Pytania do straży miejskiej

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Pytania do straży miejskiej

Post autor: dybek61 »

Pytanie do straży miejskiej.Jak długo macie zamiar tolerować właścicieli swoich srających gdzie popadnie pupili,tych małych i tych wielkością przypominających cielaki? Drugie pytanie:czy w gminie Siechnice obowiązują inne przepisy drogowe.Odpowiem .Nie.Więc proszę nie tolerować parkowania byle gdzie,byle jak.Chodzi mi tu przede wszystkim o parkowanie na rondzie przy Relaksie oraz na pasach dla pieszych i na zakręcie też przy rondzie przy Relaksie.

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: szczepan »

Witam
Pytania bardzo są słuszne i bardzo trafne. Fakt jest to oczywisty że Straż Gminna nie powinna
poświęcać czasu na robienie fotek kierowcom gnającym na łeb na szyje po naszej trasie przelotowej ,
tudzież na innych newralgicznych tasach, ot choćby - szybka trasa przez Brochów .
Wiec powinna przerobić za niewielkie pieniądze fotoradar , na pso- radar i cykać zdjęcia tym paskudnym
czworonogim zanieczyszczającym środowisko naturalne . Głupie zwierzostany nie rozumieją że powinny
korzystać z toalety albo kropnąć się z 2 kilometry w pole i tam zrobić co trzeba .
Tylko jak po zdjęciu poznać co za właściciel powinien beknąć za brudzącego kundla .
Trzeba by stworzyć bazę danych o psach i ich właścicielach ze zdjęciami i adresami bo nie sposób
coby Strażnik pilnował każdego kawałka trawy i drzewa albo i krzaka .Choć może i nie jest to taki
zły pomysł , zatrudnijmy ze 200 strażników , = bezrobocie spadnie , piesy będą dopilnowane , natura
i ludzie odetchną pełną piersią a buty pozostaną czyste.
Pewnikiem pomysł nie trafiony bo kasy mało , to inaczej , każdy pies pod ogonem tabliczka z nr. rejst.
podniesie ogon a radar trach i właściciel buli ze 2 stówki , chyba że udowodni że obiekt pozostawiony został
usunięty , najlepiej 2 świadków , lub zdjęcie z potwierdzeniem wiarygodności , może być u Proboszcza .
co do parkowania wypowiem się następnym razem bo pies trzyma w zębach torebkę i łopatkę , znaczy na
spacer chce.

martucha0790
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2009, 20:03

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: martucha0790 »

Zgadzam się z moimi przedmówcami to powinno być dopilnowane.
A skoro temat o pieskach ja zapraszam straż miejską tudzież gminną na wycieczkę do okolicznych mniejszych miejscowości jak kto woli wsi i można by było się zająć właścicielami psów którzy puszczają je w samopas tłumacząc 'pies nie jest groźny'.
Na wsiach dzieciaków biega dużo a za nimi watahy psów , a może któremuś do głowy wpadnie złapać psiaka za ogon a kundelkowi to się nie spodoba? I może szczepienia przydałoby się posprawdzać w końcu po coś pan weterynarz zaświadczenie o szczepieniu wystawia.
Ale żeby nie było tylko o pieskach zapraszam w weekendy, również do mniejszych miejscowości na kontrolę trzeźwości kierowców którzy zapewne nie mają wiele rozsądku wsiadając za kółko nie w stanie. A podejrzewam że takich osób jest nie mało.

Pozdrawiam.

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: dybek61 »

Wcale nie trzeba zatrudniać armIi strażników.Nie wiem ilu mamy strażników miejskich,wystarczy jednak,żeby ci któż pracują, więcej wychodzili w teren,pieszo (może rowerami?)mniej pokazywali się w terenie przez szyby swojej terenówki.

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: dybek61 »

Wielkie dzięki za zainteresowanie tym tematem ze strony straży miejskiej.Szczerze mówiąc spodziewałem się tego.Kto by się babrał w czyiś gównach.To ja mam jeszcze jedno pytanie?Czy naprawdę boicie się tych gówniarzy spędzających całe wieczory (pewnie noce też) pod szkołą w Św.Katarzynie i chlejących alkohol i co tam jeszcze.Skutki tych libacji widać rano.Przecież szkoła to obiekt publiczny,i naprawdę nie mam pojęcia jak można tolerować takie wybryki.Ciekawe czy gdyby to się działo pod waszym posterunkiem też byście się tak zachowywali.To na razie tyle. :oops:

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: dybek61 »

Czyż by straż miejska nie miała komputera,czy może problem który poruszyłem mają w wielkim poważaniu?! :oops:

martucha0790
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2009, 20:03

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: martucha0790 »

Wczoraj wypisywali mandaty w Katarzynie za parkowanie ;]

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: Orion »

Zadzwoń do Straży Miejskiej: tel. 71-311-38-31 i 71-311-38-32 lub wyślij maila: [email protected]

Edit:
Uaktualniłem adres mailowy do Straży Miejskiej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 kwietnia 2010, 13:01 przez Orion, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_Snc
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 19:08

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: Adrian_Snc »

Witam.
Czy w Siechnicach można palić śmieci (gałęzie, liście, suche pędy kwiatów), jeżeli tak to kiedy, a jeżeli nie to dlaczego?

martucha0790
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2009, 20:03

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: martucha0790 »

Muszę napisać że na zgłoszenie o leżącej sarnie (bardzo słabej lub już nie żywej bo dokładnie nie wiem) na polu, reakcja straży gminnej była błyskawiczna.
Jestem mile zaskoczona w tym przypadku chociaż.

martucha0790
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2009, 20:03

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: martucha0790 »

Witam.
Mam nietypowe pytanie.
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy można zgłaszać skargi na straż gminną/miejską? Jeżeli tak to gdzie i czy ewentualnie można o tym gdzieś poczytać?

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: dybek61 »

Z tego co tu widać straż miejska jest tak zajęta(głównie jeżdżeniem terenówką),że nie ma czasu na nic więcej.Tak więc najlepiej będzie poskarżyć się przy konfesjonale u księdza.

oliver
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 25 września 2012, 17:40

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: oliver »

panowie straznicy mam pytanie dlaczego jestescie tak troskliwi o ludzkie zycie np wlepiacie mandaty ludziom ktorzy przechodza przez zamknieta rogatke a jak inni mieszkancy chodza z wielkimi psami bez smyczy i kaganca to wtedy jestescie slepi na to mam dzieci takze wezcie sie za troske o nie a nie starych ludzi lapiecie pozdrawiam i jesli czegos z tym nie zrobicie nadmienie to waszemu chlebodawcy

pablos89
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2011, 20:39

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: pablos89 »

A ja mam pytanie do Straży Miejskiej takie czy są podjęte jakieś działania na celu poprawy bezpieczeństwa o czym już kiedyś była mowa odnośnie poruszania się rowerzystów głównie po ulicy kościelne gdzie obok jest droga rowerowa. Stwarza to dość duże zagrożenie tym bardziej ,że jest to ulica na której odbywa się spory ruch. A druga sprawa to takie pytanie jak wygląda sprawa według przepisów z parkowaniem na fabryczne do południa rząd samochodów ustawia się koło Banku i spółdzielni "Czechnica" tarasując pas gdzie też odbywa się spory ruch już nawet nie wspomnę o nagminnej jeździe pod prąd na rondzie. Może przydało by się trochę tym problemom przyjrzeć

ODPOWIEDZ