sali, jezeli ktos z gminy bedzie kontrolował czy są chodniki odsnieżone, a na drodze pełno sniegu i lodu.
Dokładnie, wymóg sprzątania dotyczy również gminy. Właściciele (lub zarządcy) mają sprzątać chodniki przyległe do ich nieruchomości, a gmina resztę: ulice, place i chodniki gminne oraz takie, na których pobiera opłatę za parkowanie (naszej gminy to chyba nie dotyczy?).

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Chyba, że gmina czeka na odwilż. Jak to sie mowi przyjdzie ciepło i śnieg sam zniknie. Ciekawa polityka.

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

No niestety, nie dostałem dziś odpowiedniej odpowiedzi od Gminy dlaczego drogi w Siechnicach nie były/są odśnieżane. Czyli moje przypuszczenie (te wcześniejsze i te późniejsze) stają sie coraz prawdziwe. Smutne ale prawdziwe...Postaram sie dalej interweniowac w tej sprawie. Oby moje starania przyniosły rezultaty. Ponieważ jakby nie patrzeć jest to problem ważny jak na tę porę roku. Zwłaszcza, że ruch drogowy jest o wiele większy niż miało to miejsce kilka lat temu.

aneczka

Post autor: aneczka »

drogi w Siechnicach nie były/są odśnieżane.

Nie tylko w Siechnicach;) W Sw. Katarzynie bylo tak samo. Tonelam w blocie posniegowym slizgajac sie co chwile na wybojach naszych drog.
Ale widzialam plug!Zrobil nawet kilka okrazen wokol Urzedu, a pozniej... odjechal :)

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Może wokół Urzedu aby pan wojt(celowo z malej) nie rozbił sie pod miejscem pracy. Ale widzę, że nie tylko w Siechnicach nie były odśnieżane, ale chyba w całej gminie. Smutne to ale cóż...Tak własnie z nami postępują nasze władze.

ODPOWIEDZ