Koszmar komunikacujny do Wrocka

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
MojeMiastoSiechnice
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 9 listopada 2010, 16:05

Koszmar komunikacujny do Wrocka

Post autor: MojeMiastoSiechnice »

Czytając dzisiejsze doniesienia prasowe jestem wstrząśnięty problemem komunikacyjnym w naszej gminie. Sam do pracy jeżdżę autem także tego problemu wogóle nie dostrzegałem. A tu proszę ścisk ,tłok kłótnie...spóźnione autobusy, za mało autobusów!. Czy jest taki duży problem aby rozwiązać ten problem na szczeblu samorządowym? Czekam na wasze opinie i komentarze.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Koszmar komunikacujny do Wrocka

Post autor: maciek.wroclaw »

Trzeba sobie kupić autko i nim jeździć, szybko, wygodnie, w zimnie ciepło :)

Awatar użytkownika
destroyer
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 29 marca 2009, 09:31

Re: Koszmar komunikacujny do Wrocka

Post autor: destroyer »

Jak w temacie:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/duze-problemy-mieszkancow-okolic-wroclawia,1,4894065,region-wiadomosc.html

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Koszmar komunikacujny do Wrocka

Post autor: maciek.wroclaw »

Bo mamy tylko 1 trasę dojazdową do Wrocławia, i chyba w tym tkwi problem. Może most w Łanach coś zmieni.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Koszmar komunikacujny do Wrocka

Post autor: grom »

Problemy komunikacyjne pomiędzy Siechnicami i Wrocławiem narastają. Od kilku lat proponuję ich rozwiązanie na łamach forum (wczesny wątek Siechnice - przyszłość miasta). Nie roszczę sobie pretensji do nieomylności. Nie oczekuję, iż moje propozycje zostaną przyjęte w całości. Zdaję sobie sprawę z problemów w rozmowach z władzami Wroclawia.
Proszę jedynie o pile zajęcie sie tym problemem całościowo. Przetarg we wrzesniu wynika z upływu dotychczasowej umowy i nowej ustawy. Ale już przed przetargiem trzeba wynegocjować jego podstawowe założenia z przedstawicielami władz Wrocławia. Dobrze by też było wcześniej poznać oczekiwania i opinię mieszkańców.
I jeszcze jedno - jaka jest kondycja firmy obsługującej nasze połączenie. Wypadanie autobusów, awarie, częste spóźnienia mogą być sygnałem problemów firmy "Polbus". Czy jesteśmy pewni, że skala problemów nie będzie narastać.
Grom

ODPOWIEDZ