Jak się mieszka w Siechnicach?

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Jak pewnie zauważyliście forum znajduje się na stronie Siechnic a ta zawiera wszystkie informacje na temat okolicy. Jest także galeria w , której znajdują się zdjęcia zrobione przez mieszkańców. Każdy kto jest zainteresowany może poszukać informacji. Podoba mi się przykład z wiatą.... :lol: Mieszkam na nowym osiedlu i nie znam nikogo kto potencjalnie byłby zainteresowany taką formą wandalizmu. Z reguły na nowych osiedlach mieszkają osoby, które już się wyszumiały (30l +) i ostatnią rzeczą o której myślą jest modernizacja wiaty. Natomiast tak jak jest wszędzie, tak i w Siechnicach nie brakuje znudzonych chłystków spełniających się w demolce.

Tiril
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2011, 12:34

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: Tiril »

jimmy ja należę do pokolenia 20+ i również nie jestem zainteresowana taką formą spędzania wolnego czasu. Do tego pragnę zauważyć iż u " nas" czyli na przystanku Siechnice Osiedle rozkłady jazdy są prawie jak nowe. Zupełnie inaczej jest na przystanku Zacisze - gdzie rozkłady "zdobi" różowa farba i na wpół obdarty rozkład ( bynajmniej tak było 26 lub 19 lutego). To też nasza sprawka?

A co do mieszkania to mieszka mi się bardzo dobrze. Dlaczego? Ze względu na to że mam ciszę i spokój, blisko tereny zielone. Jedyne czego mi brakuje to dobrej cukierni. Jakoś wyroby dostępne w "Chlebku" i stoisku w Biedronce mi nie smakują. Straszny łasuch jest ze mnie a wyroby z "Trumienki" z ul. Curie Skłodowskiej jak dla mnie nie mają sobie równych :D

tabalga
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 07:08

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: tabalga »

ale nie przesadzaj :D tak znakomitych pączków z lodami jak z naszego robaczka to jeszcze nigdzie nie jadłem :D kto dzisiaj kupił i spróbował to wie :D pyyychotka 8)

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: cygan »

Zorro pisze:Nie wiem dlaczego od razu twierdzisz że to nowo zamieszkałe osoby zniszczyły wiaty autobusowe. Równie dobrze mogą być to osoby z Siechnic...

Dalej nie rozumiem dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiony do nowych bloków, ludzi i rozwoju Twojej miejscowości, która dzięki temu ma szanse stać się nie tylko ośrodkiem małej, nie znaczącej się gminy w coś większego. Zauważ takie coś: więcej mieszkańców może oznaczać np. budowę basenu, a słyszałem że od kilku lat są plany, ale nie ma konkretów. Nie chciałbyś mieć basen, do którego mógłbyś pójść spacerkiem a nie jechać autem/autobusem?

Zorro.Ja nie jestem negatywnie nastawiony do NASZEGO miasta.Mieszkam tutaj od 16 lat i piszę co widzę.Jestem jak najbardziej za nowymi mieszkańcami.Może wniosą coś nowego w szarą żeczywistość.Mieszkałem wcześniej we Wrocku i tam dopiero był bałagan, ale człowiek był bardziej n iewidzialny i można było coś więcej powiedzieć albo i zrobić,a tu każde potknięcie bedzie widoczne i nikt nie poda Ci ręki aby cię podnieść.

Sołtys
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 16:42

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: Sołtys »

żeczywistość.
Gratuluje poziomu cygan... wiedzy ortograficznej? edukacji? Nawet nie wiem jak to nazwać... :|

Polecam na przyszłość...
Obrazek
LUB
Obrazek

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: cygan »

ERRARE HUMANUM EST,PERGUSA IS DI DIABOLICUM

Sołtys
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 16:42

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: Sołtys »

Wow... łacina :o
Przynajmniej tu błędu nie zrobiłeś ;)
Jednak taki błąd ortograficzny... To są podstawy :P

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: cygan »

I dalej mi głupio.Tym razem sprawdziłem w słowniku.

Sołtys
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 16:42

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: Sołtys »

Jestem z Ciebie dumny :)

Awatar użytkownika
Zorro
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 16:21
Lokalizacja: Brzęczyszczykowo Górne

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: Zorro »

Jaka wielokrotność językowa. Mamy do czynienia z gwarą Siechnic (żeczywistość). Z Polskim, poprawnym językiem (Sołtys) jak i łacina. Wielokulturowość mnie zadziwia.

Nie jestem negatywnie nastawiony do WASZEJ wsi lecz po prostu wyrażam swoje zdanie na temat Siechnic. Żyjemy w Polsce wolnej i każdy ma prawo do własnego zdania i opinii!

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: szczepan »

Witam ,

Nareszcie jakiś wątek z ikrą , - coś się dzieje i różne zdania się krzyżują , i oto chodzi .
Siechnice , jak kto woli , Miasto ,Miasteczko , czy Wioska , - a wedle uznania , -
każdemu wolno swoje zdanie mieć . A mnie osobiście dobrze się tu mieszka i tyle .
Nie dzielę mieszkańców na starych i nowych , bo po cholerę , - wśród każdego grona są ludzie
fajni i nie za bardzo - delikatnie mówiąc .
A perspektywy na przyszłość sami sobie stworzymy - To nie czasy wielkich różnic w poziomie
życia i obyciu ludzi , wiec jakieś kompleksy i wałkowanie co to właściwie jest za Twór te Siechnice
uważam za mało poważne acz wesoło się o tym czyta .

ps. jakbym narobił błędów to proszę o niewysyłanie mi słowniczków , skorzystam z tych umieszczonych poprzednio na stronie szanownego forum .
pozdrowionka

Bronisław C.
Posty: 101
Rejestracja: czwartek, 28 października 2010, 17:03
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: Bronisław C. »

Zorro pisze: Zgodzę się z Tobą na temat młodzieży. Jest to jak najbardziej przyszłość Siechnic (muszą się rozwijać) jak i przyszłość całej Polski! W końcu mieliśmy być drugą Japonią i kiedyś Irlandią więc niech młodzież zakasa rękawy i bierze się do roboty!
No i mamy szansę stać się druga Japonią tyle, że to oni zniża się do naszego poziomu jak huknie im atomówka.

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: cygan »

No i mamy szansę stać się druga Japonią tyle, że to oni zniża się do naszego poziomu jak huknie im atomówka.[/quote]

Jeśli idzie o drugą Japonię to oni się szybciej podniosą jak my upadniemy.
To jest naród z honorem ,a nam do nich to wieki. My się czepiamy słowa, a nie potrafimy sobie życia poskładać. Ani własnego ,ani naszego kraju.

Sołtys
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 16:42

Re: Jak się mieszka w Siechnicach?

Post autor: Sołtys »

Nie ma co porównywać się z Japonią, bo się nie da... Za wysokie progi.
Szczepanie ja piszę poważnie,a nie po to aby było wesoło :P
Ale jeśli to co jest napisane w tym wątku bawi to tym lepiej ;)

ODPOWIEDZ