Poniemiecki cmentarz w Groblicach

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Poniemiecki cmentarz w Groblicach

Post autor: Tosia35 »

Czy może ktoś pamięta cmentarz w Groblicach ?, byłam tam dzisiaj 01.05.2011 r .Na środku cmentarza stoi krzyż , są tam też pomniki ludzi zmarłych w latach 1942r i póżniej. Teraz cmentarz to zarośnięte dzikie wysypisko , wokół można znaleźć opony i worki ze śmieciami. - jestem wstrząśnięta tym, co zobaczyłam. Kto za to odpowiada ? I Wy wszyscy inni którzy widzicie jesteście władni żeby to zmienić i nie reagujecie ? Wstyd............

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: Poniemiecki cmentarz w Groblicach

Post autor: szczepan »

Witam

Tak to bywa , stare cmentarze o które nikt się nie upomni zamienia się na parki , wysypiska lub równa z ziemią i ślad po nich ginie .

Krzyż co tam na środku stoi niema znaczenia , jest poniemiecki wiec nie nasz i niema znaczenia że taki sam symbol jest dla większości ludzi ważny - ci sami ludzie robią sobie wysypisko . Moralność na pokaz , moralność po cichu . Nawet nie jest to sprawa tego miejsca i tych ludzi - to tak jest a czy powinno to już zupełnie inna broszka.

Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Re: Poniemiecki cmentarz w Groblicach

Post autor: Tosia35 »

Zbliża się wszystkich świętych ,może znajdzie się ktoś kto zapali tam znicz :(, a może znajdą się chętni do wspólnego wysprzątania cmentarza ?

pozdrawiam,

Tośka

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Poniemiecki cmentarz w Groblicach

Post autor: maciek.wroclaw »

Ja jestem chętny i mogę pomóc.Tylko kiedy i jak ?

Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Re: Poniemiecki cmentarz w Groblicach

Post autor: Tosia35 »

Ooo SUPER :)

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Poniemiecki cmentarz w Groblicach

Post autor: tms »

To ja też sobie bym napykał punktów, tam na górze u Szefa i bym się dołączył. Obawiam się jednak, że w tygodniu u mnie czasu nie ma. W soboty to jedynie do około 13-tej plus Niedziele:) W ostateczności może coś mi się uda w innych terminach wygospodarować.

Pozdrawiam.

Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Re: Poniemiecki cmentarz w Groblicach

Post autor: Tosia35 »

W sobotę po 13-tej jest ok :), napiszcie mi proszę na pocztę nr tel. a ja się z Wami skontaktuję : ),

pozdrawiam.

ODPOWIEDZ