Straż Miejska

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

strazmiejska pisze:dokładnie ... dziękuje i pozdrawiam

"dziękuję"

ja dziękuję
ty dziękujesz
on/ona/ono dziękuje

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Straż Miejska

Post autor: jimmy_lodolamacz »

A ja DZIEKUJE za zmiane organizacji ruchu na rondzie przy ul.Staszica (ktoklwiek to zrobil). Znikly znaki o ktorych pisalem pare postow temu.

Awatar użytkownika
destroyer
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 29 marca 2009, 09:31

Re: Straż Miejska

Post autor: destroyer »

Do SM taka mała sugestia. Proszę czasami (tym bardziej,że podobnoż pracujecie do 2.00) przejechać się nocą wzdłóż ulicy Zacisze,chodzi mi dokładnie o te pie....one ławeczki. Nie wiem jak inni, ale ja wstaję codziennie rano 5:15 i takie conocne harce do 24 - 1.30 rozwydrzonej (nieletniej) młodzieży, totalnie mnie wku...
Rozwązania są dwa:
-jeździcie systematycznie i profilaktycznie załatwiacie sprawę
-lub, macie to gdzieś, biorę lagę i załatwiam to po swojemu

pozdrawiam

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Chałaśliwe psy

Post autor: dybek61 »

Na ul.Dąbrowskiego 1 w Św.Katarzynie od dłuższego czasu trzy psy,biegające po podwórku od godzin wczesno porannych do późnej nocy urządzają dzikie charce (szczekają,wyją) terroryzując całą okolicę.Czy jest szansa aby straż miejska zajeła się tym problemem?To wyglada tak jakby nikt się tymi psami nie zajmował.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

destroyer pisze:Do SM taka mała sugestia. Proszę czasami (tym bardziej,że podobnoż pracujecie do 2.00) przejechać się nocą wzdłóż ulicy Zacisze,chodzi mi dokładnie o te pie....one ławeczki. Nie wiem jak inni, ale ja wstaję codziennie rano 5:15 i takie conocne harce do 24 - 1.30 rozwydrzonej (nieletniej) młodzieży, totalnie mnie wku...
Rozwązania są dwa:
-jeździcie systematycznie i profilaktycznie załatwiacie sprawę
-lub, macie to gdzieś, biorę lagę i załatwiam to po swojemu

pozdrawiam
I jak kolego zainwestowałeś już w jakąś lagę ?

PS. Koło Dino dzisiaj jak jechałem, na znaku zakazu zatrzymywania się i postoju stało aż 6 aut, słownie sześć, od strony Dino. Czy nie można tam zrobić jakieś małej zatoczki ? bo Przejechać nie można było, bo 5 samochodów wyjeżdżało na Opolską, a ci co chcieli skręcić w zacisze stali i tarasowali drogę na Opolskiej. Czas to zmienić.

dzidek
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 20:58

Re: Straż Miejska

Post autor: dzidek »

strazmiejska pisze:Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować, iż od dnia dzisiejszego, tj. 15 czerwca br. straż miejska realizuje działania kontrolno – porządkowe w godz. 06.00 – 02.00.

Zgłoszenia można przekazywać pod nr tel. 500 079 483 lub 71/ 340 43 83 oraz 71/ 340 43 44

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak

ps.
"pablos" - dziękuje za zaakcentowanie powżnego problemu jakim na pewno brak wyobraźni części rowerzystów poruszajacych się poza "miesjcami" wyznaczonymi. Przy okazji - zapewniam, że SM reaguje.

Witam

Zakładam, że nowe godziny dotyczą również weekendów?
Jeśli tak to zapraszam do regularnego odwiedzania wałów w weekedny.
Niestety ostatnio narobiło się mądrych inaczej rozjeżdzających wały quadami lub motocyklami.

Pozdrawiam

martucha0790
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2009, 20:03

Re: Chałaśliwe psy

Post autor: martucha0790 »

dybek61 pisze:Na ul.Dąbrowskiego 1 w Św.Katarzynie od dłuższego czasu trzy psy,biegające po podwórku od godzin wczesno porannych do późnej nocy urządzają dzikie charce (szczekają,wyją) terroryzując całą okolicę.Czy jest szansa aby straż miejska zajeła się tym problemem?To wyglada tak jakby nikt się tymi psami nie zajmował.


Jeżeli chodzi o kontrolowanie takich sytuacji to niestety Strażnikom to bardzo marnie wychodzi, przekonałam się już kilka razy....

Awatar użytkownika
destroyer
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 29 marca 2009, 09:31

Re: Straż Miejska

Post autor: destroyer »

Niestety, w tej kwestii zgadzam się z martucha0790, interwencje porządkowe nie są mocną stroną naszej Straży Miejskiej.

Michał Młyńczak
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 października 2010, 21:39

Re: Straż Miejska

Post autor: Michał Młyńczak »

Interwencje porządkowe powinny być na pierwszym miejscu, nasi strażnicy wolą jednak trzymanie radaru i mandaty (wpływy do kasy Gminnej muszą być). Dziś rano widziałem ich w Smardzowie łapiących omijających korek na Wrocławskie/Opolskiej.

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: Straż Miejska

Post autor: szczepan »

Witam

Dwa słowa w kwestii formalnej .
Temat jak widzę ma spore zainteresowanie co widać po ilości postów i oglądalności .
Zaczyna się to jednak nieco mieszać i czasem ciężko śledzić poszczególne wątki .

Może by warto stworzyć podstrony lub podtematy . np.

Straż Miejska - Pochwały i wnioski ,
Straż Miejska - Zażalenia i pretensje .
Straż Miejska - Uprzejmie donoszę .


Myślę że ten trzeci podtemat cieszył by się szczególnym zainteresowaniem i jego oglądalność
też była by rewelacyjna .

Na pewno byłbym stałym czytelnikiem i codziennie przy porannej kawie sprawdzał bym czy aby
moja skromna osoba nie pojawiła się w w/w podtemacie jako potencjalna przyczyna do interwencji .

Nic tak nie sprawia radości i nie podnosi własnej samooceny jak dorwanie bliźniego swego na jakimś
małym grzeszku czy przewinieniu .

Wprowadził bym też dział foto . Bo to aparatów się namnożyło i cyknąć zdjęcie żadna sztuka ,
a dowód jest i nijak się paskudny przestępca nie wykręci .( można co prawda czasami dostać
po pysku , jak się taki nieprawomyślny kapnie że trzaskamy foty , ale cóż warta przyjemność
bez ryzyka )

Kiedyś takie drobne sprawy załatwiało się przy pomocy rozmowy sąsiedzkiej lub w najgorszym wypadku
pyskówek co to w nich pojawiały się słowa ogólnie uważane za nie cenzuralne .

Teraz mamy zdecydowanie lepiej bo nawet do telefonu nie musimy się fatygować - wystarczy wpis
i odpowiednia fotka - (opcja dla zaawansowanych )

Jest szybko - bezpiecznie i anonimowo .

Jedyny minus - nasz sąsiad też czuwa - i też ma aparat .


sp. Pierwsze wpisy już się pojawiły - co prawda bez fotek ale wszystko przed nami .


z uszanowaniem

szczepan

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Straż Miejska

Post autor: cygan »

szczepan pisze:Witam

Dwa słowa w kwestii formalnej .
Temat jak widzę ma spore zainteresowanie co widać po ilości postów i oglądalności .
Zaczyna się to jednak nieco mieszać i czasem ciężko śledzić poszczególne wątki .

Może by warto stworzyć podstrony lub podtematy . np.

Straż Miejska - Pochwały i wnioski ,
Straż Miejska - Zażalenia i pretensje .
Straż Miejska - Uprzejmie donoszę .


Myślę że ten trzeci podtemat cieszył by się szczególnym zainteresowaniem i jego oglądalność
też była by rewelacyjna .

Zażalenia i pretensje . To bym zmienił na UWAGI i NIEDOCIĄGNIĘCIA.
Popieram.
Będzie się działo i to bardzo.

Awatar użytkownika
strazmiejska
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 lutego 2011, 15:45

Re: Straż Miejska

Post autor: strazmiejska »

Witam serdecznie,

Działania porządkowe SM są jej jednym wyznacznikiem - i nic chodzi tutaj o pozyskanie wpływów do kasy (postępowanie mandatowe jak tzw. postępowaniem przesądowym -uproszczonym, z którego może lecz nie musi skorzystać podejrzany) lecz o działania na rzecz zminimalizowania nagannego procederu tak w kwestii ogólno – porządkowej, jak i szczegółowej – ruchu drogowego.

Co więcej, mottem owej dyskusji może być również stwierdzenie, iż straż jest widoczna i podejmuje szerokie działania – także te, które mogą być skrajnie oceniane lub nurtujące dla część forumowiczów, np. kwestia szczekających psów (dybek61). Ale zaznaczam, iż nie robimy tego dla zwady ze społeczeństwem, czy zdobycia poklasku lecz wyjaśniając i pouczając (także karając) dla dobra mieszkańców Gminy dla której zadania te realizujemy.

Jak wszem wiadomo zawodnym elementem każdego systemu jest sam człowiek. Stąd też zdarzają się małe potknięcia, czy brak 100% skuteczności w zminimalizowaniu problemu społecznego zgłoszonego do Straży, często trwającego od ponad 5 - 10,czy 20 lat z którym do dnia zgłoszenia do SM nie poradziły sobie inne służby.

I tutaj chciałbym podkreślić - ogólnie, iż pointa przeprowadzonej interwencji nie zawsze jest widoczna bezpośrednio po jej zrealizowaniu i nie musi „stać” po stronie osoby zgłaszającej. Powodem takiej zawiłości są przede wszystkim unormowania prawne oraz wymagana obiektywność.

Natomiast w samej kwestii kontroli to pragnę zaakcentować, iż na terenie Gminy jest wiele miejsc, w których pomimo widocznych ograniczeń i zdecydowanych działań SM prędkość pojazdów w przedziale 130 – 150 km/h pomimo ograniczenia do 50 km/h nie należy do rzadkości, a zachowania po godz. 22.00 znacznie odbiegają od oczekiwań społecznych. Stąd też nie ukrywam, iż wniosłem w ubiegłym miesiącu prośbę do Policji o ujęcie w tzw. dyslokacji służb patroli Policyjnych na teren Gminy oraz wprowadzenia do stałych arkanów działań wspólnych czynności kontrolno – porządkowych w godzinach wieczorno – nocnych.

Pointując - niezależnie od sporadycznie zamieszczanych uwag (które są mi bardzo pomocne w pracy) cieszę się z prowadzonego dialogu i Państwa zaangażowania w problem porządku i bezpieczeństwa.

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Straż Miejska

Post autor: cygan »

A to odnośnie ostatniego wpisu przez SM.
Efekty i obserwacje.

SM w Siechnicach ma inne zadania. Sprawdza szamba, szczepienia psów i czystość posesji oraz ich numerację. Nadmieniam, że sam Burmistrz gminy nie posiada numeru domu w miejscu widocznym. Nowe osiedle ul. Henryka III , Mickiewicza i pobliskie na 60 domów tylko z piętnaście posiada oznaczenie.

Ostatnio nie widać ich w teranie z powodu awarii auta i z tego powodu są bezczynni, więc w wolnej chwili znalazłem dla nich zajęcie z którym powinni a nie potrafią sobie poradzić.
Fotki zrobione w godzinach pracy SM.

Myślę, więc,że skoro zadania dla nich przeznaczone są za bardzo skomplikowane i zaprowadzenie ładu jest ponad miarę ich możliwości, to proponowałbym zlikwidowanie placówki i zastąpienie ich zwiększoną ilością policjantów w proponowanym nowym komisariacie

Odcięcie dochodu na własne utrzymanie z braku możliwości używania fotoradaru, naraża naszą gminę na spore koszty z ich utrzymaniem a efekty ich pracy są jakie są.

Jedynie co z tej wypowiedzi jest prawdą to to ,że dostaliśmy jeden radiowozik z dwoma policjantami z interwencyjnego patrolu z Rakowca.Ich zadaniem podstawowym stało się łapanie i karanie kierowców rowerów dla podniesienia statystyki. Ponadto kontrolowanie ul.Prawocińskiej przez patrol lokalny.
Załączniki
20110826057.jpg
20110826057.jpg (140.33 KiB) Przejrzano 6712 razy
20110826056.jpg
20110826056.jpg (227.15 KiB) Przejrzano 6712 razy
20110826055.jpg
20110826055.jpg (138.06 KiB) Przejrzano 6712 razy

Awatar użytkownika
strazmiejska
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 lutego 2011, 15:45

Re: Straż Miejska

Post autor: strazmiejska »

Szanowny „cyganie”

Odnoszę się do przedmiotu wskazań:

1. prawdą jest, że awarii uległ samochód służbowy, jednakże poruszamy się pojazdem zastępczym –nieoznakowanym, a dodatkowo po terenie miasta prowadzimy cykliczne kontrole w patrolu pieszym,

2. SM przeprowadza kontrole porządkowe także w zakresie oznaczenia nieruchomości – jest to tylko jeden z elementów kontroli. Ale tak jak wskazałem we wcześniejszym wpisie kontrole uwidaczniają już złe nawyki i swoiste poczucie o bezkarności, a nie zwykłe niedopełnienia całego wachlarza obowiązków właściciela nieruchomości, czy zakładu pracy. Komisariat policji na terenie Gminy zlikwidowano „ładnych” lat parę temu, ale i tak nie ma pewności, że te zwykłe kontrole były realizowane i stąd być może owa skala nieprawidłowości i przeświadczenie kontrolowanych o swojej „nietykalności”, a w wielu przypadkach nawet arogancji do służb.

3. co do kwestii jakości pracy Policji – KP Rakowiec na trenie Gminy nie mogę się wypowiadać na forum, ale od samego początku pracy w SM stoję na stanowisku, iż na terenie Gminy musi „zaistnieć” jeden alarmowy numer pod którym każdy mieszkaniec Gminy o każdej porze będzie mógł dokonać każdego zgłoszenia, a na reakcję nie będzie oczekiwał „nazbyt długo”. Wówczas zaniknie podział kompetencyjny, czy „ważniejszość” terytorialna , bądź brak osób do działań, czy usunięcia zagrożenia. Zamysł jest prosty: służby w jednym budynku z jednym dyżurnym w systemie ciągłym – reszta w terenie i pod telefonami. W mojej ocenie taki system pozwoli na większy kontakt ze społeczeństwem, a przez to zaowocuje on lepszym rozpoznaniem „terenu” i skutecznością w odszukiwaniu sprawców zdarzeń karalnych, co skutkować może zmniejszeniem się nieprawidłowości, a zwiększeniem się zaufania do służb.

4. jednakże zarówno SM, jak i policja w dzisiejszych czasach nie jest w stanie samodzielnie i ze 100% skutecznością realizować ustawowe zadania. Stąd też służby te (i nie tylko) winny współdziałać i wykorzystywać dane im uprawnienia do celu nadrzędnego – osiągnięcia oczekiwanego przez mieszkańców stanu bezpieczeństwa. Straże mają już 20 lat (notabene dzisiaj jest ich święto) i przez pryzmat własnych działań można także powiedzieć, że już nie tyle wspomagają działania samej policji, co są równoprawnym partnerem w takich działaniach.

5. fotoradar nie jest instrumentem do robienia dochodu, lecz jest on urządzeniem nader pomocnym w minimalizowaniu wykroczeń drogowych i wykorzystywanym tylko do tego celu - odnoszę się do Naszej Gminy. Co więcej za parę miesięcy ruch kołowy na drogach gminnych, jak i powiatowych oraz krajówce przecinających naszą gmine może się znacznie zwiększyć, a tym samym zaistnienie zdarzenia drogowego z udziałem pieszego może znacznie wzrosnąć.

6. nic mi nie wiadomo, aby „Gmina” otrzymała jeden radiowozik z dwoma policjantami z patrolu interwencyjnego z Rakowca (lokalnego patrolu) do działań wyłącznie na terenie naszej Gminy, ale na pewno na wskutek zacieśnionej współpracy SM z WRD wzmożone działania prowadzi właśnie „drogówka” – często we wspólnych patrolach ze SM,

7. zdjęcia obrazują teren, który zgodnie z zapisem art. 2 ust. 1 PRD może być traktowany jako część pasa drogi przeznaczonego do ruchu pieszych lub postoju pojazdu.

Pozdrawiam serdecznie,
Dariusz Wasiak

ODPOWIEDZ