Powódż

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Powódż

Post autor: gryllu »

moglby ktos sie wychylic przez okno i sprawdzic. Bo dotarla do mnie informacja, ze saperzy sie kreca w okolicach walow w siechnicach, bo zaistnial pomysl wysadzenia ich i puszczenia wody na siechnice, zeby wiecej zatrzymac przed wroclawiem. Siedze w pracy takze nie moge sam tego zrobic.

katiiie
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:38

Re: Powódż

Post autor: katiiie »

Ja niestety nie mam jak. Aktualnie pakujemy się z rodzinką i uciekamy do rodziny w centrum Wrocławia.

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Powódż

Post autor: dybek61 »

Drodzy państwo,spokojnie podchodźcie do sprawy.Właśnie przeczytałem,że wody w Odrze jest o połowę mniej,niż w 1997r.Po za tym obserwujcie wiadomości (TVN24).W 1997r zanim woda dotarła do nas padały po kolei miasta:Racibórz,Opole,Brzeg,itd.Teraz okazuje się że Racibórz,Opole obroniło się,więc... :?

katiiie
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:38

Re: Powódż

Post autor: katiiie »

Ostrożności jednak nigdy za wiele. ;)

krzemik
Posty: 7
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:43

Re: Powódż

Post autor: krzemik »

Denerwujacy jest fakt, iz brak informacji o planach obrony siechnic na stronie siechnic!

katiiie
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:38

Re: Powódż

Post autor: katiiie »

Zgadzam się. Cały czas trwamy w niepewności.

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Powódż

Post autor: gryllu »

kolega podjechal;) na walach pustki nikogo nie ma, nikt sie nie kreci oprocz jego samego. Ale woda podeszla pod wal. Wyslal mi zdjecie i nie wyglada to tak strasznie. Mysle, ze przynajmniej do jutra nie ma co panikowac.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 maja 2010, 13:07 przez gryllu, łącznie zmieniany 1 raz.

katiiie
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:38

Re: Powódż

Post autor: katiiie »

Ciekawe ile wody jest.

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Powódż

Post autor: gryllu »

na oko wyglada, ze tak 3 m potrzeba zeby woda zaczela sie przelewac przez waly. Takze dosc sporo.

katiiie
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:38

Re: Powódż

Post autor: katiiie »

Miejmy nadzieje że wszystko jakoś to przeminie.

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Powódż

Post autor: Miles »

Ludzie - nie piszcie niesprawdzonych informacji - rozsiewacie tylko panikę i plotki. Nigdzie nie podano, że zalane mają być prewencyjnie Siechnice, tak samo jak to, że od godz 15stej nie będzie wody. Gdyby miała powtórzyć się sytuacja z `97r Opole dawno byłoby pod wodą. 13 lat temu wszystkie znaczące dopływy Odry znacznie przekraczały swoje poziomy, obecnie mają tylko podwyższone stany.
Sytuacja jest napięta, ale jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego (przerwane wały, huragan itp.) to nie powinno być tragedii.

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Powódż

Post autor: gryllu »

ja tylko poprosilem o sprawdzenie, bo mialem telefon z informacja ze moze byc taka sytuacja i poprosilem o sprawdzenie. Kolega podjechal, sprawdzil i powiedzialem co mysle na temat tej informacji.

katiiie
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:38

Re: Powódż

Post autor: katiiie »

Co do tej godziny 15:00 to nikt sobie tego nie wymyślił. ;))

Awatar użytkownika
francorchamps
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:22

Re: Powódż

Post autor: francorchamps »

Podobno w Radiu powiedzieli że Krakowska w stronę Siechnic jest juz zamknięta....
Prawda to....? I jak tam wogóle w Siechnicach sprawy się mają...? Ja o 8:00 jechałem do pracy to było ok a teraz już sam nie wiem...

ODPOWIEDZ