Biało i ślisko....

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Biało i ślisko....

Post autor: Przemek(EVO) »

Ostatnio na brak śniegu nie narzekamy. I chwilami to tylko dzieci mają pociechę z białego puchu. I pojawiają sie problemy: drogi nie są odsnieżone, ani nie posypane żadną solą czy choćby piaskiem. Gdzie w tym momencie jest gmina bo to ona jest odpowiedziallna za taki stan rzeczy.
Mój apel równierz do mieszkańców, aby wzieli łopatę do śniegu i poodśnieżali swoje chodniki, lub chociaż posypali aby nie było na nich ślisko. Chodzi o starszych ludzi aby nie musieli odbywać jazdy figurowej.
Propo dróg to gmina funduje nam przepiekne OS-y chociaż nie wszyscy są rajdowcami, ja sobie jakos radze (licencję mam) ale nie wszyscy potrafią jeżdzić po śniegu.
Co sądzą o tym forumowicze??
Pozdrowionka

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Siechnice, Jarzębinowa
Kontakt:

Post autor: admin »

To prawda ostatnio zdarza sie wpaść w poślizg na chodniku :) Ostatnio mnie ubawiła sytuacja jak 501 nie mógł wjechać pod wiadukt... Właściwie nie wiadomo czy śmiać się czy płakać :/ Wogóle jeżeli ktoś jeździ samochodem to pół biedy, niestety autobusem ciężko czasem wyjechać z Siechnic i jeszcze te korki na księżu... :(

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życze spokojnych, wesołych i pogodnych (śnieżnych :P) Świąt

Michał Chrząszcz

Awatar użytkownika
ITI
Posty: 192
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 21:10
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: ITI »

Problem z wiaduktem to normalna sprawa. Spóźnianie chyba już też, dzisiaj tylko ale aż 10 min czekałem.

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witajcie,
faktycznie Nasza Gmina nie stara się za bardzo, żebyśmy mogli spokojnie i bez przeszkód poruszać się po Siechnicach ale miejmy nadzieję, że to się zmieni. Co do opóźnień autobusu to Nasz rekord z Żoną 2,5 godziny (z czekaniem na autobus na Dominikańskim i podróż do Siechnic - tragedia). Ale fakt, że to wszystko jest spowodowane remontem części wiaduktu, który ma być zamknięty w sumie 13 miesięcy powala na kolana, skoro mamy się jeszcze tyle czasu borykać z takimi problemami to serdecznie wszystkim współczuję.
Drodzy forumowicze Święta za pasem więc życzę Wszystkim zdrowych, spokojnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku. :D

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Podejrzewam,że gmina raczej poczeka do odwilży...(hehe). Z tego co sie orientuję to nie ma podpisanej umowy, co do odśnieżania lub posypawania piaskiem czy solą. Pozostaje nam jazda figurowa (oby bez poważniejszych skutków), a jak dla mnie forma treningów (najbardziej lubię jeżdzic po śliskich nawierzchniach).

Awatar użytkownika
ITI
Posty: 192
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 21:10
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: ITI »

Ale są nowe autobusy od stycznia, co pozwoli uniknąć korków, tylko ciekawe jak długo to będzie jechać przez Św. Katarzynę.

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Cześć,
co do autobusów to faktycznie będzie ich więcej ale nie pomogą te lini, które będę jeździć trasą 501, a co do trasy prze Św. Katarzynę to może być tak, że bedzie jeździć tyle samo co stanie w korkach na nieszczęsnej Krakowskiej :D ale o tym to już się sami osobiście przekonamy. :D Do usłyszenia.

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Faktycznie mogą być problemy jesli chodzi o czs przejazdu przez same miasto, praktycznie jest całe zakorkowane. Ale przejazd przez Katarzyne może byc alternatywa lub pozostaje nam uczyc sie cierpliwosci, lub latem czy wiosną jazda rowerkiem lub skuterkiem. Czas pokaze. Do wiosny jeszcze daleko a przed nami zima...

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Cześć Przemku,
powiem Ci, że ja już się nie mogę doczekać wiosny gdyż lubię jazdę rowerkiem i jak tylko pogoda na to pozwoli będę nim do pracy jeździł :D. Wtedy żadne "korki" mnie nie będą dotyczyły ale niestety jeszcze trochę muszę poczekać zanim wyruszę w trasę :D .

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

No tak to rowerkiem na pewno bedziesz szybciej, przejezdzał przez zakorkowane centrum miasta. Ja chociaż żadko jezdże autobusem to ostatnio jestem niejako zmuszony podróżować tego typu środkami komunikacji, jestem troszkę rozczarowany warunkami tam panującymi. Pomijam juz oczekiwanie na autobusy, wiadomo jaka jest sytuacja na drogach Wrocławia, i tłok jaki panuje w autobusie. Ale fakt, że nie są one ogrzewane w dostateczny sposób to juz tego nie pominę. W końcu czasy Ikarusów czy innych autobusów pamietających czasy poprzedniego ustroju juz mineły. teraz są o niebo lepsze autobusy, i niewiem czy kierowcy nie wlaczają klimy(latem jest to przzeciez uciażliwe podczas upałów) czy też nie mogą (klima tam jest, chyba że sie myle). Ktoś pewnie powie, że jestem wygodnicki, ale to nieprawda kilka lat jazdy poczciwym maluchem w zimie oduczyły mnie tego, tak samo tez jeżdzilem przecież autobusami i jakoś potrafilem przezyc. Może przy nowej konkurencji jakość podróżowania sie polepszy. 8)

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam,
zgodzę się z Tobą całkowicie i również mnie to irytuje gdyż człowiek płaci za bilet (nie tak znowu mało), a ma zimno w autobusie, a w lecie znowu gorąco. Wiem, że te nowe żółte autobusy (zresztą widnieją na szybach naklejki) mają "klimę" ale nie każdy kierowca z niej korzystał (nie wiem dlaczego)? A teraz jeżdząc w zimie gdzie każdy chce się rozgrząć jadąc do domu jest znowu zimno. Dobrze, że pojawi się konkurencja, która może nie będzie oszczędzała na ogrzewaniu autobusów, zresztą niedługo się o tym przekonamy :D.

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Znowu posypało a drogi nie odsniezone, jazda figurowa....chodniki podobnie moj apel nie dotarł :(

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Musimy się chyba wszyscy z tym pogodzić, że niestety Nasze chodniki nie będą takie jakbyśmy tego chcieli ale cóż pozostaje tylko czekać na lepsze (oby nie do następnej zimy :D ). To apel do Naszych władz. :D .

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

No dobra, ale chcieć to móc. Ja systematycznie odśnieżam chodnik przed swoją posesją, i mój chodnik nie jest na kilka metrów. Ale zuważyłem, że jak osobiście zaczniesz coś robić to inni pójdą w twoje ślady widzę to po sąsiadach, że kiedy u mnie jest odsnieżone to pózniej u nich też... :D

ODPOWIEDZ