gminne obiekty GOSiR Siechnice

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: obserwatorgminny »

Rozpoczynam cykl objazdowy prezentujący stan obiektów sportowych (i nie tylko) zarządzanych przez GOSiR Siechnice.Na początek boisko ze sztuczną trawą w Siechnicach, które Gminę kosztowało ok. 3 mln. zł.
Obiekt zaniedbany, trawa wokół boiska niewykoszona, śmieci walają się jakby nikt od miesięcy nie robił porządków. Na obiekcie tuż przy boisku piłkarskim trwają prace związane z budową domku klubowego - obiekt niezabezpieczony.Stan sztucznej trawy na boisku pozostawia wiele do życzenia, widać że nikt nie wykonuje zabiegów pielęgnacyjnych ( a tak, taka nawierzchnia wymaga szczególnej troski gdyż jej wymiana to kwota rzędu 1 mln zł).Wykopano rząd ławek i ustawiono je wzdłuż ciągu komunikacyjnego, owe ławki stwarzają niebezpieczeństwo w trakcie zawodów sportowych.
wykopane i niezabezpieczone ławki
wykopane i niezabezpieczone ławki
Zdjęcie083.jpg (282.19 KiB) Przejrzano 9831 razy
bądź w trakcie prowadzonych zajęć wf gimnazjum.Porządek w obszarze wygrodzonym pozostawia także wiele do życzenia co ilustruje zdjęcie. Sądzę, iż po powtórnej weryfikacji DZPN obiekt nie może spełniać kryteriów prowadzenia zawodów sportowych.
Obiekt , który miał być wizytówką Gminy Siechnice, popadł w niełaskę obecnych władz.Dlaczego tak się dzieje?
Sądzę, że po odwiedzinach następnych obiektów sportowych będę mógł udzielić odpowiedzi.cdn

MojeMiastoSiechnice
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 9 listopada 2010, 16:05

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: MojeMiastoSiechnice »

Codziennie jeżdże przez gimnazjum do pracy i faktycznie wygląda to nieciekawie i niebezpiecznie. Ani budowa zaplecza socjalnego(zero prac od kilku tygodni!!!ani jednego pracownika!!!) ani obiekt (wszechogarniający bałagan) nie sprawia wrażenia jakoby miało to być priorytetową inwestycja.syf,brud i niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku....szkoda...Jako mieszkaniec Siechnic mam nadzieje że ktoś wkońcu nad tym zapanuje zanim zarośnie to chaszczami i sen o pięknym projekcie Odra Velo zamieni się w koszmar...

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: obserwatorgminny »

W temacie miejsc siedzących nic się nie zmieniło czyli jak nie było ta nie ma.Rozgrywki się toczą w najlepsze, zawodnicy zostawiają kawałki skóry z kończyn na wyłożonym chodniku betonowym w odległości ok.0,5 m od linii bocznej boiska.
Zdjęcie094.jpg
Zdjęcie094.jpg (186.03 KiB) Przejrzano 9602 razy
.
Co za mędrzec wymyślił chodnik z kostki w bezpośrednim sąsiedztwie płyty boiska?.
Wystarczy nieco wyobraźni, co się stanie w przypadku upadku zawodnika na tej nawierzchni.

Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: Tosia35 »

Do pierwszego nieszczęśliwego wypadku, kostka około metra powinna być zastąpiona sztuczna trawą ,bo ten mędrzec he he he nie pomyślał o tym że dzieci również tam grają w piłkę.

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: obserwatorgminny »

Odnoszę wrażenie , że nikt ze służb gminnych nie panuje nad realizacją inwestycji ogólnie mówiąc sportowych w Siechnicach.Najpierw rozpoczęto wykonywanie oświetlenia parkowego wokół płyty boiska ze sztuczną trawą sic!!! ( do czego ma służyć to oświetlenie nie wiem ) - nie zostało dokończone , kable wystają z ziemi jeszcze nikt ich nie ukradł, do czasu.W międzyczasie rozpoczęto budowę stadionu lekkoatletyczno - piłkarskiego - roboty zostały wstrzymane w opinii kierownika budowy ze względu na brak zastępczego projektu wykonawczego, okazało się , że w realizacji przeszkadza..... słup energetyczny ( jakby go w trakcie projektowania nikt nie zauważył). Nie mając nic do roboty firma , która wygrała przetarg rozpoczęła budowę domku klubowego przy boisku ze sztuczną trawą.Na chwilę obecną ( przypominam,że zastępca burmistrza stwierdził 70% stan zaawansowania robót) budynek straszy gdyż bezpośrednio przed okresem zimowym nie posiada dachu ,okien,drzwi.Za to firma przygotowuje elewację zewnętrzną sic!!!.
Czy ktoś w gminie panuje nad sytuacją?? Sądzę, że nie panuje. Przypomnę,że całość zadania opiewa na kwotę ok. 7 milionów złotych polskich.
Niegospodarność widać tu w normalnych okularach, żal marnowanych środków tak ciężko wywalczonych przez Groma.
Co na to panowie inspektorzy gminni nadzorujący inwestycję? Bo jeżeli brak środków pienieżnych w Gminie na realizację zadania, to trzeba odważnie powiedzieć " nie robimy nic" a nie zaczynamy wszystko," jakoś to będzie".

kopiejko
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 00:21

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: kopiejko »

obserwatorgminny pisze:Odnoszę wrażenie , że nikt ze służb gminnych nie panuje nad realizacją
Cholewcia jasna- pan, panie ,,obserwatorze gminny" to męczarnie przeżywa, widząc te wszystkie problemy... Może to właśnie pan powinien zarządzać GOSIRem... ale czy aby się pan o to nie starał i stąd teraz takie czarnowidztwo... ? :wink:
obserwatorgminny pisze: tak ciężko wywalczonych przez Groma.
dla zwiększenia dramatyzmu bym napisał- ,,wydartych z othłani" albo ,,zdobytych morderczą pracą dzięki niesamowitej kontemplacji i nadwzwyczajnym umiejętnościom ponadprzeciętnej inteligencji Groma"
kurcze, gdyby nie on, to normalnie wszyscy by jak dzieci we mgle pogineli...
Panie Darku, nie przesadzajmy już z tym lukrem :D już tak sobie nie cukrujcie

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: obserwatorgminny »

Szanowny panie kopiejko, być może że panu lata koło pióra to co się dzieje w gminie, mnie natomiast to bardzo interesuje. I szlag mnie trafia jak widzę partactwo jakie odbywa się za gimnazjum.

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: obserwatorgminny »

W gminie oraz w funkcjonujących komisjach Rady Gminy szuka się oszczędności co świadczy o problemach z realizacją budżetu w bieżącym roku.
Z drugiej jednak strony lekką ręką wydaje się kilkadziesiąt tysięcy złotych na bezcelowe wręcz idiotyczne inwestycje. Oto przykład:
DSC01219m.jpg
DSC01219m.jpg (450.81 KiB) Przejrzano 9179 razy
.
Jakiś cymbał ,bo trudno tę osobę inaczej nazwać zaprojektował i dopuścił do realizacji oświetlenie parkowe wokół boiska ze sztuczną nawierzchnią w Siechnicach. 24 lampy parkowe ich montaż, instalacja, skrzynka rozdzielcza,pomiary to w obecnych cenach ok.70 tys.złotych.
Tylko pytam się po co? Na boisku funkcjonuje już oświetlenie na wysokich masztach spełniające potrzeby obiektu.Natomiast zainstalowane oświetlenie parkowe będzie systematycznie uszkadzane przez ...piłki.
Na tym kończę wpis ,bo jak o tym myślę to szlag mnie trafia.
Wkleję jeszcze tylko ten zaawansowany w 70% budynek klubowy na boisku
DSC01220m.jpg
DSC01220m.jpg (332.18 KiB) Przejrzano 9179 razy
.
I to narazie na tyle...cdn

MultiSkurwol
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2012, 20:57

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: MultiSkurwol »

Oświetlenie na tych wysokich słupach ma za zadanie oświetlać boisko w czasie jego użytkowania a to 'nieszczęsne' oświetlenie parkowe jak je tu nazywacie ma na celu świecić przy budynku bo z tego co widze jest tam nowa siatka ogradzająca a co za trym idzie może w projekcie tam coś ma sie znajdować Nie znam projektu od a do z takie są moje przypuszczenia.
a co najważniejsze to muszę sie zgodzić że obiekty sportowe nie są w takim stanie jakim powinny być co nie napawa optymizmem. to co dzieje sie w hali sportowej to głowa mała. Oprócz mycia podłogi to tam nic nie robią. Nawet papieru w toaletach nie mam ( liczba mnogą jesli przypadkiem są otwartę obie -męska i damska ) . Tu można wymieniać 'po myślniku' , temat rzeka

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: obserwatorgminny »

Oświetlenie parkowe jest wokól całego boiska......

tomboy81
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 16:18

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: tomboy81 »

Czesto cwicze na tzw sciezce zdrowia obok kortow. Kilka lat temu wygladala jeszcze dobrze. W tej chwili jak tam ide to musze sie dobrze rozgladac zeby nie wpac w jakas dziure po drewniamym urzadzeniu do cwiczen. Czy zeby nie nadepnac na potluczona butelke po piwie.
Czy MIASTO ma jakies plany rozwoju dla tego obiektu.
Moge podpowiedziec aby osoby odpowiedzialne w razie braku pomyslu pojechaly do wroclawia. Osiedle Oporow obok cmentarza zolnierzy- taka duza gora z pomnikiem kamiennym.
Jest idealnie zaprojektowana sciezka zdrowia z bardzo dobrym sprzetem do prawdziwych cwiczen.
Drugi podobny obiekt Wroclaw, park za szpitalem wojskowym.
Mam nadzieje ze przed sezonem letnim ten teren zostanie zagospodarowany. Lampy beda dzialaly, lawki nie beda polamane i beda kubly na smieci. Bo skoro sa lawki to beda ludzie. Jak beda ludzie to beda smieci i m.in. butelki.
Przedmowca ze zdjeciami ma racje, w okolo mnozy sie syf.

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: obserwatorgminny »

Po przerwie zimowej i braku jakichkolwiek działań przy budowie stadionu lekkoatletyczno – piłkarskiego w obecnym czasie należy stwierdzić mocną realizację budowy stadionu z terminem zakończenia prac na 12 listopada 2012 r. Sądzę ,że firma realizująca zadanie budowy obiektu zmieści się w terminie lecz jest jedno ale. Urzędnicy nadzorujący budowę z ramienia Gminy Siechnice odstąpili od wykonania automatycznego nawadniania murawy stadionu ( taka automatyka w obecnym czasie funkcjonuje na każdej liczącej się murawie i nawet na boisku w Radwanicach).
Bez systematycznego nawadniania trawy ( podlewanie odbywa się w cyklach automatycznych w nocy z kontrolą wilgotności gleby) degradacja murawy potrwa ok. 3 lat. Po prostu brak nawadniania spowoduje wysychanie i kępienie się trawy a murawa będzie wyglądała jak sławetne Nou Camp przed kościołem w Siechnicach.
Stadion ,który ma być wizytówką gminy ( być może istniałaby szansa organizacji imprez rangi wojewódzkiej a może nawet imprez o zasięgu światowym) na który gmina wykłada netto kasy ok.2,5 mln zł – pozostałe to dotacje z UE, będzie zwykłym nic nie znaczącym klepiskiem. Nie mogę zrozumieć ,że na tym etapie budowy nie można zrezygnować z jakiś innych prac zamiennie wykonując nawodnienie ( przypominam jednak o wyrzuconych w błoto pieniądzach wydanych na budowę oświetlenia parkowego wokół boiska ze sztuczną trawą sic!!). Jak sądzę te pieniążki wystarczyłyby na wykonanie nawodnienia stadionu.
I niech nikt nie sądzi, że problem można doraźnie rozwiązać podlewając murawę np. z sikawek strażackich- to inna skala problemu.
Przeraża mnie natomiast głupota i brak odpowiedzialności zespołu nadzorującego to zadanie. Proszę panów i pań wszak znalazły się pieniądze na realizację zadania na boisku w Radwanicach, znajdzcie też takie pieniądze w Siechnicach ( np.zrezygnujcie z budowy kortów ze sztucznej trawy i tak nikomu nie potrzebnych a poza tym beznadziejnie usytuowanych). Proponuję ruszyć troszkę głową…. To ma być wasza wizytówka.
Cdn.

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: obserwatorgminny »

Mądre głowy w naszej gminie ruszyły swoimi mózgownicami i .....wstrzymały budowę stadionu.Pewnie brakuje pieniążków w budzecie na realizację tego zadania. Po firmie realizującej budowę ślad zaginął, a tak to wygląda obecnie:
piękna płyta stadionu wraz ze skocznią w dal
piękna płyta stadionu wraz ze skocznią w dal
DSC_0065.jpg (189.13 KiB) Przejrzano 8429 razy
słup energetyczny stojący na środku....bieżni
słup energetyczny stojący na środku....bieżni
DSC_0063.jpg (145.5 KiB) Przejrzano 8429 razy
obraz nędzy i rozpaczy,niezabezpieczone wykopy pod krytą trybunę stadionu
obraz nędzy i rozpaczy,niezabezpieczone wykopy pod krytą trybunę stadionu
DSC_0059.jpg (183.67 KiB) Przejrzano 8429 razy
.
W naszej gminie nic mnie już nie potrafi zadziwić.
W świetle wypowiedzi ministry Muchy o wyborze elitarnych dyscyplin sportowych i promowaniu finansowemu tychże dyscyplin, myślę że profesjonalny obiekt lekkoatletyczny potrafiłby na siebie zarabiać. A promocja gminy poprzez sport to w obecnych latach marazmu wydaje się być strzałem w "dziesiątkę".Może jakaś mądra głowa w gminie dostrzeże jaką reklamę zrobiły sobie miejscowości przyjmujące drużyny narodowe podczas ME w piłce nożnej.Gniewino - każdy kto ten tekst przeczyta potwierdzi, że coś ta nazwa miejscowości mówi.
A narazie życzę sukcesów w tworzeniu klasy sportowej na bazie siechnickiego Gimnazjum....bez obiektów sportowych.

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: gminne obiekty GOSiR Siechnice

Post autor: obserwatorgminny »

Mądre głowy w naszej gminie ruszyły swoimi mózgownicami i .....wstrzymały budowę stadionu.Pewnie brakuje pieniążków w budzecie na realizację tego zadania.
Pozwoliłem sobie zrobić spacer wokół siechnickiego stadionu i obiektów sportowych przyległych.
No niestety, sytuacja się nie zmieniła a cytowane zdania są jak najbardziej aktualne.
Zauważyłem jednak jedną jaskółkę, która co prawda nie czyni wiosny ale..
Mianowicie, ktoś przedsiębiorczy ( szczegółow nie znam) z domku klubowego uczynił hurtownię ogrodniczo - budowlaną . Na dowód przedstawiam zdjęcia:
hurtownia ogrodnicza
hurtownia ogrodnicza
DSC_0071 (Kopiowanie).JPG (79 KiB) Przejrzano 8100 razy
hurtownia ogrodnicza
hurtownia ogrodnicza
DSC_0071 (Kopiowanie).JPG (79 KiB) Przejrzano 8100 razy
.
Byłem jednakże zawiedziony ponieważ potrzebowałem 2 worki kory drzewnej do podsypania drzewek,że nie zastałem żadnego z pracowników - hurtownia zamknięta na 4 spusty.
W związku z powyższym mam gorącą prośbę, proszę wywiesić informację o godzinach pracy hurtowni gdyż wygognie jest mi się zaopatrzyć w produkty a nie jeździć do Praktikera.
Z sarkastycznym pozdrowieniem
OG
Załączniki
hurtownia budowlana
hurtownia budowlana
DSC_0077 (Kopiowanie).JPG (93.52 KiB) Przejrzano 8100 razy
hurtownia ogrodnicza
hurtownia ogrodnicza
DSC_0075 (Kopiowanie).JPG (62.63 KiB) Przejrzano 8100 razy

ODPOWIEDZ