Straż Miejska

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: Straż Miejska

Post autor: kfiatek73 »

Z okazji Dnia Straży Gminnych wszystkim funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Siechnicach życzę sukcesów w dalszej służbie publicznej, wzorowego wypełniania swoich obowiązków oraz satysfakcji z pełnionej służby na rzecz lokalnej społeczności oraz wytrwałości w realizowaniu nowych przedsięwzięć.

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Straż Miejska

Post autor: cygan »

Z okazji Dnia Straży Gminnych wszystkiego najlepszego .Wytrwałości w działaniach,mniej kłopotliwej pracy .
cygan.

Awatar użytkownika
strazmiejska
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 lutego 2011, 15:45

Re: Straż Miejska

Post autor: strazmiejska »

Witam ponownie,

dziękując w imieniu własnym jak i kolegów oraz koleżanki za sympatyczny gest.

Pozdrawiam serdecznie, licząc na dalszą współpracę.

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak

quwerty
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 9 września 2011, 21:57

Re: Straż Miejska

Post autor: quwerty »

strazmiejska pisze:Szanowny „cyganie”

Odnoszę się do przedmiotu wskazań:

1. prawdą jest, że awarii uległ samochód służbowy, jednakże poruszamy się pojazdem zastępczym –nieoznakowanym, a dodatkowo po terenie miasta prowadzimy cykliczne kontrole w patrolu pieszym,

2. SM przeprowadza kontrole porządkowe także w zakresie oznaczenia nieruchomości – jest to tylko jeden z elementów kontroli. Ale tak jak wskazałem we wcześniejszym wpisie kontrole uwidaczniają już złe nawyki i swoiste poczucie o bezkarności, a nie zwykłe niedopełnienia całego wachlarza obowiązków właściciela nieruchomości, czy zakładu pracy. Komisariat policji na terenie Gminy zlikwidowano „ładnych” lat parę temu, ale i tak nie ma pewności, że te zwykłe kontrole były realizowane i stąd być może owa skala nieprawidłowości i przeświadczenie kontrolowanych o swojej „nietykalności”, a w wielu przypadkach nawet arogancji do służb.

3. co do kwestii jakości pracy Policji – KP Rakowiec na trenie Gminy nie mogę się wypowiadać na forum, ale od samego początku pracy w SM stoję na stanowisku, iż na terenie Gminy musi „zaistnieć” jeden alarmowy numer pod którym każdy mieszkaniec Gminy o każdej porze będzie mógł dokonać każdego zgłoszenia, a na reakcję nie będzie oczekiwał „nazbyt długo”. Wówczas zaniknie podział kompetencyjny, czy „ważniejszość” terytorialna , bądź brak osób do działań, czy usunięcia zagrożenia. Zamysł jest prosty: służby w jednym budynku z jednym dyżurnym w systemie ciągłym – reszta w terenie i pod telefonami. W mojej ocenie taki system pozwoli na większy kontakt ze społeczeństwem, a przez to zaowocuje on lepszym rozpoznaniem „terenu” i skutecznością w odszukiwaniu sprawców zdarzeń karalnych, co skutkować może zmniejszeniem się nieprawidłowości, a zwiększeniem się zaufania do służb.

4. jednakże zarówno SM, jak i policja w dzisiejszych czasach nie jest w stanie samodzielnie i ze 100% skutecznością realizować ustawowe zadania. Stąd też służby te (i nie tylko) winny współdziałać i wykorzystywać dane im uprawnienia do celu nadrzędnego – osiągnięcia oczekiwanego przez mieszkańców stanu bezpieczeństwa. Straże mają już 20 lat (notabene dzisiaj jest ich święto) i przez pryzmat własnych działań można także powiedzieć, że już nie tyle wspomagają działania samej policji, co są równoprawnym partnerem w takich działaniach.

5. fotoradar nie jest instrumentem do robienia dochodu, lecz jest on urządzeniem nader pomocnym w minimalizowaniu wykroczeń drogowych i wykorzystywanym tylko do tego celu - odnoszę się do Naszej Gminy. Co więcej za parę miesięcy ruch kołowy na drogach gminnych, jak i powiatowych oraz krajówce przecinających naszą gmine może się znacznie zwiększyć, a tym samym zaistnienie zdarzenia drogowego z udziałem pieszego może znacznie wzrosnąć.

6. nic mi nie wiadomo, aby „Gmina” otrzymała jeden radiowozik z dwoma policjantami z patrolu interwencyjnego z Rakowca (lokalnego patrolu) do działań wyłącznie na terenie naszej Gminy, ale na pewno na wskutek zacieśnionej współpracy SM z WRD wzmożone działania prowadzi właśnie „drogówka” – często we wspólnych patrolach ze SM,

7. zdjęcia obrazują teren, który zgodnie z zapisem art. 2 ust. 1 PRD może być traktowany jako część pasa drogi przeznaczonego do ruchu pieszych lub postoju pojazdu.

Pozdrawiam serdecznie,
Dariusz Wasiak


bardzo mnie zainteresował pkt. 3 Pańskiej wypowiedzi, gdyby zechciał Pan rozwinąć tę myśl a szczególnie "Zamysł jest prosty: służby w jednym budynku z jednym dyżurnym w systemie ciągłym – reszta w terenie i pod telefonami. W mojej ocenie taki system pozwoli na większy kontakt ze społeczeństwem, a przez to zaowocuje on lepszym rozpoznaniem „terenu” i skutecznością w odszukiwaniu sprawców zdarzeń karalnych, co skutkować może zmniejszeniem się nieprawidłowości, a zwiększeniem się zaufania do służb."

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

Czy SM w Siechnicach czyni już przygotowania do zimy ?

MariuszM
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 13:02

Re: Straż Miejska

Post autor: MariuszM »

Witam

Popieram SM W siechnicach mimo że dali mi mandat 100 zł za złe parkowanie pod domem. Ale z moich obserwacji wynika że są mało odważni, Nie mają możliwości aby móc wprowadzić w życie i wymagać od mieszkanców zarządzenia MPZP dla ul. Modrzewiowej i okolicach.
Rok temu czasie interwencji SM jak jeden obywatel Siechnic krzyknął coś to strażnik uciekł bo się wystraszył min.kamery. Nie wiem jak w tym przypadku miałyby wyglądać wspólne patrole.
Jak bedą oragnizowana to chętnie się pisze/

Mariusz

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Straż Miejska

Post autor: maciek.wroclaw »

MariuszM pisze:Witam

Popieram SM W siechnicach mimo że dali mi mandat 100 zł za złe parkowanie pod domem. Ale z moich obserwacji wynika że są mało odważni, Nie mają możliwości aby móc wprowadzić w życie i wymagać od mieszkanców zarządzenia MPZP dla ul. Modrzewiowej i okolicach.
Rok temu czasie interwencji SM jak jeden obywatel Siechnic krzyknął coś to strażnik uciekł bo się wystraszył min.kamery. Nie wiem jak w tym przypadku miałyby wyglądać wspólne patrole.
Jak bedą oragnizowana to chętnie się pisze/

Mariusz
Do mandatów to są piersi, ale zeby zrobić porządek na chabrowej z samochodami to już niestety porażka.

Awatar użytkownika
strazmiejska
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 lutego 2011, 15:45

Sylwester

Post autor: strazmiejska »

Szanowni Państwo,

Z okazji Nowego Roku 2012 pragnę złożyć wszystkim Forumowiczom w imieniu własnym, jak i współpracowników najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów na polu zawodowych oraz w życiu prywatnym.

W dniu 31.12.11r od godziny 18.00 do dnia 01.01.12r godz. 02.00 pod numerem tel. 500 079 483 pełnią dyżur strażnicy miejscy. W przypadku zauważenia zdarzeń szczególnych proszę o kontakt.

Z wyrazami szacunku
Dariusz Wasiak

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Straż Miejska

Post autor: cygan »

Dzięki wielkie i wzajemnie wszystkiego NAJ..... , w 2012 roku.

topa
Posty: 2
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2012, 14:05

Re: Straż Miejska

Post autor: topa »

Tak czytam forum i może tutaj ktoś zareaguje, ponieważ telefoniczne zgłaszanie Straży Miejskiej to głuchy telefon albo zero reakcji na zgłoszenie. Często w godzinach porannych spotykam samochód SM jadący od strony Wrocławia (nowy obraz taksówki). Wydaje mi się, że jest to auto służbowe a nie do prywatnych celów, my za to płacimy. Ale mam coś innego na myśli.
Generalnie pieniądze leżą na ulicy, tylko że panowie ze SM nie potrafią się schylać. A chodzi przede wszystkim o "rozjechane" błotem drogi przez ciężarówki okolicznych budów (ul. Kościelna, ul. Zacisze, itp.). A mianowicie chodzi o to, że każde szanujące się miasto pilnuje czystości. I to są pieniądze do wzięcia, bo jeśli błoto zalega odpływy deszczowe i zapycha studzienki, to SM od razu normalnie reaguje i wlepia mandaty. Wiem bo pracowałem w firmie budowlanej i zawsze zlecało się człowiekowi sprzątanie miotłą lub też odpowiednim sprzętem i rozmowy nie było, że zaraz, bo jeśli było brudno, to od razu mandacik i jak zaraz nie będzie sprzątnięte to jeszcze jeden. A u nas, no cóż ... Po długim czasie po zgłoszeniach problemu zapchanych studzienek i istniejącej tam dziury do Urzędu Miejskiego w końcu wyczyszczono studzienki przy ul. Jana Pawła (na zakręcie), człowiek to czyszczący wyklinał wszystkich za doprowadzenie do takiego stanu, oczywiście są to koszty, no chyba, że miasto jest bogate i nas stać na takie porządki. Szczegół również, że obłocone ciężarówki wyrzucają spod kół sporo kamieni i szyby w samochodach pękają.

Awatar użytkownika
strazmiejska
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 lutego 2011, 15:45

Re: Straż Miejska

Post autor: strazmiejska »

Szanowny „topa”

Odnosząc się do Pana sugestii proszę o uściślenie wątku dotyczącego głuchych telefonów oraz braku reakcji na dokonane zgłoszenie, a tym samy podanie dnia, godziny oraz przedmiotu dokonanego zgłoszenia.
Zasugerowanie przez Pana, iż pojazd SM jest wykorzystywany do celów prywatnych również wymaga uściślenia, gdyż częste samo spotykanie w godzinach porannych samochodu SM jadącego od strony Wrocławia nie daje „nowego obrazu taksówki”. Nadmienię tylko, że w godzinach rannych strażnicy zabezpieczają przejścia dla pieszych, celem zapewnienia bezpiecznej drogi do szkoły, tak w Siechnicach, jak i Radwanicach, czy Świętej Katarzynie lub Żernikach Wrocławskich.

Jeżeli chodzi o wskazane zabłocone drogi w obrębię palców budów na terenie całej Gminy, to uprzejmie informuję iż kontrole są cyklicznie realizowane, a osoby odpowiedzialne obligowane do usunięcia nieczystości, niejednokrotnie przy wykorzystaniu tzw. bloczka mandatowego. Dotyczy to zarówno „kierowników” budów, jak i kierujących pojazdami.

Pozostaje do dyspozycji: [email protected]

Z wyrazami szacunku,
Dariusz Wasiak

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Straż Miejska

Post autor: dybek61 »

Mam nadzieje że dotycz to również betoniarni(za ściekiem o nazwie Szaluna).To co wyprawiają w tej betoniarni to kryminał.Przeładowane betoniarki(sam jechałem za taką)wysypują część zawartości na każdym zakręcie,podjeździe czy też podczas zatrzymywania pojazdu(ślady tej działalności widać przy wjeździe z betoniarni,na pdjeździe na wiadukt na Opolskiej,na skrzyżowaniuw Św.Katarzynie).

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Straż Miejska

Post autor: pokrzyw »

Osobiście mam odpryski na przedniej szybie w samochodzie od uderzeń fragmentów zawartości gruch w tym miejscu. Równieże przyłączam się do prośby o interwencje w sprawie Abetu (ten wyjazd przed orlenem za wiaduktem).

kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: Straż Miejska

Post autor: kfiatek73 »

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/508777,straznik-miejski-ukradl-walec-drogowy,id,t.html
Nie ogłaszajmy pochopnych wyroków od tego są sądy, ale sprawa jest co najmniej mało komfortowa dla SM.

ODPOWIEDZ