przedszkole-po rekrutacji

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Michał Młyńczak
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 października 2010, 21:39

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: Michał Młyńczak »

Problem miejsc w przedszkolu w Siechnicach to nie tylko problem samych mieszkańców Siechnic, mieszkańcy okolicznych miejscowości również chętnie widzieli by tam Swoje dzieci. Ja jestem z Radwanic i mam nadzieje że za rok mój trzy latek będzie miał tam miejsce. Trzeba jednak działać już. Myślę, że propozycja Pana Romana jest bardzo rozsądna. Od kilku lat wiemy, że gimnazjum Gminne ma „wolne miejsca” chciano przenieść tam oddział zamiejscowy gimnazjum z Świętej Katarzyny, dodatkowo jeśli da się fizycznie wydzielić tą przestrzeń fizycznie to trzeba działać. Zastanawiam się czy jest tam miejsce na plac zabaw, dzieci nie będą ciągle w budynku a niekoniecznie dobry będzie dla nich kontakt z gimnazjalistami na wspólnym podwórku. Dzieci w Gminie nie będzie ubywać nowi mieszkańcy to głównie młodzi ludzie którzy zakładają rodziny. Pokolenie wyżu lat 80 nie próżnuje.

Pytanie czy władze Gminy przewidują jakiś inny alternatywny plan np. dopłaty do czesnego dla rodziców 3-latków dla których brakło miejsca w przedszkolu i są zmuszeni oddać dzieci prywatnych przedszkoli (licznie pojawiający się w gminie) z nieuwzględnieniem ich sytuacji materialnej?

agrafka
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 30 maja 2010, 13:12

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: agrafka »

Może ksiądz udostępniłby salkę katechetyczną dla jednej grupy pięciolatków jeśli oczywiście jest wolna (?)

kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: kfiatek73 »

Poradnik Gazety Prawnej o przedszkolach:
http://praca.gazetaprawna.pl/porady/508116,6_sposobow_na_zapisanie_dziecka_do_samorzadowego_przedszkola.html

mieszkaniec01
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 21:41

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: mieszkaniec01 »

bądźmy poważni i nie obwiniajmy Burmistrza... każda odpowiedzialna osoba zanim coś powie/napisze to pomyśli... co mógł zrobić nowo wybrany Burmistrz skoro od objęcia przez niego urzędu minęły zaledwie 4 miesiące? a zaniedbania sięgają lat. na wszystko potrzeba czasu. dlatego nie bijmy piany i dajmy naszym władzom czasu.

nowy_forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 22:17

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: nowy_forumowicz »

mnie jest natomiast żal Ciebie drogi assasinsdark...bo jedyne co potrafisz to krytykować na forum i dzielić mieszkańców. problemy z przedszkolami są w całej Polsce, zobacz sobie jak wygląda sytuacja w Krakowie to zmienisz zdanie o naszej gminie... na przyszłośc życzę Ci trochę więcej pokory i proponuję skończyć z populistycznymi, plastikowymi i tanimi hasłami rodem spod budki z piwem :/ mącicieli w tym kraju nie brakuje.

yak_kadafi
Posty: 30
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 08:55

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: yak_kadafi »

mieszkam w gminie od niedawna i od niedawna śledzę to forum i daje się tu wyczuć małe polskie piekiełko. Jedni atakują drugich i na odwrót...ehhh szkoda gadać i szkoda słów na takich jak Pan powołujący się na nowych mieszkańców, mówiący i wiedzący jak będą głosować itp... to jest naprawdę żałosne, ale widocznie ma jakiś problem i pozostaje mu tylko szczekanie na innych....i prorokowanie. Pozdrawiam wszystkich normalnych, niezawistnych forumowiczów i mieszkańców tej malowniczej gminy

hanka
Posty: 17
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2011, 20:46

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: hanka »

Pani Dyrektor przedszkola napisała oświadczenie, że do przedszkola nie dostały się dzieci, które nie spełniły wymogów formalnych lub pozostałych kryteriów etc. Niestety jest to słaba wymówka, bo my spełniliśmy wszystkie kryteria, a mimo to nasze dziecko się nie dostało. Więc lepiej nie pisać takich bzdur!!!

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: swan »

Uważam, że Pani Dyrektor nie miała żadnego interesu w tym aby przyjąć 5-latki, a nie przyjąć 3-latków. Morał z tego taki, że te 3-latki, które nie zostały przyjęte, faktycznie nie spełniały kryteriów podanych w regulaminie rekrutacji.

dziewczynka90
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 28 kwietnia 2011, 08:11

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: dziewczynka90 »

moje dziecko też sie nie dostało i nie płaczę, nie zgrzytam zębami... poprostu zawsze ktoś sie nie dostaje i to jest normalne uważam.

Michał Młyńczak
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 października 2010, 21:39

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: Michał Młyńczak »

Pytanie czy w ogóle została przyjęta została jakakolwiek grupa 3 latków?


Brak miejsc w przedszkolach nie jest normalny. Tak nie powinno być. Płacimy podatki i mamy prawo oczekiwać od władz spełniania ich obowiązku zapewniania opieki dzieciom (jeśli idzie o budowę przedszkoli czy szkół to trzeba przewidywać demografię, np. podczas budowy nowych osiedli itp. a nie reagować (szukać rozwiązania) w momencie gdy jest już problem)
Oczywiście brak miejsc w przedszkolach to kłopot całego kraju, ale akceptowanie tego i mówienie, że to normalne do niczego nie prowadzi trzeba szukać rozwiązań.

Dla wielu młodych rodzin oddanie dziecka do przedszkola i powrót obojga rodziców do pracy to być albo nie być rodziny. Komfortowo mają Ci którzy mogą pozwolić sobie na zostanie z dzieckiem w domu.

Młodzi ludzie z jednej strony słyszą nagonkę na posiadanie dzieci, kampanie reklamowe „jak to nie będzie miał nas kto w przyszłości utrzymywać” a z drugiej strony brak realnej pomocy ze strony państwa, żeby choć w minimalny sposób pomóc młodym rodzicom wychować dzieci.

dziewczynka90
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 28 kwietnia 2011, 08:11

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: dziewczynka90 »

zgadzam się z Tobą, że z pomocą jest ciężko, ale są jeszcze np. dziadkowie, którzy mogą zająć się maluchami. nie oczekujmy cudów od władzy. tak narzekamy na rządzących i wysmiewamy ich, a jak trwoga to do Boga... leci i ządamy, żeby od razu nam zalatwili...

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: grom »

Obserwuję toczącą sie dyskusję na temat problemów z miejscami w przedszkolach i jedna sprawa mnie zadziwia. Prawie nikt nie szuka rozwiazania problemu. Do mojej propozycji podstawowej (tej z gimnazjum nikt (poza Panem Młyńczakiem) się nie odniósł (pomijam tę osobę, która nie zrozumiała tekstu).
Zarówno z samego narzekania na władzę, jak i z jej obrony z tej dyskusji nic nie wynika. Jeśli zainteresowani chcą osiągnąć sukces (tj. uzyskać miejsce w przedszkolu dla swojego dziecka) to muszą wymyśleć realny sposób rozwiązania problemu, znaleźć sojuszników (np. sąsiadów, którzy maja "jeszcze nie-przedszkolne dzieci" lub dzieci za niedługo będą mieć) i przekonać władze gminy do swoich propozycji.
Samo pisanie na forum może być chwilowo skuteczne tylko tuż przed wyborami, wtedy większość kandydatów obiecuje wszystko wszystkim.
Pamiętajmy przy tym, iż dodatkowe miejsca w przedszkolach to nie jedyny przedmiot marzeń mieszkańców naszej gminy. Ktoś inny może bardziej chciee żłobka (obiecany), drogi (obiecana), nowego planu przestrzennego (obiecane), itd. A przecież są jeszcze innesprzeczności interesów. a dlaczego rozbudowywać przedszkole w Siechnicach a nie np. w Żernikach, lub budować nowe w Kotowicach.
Jeśli ta dyskusja ma pomóc zainteresowanym rodziną to szukajmy propozycji rozwiązania tego problemu, przedyskutujmy je i zaproponujmy władzom rozwiązanie.
Możemy tę ostateczna propozycje przedstawić do poparcia przez mieszkańców Siechnic na majowym zebraniu mieszkańców.
Ta dyskusja przypomina kozetkę u amerykańskiego psychoanalityka.
Można się wygadać - i bardzo dobrze to też jest potrzebne.
Nim jednak wyjdziemy z gabinetu to zaproponujmy jakiś krok do przodu.
GRoman

yak_kadafi
Posty: 30
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 08:55

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: yak_kadafi »

ja jednak sądzę, że władza obserwuje forum i pewnie mysli nam jakimiś rozwiązaniami problemu...mam przynajmniej taką nadzieję.

hanka
Posty: 17
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2011, 20:46

Re: przedszkole-po rekrutacji

Post autor: hanka »

Nie zgadzam się z dziewczynką90, piszesz, że to normalne, że część dzieci się nie dostało, to nie jest normalne!!! Być może dostanie się do przedszkola twojego dziecka nie oznacza w twoim przypadku być albo nie być twojej rodziny. U nas niestety tak jest. I jeśli nie będziemy nic robic i uznawac takie rzeczy za "normę" to daleko nie zajdziemy tą drogą. A dziadków jak piszesz nie każdy ma przy sobie.Zgadzam się z przedmówcą, że liczę się z tym, że forum czytają także władze naszej gminy.

ODPOWIEDZ