Biegacze gminni łączcie się!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Filip Ides
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 19:32

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: Filip Ides »

Oczywiście! Bardzo chętnie! Z dumą będziemy je nosić wygrywając medale!
Napiszę na priv w tej sprawie. Ucieszyło nas zainteresowanie Rady Mieszkańców!
(To jeszcze w pakiecie chyba poprosimy o zmianę nazw ulic: po co mamy zdzierać buty na Staszica/Kwiatkowskiego jak możemy na Kusocińskiego/Szewińskiej :)) I przy okazji przemianowałoby się Gminną Strefę Aktywności Gospodarczej na Gminną Strefę Aktywności Fizycznej (tzw. Fitness Zone)! No bo co się tam dzieje (szczególnie wieczorami) - wygląda jak jakaś olimpijska wioska sportowa!

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: grom »

Może już Staszica i Kwiatkowskiego zostawmy.
Ale mamy nowy stadion lekkoatletyczny.
Proponuję konkurs na jego nazwę -
może śp. Tadziu Ślusarski?
Prosze o propozycje.
GRoman
PS. Może ktoś ma ma zdolnosci plastyczne i zaprojektował by "siechnicką" koszulkę?

Filip Ides
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 19:32

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: Filip Ides »

Koszulki z motywem siechnickim to znakomity pomysł. Już go kiedyś rozważaliśmy wewnątrzklubowo - sponsora trzeba. (Przypominam sobie że na jednym z pierwszych biegów siechnickich rozdawane były koszulki z herbem Siechnic). Może w ramach pakietu startowego na tegoroczny majowy bieg organizatorzy dołączą koszulki biegowe dla wszystkich startujących. Wszyscy byliby zadowoleni: darmowe koszulki (dobrej jakości) przyciągną więcej uczestników, a promujące Siechnice logo i hasło będzie na piersiach biegaczy przez kilka następnych lat biegało po świecie.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: grom »

Rada Mieszkańców już przyjęła uchwałę, że pomoże. Poszukam sponsorów. Potrzebuję tylko ludzi z doświadczeniem (materiał, kształt, itd), no i oczywiście dobrego projektu. Spróbuje uruchomić też młodzież gimnazjalną, może ona coś zaproponuje.
GRoman

Filip Ides
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 19:32

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: Filip Ides »

Ludzie z doświadczeniem są. Na projekt graficzny faktycznie można ogłosić konkurs wśród młodzieży szkolnej lub wszystkich mieszkańców (logo klubowe na przykład już jest). najprościej byłoby gdyby gmina dając dotację dla organizatorów biegu majowego (może to będzie Pro-Run, jak ostatnio) uściśliła wymagania: że ma być w pakiecie koszulka i oni już sami wszystko załatwiają - zamawiają 1000 koszulek hurtowo, (unisex, w różnych rozmiarach) robią nadruk w 5 sekund z zadanego projektu i już.

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: anna86 »

Ktoś tu mówił że wiosna nadeszła czy coś?...

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: grom »

Przedpole rozpoznane.
Rada Mieszkańców w najbliższych dniach zamówi w firmie "Koral" ok. 300 wyszywanych herbów o wielkości ok. 5 x 6 cm do naszycia na koszulkę. Cena, którą zapłacimy to lekko powyżej 3 zł za sztukę. Jeśli dojdzie do herbu nazwa "Siechnice" to może podskoczy do 4 zł. Do zainteresowanych trafia tydzień/ dwa tygodnie po świętach Wielkanocnych. Kontak w tej sprawie do G. Roman (602 260 196 lub [email protected]).
GRom

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: anna86 »

Filip Ides pisze:Koszulki z motywem siechnickim to znakomity pomysł.
Tylko błagam: już nic z kominami!

Filip Ides
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 19:32

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: Filip Ides »

anna86 pisze:Ktoś tu mówił że wiosna nadeszła czy coś?...
Mnie też to wkurza. Kiedy się już skończy ten lód, błoto śniegowe, koleiny, zaspy, deszcz i wiatr? Przecież biegać nie ma po czym! Nogi można połamać! Jak tu się przygotowywać do startów?
Na stronie półmaratonu ślężańskiego napisali:
"W ostatnią niedzielę część trasy za przełęczą Tąpadła była oblodzona. Codziennie kontrolujemy ten odcinek. W czwartek trasa zostanie dokładnie oczyszczona i posypana solą. W sobotę możemy się spodziewać czarnego, nieoblodzonego asfaltu. Idealnego dla nas podłoża."
Akurat! Czyli względem tego trzeba będzie zastosować smarowanie butów. Niezbędna konsultacja Justyny Kowalczyk.

Filip Ides
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 19:32

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: Filip Ides »

Wspaniałe rzeczy dzieją się w najbliższym czasie: w nadchodzący weekend wielce zacne grono naszych klubowiczów biegnie w półmaratonie ślężańskim, druga część (jeszcze zacniejsza) w warszawskim, a jeszcze inni w poznańskim dwa tygodnie później, a nawet w berlińskim! A niektórzy we wszystkich! Co się dzieje! To się nazywa rozpoczęcie sezonu z grubej rury! Pogoda jest wymarzona :) więc liczymy na rekordy życiowe...

kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: kfiatek73 »

Witam wszystkich Siechnickich biegaczy!
Poradźcie mi jakie buty do biegania kupić? Kto inny, jak nie Wy, będziecie wiedzieli w czym biega się najlepiej po wałach i okolicach naszego miasta. Zaczynam dopiero przygodę z bieganiem, ważę około 83 kg i stopę mam raczej neutralną. Nie wiem czy kupić buty na twarde powierzchnie, miękkie czy jakieś całkiem terenowe? Proszę tylko o propozycje do kwoty około 200zł bowiem do droższych butów trzeba chyba samemu nabrać doświadczenia aby być świadomym wyboru. THX :D

Filip Ides
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 19:32

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: Filip Ides »

Najlepszym sposobem jest pójść do fachowego sklepu dla biegaczy, gdzie kompetentna obsługa dobierze odpowiednie buty (co nie znaczy tanie). Trzeba na miejscu dać zbadać sobie stopę, wyjaśnić jaki rodzaj biegania, jak dużo, w jakim celu, na jakim podłożu, itp. Moje pierwsze dwie pary były absolutnie źle dobrane, bo nikt nie doradził, na szczęście już je zajechałem. Żeby nie narazić się na takie błędy dobrze jest pójść ze znajomym biegaczem, doświadczenie jest bardzo pomocne.

Filip Ides
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 19:32

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: Filip Ides »

Krótka relacja z Sobótki:
To był nadzwyczajny bieg! Ze względu na trudność trasy, wiele długich podbiegów, mróz - na górze musiało być ok. -10, bo zamarzały gile i woda w kubkach, wiatr, podłoże w większości dobrze oczyszczone ale gdzieniegdzie trochę lodu i błota pośniegowego. Byli kolesie w krótkich rękawkach i spodenkach, nie wiem czy przeżyli, ja miałem kalesony. Tak trudnej i wymagającej trasy jeszcze nie biegłem, ale dałem z siebie wszystko i pobiłem siebie o 7 minut od ostatniego rekordu! Udało się!

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: anna86 »

I jak tu biegać w taką pogodę? :twisted:

ODPOWIEDZ