Droga w Radwanicach prosto na tamten świat...

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: Droga w Radwanicach prosto na tamten świat...

Post autor: kfiatek73 »

Wczoraj około godziny 17:45 jechaliśmy z rodziną z Siechnic do Wrocławia. W Radwanicach na tym lekkim łuku drogi ( od strony Siechnic ) w miejscu niedozwolonym przechodziły prze jezdnię dwie kobiety z dwójką dzieci!!! Oczywiście cała czwórka w szaro-czarnych ubraniach bez jakichkolwiek odblasków czy tym podobnych. Za nami jechał samochód który szykował się do wyprzedzania oślepiając jednocześnie nas w lusterkach.Nie napiszę co mówiliśmy o tych babach.... Ps. Jechaliśmy ok. 50km/h.

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Droga w Radwanicach prosto na tamten świat...

Post autor: dybek61 »

A może Biedronka partycypowała by w budowie np.kładki dla pieszych?W końcu zarabia niezłe pienądze na mieszkańcach Radwanic i nie tylko.

M&M
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 18:05

Re: Droga w Radwanicach prosto na tamten świat...

Post autor: M&M »

jednak powinien to być jakiś organ administarcyjny - nie wiem kto bo nie jestem w tym fachowcem ale w ogóle lokowanie budynków mieszkalnych, usługowych po obu stronach krajówki musi pociągać za sobą pytanie o to w jaki sposób skomunikować ruch pieszych, za chwilę podobna sytuacja będzie w Siechnicach

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Droga w Radwanicach prosto na tamten świat...

Post autor: maciek.wroclaw »

Zbudować wysepkę typu azyl dla pieszych i po problemie.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Droga w Radwanicach prosto na tamten świat...

Post autor: grom »

Nie chciałbym być namolny, ale najlepsze efekty osiągnie się wówczas gdy wykonane zostaną trzy elementy:
1. światła dla pieszych,
2. azyl dla pieszych w drodze,
3. poprawa oświetlenia przejścia.
Co do odpowiedzialności "Biedronki" za wypadek to bez przesady. Natomiast co do partycypacji "Biedronki" w kosztach wyżej wspomnianych inwestycji to już nie ma wątpliwości. Podstawą jest art. 16 ust. 2 mówiący o współfinansowaniu inwestycji drogowych jeśli w wyniku działań firmu wzrósł ruch na ciagu komunikacyjnym. O ile w przypadku ruchu samochodowego to trudno w tym wypadku taki wzrost udowodnić, o tyle w przypadku ruchu pieszego i rowerowego to nie stanowi to problemu.
Wykonawcom wspomnianych inwestycji winien być właściciel drogi (Wrocławski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad). A wspierać finansowo powinna je "Biedronka".
Grom

marek-kronikarz
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 4 czerwca 2010, 17:52

Re: Droga w Radwanicach prosto na tamten świat...

Post autor: marek-kronikarz »

Byłem na pogrzebie ś/p Marii (75) , pełna kaplica ludzi , na tackę zbierałem i krzyż niosłem , niech odpoczywa w pokoju wiecznym.Amen...

ODPOWIEDZ