przedszkole-po rekrutacji

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Manolka
Posty: 14
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 16:03

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: Manolka »

W dniu wczorajszym dzieci ( 4 latki) były w szkole zobaczyć co i jak. Moja córka przyszła z przedszkola i powiedziała że ona nie chce tam iść bo w sali nie ma nawet dywanu gdzie będą siedzieć ....i że ubikacja jest daleko...:( Panie Burmistrzu gratuluje podjętej decyzji widocznie od małego musimy uczyć dzieci życia w trudnych warunkach.

Co do Pani dyrektor przedszkola, mam wrażenie że niestety nie wiele może. I sama załamuje ręce.
Cała wina obarczam władze gminy a przede wszystkim Pana Burmistrza.

Co do spotkania się rodziców. Dzisiaj porozmawiam z Panem dyrektorem szkoły aby udostępnił nam sale na spotkanie i pokazał warunki w jakich mają być nasze dzieci. Oczywiście skontaktuję się z Telewizja Wrocławską aby zechciała nam towarzyszyć w szkole i pokazała jak Gmina Siechnice dba o rodziny i dzieci......mam nadzieje że Pan Burmistrz na czas naszego spotkania zechce nam towarzyszyć i pochwali się swoją decyzją.

mami
Posty: 4
Rejestracja: środa, 11 maja 2011, 08:18

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: mami »

Jestem oburzona całą tą sytuacją. Jakim cudem nagle dostały się wszystkie trzylatki, które jeszcze do niedawna nie spełniały kryteriów? Ich rodzice będą sobie odpoczywać w domu (bo pewnie skoro dzieci nie spełniały kryteriów, to zakładam, że rodzice części z nich są np. niepracujący) kosztem naszych dzieci, które będą się męczyć w nieprzystosowanej szkole. A czy ktoś pomyślał o szóstoklasistach? Przecież dobrze wiemy co się dzieje w Gimnazjum. Dzieci z Gimnazjum chcą już być traktowane jak dorosłe, bo przecież są już GIMNAZJALISTAMI (zaczynają się przygody z alkoholem i innymi używkami). Nie zgadzam się na to, by już szóstoklasistów wpuszczać w ten "świat". Pomyślcie, nasze dzieci już niedługo też będą szóstoklasistami. Nie zgadzam się. Dołączę się do każdej akcji. Informujcie o wszelkich przedsięwzięciach. Pozdrawiam.

MonikaS
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 5 lipca 2010, 10:35

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: MonikaS »

Mam propozycję spotkania we wtorek tj. 17 maja u Burmistrza - bo widać że to on podejmuje decyzje
We wtorki Burmistrz przyjmuje interesantów więc chyba możemy przyjść.
Mam pytanie do rodziców 5-latków czy ktoś z nas jest prawnikiem, bo takiej osoby nam trzeba na to spotkanie. Myślę, że tylko arumenty typu ustawa, regulamin rektutacji do przedszkola itp. przemówią do Burmistrza bo prawo obowiązuje w całej Polsce.
Czy ktoś może nas reprezentować? oczywiście przy asyście pozostałych rodziców.

komendarek
Posty: 57
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 08:15

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: komendarek »

http://codziennikprawny.pl/pytanie/82/od_kiedy_nastepuje_objecie_obowiazkiem

proszę zwrócić uwagę na zdanie 'Każda z tych form jest równouprawniona, a wybór pomiędzy nimi przysługuje co do zasady rodzicom dziecka'
My takiego wyboru nie mieliśmy teraz :(

komendarek
Posty: 57
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 08:15

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: komendarek »

Pięciolatki w roku szkolnym 2011/2012 mają obowiązek realizować roczne przygotowanie przedszkolne tzw. „zerówkę”. W związku z tym mają one pierwszeństwo przy przyjęciach do przedszkoli i do oddziałów przedszkolnych w szkołach. Do szkół należy zapisywać dzieci zgodnie z rejonizacją, która jest zapisana w uchwale Nr XX/203/04 Rady Miasta Zielonka z dnia 26 maja 2004 r. z późn. zm..

Jednocześnie przypominamy, że rodzice pięciolatków mają następujące obowiązki, nałożone art. 14b ustawy o systemie oświaty:

1) dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole podstawowej lub innej formy wychowania przedszkolnego;
2) zapewnienia regularnego uczęszczania dziecka na zajęcia;
3) informowania, w terminie do dnia 30 września każdego roku, dyrektora szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka, o realizacji tego obowiązku za granicą;
4) zapewnienia dziecku warunków nauki w przypadku dziecka realizującego obowiązek poza przedszkolem, oddziałem przedszkolnym lub inną formą wychowania przedszkolnego.

FREZYJKA
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:51

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: FREZYJKA »

Dzieci z rocznika 2006 są najbardziej poszkodowaną grupą, ponieważ w wyniku reformy jako pierwsze obowiązkowo realizują przygotowanie przedszkolne od września 2011, a od września 2012 klasę pierwszą razem z rocznikiem 2005 (tych dzieci, które nie poszły do klasy 1, bo rodzice jeszcze mieli wybór). Podwójny rocznik oznacza na każdym etapie edukacyjnym tych dzieci problemy. Przez to, że jest ich bardzo dużo będzie trudno o miejsce w dobrym gimnazjum itd. Z tego co mi wiadomo tylko Siechnice nie dają możliwości realizacji rocznego przygotowania w przedszkolu!!! zgadzam, się, że sytuacja jest trudna, bo pięciolatków jest dużo, ale nigdzie rodzice 5-latków nie są zmuszani, aby dać dziecko do szkoły!!! tylko daje im się prawo wyboru!!! i zachęca do oddziałów przedszkolnych, ale nie zmusza!!! Dzieci, które wcześniej chodziły do przedszkola mają zagwarantowaną kontynuację, dla dzieci które nie chodziły oraz tych, których rodzice z własnej NIEPRZYMUSZONEJ WOLI chcą posłać dziecko do szkolnej zerówki otwiera się oddziały przedszkolne przy szkołach np. Wrocław, Oława, Gdańsk itd. Przedszkole jest przeznaczone dla dzieci od 3-5 lat!!! Nie tylko dla 3 i 4. Za dwa lata rodzice 3 latków też będą chcieli, aby ich dzieci były w przedszkolu!!! A tu najpierw przyjmują, rodzice piszą oświadczenia woli a potem zmiana decyzji w taki sposób, że wiele osób do tej pory o niej nie wie... :-( Jak wyślą klasy 6-te do gimnazjum, to nie przejściowo tylko już na dobre!!! a za kilka lat pamiętajmy to będą dzieci o rok młodsze!!!

mieszkaniec01
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 21:41

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: mieszkaniec01 »

nie popadajmy w histerię. ja też chodziłem do zerówki w szkole, a podstawówka liczyła wtedy 8 klas. Zawsze bylismy pod opieką i zajęcia były tak ustawione, że nie mielismy kontaktu z uczniami. kawałek czasu minął, ale nie sądzę, żeby teraz coś sie zmieniło. nie róbmy ze szkól podstawowych i gimnazjum jakiegos piekielnego zakątka. tam dzieci się uczą i mają opiekę. wiem to z własnego doświadczenia.

yak_kadafi
Posty: 30
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 08:55

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: yak_kadafi »

drodzy forumowicze. a kto wprowadził reformę? kto jest odpowiedzialny za cały bałagan? gminy dostają coraz wiecej na głowę, bo ktoś w ministerstwie edukacji (p. Katarzyna Hall) wymysliła, że dzieciaki wczesniej pójdą do szkoły. caly bałagan zaczął się od ministerstwa

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: anna86 »

mieszkaniec01 pisze:chodziłem do zerówki w szkole, a podstawówka liczyła wtedy 8 klas.
tylko że nie obczajasz iż dziś ma być w szkole samych zerówek 5 grup! oczywiście plus te dzieci które się zapiszą 31 sierpnia bo właśnie rodzice się wprowadzili do nowych mieszkań i zapomnieli się zapisać...
a w ogóle podobno podstawówka oficjalnie (sic!) nie wie że pięciolatki maja tam wylądować... o czym to świadczy?
yak_kadafi pisze: kto wprowadził reformę? kto jest odpowiedzialny za cały bałagan? ..... ktoś w ministerstwie edukacji (p. Katarzyna Hall) ... caly bałagan zaczął się od ministerstwa
a co mnie to obchodzi?!!!!

FREZYJKA
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:51

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: FREZYJKA »

Do mieszkaniec01:
jak chodziłeś do zerówki w szkole podstawowej to miałeś 6 lat a nie 5 lat !!! ten jeden rok to w życiu takiego dziecka to bardzo dużo, dzieci 5 a 6 letnie całkiem inaczej funkcjonują!!! Druga sprawa to rodzic wybiera gdzie jego dziecko będzie realizowało obowiązek przedszkolny a nie gmina!!! Szkoła nie jest przygotowana na taką liczbę dzieci (5 zerówek jak nie 6)!!! Jeżeli chodzi o kontakty z uczniami to takowe są, ponieważ nie da się ich uniknąć przy tak dużej ilości dzieci.

Do yak_kadafi: owszem MEN wprowadził reformę, ale realizacja jest zadaniem własnym gminy!!! tylko że żadna gmina nie potraktowała tak rodziców jak nasza!!! Przypominam rodzicom, że aby dziecko realizowało roczny obowiązek przedszkolny w przedszkolu, a jako 3, 4 latek chodziło do tego przedszkola, rodzic nie musi dziecka zapisywać, tylko w przedszkolu wypełnia oświadczenie woli!!! 50 rodziców takie oświadczenie złożyło w przedszkolu!!! poza tym po rekrutacji na głównych drzwiach przedszkola wisiała lista dzieci PRZYJĘTYCH do przedszkola z rocznika 2006!!! a teraz je wyrzucono...

cezar
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 07:48

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: cezar »

zawsze będą niezadowoleni... ludzie nauczcie sie zyc w tym kraju, a nie narzekac i plakac

komendarek
Posty: 57
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 08:15

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: komendarek »

Nie chciał bym jakoś sugerować ale..... czy ktoś z Państwa widział decyzję NA PIŚMIE o nie umieszczeniu dzieci pięcioletnich w przedszkolu. Taka decyzja ( Burmistrza albo Rady miasta) powinna być chyba raczej pisemna, nieprawdaż? A na razie z tego co wiem od Dyrektorów wszelkie decyzje podejmowane są "po rozmowach telefonicznych" Żadnych oficjalnych pism.... Po prostu rodzice trzy latków zrobili zadymę i "nagle" władze zrobiły w tył zwrot .... Dziwne są zwyczaje w tej gminie ..... Mam nadzieję że na spotkaniu z Burmistrzem zostanie to wyjaśnione.....

nowy_forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 22:17

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: nowy_forumowicz »

hehe zabawne... nie dostały się dzieci to źle.... teraz sie dostały to też źle...

ps. jeżeli obraziłem Cie drogi assasinsdark to przepraszam. Proszę jednak o nie mieszanie mnie w polityke, PIS , PO itp... moją intencją było to, abyśmy mysleli wspólnie nad rozwiązaniem problemu, zamiast się obwiniać.

komendarek
Posty: 57
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 08:15

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: komendarek »

Czy ktoś wie co z tym spotkaniem u Burmistrza jutro? Ktoś idzie?

ODPOWIEDZ