Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
headstar
Posty: 5
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 11:09

Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: headstar »

Witam,

Jak pewnie część mieszkańców zauważyła w Siechnicach pojawiły się nowe znaki drogowe. Dobrze, że wszystko zmierza do uporządkowania ruchu, ale czy straż miejska mogłaby się zainteresować chociażby skrzyżowaniem ul. Fabrycznej i Stawowej, a właściwie rondem przy GCK. Po pierwsze oznakowanie jest na tyle niefortunne, że jadąc od centrum właściwie nie widać znaku, że jest to rondo. Po drugie chyba parkowanie na rondzie nie jest dozwolone, a zdarza się to bardzo często.

Pozdrawiam,
headstar

atomowiec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek, 17 maja 2011, 07:21

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: atomowiec »

Bardzo czekałem na znaki pionowe (poziome to jeszcze sfera marzeń) w Siechnicach, ale utworzenie ronda bez zmiany geometrii skrzyżowania przy GCK uważam za zły pomysł. Co dzień jako jedyny okrążam wysepkę podczas gdy inni lecą pod prąd i się śmieją ze mnie. Co do parkowania to straż miała by tam stały dochód bo zaparkować tam to naprawdę nie ma gdzie, no ale na skrzyżowaniu jest to ewidentnie niedozwolone. co do samego znaku to niestety żeby był widoczny to musiałby być zawieszony na bramownicy nad jezdnią bo inaczej nigdy nie będzie widoczny. Druga sprawą jest że nawet znaki nie wykorzenią z ludzi "niezniszczalności".
P.S. Pozdrawiam pana który jadąc w stronę gimnazjum ma zawsze pierwszeństwo na skrzyżowaniu Gimnazjalnej z Piłsudskiego. do zobaczenia następnym razem w towarzystwie policji:)

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: gryllu »

jest jeszcze jedna dobra rzecz;)
Jak się wjeżdża do Siechnic od strony Wrocławia w kolejową, to nie ma żadnego znaku, że zaczyna się teren zabudowany i tak naprawdę do pierwszego ograniczenia do 40km/h można jechać spokojnie 90, bo nie ma podstaw nawet do ukarania takiego człowieka;)

headstar
Posty: 5
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 11:09

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: headstar »

Pół biedy, jak taki delikwent mknący przez rondo pod prąd jedzie przed lub za nami, gorzej jak się na takiego wpada jadąc w kierunku centrum - prosto na czołówkę.
@atomowiec - mam nadzieję, że ten pan którego pozdrawiasz to nie ja ;-), zawsze starałem się tam ustępować pierwszeństwa, bo nawet bez znaku Piłsudskiego jest z prawej dla jadących w stronę gimnazjum.

Pozdrawiam

atomowiec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek, 17 maja 2011, 07:21

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: atomowiec »

headstar pisze:@atomowiec - mam nadzieję, że ten pan którego pozdrawiasz to nie ja ;-), zawsze starałem się tam ustępować pierwszeństwa, bo nawet bez znaku Piłsudskiego jest z prawej dla jadących w stronę gimnazjum.
Jest tam jeden taki niezniszczalny kierowca co twierdzi, że zawsze i wszędzie ma pierwszeństwo (honda civic lub renault laguna, nie popatrzyłem uważniej).
Jeśli chodzi o znaki terenu zabudowane przez skrzyżowaniem na SK to już 2 lata temu pamiętam wątek o tym, i taka konkluzja mi się nasuwała wówczas że tępo wzrostu miasteczka przerosło jego włodarzy i po 2 latach mieszkania w Siechnicach tylko się w tym utwierdzam.

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: dybek61 »

Nowo wytyczone rondo przy GCK to zwykły knot!Wszystko za sprawą parkujących na nim samochodów.Druga sprawa.To jak to jest:po jednej stronie nie wolno parkować,a po drugiej wolno.Chodzi mi tu o parkowanie przed bankiem na Fabrycznej.Droga wąska tuż przed wjazdem na rondo,a tłok w tym miejscu niesamowity.Mam nadzieje że to tylko przeoczenie,no chyba że jest to zwykły brak wyobraźni urzędników.

pablos89
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2011, 20:39

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: pablos89 »

Jeśli chodzi o parkowanie na Fabrycznej przed Bankiem to się zgadzam natężenie ruchu jest dość spore ,a zaparkowane samochodu utrudniają tam strasznie komunikację. Co do ronda to oznakowanie nie za bardzo pokazuje jak jechać szczególnie ,że zauważyłem sporo kierowców jeżdżących na pamięć. Proponowałbym na jezdni namalować znaki poziome aby kierowały na rondo

Awatar użytkownika
Puoteck
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 19:09

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: Puoteck »

Nowe oznakowanie oklejone czarną folią.

atomowiec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek, 17 maja 2011, 07:21

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: atomowiec »

Teraz każdy ze znaków będzie oficjalnie odkrywany poprzez zdjęcie folii.
Tak poważnie to stworzyło to jeszcze większe zagrożenie w ruchu, bo nie wiadomo czy na ulicy krzyżującej się znak został zakryty.

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: gryllu »

nie chcę obrażać człowieka, który zarządza tematem rozmieszczenia znaków w naszym urzędzie, ale kurde to trzeba kompletnie nie myśleć, żeby taką akcję zrobić.
Najpierw stoją znaki, wszyscy zaczynają uważać i stosować się do nowych oznaczeń, aby któregoś pięknego ranka zastanawiać się WTF i czemu te znaki są pozasłaniane. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie fakt, że trzeba się rozglądać czy znaki na głównej drodze są też pozasłaniane i nie jest to jakiś głupi dowcip. Dzięki temu spowodowano całkiem niezłe zamieszanie.

VICO
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 24 stycznia 2010, 21:04

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: VICO »

Niestety żyjemy tylko w Polsce, od pewnego czasu nic mnie już tutaj nie zdziwi. Rano też miałem Zonka jak jechałem do pracy.

gregorio
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 29 marca 2011, 09:01

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: gregorio »

I jak tam z tymi znakami. Jedne bez folii, inne dalej pozasłaniane. Czyżbyśmy czekali na jakieś oficjalne otwarcie? Ktoś będzie przecinał wstęgi na każdym znaku?

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: gryllu »

Oprócz folii niektóre znaki zasłaniają też drzewa:) także jest coraz zabawniej:D

LADY.DIIL.88
Posty: 14
Rejestracja: środa, 23 maja 2012, 19:19

Re: Zmiany w organizacji ruchu - prośba do straży miejskiej

Post autor: LADY.DIIL.88 »

Właśnie czy ktoś wie o co biega z tymi znakami??? "Niemiejscowi" mają niezwykłe utrudnienia:P Gdy po raz pierwszy przyjechałam do Siechnic nie wiedziałam jak mam tu jeździć:P Nie było znaków to wiadomo, że korzysta sie z reguły prawej ręki... no ale np jadąc z Wrocka do Siechnic przez kolejową to jest jakaś masakra:p o ile dobrze pamiętam ul.Lwowską czy jak jej tam:p <po prawej str> to wcale nie widać, że tam jest jakaś ulica:P kiedyś <na początku> to mało nie wjechałam w inne auto:P wyskoczył mi Gościu właśnie z tej ulicy na hardcorea :P dobrze, że mam dobre hamulce:P - dopiero po tym fakcie zobaczyłam ulicę:P spoko:P a tak się cieszyłam już, że postawili te znaki ale nie na długo:p nie wiem czyj to był pomysł je zakrywać folią?! no sory... bardzo...:P albo miasto wydaję pieniądze z GŁOWĄ albo nie.:P!

ODPOWIEDZ