Co z tą gminą panie burmistrzu...

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Awatar użytkownika
zebra102
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 00:00

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: zebra102 »

Frodo, Terminatorka i obserwatorgminny mają rację- w GOSIRze niezłe rzeczy się dzieją... ale co się dziwić- przez 12 ostatnich lat rządzenia jednego wójta, można było sobie ,,ułożyć" ekipę... przykład- jeden radny gminny (chyba z Radwanic...), w zeszłym roku objął funkcję w GOSIRZe przed końcem kadencji poprzedniego burmistrza- dobrze, że zwracacie uwagę na ten temat- trochę to nie tak, że radny, co kontroluje prace urzędników, sam jest pracownikiem gminy... podwójna pensyjka wpada
Nowy burmistrz powinien się zająć tym tematem.
Dobrze, że teraz idą wybory w Siechnicy!- tutaj trzeba wybrać sprawdzonych-(starych) radnych, to nie będzie takiego bałaganu, przynajmniej.

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: cygan »

Do zebra 102.
Czy nowi mieszkańcy Siechnic nauczą się odmieniać nazwę własnej miejscowości poprawnie?
1-Siechnice odmieniamy tak jak Katowice.

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: cygan »

zebra102 pisze: Dobrze, że teraz idą wybory w Siechnicy!- tutaj trzeba wybrać sprawdzonych-(starych) radnych, to nie będzie takiego bałaganu, przynajmniej.

Nie starych radnych a nowych i lepszych.
Stara elita się wypaliła.Gdyby miała pomysły to by je zrealizowała.

Potrzebna jest nowa siła z nowymi pomysłami.

Myślę że strona na forum z naszymi potrzebami pomogła by radnym w rozpatrywaniu i podejmowaniu działań związanych z naszymi zapotrzebowaniami i uwagami.
Bo jak narazie to mamy te sprawy tak rozsypane po forum jak bierki na stole.

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: frodo »

Zebra102, trochę przesadzasz...
przykład- jeden radny gminny (chyba z Radwanic...), w zeszłym roku objął funkcję w GOSIRZe przed końcem kadencji poprzedniego burmistrza- dobrze, że zwracacie uwagę na ten temat- trochę to nie tak, że radny, co kontroluje prace urzędników, sam jest pracownikiem gminy... podwójna pensyjka wpada
Radny nie ma pensyjki, tylko dietę (jak jest na maksa zaangażowany w pracę radnego, to może "wyciągnąc" ok 800 zł) ... więc nic dwa razy nie wpada. Zresztą, w GOSiRze to chyba nie pracuje na pełnym etacie (nie wiem, czy w ogóle na etacie), czy to nie bardziej funkcja społeczna, albo jakieś zlecenie. Ale nie mówię na 100 proc. bo nie wiem.
Reasumując, nie popadajmy w paranoję.
A co do
Nowy burmistrz powinien się zająć tym tematem.
to nie wiem czy to jest najlepszy pomysł. Już wziął się za urząd, a zwłaszcza wydział inwestycyjny, z którego albo wszystkich zwolnił, albo sami uciekli, jak zaczęli być traktowani jak śmieci.
Ale jak sobie wybraliśmy, tak mamy.

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: icodalej »

cygan pisze:Do zebra 102.
Czy nowi mieszkańcy Siechnic nauczą się odmieniać nazwę własnej miejscowości poprawnie?
1-Siechnice odmieniamy tak jak Katowice.
Może najpierw wyedukujcie "starego" mieszkańca (pomijając to że Przewodniczącego Rady Miasta).

W wątku Szybka kolejka Siechnice-Długołęka http://siechnice.com.pl/forum/forum/viewtopic.php?t=3059 preferuje inną odmianę:
grom pisze:.... jedno z nich będzi zaczynać się w Jelczu i będzie przez Siechnicę biegło do Wrocław Głównego. ...
GRom
Ale to tak na marginesie tematu :wink:

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: cygan »

icodalej pisze:
cygan pisze:Do zebra 102.
Czy nowi mieszkańcy Siechnic nauczą się odmieniać nazwę własnej miejscowości poprawnie?
1-Siechnice odmieniamy tak jak Katowice.
Może najpierw wyedukujcie "starego" mieszkańca (pomijając to że Przewodniczącego Rady Miasta).

W wątku Szybka kolejka Siechnice-Długołęka http://siechnice.com.pl/forum/forum/viewtopic.php?t=3059 preferuje inną odmianę:
grom pisze:.... jedno z nich będzi zaczynać się w Jelczu i będzie przez Siechnicę biegło do Wrocław Głównego. ...
GRom
Ale to tak na marginesie tematu :wink:

Mądrych słuchaj
Umiejących naśladuj
Głupich unikaj.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: grom »

Musze przyznać, że z pewnym rozczuleniem śledzę naszych internautów, w których drzemiące skłonności nauczycielskie od czasu do czasu dają o sobie znać. Z rozczuleniem, ponieważ przypominam sobie od razu moją nauczycielkę polskiego ze szkoły podstawowej w Siechnicach, u której z dyktanda zawsze miałem pałę. Pani Abram zwykła mi wtedy powtarzać: "Roman ty się chyba nigdy nie nauczysz ortografii. Ty się przynajmniej naucz mądrze pisać".
Pozwólcie, że z dwóch możliwości pisania bez błędów i pisania z sensem wybiorę tę drugą. W tej pierwszej jestem zdecydowanie słabszy.
Osoby o zacięci "prokuratorskim", broniace polszczyzny a buszujące po naszym forum informuję; oprócz popełniania błędów podczas pisania w internecie mam jeszcze szereg innych ułomności. Lubię Niemców i Czechów; mieszkałem kiedyś trzy miesiące w Izraelu, w kibuc; już podczas pierwszego przesłuchania na SB przyznałem się, że jestem katolikiem; ożeniłem się mając dopiero 32 lata; nie lubie piłki nożnej, lubię lekkaatletykę; wolę wino niż wódkę; od dziecka kolekcjonowałem znaczki pocztowe a nie puszki po piwie; większą wagę przykładam do tego co ma mi do przekazania mój rozmówca (korespondent) niż do tego w jakiej czyni to formie; itd.
Jeśli mogę prosić, "Internetowi nauczyciele" odpuśćcie mi. Nie dała rady nauczyć mnie wszystkich zasad polskiej pisowni maja ulubiona nauczycielka, to i Wy nie dacie rady. Co kilka tygodni, którys z Was podejmuje te z góry skazane na klęske próby. Musi Wam wystarczyć to, że pośmiejecie się ze mnie i z moich przywar, we własnym gronie przy piwie.
Znajdźcie radość w zgłaszaniu nowych pomysłów na Siechnice. Na wychowanie i nauczanie takiego "starca" jak ja szkoda Waszego "świętego zapału".
Może zajmijcie się naszymi dziećmi ze szkoły podstawowej w Siechnicach. w minionym roku szkolnym jej absolwenci uzyskali najniższy wynik z egzaninu końcowego w naszej gminie.
Grom

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: icodalej »

Szanowny grom'ie. Proszę nie brać moich uwag tak bardzo do siebie :)
To był raczej przytyk właśnie do tych "nauczycieli" którzy ciągle poprawiają innych (także na forach) w kwestii odmiany Siechnica/Siechnice.
A swoją drogą może Rada Miasta zorganizuje jakąś akcję edukacyjną w tym zakresie?

Ale wracając do głównego wątku. Ciekawi mnie jak idą postępy terminatorki111 w tropieniu rzeczonego przekrętu.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: grom »

W naszym codziennym życiu musimy być ciagle taktowni, poważni, przestrzegający jakiś mniej lub bardziej mądrych zasad, to przynajmniej w internecie niech będzie trochę radości i śmiechu. Nie mam pretensjo do nikogo. Tekst, który napisałem sam mi się ułozył w głowie. Wydał mi się zabawny, więc go napisałem. Piszmy też śmieszne rzeczy!
Grom

terminatorka111
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 27 września 2011, 08:52

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: terminatorka111 »

:twisted: ???

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: icodalej »

Możesz rozwinąć myśl?

ewenement
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 07:52

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: ewenement »

pełnił Pan takie zaszczytne funkcje...a nie umie Pan poprawnie pisać?
przecież to wstyd jest... ja bym się ze wstydu spalił...

Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: Tosia35 »

Wiesz ewenemencie ja bym się nie spaliła ,ważne że jest napisane czytelnie i zrozumiale, ja też robię błędy i co to za wstyd ,jaki wstyd ? myślę że złośliwe są Twoje uwagi .

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Co z tą gminą panie burmistrzu...

Post autor: maciek.wroclaw »

Pan grom to bardzo w porządku facet, pisze naprawde interesująco, ale faktycznie odmiana tych nieszczęsnych SIECHNIC to małe piąte koło u wozu :) Można poćwiczyć i nabrać nawyku. Reszta jest OK.

ODPOWIEDZ