Wymiana drzwi wejściowych

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Sławomir
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2011, 13:45

Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: Sławomir »

Witam nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam temat ale to mój pierwszy temat i jeszcze nie jestem tu rozeznany. Sąsiedzi, ostatnio wymieniał ktoś może drzwi wejściowe? Kto się orientuje jak wyglądają koszty? czy będę musiał dodatkowo płacić za demontaż starych drzwi, za wylanie betonowego progu itd? Dzwoniłem w parę miejsc we Wrocławiu ale jest spora rozbieżność jeśli chodzi o ceny i zakres usłu. proszę o garść informacji.

Awatar użytkownika
przemoo
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2011, 12:48

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: przemoo »

koszty zależą od wielu czynnkików: czy mają to być drzwi antywłamaniowe, czy mają mieć certyfikaty (ma to znaczenie przy ubezpieczaniu mieszkania - swoją drogą gdyby ktoś był zainteresowany proszę pisać na PW) jakiej marki są drzwi itp itd. doprecyzuj to będzie można coś na temat kosztów wywnioskować, ja jak wymieniałem swoje to wszytskie te usługi o których piszesz były w cenie ale różnie to bywa, warto się dopytać bo dużo firm ma ukryte koszty, doliczają sobie za dowóz, wniesienie, wylanie progu, motaz klamek itp.

Sławomir
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2011, 13:45

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: Sławomir »

Chcę na drzwi wraz z montarzem przeznaczyć max 1500 pln (nie jakiś tam szajs), jeśli w tej cenie dostanę antywłamy to czemu nie :) marka nie ma dla mnie szczególnego znaczenia, ważne żeby wizualnie dobrze sie prezentowały, żeby się żonie spodobały :) jak tak się znasz to może dasz namiar na kogoś kto mi wstawi te drzwi bez ukrytych kosztów.

Awatar użytkownika
przemoo
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2011, 12:48

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: przemoo »

Do 1500 zł znajdziesz oczywiście drzwi antywłamaniowe, sprawdź sobie tu: http://drzwi.pl/katalog/drzwi-antywlamaniowe/drzwi-groemix na tej stronie masz też spory wybór drzwi wejściowych nie antywłamaniowych. Jeśłi chodzi o montaż to najlepiej żeby firma która sprzedaje ci drzwi poleciła Ci jakiś fachowców z którymi współpracuje, bo montaż antywłamaniowych to nie prosta sprawa.

Awatar użytkownika
mariow777
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 16:00
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: mariow777 »

Witam
Jeśli mogę coś doradzić to z drzwiami nie ma co przeginać bo i tak statystyki mówią, że 80% włamań odbywa się przez okno. Ważne też aby zamki z kluczami były zapieczętowane i otwierane przy kliencie bo inaczej trzeba będzie nowe zamki wymieniać na kolejne. Proszę zapytać o taką możliwość. To nie jest zbyt wygurowana prośba. Sprzedaję zamki i większość w okolicach 100 zł posiada plombę bezpieczeństwa lub zalakowanych 5 kluczy a dwa luzem są do montażu i po włożeniu klucza z zalakowanego te dwa montażowe przestają działać. Chodzi o 100% pewności że nikt nie ma dostępu do kluczy prócz właściciela.

www.mroli.pl

Sławomir
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2011, 13:45

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: Sławomir »

mariow777 pisze:Witam
Jeśli mogę coś doradzić to z drzwiami nie ma co przeginać bo i tak statystyki mówią, że 80% włamań odbywa się przez okno. Ważne też aby zamki z kluczami były zapieczętowane i otwierane przy kliencie bo inaczej trzeba będzie nowe zamki wymieniać na kolejne. Proszę zapytać o taką możliwość. To nie jest zbyt wygurowana prośba. Sprzedaję zamki i większość w okolicach 100 zł posiada plombę bezpieczeństwa lub zalakowanych 5 kluczy a dwa luzem są do montażu i po włożeniu klucza z zalakowanego te dwa montażowe przestają działać. Chodzi o 100% pewności że nikt nie ma dostępu do kluczy prócz właściciela.
Dzięki za info, jak zamawiałem drzwi to poprosiłem aby było jak piszesz :mrgreen:

Sławomir
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2011, 13:45

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: Sławomir »

Jestem już "po" montażu, i korzystając z chwili wolnego czasu opiszę jak to wszystko przebiegało, gdyby ktoś w przyszłości chciał skorzystać z polecanej tu firmy drzwi.pl : montaż przebiegł sprawnie, obył się dwa dni po podpisaniu umowy - tylko wcześniej zaznaczałem że zależy mi na czasie i wybrałem drzwi które mieli na stanie - warto o to dopytać - na innym forum czytałem że czasami jest z tym problem. Nic nie musiałem dopłacać więc w moim przypadku było dokładnie jak na stronie piszą, a wręcz skorzystałem z promocji i zrobili mi montaż za friko, ale to raczej nie jest reguła. Ceny porównywalne do konkurencji. Ogólnie firma na plus.

Sławomir
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2011, 13:45

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: Sławomir »

Po pewnym czasie okazało się że drzwi delikatnie ocierają o futrynę, przy czym wydają dosyć irytujący dźwięk, zgłosiłem sprawę i czekam na reakcję firmy.

Awatar użytkownika
przemoo
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2011, 12:48

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: przemoo »

Tego typu sytuacje niestety się zdażają i najczęściej nie jest to wina monterów, w każdym takim przypadku należy zgłaszać reklamację, powinni jak najszybciej zareagować.
Daj info czy nie było problemu z reklamacją.

januszkowa
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 6 lutego 2011, 19:02

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: januszkowa »

czy raty wchodzą w gre

Sławomir
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2011, 13:45

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: Sławomir »

przemoo pisze:Daj info czy nie było problemu z reklamacją.
Problemów nie było na szczęście, w piątek zgłosiłem przyjechali we wtorek i naprawili, nie robili łaski i na szczęście wszystko bezpłatnie, na razie jest tak jak powinno być zobaczymy z czasem.
januszkowa pisze:czy raty wchodzą w gre
Ja brałem na raty, sklep jest dogadany z lucas bankiem, dokładnych warunków rat nie pamiętam ale sprawdź sobie na ich www na pewno jest; drzwi.pl

pozdrawiam

Awatar użytkownika
mariow777
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 16:00
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: mariow777 »

Kolega napisał:
Po pewnym czasie okazało się że drzwi delikatnie ocierają o futrynę, przy czym wydają dosyć irytujący dźwięk, zgłosiłem sprawę i czekam na reakcję firmy.

Więc mogą się wydarzyć takie problemy ale na pewno nie na początku, mowa wtedy o osiadaniu drzwi i okien. Ważne jest żeby firma była z okolicy żeby można było liczyć na darmową regulację w ramach gwarancji. Po gwarancji niestety płatną. Po wyjściu montera drzwi mają chodzić jak "masełko". Znam wiele sytuacji w których muszę przyjeżdżać na regulację bo monterzy umywają ręce.

Marys
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 1 października 2011, 13:24

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: Marys »

Mam pytanko, zdecydowałam się na firmę o której tu piszecie, byłam już u nich i wybrałam drzwi, mam pytanie do osób które się na tym znają co sądzicie o Delta Specjal można je tu obejrzeć: http://drzwi.pl/katalog/drzwi-do-mieszkan/drzwi-delta/drzwi-zewnetrzne/drzwi-delta-special.html , wzór mi się podoba, cena też dobra są w promocji, tylko nie wiem jak z jakością. Sprzedawca poleca - ale wiadmo jak to ze sprzedawcami, czekam na wasze opinie eksperci

Awatar użytkownika
przemoo
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2011, 12:48

Re: Wymiana drzwi wejściowych

Post autor: przemoo »

Drzwi DELTA są zazwyczaj porządne, trwałe, dobre cenowo + fajna promocja na nie. nie przepłacisz za markę, sa warte swojej ceny. wizualnie dla mnie ok, ale to tobie mają się podobać :) . Myślę że na temat spraw technicznych powie Ci więcej Pan mariow777

ODPOWIEDZ